زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۳۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تقسیم دروس یا همه با هم؟؟؟

ارسال:
۰۶ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۴۶ ب.ظ، توسط jameshenas.)
سلام به دوستان
من این هفته ای که گذشت از همه ی کتاب ها شروع کردم به خوندن و از خودم زیاد راضی نیستم چون از هر کدوم یکم خوندم...
حالا برای این هفته اینطور برنامه ریختم که مثلا این هفته کلا شبکه و پایگاه و ساختمان بخونم...و اگر راضی نشدم هفته ی بعد هم به همین صورت...بعد اگه قابل توجه بود مباحثی که خوندم مثلا چند فصل شد برم سراغ کتاب های دیگه...
من کتاب هام رو به اینصورت تقسیم بندی کردم...
اول: ساختمان+شبکه+پایگاه
دوم:مهندسی نرم افزار+طراحی الگوریتم+گسسته
سوم:هوش+سیستم+مدیریت
نظرتون در مورد تقسیم دروس چیه؟هر گروه رو در ۲یا۳هفته درس بخونم؟
در ضمن این هفته ای که گذشت من ۲۴/۵ خوندم؟برای هفته ی اول چطوره؟ با احتساب اینکه آموزشگاه هم میرم سر کار

I definitely will win
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۷ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۴۶ ب.ظ
RE: تقسیم دروس یا همه با هم؟؟؟
(۰۶ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۶ ب.ظ)jameshenas نوشته شده توسط:  سلام به دوستان
من این هفته ای که گذشت از همه ی کتاب ها شروع کردم به خوندن و از خودم زیاد راضی نیستم چون از هر کدوم یکم خوندم...
حالا برای این هفته اینطور برنامه ریختم که مثلا این هفته کلا شبکه و پایگاه و ساختمان بخونم...و اگر راضی نشدم هفته ی بعد هم به همین صورت...بعد اگه قابل توجه بود مباحثی که خوندم مثلا چند فصل شد برم سراغ کتاب های دیگه...
در ضمن این هفته ای که گذشت من ۲۴/۵ خوندم؟برای هفته ی اول چطوره؟ با احتساب اینکه آموزشگاه هم میرم سر کار

کسی نبود حرفی؟تاییدی؟تکذیبی؟.....

I definitely will win
۰
۰
ارسال:
۰۷ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۵۳ ب.ظ
اگه می خوای ۱ تا ۵ بشی همه رو با هم پیش ببر پسرجون

حالا دیگه تو رو داشتن خیاله
دل اسیر آرزوهای محاله
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jameshenas , Mohammad-A
ارسال:
۰۷ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۵۷ ب.ظ، توسط nomad:D.)
من خودم فعلا ۶ تا درس رو که توشون ضعف دارم ,دارم میخونم. و قصد دارم هر کدوم که تموم شد یه درس جدید رو جایگزین کنم.
نظر شخصی من این هست که تعداد دروسی رو که در طول هفته میخونید بیشتر کنید.
ولی بهتر اینه که هر جور خودتون راحت ترید و براتون بهتره اون کار و انجام بدید.
البته شما چون آی تی هستید خوب تعداد دروستون کمتر هست.و شرایطتون با مهندسی ها یه کم فرق داره.

در کارگه کوزه‌گری رفتم دوش
دیدم دو هزار کوزه گویا و خموش
ناگاه یکی کوزه برآورد خروش
کو کوزه‌گر و کوزه‌خر و کوزه فروش
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jameshenas
ارسال:
۰۷ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۵۶ ب.ظ
(۰۷ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۵۳ ب.ظ)ali نوشته شده توسط:  اگه می خوای ۱ تا ۵ بشی همه رو با هم پیش ببر پسرجون

آخه همه با هم زیاد نمیشه...هر کتابی ۱۰ صفحه یا کمتر...احساس میکنم اینجوری پیش نمیره؟شما هم این حس رو داشتین؟

