زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۲۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

در باب ازدواج یا عدم ازدواج

نظرسنجی: ازدواج در وضعیت حاضر( وضعیت فجیع اقتصادی) خوب است یا بد؟
این نظرسنجی بسته شده است.
  • ۱۴/۲۹%
    بله ۱۴/۲۹%
۲۱ ۱۴/۲۹%
  • ۲۹/۲۵%
    خیر ۲۹/۲۵%
۴۳ ۲۹/۲۵%
  • ۴۲/۱۸%
    با توکل برخدا سختی هاش تحمل می کنم ۴۲/۱۸%
۶۲ ۴۲/۱۸%
  • ۱۴/۲۹%
    وارد کردن یک شخص جدید برای تمام عمرم ریسک محسوب میشه ۱۴/۲۹%
۲۱ ۱۴/۲۹%
در کل ۱۴۷ رأی ۱۰۰%
*شما به این گزینه‌ی رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

ارسال: #۱۳۶
۰۶ شهریور ۱۳۹۱, ۰۷:۴۳ ق.ظ
(۰۶ شهریور ۱۳۹۱ ۰۲:۲۶ ق.ظ)shahram_sharifnia نوشته شده توسط:  من اول پست گذاشتم بعد صفحات قبل را خوندم. معذرت انرژی مثبت.
دوستان من اصلاْ نمیدونستم ، برای پا گذاشتن در مقوله‌ای به نام ازدواج باید این‌قدر حساب کتاب کرد و یا این‌قدر به مهریه و معاlله و .... این چیزا فکر کرد.
البته خدارو شکر که هم من هم نامزدم اصلاْ به این چیزا فکر نکردیم هیچ تا بحال هم دربارشون اینطور صحبت نکردیم.
تو ازدواج فقط یک چیزی مهمه و این که شما دنبال چه چیزی هستیم. اگه صرفاْ دنبال ازدواج هستین و مثلاْ میگین من الان دیگه میتونم ازدواج کنم، مامان پاشو بریم سراغو دختر همسایه یا این خوانه اون خونه به همون ازدواج سنتی می‌رسیم که فکر کنم تو قشر جووونای امروز مخصوصاْ تحصیلکرده نتیجه خوبی نمیده. ولی اگه هدف آرامش باشه، شخص مورد نظر خیلی اتفاقی ولی حساب شده خودشو بهتون نشون میده اصلاْ لازم نیست که اینقدر هم به این چیزا فکر کنید؟ اگر ما این همه مشکلات را می‌بینیم خدا رو نمی‌بینم؟

باورتون نمیشه اگه بگم شرایط خود من شخصاْ ترم اول یا حتی ۴ کارشناسی چه طور بود. اما الان واقعا چیزهایی دارم که اون موقع عمراْ فکر نمیکردم شرایط اینقدر خوب پیش بره که بتونم نصفه این چیزارو داشته باش.

توکل کنید توکل
دقیقا با حرفهاتون به صورت عملی برخورد کردم ونتایج غیر قابل باوری گرفتم .خدا اون قدر غافل گیرت می کنه که باورت نمیشه از زیر زیر خط صفر یکهو میاردت بالا مخصوصا وقتی رسما خطبه عقد خوانده بشه البته صبر و به قول شما توکل و به قول من کم توقع بودن رمز کاره .دور نشنید بگید نمیشه همون طور که گفتم دختر خانمها توقعتان رو بیارید پایین اقا پسرها شما هم در صورت مناسب دیدن طرف از همه نظر نه فقط دنبال ظاهر طرف باشید برید جلو وخدایی برید برای ازدواج نه بچه بازی وببینیم حالا چی میشه شد شد نشد م حالا شانسمون رو امتحان می کنیم نه تو به خدا نشون بده مردونه پای حرفت ایستادی خدا هم خدایی کم نمی زاره .

واین هم یادت نره

که عشق اسان نمود اول ولی افتاد مشکلها

مهم اینه که مقاومت کنی وجا نزنی .برای یکی چند ماهه طول میکشه برای یکی ۷ ساله اما میشه اون چیزی که قسمتته .
باید مقاوم بو وصبور وامیدوار که میشه.
ما هم به شخصه یعنی من وهمسرم بعضی اوقات وقتی وضع الان خودمون رو با دوسال قبل تر مقایسه می کنیم مثل افسانه ها می مونه مثل روز وشب مثل اسمون وزمین اصلا برای خودمون هم قابل باور نیست اما لطف خدا توی زندگی رو تو تمام ابعادش شاهد بوده وهستیم .پس نترس وبگو بسم الله..

