زمان کنونی: ۱۹ خرداد ۱۴۰۳, ۰۳:۰۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

گروه درسی مانشت شهریور ماه ( خواندن گروهی)

ارسال: #۳۳۱
۲۰ شهریور ۱۳۹۱, ۱۰:۴۲ ب.ظ
من دیگه از فردا می خوام شروع کنم همه درس ها رو باهم پیش برم! از درس هایی که شروع کردم یکی دو فصل مونده که فکر کنم دیگه وقت خوبیه! فقط یکم می ترسم از مدیریت زمان و تقسیم بندی!!!
رفتم آزمون هم مدرسان ثبت نام کردم. به نظر من از نظر بودجه بندی و زمان آزمون ها از همه بهتر بود! با بقیه اش کاری ندارم!
کسی نظری نداره؟؟؟؟

من می خواهم و می توانم ...
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۳۳۲
۲۰ شهریور ۱۳۹۱, ۱۰:۵۸ ب.ظ
RE: گروه درسی مانشت شهریور ماه ( خواندن گروهی)
(۲۰ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۴۲ ب.ظ)SarahRad نوشته شده توسط:  من دیگه از فردا می خوام شروع کنم همه درس ها رو باهم پیش برم! از درس هایی که شروع کردم یکی دو فصل مونده که فکر کنم دیگه وقت خوبیه! فقط یکم می ترسم از مدیریت زمان و تقسیم بندی!!!
رفتم آزمون هم مدرسان ثبت نام کردم. به نظر من از نظر بودجه بندی و زمان آزمون ها از همه بهتر بود! با بقیه اش کاری ندارم!
کسی نظری نداره؟؟؟؟
عالیه...
منم سنجش نوشتمShy
ایشالله که موفق باشی.....

I definitely will win
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahRad
ارسال: #۳۳۳
۲۱ شهریور ۱۳۹۱, ۰۷:۰۲ ق.ظ
بچه‌ها من طبقه سر فصلهای پارسه یک چهارم همهٔ درسامو تا آخر تابستون تموم می‌کنم،لطفا خیلی‌ جدی بگید بنظرتون در چه حد ام؟جدا بهم روحیه ندید واقعیشو بگید،مرسی‌....
۱
۰
ارسال: #۳۳۴
۲۱ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۱۱ ب.ظ
(۲۱ شهریور ۱۳۹۱ ۰۷:۰۲ ق.ظ)parisa68 نوشته شده توسط:  بچه‌ها من طبقه سر فصلهای پارسه یک چهارم همهٔ درسامو تا آخر تابستون تموم می‌کنم،لطفا خیلی‌ جدی بگید بنظرتون در چه حد ام؟جدا بهم روحیه ندید واقعیشو بگید،مرسی‌....
دقیقا مثل من....ولی من با سرفصلای پوران جلو میرم...
۱
۰
ارسال: #۳۳۵
۲۱ شهریور ۱۳۹۱, ۰۱:۰۳ ب.ظ
منم با برنامه ریزی پارسه پیش میرم !!
۰
۰
ارسال: #۳۳۶
۲۱ شهریور ۱۳۹۱, ۰۴:۰۱ ب.ظ
من رفتم کتاب پرسمن مهندسی نرم افزار رو بخرم. ویرایش ۵ رو داشت ۷ رو نه. ۵ رو کمی ورق زدم وحشت کردم حتی نوشته هاش داره از تو صفحه میزنه بیرون. خدا به دادم برسه هرکی میگه اگه بخونیش سردرگم میشی. البته من به سردگم شدن عادت دارم تا فصل ۱۶ سامروویلو خودم . می خوام هم پرسمن بخونم هم سامرویل . نمی دونم عاقلانش یا نه؟اونجا ترجمه جعفرنژاد پرسمن هم بود اونم ورق زدم نسبت به سالخوذده مرتب تر بود اما ویرایش ۵ پرسمه فکر کنم. الان من چی کار کنم؟

