زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۰۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بلاتکلیفی ۱۵۰ دانشجوی رتبه اول کشور

ارسال: #۴۶
۲۰ شهریور ۱۳۹۱, ۰۳:۳۹ ب.ظ
راستش من از سال قبل اطلاعی ندارم! شاید حق با شما باشه. امیدوارم که حداقل برای امسال یه کاری کنن!! همیشه دانشجو هست که وسط قربانی می شه!

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e
ارسال: #۴۷
۲۰ شهریور ۱۳۹۱, ۰۴:۲۱ ب.ظ
جدا از قضیه ی اینکه من خیلی با سهمیه واسه رتبه اولها بدین شکل مخالفم،ولی امیدوارم کار بچه ها درست بشه.دیگه هر چی باشه و به هر شکلی باشه این ۱۵۰ نفر پذیرش شدن و اگه هم کاری بخواد صورت بگیره باید من بعد از این انجام بشه
۱
۰
ارسال: #۴۸
۲۰ شهریور ۱۳۹۱, ۰۵:۲۲ ب.ظ
هرروز بدتر از دیروز...
۰
۰
ارسال: #۴۹
۲۰ شهریور ۱۳۹۱, ۰۵:۳۰ ب.ظ
اما واقعا توی خیلی چیزهای دیگه هم انصاف رعایت نمیشه!
مثلا من دانشگاه دولتی غیر مطح(نه پیام نور و آزاد و غیر انتفاعی) درس خوندم که متاسفانه واسه کنکور کارشناسی ارشد ضریب معدلمو ۱ زده بود!!! یعنی خداوکیلی این انصافه؟!! من با اونی که مثلا فراگیر پیام نور درس خونده یکی هستم؟
حالا جدا از اینها رتبه اول که با ماست مالی وارد دانشگاه میشه،از اونور ۱۰% اول کلاس که ممتاز شناخته میشن و سهمیه جدا دارن! و از یک طرف دیگه ۲۰% کنکور هم که معدله!!!
آقا کلا بگین کنکور وله دیگه! آخه یعنی کسی که معدل نداره باید بره بمیره! کسی فک نکنه که من از روی غرض این حرفو میزنم،خدا رو شکر معدلم بد نبوده!
اما باید عدالت هم به صورت هر چند نسبی رعایت بشه یا نه؟
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: azad_ahmadi , y_amin
ارسال: #۵۰
۲۰ شهریور ۱۳۹۱, ۰۵:۴۱ ب.ظ
بنظرم باید چند تا از دانشگاه های تراز اول رو از این قانون شاگرد اولی، معاف کنن و دانشگاه های دیگه این افراد رو بتونن برگزینن. دانشگاه های تراز اول تنها با رقابت سالم Smile بتونن داوطلب هارو بردارن. درسته که شاگرد اولی نیاز به تلاش بیشتر داره اما شاگرد اول مثلا در یک دانشگاه درجه یک با یک دانشگاه درجه ده نباید تو یک سطح دیده بشه.