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sunshine Off , s.sadri , pos , Helmaa , fatemeh85 , Mahbanoo313 , shahram_sharifnia , Pakzad , newwink
ارسال: #۱۳۷
۰۶ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۳۲ ق.ظ
RE: در باب ازدواج یا عدم ازدواج
(۰۶ شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۱۳ ق.ظ)max_15s نوشته شده توسط:  
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

این سایت اون بالاش یه شمارنده ی جالب داره، که البته نمایشی هست ولی می خواد چیزی رو نمایش بده که "هست"
ببخشید این مساله با موضوع این تاپیک متناسبه به نظرتون؟؟

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
ارسال: #۱۳۸
۰۷ شهریور ۱۳۹۱, ۰۲:۲۹ ق.ظ
تو شهر ما علاوه بر هزینه مراسم عروسی ،خرید جهیزیه هم به عهده آقایونه محترمه
ارسال: #۱۳۹
۰۷ شهریور ۱۳۹۱, ۰۳:۱۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ شهریور ۱۳۹۱ ۰۳:۱۸ ق.ظ، توسط shahram_sharifnia.)
[/quote]
البته صبر و به قول شما توکل و به قول من کم توقع بودن رمز کاره.
[/quote]

البته به نظر من اگه پایین آوردن سطح توقعات هر دو طرف به صورت مقطعی باشه خیلی خوبه. چون من همیشه ب خودم در مقابل افراد پولدار و یا حتی غنی از نظر علمی یک چیز میگم: اگر من نتونم بهش برسم، پس کی میتونه؟

و ای لا سطح توقع من از زندگی خیلی خیلی بالاست.

و مطمئن هستم اگه واسه زیاد تلاش کنید به زیاد می‌رسید.

برای مردی که اراده دارد، هیچ چیز غیر ممکن نیست.((میرابو))
 سپاس‌گزاری شده توسط: گنجشک
ارسال: #۱۴۰
۰۷ شهریور ۱۳۹۱, ۰۳:۵۶ ق.ظ
[/quote]

البته به نظر من اگه پایین آوردن سطح توقعات هر دو طرف به صورت مقطعی باشه خیلی خوبه. چون من همیشه ب خودم در مقابل افراد پولدار و یا حتی غنی از نظر علمی یک چیز میگم: اگر من نتونم بهش برسم، پس کی میتونه؟

[/quote]
منظور من برای شروع بود وگرنه با تلاش به همه میشه رسید .برای شروع مسلما هیچ جوانی نمی تونه خیلی پهلوی چربی داشته باشه ومعمولا سخت گیریها از سمت خانمهاست اگه اونا کوتاه بیان بیشتر مسائل حله .بعد که شروع کردید در کنار هم زندگی ساخته میشه .

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

ارسال: #۱۴۱
۰۷ شهریور ۱۳۹۱, ۰۴:۰۷ ق.ظ
(۰۷ شهریور ۱۳۹۱ ۰۳:۵۶ ق.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  
(07 شهریور ۱۳۹۱ ۰۳:۱۶ ق.ظ)shahram_sharifnia نوشته شده توسط:  

[/quote]
منظور من برای شروع بود وگرنه با تلاش به همه میشه رسید .برای شروع مسلما هیچ جوانی نمی تونه خیلی پهلوی چربی داشته باشه ومعمولا سخت گیریها از سمت خانمهاست اگه اونا کوتاه بیان بیشتر مسائل حله .بعد که شروع کردید در کنار هم زندگی ساخته میشه .
[/quote]
اره منم دقیقاْ منظورم همینه. پتانسیله پسرها رو ببینید.

برای مردی که اراده دارد، هیچ چیز غیر ممکن نیست.((میرابو))
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad
ارسال: #۱۴۲
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۵۵ ب.ظ
(۱۹ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۸ ق.ظ)ali نوشته شده توسط:  چرا آدم واسه یک لیوان شیر باید گاو بخره ؟

اول شما ثابت کن این نیاز چیزی بیش از یه لیوان شیر نیست بعدش حکم بده
مشکل اینجاست که خودمون رو نمیشناسیم
ارسال: #۱۴۳
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۵:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۵:۵۱ ب.ظ، توسط zohour.)
لطفا این حرفای منو خوب بخونید.

همونطور که میدونید اسلام دیدگاه های خاصی راجع به ازدواج داره مثل ازدواج آسان و با هزینه کم، توجه به ملاک ایمان و پاکی در انتخاب همسر و مباحث دیگه (که متاسفانه در جامعه ما این ها فراموش شده و به نظر من دلیل اصلی این همه فساد هم همین مسئله هست) که راجع به این مسائل همه ما اطلاعات کافی داریم، البته اینجا حرف من چیز دیگست.