کتاب گسسته ۴ جلدی گریمالدی رفته بودم بخرم . دوستان گفته بودن جلد ۴ لازم نیست. اما من فهرستاشو که نگاه می کردم به نظرم هز ۴ جلد باید برای کنکور خونده بشن. درسته؟

ققسمت چهارم: جبر کاربردی نوین
فصل ۱۴ حلقه و حساب مدولی

۱۴ـ۱ ساختار حلقه: تعریف و چند مثال

۱۴ـ۲ ویژگیها و زیرساختار‌های حلقه

۱۴ـ۳ اعداد صحیح به پیمانهٔ n

۱۴ـ۴ همریختی و یکریختی حلقه‌ها

۱۴ـ۵ خلاصه و مروری تاریخی

مراجع

تمرینات تکمیلی
فصل ۱۵ جبر بولی و توابع کلیدزنی

۱۵ـ۱ توابع کلیدزنی: صورتهای نرمال فصلی و عطفی

۱۵ـ۲ شبکه‌های دریچه‌ای: مجموعه‌های مینیمال حاصلضربها: جدولهای کارنو

۱۵ـ۳ کاربردهای دیگر: شرایط بی‌تفاوت

۱۵ـ۴ ساختار جبرهای بولی (اختیاری)

۱۵ـ۵ خلاصه و مروری تاریخی

مراجع

تمرینات تکمیلی
فصل ۱۶ گروهها، نظریهٔ کدگذاری و روش شمارش پولیا

۱۶ـ۱ تعریف، مثالها و ویژگیهای مقدماتی

۱۶ـ۲ همریختی، یکریختی و گروههای دوری

۱۶ـ۳ هم‌مجموعه‌ها و قضیهٔ لاگرانژ

۱۶ـ۴ اصول نظریهٔ کدگذاری

۱۶ـ۵ متریک همینگ

۱۶ـ۶ بررسی زوجیت و ماتریسهای مولد

۱۶ـ۷ گروههای کد: کدگشایی به وسیلهٔ سردسته‌های هم‌مجموعه‌ها

۱۶ـ۸ ماتریسهای همینگ

۱۶ـ۹ شمارش و هم‌ارزی: قضیهٔ برنساید

۱۶ـ۱۰ اندیس دوری

۱۶ـ۱۱ فهرست الگوها: روش شمارش پولیا

۱۶ـ۱۲ خلاصه و مروری تاریخی

مراجع

تمرینات تکمیلی
فصل ۱۷ هیأتهای متناهی و طرحهای ترکیبیاتی

۱۷ـ۱ حلقه‌های چند جمله‌ایها

۱۷ـ۲ چندجمله‌ایهای تحویل‌ناپذیر: هیأتهای متناهی

۱۷ـ۳ مربعهای لاتین

۱۷ـ۴ هندسه‌های متناهی و صفحات آفین

۱۷ـ۵ طرحهای بلوکی و صفحات تصویری

۱۷ـ۶ خلاصه و مروری تاریخی

من کسی خواهم شد که اراده می کنم بشم .
۰
۰
ارسال: #۳۳۷
۲۱ شهریور ۱۳۹۱, ۰۹:۰۰ ب.ظ
(۲۰ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۴۲ ب.ظ)SarahRad نوشته شده توسط:  من دیگه از فردا می خوام شروع کنم همه درس ها رو باهم پیش برم! از درس هایی که شروع کردم یکی دو فصل مونده که فکر کنم دیگه وقت خوبیه! فقط یکم می ترسم از مدیریت زمان و تقسیم بندی!!!
کسی نظری نداره؟؟؟؟
میتونی تقسیم بندی رو مثل تقسیم بندی آزمونها پیش بری
هزینش چقدر شد سارا جان؟
شنیدم پاسخ آزمونهاش تشریحی هست و مثلا زده این سوال شبیه فلان سوال کنکور هست و...