رقابت سالم = کنکور Smile

ای درد توام درمان در بستر ناکامی .... ای یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم ... لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: arixooo , Aurora , alirrrrrr , Engineer
ارسال: #۵۱
۲۰ شهریور ۱۳۹۱, ۰۶:۴۳ ب.ظ
خب همه ی صحبتاتون کاملا درسته. مثلا من که تو یه موسسه هستم همه ی بچه ها با کمی خوندن معدلشون ۱۷ میشه کسی هم که بیشتر بخونه ۱۹ میشه. ۹۰% هم از جزوه میگیرن. و سطح سواد و تحلیلشون سر کلاس صفر هست فقط یه جزوه میخونن. واین غیر عقلانی هست که معدل موثر رتبه اول و سهمیه هر دانشگاهی برای کنکور یکی باشه.
۵
۰
ارسال: #۵۲
۲۰ شهریور ۱۳۹۱, ۰۶:۴۴ ب.ظ
RE: بلاتکلیفی ۱۵۰ دانشجوی رتبه اول کشور
میشه گفت ، کنکور و شوق ادامه تحصیل، از نظر مسئولین فقط یک تفریح سالم برای جوانان و یک منبع درآمد برای برخی خواص هستش!!!
انقد بزرگش نکنید خواهشا!!
کنکوری که خیلی از همین دوستان خودمون، ساعاتی بعد از امتحان، از سوالات غیر استانداردش و از اشتباهات چاپی و غلط های املاییش و تکرار گزینه هاش ناله میکنند!!!! چطور میتونه معیار سالم و مناسبی باشه؟
کنکور تک مرحله ای که چاشنی شانس هم در موفقیت اون دخیل هست!!!
این نوع تبصره ها هم روش های من درآوردی که به قول خودشون میخوان کم کم کنکور رو حذف کنن!
بهترین روش اینه که گزینش دانشجو برای هر دانشگاه باید توسط خود همون دانشگاه مراحلش طراحی بشه!!
سنجش باید بره کنار کلا!
دانشگاه ، استاد ، دانشجو ... همین و بس!!
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: MEHRDAD302010 , Payam92 , EhsanChess
ارسال: #۵۳
۲۰ شهریور ۱۳۹۱, ۰۶:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ شهریور ۱۳۹۱ ۰۷:۲۳ ب.ظ، توسط sana.s89.)
من رتبه ۲۲۸ نرم و جز ۲۰ نفر اول المپیاد کشوری کامپیوتر بودم با معدل ۱۶/۲۰ درسای کامپیوترو از اول دوس داشتمو تو تمام درسای تخصصی و اصلیم نمره هام ۱۸- ۱۹ بود اما درسای زیبای ادبیات و تاریخ تحلیلی و فیزیک و ... رو ناپلونی پاس کردم در آخرم هرکی که تو دانشگاهم میشناختم رتبش تو گرایشم از من بدتر شد اما وقتی موقع اعلام نتایج رسید یه دانشگاه تهران داشتیم یه دانشگاه شریف و ... خودمم شیراز!! کسایی که بوقم بارشون نبود و مرجعشون خودم بودم وقتی به مشکلی میخوردن! کسایی که شاگرد اولیشون به لطف بعضی اساتید و درسای بی ربط بود اونم با اختلاف ۲۰-۳۰ صدم! بدون هیچ شکی این سهمیه ناحقی و بی عدالتیه کامله! یه زمانی هدف و علاقه من ادامه تحصیلو دانشگاه های شریف و ... بود اما حالا که با چشمام دیدم چه کسایی به اون دانشگاه ها و مدارج رسیدن از کل این سیستم آموزشی و درس و ... حالم به هم میخوره! . صد البته توی همه اینایی که گفتم استثنا همه جای ایران هست اما همه اینارو گفتم که عزیزان شاگرد اول سنگ ۴ سال درس خوندنو بیخودی به سینه نزنن!
۸
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: arixooo , Mohammad-A , hamid_c , euruse , Abrekhoshhal , MR_KH , pouri_sb , EhsanChess
ارسال: #۵۴
۲۰ شهریور ۱۳۹۱, ۰۶:۵۶ ب.ظ
(۲۰ شهریور ۱۳۹۱ ۰۶:۴۴ ب.ظ)myself نوشته شده توسط:  بهترین روش اینه که گزینش دانشجو برای هر دانشگاه باید توسط خود همون دانشگاه مراحلش طراحی بشه!!
سنجش باید بره کنار کلا!
اون موقع هم یه بساط دیگه به وجود میاد. مثلا اینکه چطوری با یه استاد مکاتبه کنیم تا ما رو بگیرهو مثل اتفاقی که برای اپلای افتاده.
تا وقتی همه بدون حساب می خوان برن دانشگاه همید آشه و همین کاسه. باید یکی به ملت بفهمونه که هرکی واقعا درس رو میخواد و علاقه داره بره دانشگاه.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Helmaa , Mohammad-A , myself , ashkan_d13 , y_amin , انرژی مثبت , Bache Mosbat
ارسال: #۵۵
۲۰ شهریور ۱۳۹۱, ۰۷:۳۲ ب.ظ
امیدوارم این لجبازیا به جریمه شریف در نتیحه کاهش سهمیه اش و بدتر شدن کنکور سال بد و کاهش ظرفیت کشیده نشه .. به نظرم اقدام خوبی کرد شریف ... همه جا سهمیه !!! ... ما از بچگیمون تو هیچ چیز جز یارانه سهمیه نداشتیم چیکار کنیم :ی (شوخی )
شاگرد اولی نا عادلانه است .. استاد دانشگاه همکلاسی شرایط ۱۰۰ تا فاکتور متغییر دیگه داره نمیشه همینوری رتبشونو ۱/۳ کرد اگه واقعا ۴ سال درس خوندن شاگرد اولن خوب کنکورشون هم خوب بدن اینجا دیگه سلیقه ای نیست استاد باش حال کنکن نمره بدن
یا بقلی یکی همون دانشگاه خودشون بگیرتشون ..
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: berkeley
ارسال: #۵۶
۲۰ شهریور ۱۳۹۱, ۰۷:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ شهریور ۱۳۹۱ ۰۷:۴۳ ب.ظ، توسط myself.)
(۲۰ شهریور ۱۳۹۱ ۰۶:۵۶ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(20 شهریور ۱۳۹۱ ۰۶:۴۴ ب.ظ)myself نوشته شده توسط:  بهترین روش اینه که گزینش دانشجو برای هر دانشگاه باید توسط خود همون دانشگاه مراحلش طراحی بشه!!
سنجش باید بره کنار کلا!
اون موقع هم یه بساط دیگه به وجود میاد. مثلا اینکه چطوری با یه استاد مکاتبه کنیم تا ما رو بگیرهو مثل اتفاقی که برای اپلای افتاده.
تا وقتی همه بدون حساب می خوان برن دانشگاه همید آشه و همین کاسه. باید یکی به ملت بفهمونه که هرکی واقعا درس رو میخواد و علاقه داره بره دانشگاه.