من و دوستانم یه جمع تقریبا ۵۰ نفری (از دانشجوها) هستیم که جلسات مذهبی و قرآنی داریم ، یه مجموعه یک دست که سعی میکنیم اندیشه و اعمالمون قرآنی باشه و هدفمون پیاده کردن دین در مجموعه خودمون و انشالله به مرور تو جامعه هست، مدت ها پیش ما تصمیم گرفتیم که این دیدگاه های اسلامی رو به هر صورت که شده تو ازدواج هامون پیاده کنیم و الان نزدیک به ۱۵ نفر از دوستان من تو همین امسال ازدواج کردند و هزینه ازدواج هاشون کمتر از دو ملیون بوده و همه هم ملاکاشون برای انتخاب همسر ملاکای قرآنی بوده ، الان من وقتی دارم زندگی این بزرگواران رو می بینم واقعا معنای واقعی خوشبختی رو درک میکنم و البته این وعده خداست که هرکه با خدا باشه تو دنیا و آخرت خوشبخت میشه.

واما حرف من با شما دوستان مانشتی: ازدواج در کشور ما به یک مسئله بحرانی تبدیل شده و به نظر من ریشه خیلی از مشکلات جامعه ما هم همین مسئله هست، برای رفع این مشکل باید در ازدواج هامون دیدگاه های قرآنی رو پیاده کنیم به همین صورتی که دوستان من پیاده کردند، و اگه همه ما این روش رو در پیش بگیریم و نزدیکان خودمون رو هم تشویق به این روش بکنیم شما مطمئن باشید بعد یه مدتی این موضوع تبدیل به یک فرهنگ در جامعه ما خواهد شد.

ما نباید خودمون رو دست کم بگیریم به نظر من اگه ما جوونای ایران اسلامی بخوایم،میتونیم مشکلات جامعه رو یکی پس از دیگری از بین ببریم و ایران رو انشاالله تبدیل کنیم به کشوری که الگوی خالص اسلام پاک محمدی باشه.
-یا علی-
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , Helmaa , Aurora , گنجشک , mohammadali1990 , shahbazi
ارسال: #۱۴۴
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۱۶ ب.ظ
(۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۵:۲۰ ب.ظ)zohour نوشته شده توسط:  همونطور که میدونید اسلام دیدگاه های خاصی راجع به ازدواج داره مثل ازدواج آسان و با هزینه کم، توجه به ملاک ایمان و پاکی در انتخاب همسر و مباحث دیگه (که متاسفانه در جامعه ما این ها فراموش شده و به نظر من دلیل اصلی این همه فساد هم همین مسئله هست) که راجع به این مسائل همه ما اطلاعات کافی داریم، البته اینجا حرف من چیز دیگست.

من و دوستانم یه جمع تقریبا ۵۰ نفری (از دانشجوها) هستیم که جلسات مذهبی و قرآنی داریم ، یه مجموعه یک دست که سعی میکنیم اندیشه و اعمالمون قرآنی باشه و هدفمون پیاده کردن دین در مجموعه خودمون و انشالله به مرور تو جامعه هست، مدت ها پیش ما تصمیم گرفتیم که این دیدگاه های اسلامی رو به هر صورت که شده تو ازدواج هامون پیاده کنیم و الان نزدیک به ۱۵ نفر از دوستان من تو همین امسال ازدواج کردند و هزینه ازدواج هاشون کمتر از دو ملیون بوده و همه هم ملاکاشون برای انتخاب همسر ملاکای قرآنی بوده ، الان من وقتی دارم زندگی این بزرگواران رو می بینم واقعا معنای واقعی خوشبختی رو درک میکنم و البته این وعده خداست که هرکه با خدا باشه تو دنیا و آخرت خوشبخت میشه.

واما حرف من با شما دوستان مانشتی: ازدواج در کشور ما به یک مسئله بحرانی تبدیل شده و به نظر من ریشه خیلی از مشکلات جامعه ما هم همین مسئله هست، برای رفع این مشکل باید در ازدواج هامون دیدگاه های قرآنی رو پیاده کنیم به همین صورتی که دوستان من پیاده کردند، و اگه همه ما این روش رو در پیش بگیریم و نزدیکان خودمون رو هم تشویق به این روش بکنیم شما مطمئن باشید بعد یه مدتی این موضوع تبدیل به یک فرهنگ در جامعه ما خواهد شد.