I definitely will win
۱
۰
ارسال:
۰۸ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۰۹ ق.ظ
سلام دوست عزیز.
تابستون رو فقط بزار واسه درسهایی که مشکل داری. مثلا واسه من ساختمون داده آسونه از مهر میخونمش. تابستون رفع چالش کن. ضمنا کار شما بسیار اشتباهه. درساتو موازی بخون. یعنی اگه قراره تو تابستون ۵ تا درس رو رفع چالش کنی، هر ۵ تاش باهم آخر تابستون تموم شه.(اگه خواستی چراشو بپرس بهت میگم). شما اگه کارت نیمه وقته، هفته ای ۳۵ کمتر نخون. اینا همش حرفهای یک مشاور توپه
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jameshenas
ارسال:
۰۸ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۵۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۵۴ ق.ظ، توسط jameshenas.)
(۰۷ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۵۵ ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  من خودم فعلا ۶ تا درس رو که توشون ضعف دارم ,دارم میخونم. و قصد دارم هر کدوم که تموم شد یه درس جدید رو جایگزین کنم.
نظر شخصی من این هست که تعداد دروسی رو که در طول هفته میخونید بیشتر کنید.
ولی بهتر اینه که هر جور خودتون راحت ترید و براتون بهتره اون کار و انجام بدید.
البته شما چون آی تی هستید خوب تعداد دروستون کمتر هست.و شرایطتون با مهندسی ها یه کم فرق داره.
مرسی...

(۰۸ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۰۹ ق.ظ)maziyar.grami نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز.
تابستون رو فقط بزار واسه درسهایی که مشکل داری. مثلا واسه من ساختمون داده آسونه از مهر میخونمش. تابستون رفع چالش کن. ضمنا کار شما بسیار اشتباهه. درساتو موازی بخون. یعنی اگه قراره تو تابستون ۵ تا درس رو رفع چالش کنی، هر ۵ تاش باهم آخر تابستون تموم شه.(اگه خواستی چراشو بپرس بهت میگم). شما اگه کارت نیمه وقته، هفته ای ۳۵ کمتر نخون. اینا همش حرفهای یک مشاور توپه
شاید این کارو کنم منم و درسایی که مشکل دارم رو بخونم

I definitely will win
۰
۰
ارسال:
۰۹ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۱۵ ب.ظ
کل دروس با هم که به نظرم یکم خسته‌کننده و فشرده میشه. به قول یکی از دوستان (arixooo) به صورت First in first out هم جواب نمیده Smile
یه اولویت‌بندی اگر بکنید دروس رو٬ و طبق این اولویت٬ یه برنامه‌ی کلی داشته باشید٬ همه چیز بهتر پیش میره. جزئیات برنامه باید طبق برنامه‌ریزی کلی باشه دیگه... پس اون نقطه که میخواید بهش در تابستان یا مهر یا... برسید تعیین کنید و طبق اون پیش برید.

Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery but Today is a Gift
That is why it's called the Present
۰
۰
ارسال:
۱۱ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۵۹ ق.ظ
(۰۶ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۶ ب.ظ)jameshenas نوشته شده توسط:  سلام به دوستان

ببین دوست عزیز برای قبولی در کنکور سه مرحله ی اصلی وجود داره. مرحله ی اول تابستون قبل کنکوره مرحله دوم مهر تا آخر آذر ماهه و مرحله ی سوم میشه دی و بهمن ماه.
تو مرحله ی اول(تابستون) آن چیزی که از همه مهم تره اینه که نقاط ضعف اصلی خودت رو برطرف کنی. یعنی اگه یه سری درسها که خیلی توش ضعف داری رو بری دنبال کلاس خوب و یا بگردی یه موسسه خوب پیدا کنی برای آزمون دادن و ... همچنین باید به یک سری اطلاعات دیگه برسی مثلا این که برای هر درس چقدر زمان نیاز داری تا بخونی. یا هر درس رو چجوری بخونی. و یا کدوم درسها رو دوست داری و کدوما رو کمتر دوست داری (این اطلاعات بعدا میتونه به دردت بخوره) همچنین اگه آزمون نوشتی باید نگاه کنی ببینی برنامه آزمونت چطوره بعد با توجه به برنامه آزمونت خودت رو آماده کنی. مثلا آزمونهایی که برنامه شون فشرده است رو الان مطالبش رو پوشش بدی و .... کار دیگه ای که میتونی بکنی اینه که سوالای چند سال اخیر آی تی رو نگاه کنی ببینی تو هر درس چه مطالبی دارای اهمیت بیشتری بوده و سعی کنی فعلا اونارو یه نگاه بندازی (در صورت نداشتن پیش نیاز) از نظر من تو این مرحله خیلی نباید رو فعالیت تست زنی تمرکز کنی و بیشتر باید سعی کنی مطالب رو بفهمی و تفهیم شه برات کار دیگه ای که این مرحل باید بکنی انتخاب درسهاست. من معمولا به بچه ها پیشنهاد میدم که زبان خودشان رو تو تابستون جمع کنند تا دیگه به مهر نرسه. و از بین دروس ۵ تا ۶ درس انتخاب کنند که تو تابستون مطالعه کنند. درسهای مهندسی نرم افزار تئوری های مدیریت و معماری و پایگاه(یا شبکه) و هوش رو معمولا پیشنهاد میکنم از مهر شروع به مطالعه کن (چون یا حجمشون کمه یا ساختاری حفظی دارند و اگه از الان بخونی یادت میره) درسهای ساختمان داده، طراحی الگوریتم، ساختمان گسسته و سیستم عامل بهترین زمان مطالعه شون تابستون میباشد زیرا استرس کمتری داری و ذهنت فرش میباشد و این میتونه کمک خیلی زیادی بهت بکنه همچنین اگه دیدی توشون خیلی مشکل داری میتونی از اول مهر برای رفتن به یه کلاس اقدام کنی.
در مورد مراحل دیگه اگه سوال داشتی باز پاسخ میدم