ریشه ی اعتقاد از آنجا خشک می شود
که بخواهند تحمیلش کنند...

باید دنبال شادی ها گشت، غمها خودشان ما را پیدا می کنند
۰
۰
ارسال: #۳۳۸
۲۱ شهریور ۱۳۹۱, ۰۹:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۰۰ ب.ظ، توسط SarahRad.)
(۲۱ شهریور ۱۳۹۱ ۰۹:۰۰ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  
(20 شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۴۲ ب.ظ)SarahRad نوشته شده توسط:  من دیگه از فردا می خوام شروع کنم همه درس ها رو باهم پیش برم! از درس هایی که شروع کردم یکی دو فصل مونده که فکر کنم دیگه وقت خوبیه! فقط یکم می ترسم از مدیریت زمان و تقسیم بندی!!!
کسی نظری نداره؟؟؟؟
میتونی تقسیم بندی رو مثل تقسیم بندی آزمونها پیش بری
هزینش چقدر شد سارا جان؟
شنیدم پاسخ آزمونهاش تشریحی هست و مثلا زده این سوال شبیه فلان سوال کنکور هست و...
۸مرحله حضوری و ۶ مرحله اینترنتی ۲۸۴۰۰۰ تومان شد. من از طرح حکمت استفاده کردم فکر کنم قیمتش ۴۲۰۰۰۰ تومان بود . راستش نمی دونم من بیشتر به خاطر برنامه ریزی ثبت نام کردم . الانم طبق همون پیش میرم. به نظرم بعد از پارسه بودجه بندی بهتر از بقیه آزمون ها داشت!

امروز سیستم عامل و ریاضی مهندسی پارسه رو شروع کردم! فکر کنم به امید خدا سال دیگه همین موقع ها تموم شه :َD

من می خواهم و می توانم ...
۰
۰
ارسال: #۳۳۹
۲۱ شهریور ۱۳۹۱, ۱۰:۴۵ ب.ظ
(۲۰ شهریور ۱۳۹۱ ۰۹:۲۶ ب.ظ)jameshenas نوشته شده توسط:  
(20 شهریور ۱۳۹۱ ۰۸:۳۲ ب.ظ)skygirl_00 نوشته شده توسط:  خوندن تو کتابخونه چطوره!!! من حتی تو خوابگام زمان امتحانات ترم تو اتاق میخوندم و نمیرفتم سالن مطالعه . ولی الان با ی مشکلی که برام پیش اومذه شاید نیاز باشه به کتابخونه رفتن. دوستانی که میرن از جو کتابخونه ها بگن! برم نرم.اما دستو دلم نمیره
سلام...
بنظر من برید چن روز،بعد راه که افتادین برگردین خونه بخونینShy
کتابخونه خلوت باشه خوبه ولی اگه با بچه های سراسری یجا بخونید اصلا خوب نیس
من که هر وقت رفتم این بچه های سراسری بودند
درس که نمی خونند فقط حرف می زنند تمرکز ادم نابود می کنند

ولی در کل وقتی هیچ کس نیست خیلی خوبه

من
در انتظـــــــــــــــــــــــــــار یک معجـــــــــــــــــــــــــزه...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jameshenas
ارسال: #۳۴۰
۲۲ شهریور ۱۳۹۱, ۰۸:۳۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ شهریور ۱۳۹۱ ۰۸:۳۳ ق.ظ، توسط m@hboobe.)
سلام
یه راهنمایی میخواستم
من دیروز کتاب مقسمی ساختمان داده تونستم تمام کنم! اما از بعضی مباحث کتاب یکم به چاله چوله برخورد کردم!
بیشتر مانشتی ها این کتاب در حد کنکور ارشد نمیدونن و میگن حتما پوران یا مرجع CLRS بعد ازاون خونده بشه بهتره