ما نباید خودمون رو دست کم بگیریم به نظر من اگه ما جوونای ایران اسلامی بخوایم،میتونیم مشکلات جامعه رو یکی پس از دیگری از بین ببریم و ایران رو انشاالله تبدیل کنیم به کشوری که الگوی خالص اسلام پاک محمدی باشه.
-یا علی-
احسنت احسنت افرین
درود خودتون استین زدید بالا برای خودتون؟(از جنستتون اطلاع ندارم اگه مردید سوالم مستقیم هست اگر خانمید برا اخوی هاتون)
ازدواج با ۲ میلیون؟! یعنی میشه ۱ سکه بهار ازادی و ۵۰۰ هزار تومان پول
خب خیلی خبر جالبی بود قطعا براشون باید ارزوی خوشبختی می کنم...
ارسال: #۱۴۵
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۹:۵۵ ب.ظ، توسط zohour.)
الان اگه بخوای یه حلقه باقیمت پایین بگیری میتونی با ۵۰۰ ،۶۰۰ تومن چنین کاری بکنی (خانم هم میتونه یه انگشتر عقیق بگیره که فکر نکنم بیشتر از ۵۰ تومن باشه) برای لباس هم یه لباس مناسب که تا ۴۰۰،۵۰۰ تومن میشه جمع و جورش کرد و یه مراسم کوچیک (دعوت از فامیلای نزدیک) که میشه با ۷۰۰، ۸۰۰ تومن جمع و جورش کرد ، یه خرجای دیگه هم هست که بیشتر از ۲۰۰ تومن هم نمیشه، خرجای اضافی هم ممنوع (خوشگذرانیهای الکی و سنت های غلط و و و و) البته اینا در صورتی که دو نفر به توافق برسند و همدیگر رو بفهمند.
راجع به خودم هم انشالله به زودی خبرش رو بهتون میدم (جزییات هزینه رو هم براتون مینویسم)
ارسال: #۱۴۶
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۴۱ ب.ظ
(۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۹:۴۲ ب.ظ)zohour نوشته شده توسط:  الان اگه بخوای یه حلقه باقیمت پایین بگیری میتونی با ۵۰۰ ،۶۰۰ تومن چنین کاری بکنی (خانم هم میتونه یه انگشتر عقیق بگیره که فکر نکنم بیشتر از ۵۰ تومن باشه) برای لباس هم یه لباس مناسب که تا ۴۰۰،۵۰۰ تومن میشه جمع و جورش کرد و یه مراسم کوچیک (دعوت از فامیلای نزدیک) که میشه با ۷۰۰، ۸۰۰ تومن جمع و جورش کرد ، یه خرجای دیگه هم هست که بیشتر از ۲۰۰ تومن هم نمیشه، خرجای اضافی هم ممنوع (خوشگذرانیهای الکی و سنت های غلط و و و و) البته اینا در صورتی که دو نفر به توافق برسند و همدیگر رو بفهمند.
راجع به خودم هم انشالله به زودی خبرش رو بهتون میدم (جزییات هزینه رو هم براتون مینویسم)
درود
نمی خوام تا اینجا بحثی درخصوص مقدمات بکنم
طبق نظر شما با ۲ میلیون این مسائل جمع و جور شد ....
در خصوص مسکن نظرتون چیه؟ پول پیشش اینا؟ مسجد محله وام میده؟ جهازیه؟ من شنیدم مساجد محلات نفری ۱۰ -۲۰ میلیون هم وام میدن درسته؟ تازه شنیدم ماه عسل هم رایگان از دانشگاه می برنتون مشهد یه سکه طلا هم میدن اینارو اضافه کنیم اون خرج ۲ تومن هم در میاد تهش یه چیزی هم میمونه.. در خصوص کیفیت زندگی هم بفرمایید خوشحال میشیم.
در خصوص خودتون هم امیدوارم ۱ سال پس از ازدواجتون هنوز مانشت بیاید و از تز صادرشدتون نای دفاع کردن داشته باشید
موفق باشید
ارسال: #۱۴۷
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۱۸ ب.ظ
موضوعی که من مطرح کردم راجع به هزینه های اولیه ازدواج و عقد رسمی یک آقا و یک خانم هست، راجع به هزینه هایی مثل مسکن و خرج های روزمره یک خانواده هم هر فرد باید برنامه ریزی خاص خودش رو (بر اساس موقعیتی که داره) داشته باشه و مطمئنا کم کردن هزینه های اولیه و از بین بردن سنت های غلط خودش یک ذخیره مالی هست برای هزینه های دیگه ای مثل مسکن و ....