این بساط دیگه مشکل دانشجو میشه و بیشتر و بیشتر تلاش میکنه و کسی که علاقه داره به علم و آموزش تو میدون میمونه!

اینجا دیگه میرسیم به بحث های فرهنگی که ریشه تمامی این نوع درد هامونه.
درواقع منظور منم دقیقا همینه که هدف اصلی این شور و شوق تحصیلی در بین مردم، صرفا علم و دانش و آگاهی نیست!
که یک نوع برتری طلبی و رقابت در بین مردم و جوانان از نوع شیکش، بر اساس معیار های من درآوردیه!
اگر هدف بره سمت اصل علم و آموزش بسیاری از این دست مشکلاتو دیگه نخواهیم داشت
۰
۰
ارسال: #۵۷
۲۰ شهریور ۱۳۹۱, ۰۷:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ شهریور ۱۳۹۱ ۰۷:۵۲ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
اولا که اون بساط مشکل دانشجو نیست فقط، چونکه بازم موسساتی به وجود خواهند آمد(یا موسسات فعلی روندشونو تغییر میدن) که کارشون میشه مثلا مشاوره برای این کارا.(کما اینکه الان مثلا برای اپلای موسساتی هستن که از این کارا میکنن).
ثانیا بازم چون آدم ها و معیار ها همونه، همه زور میزنن برن دانشگاه بدون اینکه بدونن اصلا چرا میخوان برن یعنی بازم فقط کسایی که علاقه دارن تو میدون نمیمونن.
ثالثا مشکل اصلی دید نامناسب اجتماعه. تا وقتی این دید وجود داره وضعیت همینه. چه کنکور باشه چه هر چیز دیگه ای.
۱
۰
ارسال: #۵۸
۲۰ شهریور ۱۳۹۱, ۰۸:۰۴ ب.ظ
نه ..اینطور نیست...
اولا به دنبال علم رفتن که مشکل فرهنگی نیست...
مشکل اونجاست که همه تنها راه موفقیت رو گرفتن مدرک دانشگاهی میدونن که متاسفانه در کشور ما این مسئله تا حدودی درسته...
طرف لیسانس داره..فرض کنیم شاغل هم هست و داره ماهی ۵۰۰ هم نه..۱ میلیون حقوق میگیره...چه آینده ای رو میتونی واسه این فرد متصور باشی؟؟
اصلا می تونی حساب کنی این فرد کی اونقدر پول جمع میکنه که خونه بخره...تشکیل خانواده بده..از این حرفها..

ما حالا سوای علاقه به تحصیل...به دنبال راه نجاتیم...نجات از این تاریکی که توش زندگی میکنیم..نمیدونیم آیندمون چی میشه...

Real education must ultimately be limited to men who insist on knowing, the rest is mere sheep-herding
Erza Pound
۹
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: MEHRDAD302010 , zarei1991 , Mohammad-A , mfXpert
ارسال: #۵۹
۲۰ شهریور ۱۳۹۱, ۰۹:۳۳ ب.ظ
bache mosbat : اقا مهرداد حق دارن اوضاع بده ..همه جوون ها ناامیدن .. دیگه همه میدونن البته گفتنش ادم و خالی میکنه اما دردیو دوا نمیکنه شاید یه سری دیگه و هم نا امید تر کنه ..
۱
۰
ارسال: #۶۰
۲۰ شهریور ۱۳۹۱, ۰۹:۴۹ ب.ظ
بنظر من بچه کسیه که به خودکشی فکر کنه و اصطلاحات زشتی که تو جمع پسرها گفته میشه رو توی فروم عمومی مطرح کنه .
بزرگی به لات بازی و ... نیست .
۲
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۱۱۰ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  به دانشجوی تازه کار چه پیشنهادی میکنید ؟ اورمزد ۴ ۴,۰۱۱ ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: اورمزد
  مرخصی در ترم اول و سپس انصراف MSZ ۱۷ ۳۹,۶۸۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  دانشجوی قرآن کاوی رایانشی دانشگاه شهید بهشتی vosough ۱ ۳,۶۳۳ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۴۹۵ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  آخرین اخبار مربوط به مسابقات رباتیک کشوری javadjj ۲۴ ۲۱,۵۰۶ ۲۳ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کشور چین shapor_hadifar ۰ ۱,۶۹۹ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: shapor_hadifar
  راهنمایی انتخاب واحد ترم اول، ارشد نرم، مباحث بیگ دیتا و دیتابیس arian_61 ۱ ۲,۵۷۰ ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: arian_61
  ساختمان داده پوران، فصل اول، راهنمایی برای حل یک مثال ساده marvelous ۲ ۲,۶۶۳ ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۳۳ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close