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
۴
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: jameshenas , Aurora , SaMiRa.e , هاتف , Parva , Mohammad-A , mrsh1372 , sahar salehi
ارسال: #۱۰
۱۱ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۱۶ ق.ظ
(۱۱ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۵۹ ق.ظ)jahani نوشته شده توسط:  
(06 مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۶ ب.ظ)jameshenas نوشته شده توسط:  سلام به دوستان

ببین دوست عزیز برای قبولی در کنکور سه مرحله ی اصلی وجود داره. مرحله ی اول تابستون قبل کنکوره مرحله دوم مهر تا آخر آذر ماهه و مرحله ی سوم میشه دی و بهمن ماه.
تو مرحله ی اول(تابستون) آن چیزی که از همه مهم تره اینه که نقاط ضعف اصلی خودت رو برطرف کنی. یعنی اگه یه سری درسها که خیلی توش ضعف داری رو بری دنبال کلاس خوب و یا بگردی یه موسسه خوب پیدا کنی برای آزمون دادن و ... همچنین باید به یک سری اطلاعات دیگه برسی مثلا این که برای هر درس چقدر زمان نیاز داری تا بخونی. یا هر درس رو چجوری بخونی. و یا کدوم درسها رو دوست داری و ....
مرسی
منم روی درسای حفظی این مشکل رو داشتم که نکنه الان یادم بره مث مدیریت و مهندسی نرم افزار...
الان با صحبت های شما و دوستان تصمیم گرفتم که درسایی که مشکل دارم و درسایی مثل سیستم و گسسته و ساختمان و از این قبیل که مسئله ای هستن رو بخونم....
آزمونم پارسه رفتم که یه برنامه دادن و از مهر شروع میشه و باهاشون برنامه ریزی میکنم که بخونمShy

I definitely will win
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ضرایب دروس کنکورریاضی sanjeshserv1 ۰ ۹۰۰ ۰۳ تیر ۱۴۰۱ ۱۱:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۳,۰۶۹ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۶۷۹ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  دروس امتحانی تحلیلگر سیستم ۱ Reg2net ۴ ۳,۴۰۷ ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: masumeg5
  همکار در حوزه speech recognition و برنامه نویسی اندروید pasargad7788 ۰ ۱,۹۶۹ ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: pasargad7788
  [دانلود] کتاب clrs همراه با حل تمرین و پیوست فارسی mehrdad66 ۳۸ ۸۲,۸۴۷ ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Nargeshassani
  آموزش های تصویری دروس ارشد نرم افزار mona64 ۱ ۳,۰۰۵ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۳:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: yayarety
  ریاضی گسسته روزن ویرایش ۷ همراه با کتاب حل تمرین ها livestrong ۱۲ ۱۹,۵۷۵ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: raziyeh.karbasi
  ورود به سایت سامانه همگام – hamgam.medu.ir edumoshaver1 ۰ ۱,۸۵۱ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: edumoshaver1
  همفکری انتخاب نام شرکت ۲ Distance ۳ ۳,۲۷۳ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close