هدف من این بود که در بحث مقدمات ازدواج یک الگویی رو معرفی کنم و برای مراحل بعدی زندگی مشترک مثل تهیه مسکن و .... هم میشه الگو مطرح کرد، البته این حرف های من یک پیشنهاد هست و تنها کسانی میتونند این پیشنهاد رو بپذیرند که این حرف هارو باور داشته باشند شما هم که این حرف هارو باور نداری نیاز نیست زیاد به خودت فشار بیاری.
ارسال: #۱۴۸
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۲۲ ق.ظ
(۰۷ شهریور ۱۳۹۱ ۰۲:۲۹ ق.ظ)mahnush نوشته شده توسط:  تو شهر ما علاوه بر هزینه مراسم عروسی ،خرید جهیزیه هم به عهده آقایونه محترمه

بیچاره پسرای شهرتون
ارسال: #۱۴۹
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۳۵ ق.ظ
(۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۱۸ ب.ظ)zohour نوشته شده توسط:  نیاز نیست زیاد به خودت فشار بیاری.
شما هم میتونی تبلیغ منفی نکنی.
ارسال: #۱۵۰
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۲۹ ق.ظ
(۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۴۱ ب.ظ)Trex2008 نوشته شده توسط:  درود
نمی خوام تا اینجا بحثی درخصوص مقدمات بکنم
طبق نظر شما با ۲ میلیون این مسائل جمع و جور شد ....
در خصوص مسکن نظرتون چیه؟ پول پیشش اینا؟ مسجد محله وام میده؟ جهازیه؟ من شنیدم مساجد محلات نفری ۱۰ -۲۰ میلیون هم وام میدن درسته؟ تازه شنیدم ماه عسل هم رایگان از دانشگاه می برنتون مشهد یه سکه طلا هم میدن اینارو اضافه کنیم اون خرج ۲ تومن هم در میاد تهش یه چیزی هم میمونه.. در خصوص کیفیت زندگی هم بفرمایید خوشحال میشیم.
در خصوص خودتون هم امیدوارم ۱ سال پس از ازدواجتون هنوز مانشت بیاید و از تز صادرشدتون نای دفاع کردن داشته باشید
موفق باشید
با وضع موجود حتی خانواده های متوسط هم از برگزاری مراسم عروسی تجملاتی رنج می برند اگر هزینه این مراسم از این طریق کم شود حداقل خانواده ها می توانند در ابتدای زندگی فرزندانشان را تا حدودی همایت کنند.
شما فرض کن یک جوان در شهر تهران با بیست میلیون تومان حساب بانکی که اندوخته چند سالشه می خواد زندگی را شروع کنه مطمئنا بعد از برگزاری عروسی نه تنها هیچ پولی ندارد بلکه مقروض هم می باشد اما اگر ساده زندگی شان را شروع کنند پول پیش خانه را دارند. خیلی از خانواده ها می توانند با کمک هم لوازم اولیه (البته تلویزیون LED و جاروبرقی مارک X و .. جزو آنها نیست) را به هر نحوی که هست برای زندگی بچه هاشون مهیا کنند. در ضمن در خیلی شهرستانها مشکل مسکن با دو یا سه میلیون پیش و ۲۰۰ یا ۳۰۰ هزار تومان ماهیانه حل می شود.
اگر واقع بین باشیم کیفیت زندگی مطمئننا در بیشتر حالات از نظر مالی کمتره و اون بستگی به تفکر افراد دارد که آیا ازدواج ارزش این سختی ها را دارد یا نه. برای کسی که ارزش نداره بهتره مجرد باشه تا دیگران را هم به سختی نیندازد.
ما که الان دانشجوی خوابگاهی هستیم زندگی بسیار کم کیفیتی داریم(یک تخت و کمد و سه متر مربع فضا تحرک برای هر نفر) اما هدفمان باعث شده که این سختی ها را تحمل کنیم.:rolleyes:
در شرایط مالی متوسط و ضعیف شروع ساده زندگی باعث بهتر شدن کیفیت آن می شود.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , zohour

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۶۴۳ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۵۴۳ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  قبول نهایی شبانه و عدم ثبت نام siiib70 ۷ ۵,۷۹۹ ۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  آیا عدم ثبت نام در دانشگاه های مجازی در صورت قبول شدن جریمه دارد؟ sheikhoo ۱ ۲,۷۰۵ ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۲۷ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۸۴۳ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  مشکل عدم ایجاد پروژه/فایل جدید در نت بینز αɾια ۳ ۱۰,۹۴۵ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Silver1992
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۶۵۱ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  پذیرش در دکتری آزاد و عدم تمایل به ثبت نام mrezaparchebaf ۱ ۲,۳۳۰ ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ۰۱:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۷۷۰ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close