حالا من نمیدونم چیکار کنم با این وضعیت که طراحی الگوریتم هنوز جدی شروع نکردم و چندان بهش مسلط نیستم استاد دانشگاهمون چندتا مبحث مثل پیچیدگی و کوله پشتی و یافتن درخت پوشا مینیمال زمانبندی و چندتا مرتب سازی گفت واسمون! Sad

یه سوال دیگه اینکه فصل فیلیپ فلاپ های منطقی پوران تست هاش اصلا نمیتونم با مطالبی که خوندم ربط بدم Sad پوران خوندم مانو خوندم اما ....Undecided

پتانسیل انسان آنقدر زیاد است که میتواند صد زندگی همزمان داشته باشد. ما میتوانیم بیاموزیم و در هرچیزی متخصص شویم.

درس و دانشگاه یعنی مانشت و دیگر هیچ
Big Grin
۰
۰
ارسال: #۳۴۱
۲۲ شهریور ۱۳۹۱, ۰۱:۳۸ ب.ظ
(۲۲ شهریور ۱۳۹۱ ۰۸:۳۰ ق.ظ)m@hboobe نوشته شده توسط:  سلام
یه راهنمایی میخواستم
من دیروز کتاب مقسمی ساختمان داده تونستم تمام کنم! اما از بعضی مباحث کتاب یکم به چاله چوله برخورد کردم!
بیشتر مانشتی ها این کتاب در حد کنکور ارشد نمیدونن و میگن حتما پوران یا مرجع CLRS بعد ازاون خونده بشه بهتره

حالا من نمیدونم چیکار کنم با این وضعیت که طراحی الگوریتم هنوز جدی شروع نکردم و چندان بهش مسلط نیستم استاد دانشگاهمون چندتا مبحث مثل پیچیدگی و کوله پشتی و یافتن درخت پوشا مینیمال زمانبندی و چندتا مرتب سازی گفت واسمون! Sad

یه سوال دیگه اینکه فصل فیلیپ فلاپ های منطقی پوران تست هاش اصلا نمیتونم با مطالبی که خوندم ربط بدم Sad پوران خوندم مانو خوندم اما ....Undecided
دوست عزیز بنظرم ساختمان داده مقسمی رو موازی با پوران بخونی عالیه....تقریبا مطالبش یکیه...من الان ساختمان پوران و مقسمی رو با هم میخونم و تقریبا تسلطم تا جایی که خوندم بد نیست...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: m@hboobe
ارسال: #۳۴۲
۲۲ شهریور ۱۳۹۱, ۰۲:۴۸ ب.ظ
جند روزه کار داشتیم نشد درست بخونم دوباره تمرکزم بهم ریخته شماها پیش برید که منم خودمو برسونم
۰
۰
ارسال: #۳۴۳
۲۲ شهریور ۱۳۹۱, ۰۳:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ شهریور ۱۳۹۱ ۰۳:۴۲ ب.ظ، توسط ADELZX.)
(۲۰ شهریور ۱۳۹۱ ۰۹:۲۶ ب.ظ)jameshenas نوشته شده توسط:  
(20 شهریور ۱۳۹۱ ۰۸:۳۲ ب.ظ)skygirl_00 نوشته شده توسط:  خوندن تو کتابخونه چطوره!!! من حتی تو خوابگام زمان امتحانات ترم تو اتاق میخوندم و نمیرفتم سالن مطالعه . ولی الان با ی مشکلی که برام پیش اومذه شاید نیاز باشه به کتابخونه رفتن. دوستانی که میرن از جو کتابخونه ها بگن! برم نرم.اما دستو دلم نمیره
سلام...
بنظر من برید چن روز،بعد راه که افتادین برگردین خونه بخونینShy
کتابخونه خلوت باشه خوبه ولی اگه با بچه های سراسری یجا بخونید اصلا خوب نیس

به نظرم همون جایی که بیشتر عادت به خوندن دارید بخونید با تمام مشکلاتش به نظرم بازدهیش بیشتر از جاییه که دست و دلتون نمیره برید.

(۲۱ شهریور ۱۳۹۱ ۰۴:۰۱ ب.ظ)pita نوشته شده توسط:  من رفتم کتاب پرسمن مهندسی نرم افزار رو بخرم. ویرایش ۵ رو داشت ۷ رو نه. ۵ رو کمی ورق زدم وحشت کردم حتی نوشته هاش داره از تو صفحه میزنه بیرون. خدا به دادم برسه هرکی میگه اگه بخونیش سردرگم میشی. البته من به سردگم شدن عادت دارم تا فصل ۱۶ سامروویلو خودم . می خوام هم پرسمن بخونم هم سامرویل . نمی دونم عاقلانش یا نه؟اونجا ترجمه جعفرنژاد پرسمن هم بود اونم ورق زدم نسبت به سالخوذده مرتب تر بود اما ویرایش ۵ پرسمه فکر کنم. الان من چی کار کنم؟

کتاب گسسته ۴ جلدی گریمالدی رفته بودم بخرم . دوستان گفته بودن جلد ۴ لازم نیست. اما من فهرستاشو که نگاه می کردم به نظرم هز ۴ جلد باید برای کنکور خونده بشن. درسته؟

ققسمت چهارم: جبر کاربردی نوین
فصل ۱۴ حلقه و حساب مدولی

۱۴ـ۱ ساختار حلقه: تعریف و چند مثال

۱۴ـ۲ ویژگیها و زیرساختار‌های حلقه

۱۴ـ۳ اعداد صحیح به پیمانهٔ n

۱۴ـ۴ همریختی و یکریختی حلقه‌ها

۱۴ـ۵ خلاصه و مروری تاریخی

مراجع

تمرینات تکمیلی
فصل ۱۵ جبر بولی و توابع کلیدزنی

۱۵ـ۱ توابع کلیدزنی: صورتهای نرمال فصلی و عطفی

۱۵ـ۲ شبکه‌های دریچه‌ای: مجموعه‌های مینیمال حاصلضربها: جدولهای کارنو

۱۵ـ۳ کاربردهای دیگر: شرایط بی‌تفاوت

۱۵ـ۴ ساختار جبرهای بولی (اختیاری)

۱۵ـ۵ خلاصه و مروری تاریخی

مراجع

تمرینات تکمیلی
فصل ۱۶ گروهها، نظریهٔ کدگذاری و روش شمارش پولیا

۱۶ـ۱ تعریف، مثالها و ویژگیهای مقدماتی

۱۶ـ۲ همریختی، یکریختی و گروههای دوری

۱۶ـ۳ هم‌مجموعه‌ها و قضیهٔ لاگرانژ

۱۶ـ۴ اصول نظریهٔ کدگذاری

۱۶ـ۵ متریک همینگ

۱۶ـ۶ بررسی زوجیت و ماتریسهای مولد

۱۶ـ۷ گروههای کد: کدگشایی به وسیلهٔ سردسته‌های هم‌مجموعه‌ها

۱۶ـ۸ ماتریسهای همینگ

۱۶ـ۹ شمارش و هم‌ارزی: قضیهٔ برنساید

۱۶ـ۱۰ اندیس دوری

۱۶ـ۱۱ فهرست الگوها: روش شمارش پولیا

۱۶ـ۱۲ خلاصه و مروری تاریخی

مراجع

تمرینات تکمیلی
فصل ۱۷ هیأتهای متناهی و طرحهای ترکیبیاتی

۱۷ـ۱ حلقه‌های چند جمله‌ایها

۱۷ـ۲ چندجمله‌ایهای تحویل‌ناپذیر: هیأتهای متناهی

۱۷ـ۳ مربعهای لاتین

۱۷ـ۴ هندسه‌های متناهی و صفحات آفین

۱۷ـ۵ طرحهای بلوکی و صفحات تصویری

۱۷ـ۶ خلاصه و مروری تاریخی

سلام به جای این همه تایپ کردن فصول جلد ۴ گریمالدی . اگه گریمالدی رو شروع میکردی به خوندن تمومش کرده بودی و متوجه هم میشدی که جلد چهارم هم واس کنکور مهم نیست .(البته تمریناتشم کامل حل میشد )Confused

گاهی

ایجاد تغییر و رسیدن به روز های خوب مستلزم تجربه ای تلخ است
۰
۰
ارسال: #۳۴۴
۲۲ شهریور ۱۳۹۱, ۰۴:۱۲ ب.ظ
احتیاج به راهنمایی دارم.
برای کنکور ای تی میخونم میخوام درس زبانو شروع کنم ۲سالی میشه که به زبان نگاه ننداختم.
به نظرتون از اول زبانو شروع کن. یعنی گرامر و واژگان و در کنارش جفظ لغات عمومی و تخصصی و در آخر تست یا اینکه شروع به حفظ لغت کنم و درکنارش یه نگاه سریع به گرامر و فقط روی تست های سال های گذشته کار کنم.
خیلی زیادم نمیخام وقتمو بگیره

دنیا آنقدر وسیع هست که برای همه مخلوقات جایی باشد،
پس به جای آنکه جای کسی را بگیریم تلاش کنیم جای واقعی خود را بیابیم
۰
۰
ارسال: #۳۴۵
۲۲ شهریور ۱۳۹۱, ۰۴:۳۴ ب.ظ
(۲۲ شهریور ۱۳۹۱ ۰۴:۱۲ ب.ظ)mis masi نوشته شده توسط:  احتیاج به راهنمایی دارم.
برای کنکور ای تی میخونم میخوام درس زبانو شروع کنم ۲سالی میشه که به زبان نگاه ننداختم.
به نظرتون از اول زبانو شروع کن. یعنی گرامر و واژگان و در کنارش جفظ لغات عمومی و تخصصی و در آخر تست یا اینکه شروع به حفظ لغت کنم و درکنارش یه نگاه سریع به گرامر و فقط روی تست های سال های گذشته کار کنم.
خیلی زیادم نمیخام وقتمو بگیره

سلام.
میدونید که هرسال ۱۰ سوال اول مربوط به زبان، از لغات آورده می شه، که نسبتا لغاتی هستند که از تافل درآورده می شن.
خیلی کم میشه با دانش خوندن ۵۰۴ این قسمت رو جواب داد. توصیه من اینه که ۵۰۴ رو بخونید، زیاد وقت گیر نیست، اما کار رو برای ادامه خیلی راحتتر می کنه. می تونید هرشب یک درس ۵۰۴ رو بخونید،تا ۴۲ یا نهایتا یک ماه و نیم تموم میشه، بعد از اون می تونید شروع به خووندن لغات تافل کنید. گرامر رو زیاد سوال نمی دن ازش، وقت خودتون رو باگرامر خوندن هدر ندید. اگه دایره لغاتتون بالا باشه علاوه بر ۱۰ سوال اول، در بقیه ریدینگ ها هم مشکلی نخواهید داشت.
پارسه هم کتاب خوبی برای زبان داره، می تونید از اون هم استفاده کنید.
موفق باشید.

ای درد توام درمان در بستر ناکامی .... ای یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم ... لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: آرتا , sara_sb92

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۳۷۸ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۷,۳۰۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۸,۱۷۷ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۲۰۸ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۴۳۹ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  رکوردهای مانشت admin ۱۴۰ ۸۵,۵۶۳ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: msm1365
  مطالعه گروهی ارشد ۱۴۰۰ persiancoder ۹ ۵,۴۸۵ ۱۹ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nasser89
  نوشتن مقاله به صورت گروهی osho ۰ ۱,۸۷۹ ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: osho
  اهدای کتاب هایم به اعضای گل مانشت x86 ۴۴ ۳۶,۰۸۰ ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
Lightbulb گروه ترجمه ی مانشت marvelous ۱۳ ۹,۱۷۳ ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ziba_090

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close