زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۰۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

عادت درس خوندن شما چیه؟

ارسال:
۰۱ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۴۲ ب.ظ
عادت درس خوندن شما چیه؟
سلام
این بحث رو باز کردم که دوستان گرامی عادت هاشونو در درس خوندن بگن و سایرین هم دربارش نظر بدن که احیانا ایرادی بود درصدد رفع ان باشه.
مثلا من خودم برخی عادت ها دارم و نمیدونم تا چه حد خوب هستن یا بد!!
- با شفاهی خوندن یاد نمیگیرم حتی درس هایی که اصلا نیاز به محاسبات و ... ندارن.باید بنویسم تا خوب یاد بگیرم.
- تو یه دوره زمانی باید درس های مختلفی بخونم .مثلا نمی تونم تو یه روز کلا" سیستم عامل بخونم!
- یه جا ثابت نمی تونم بشینم بخونم!! چند دقیقه نشسته می خونم ، چند دقیقه خوابیده ، چند دقیقه رو میز و صندلی و ....
- یکی دو ساعت که خوندم ضعف می کنم و حتما باید یه چیزی بخورم.
- خواب روزانه یکی دو ساعت که حتمی دارم!!!
TongueTongue

پی سی کلوب
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: hirsoft
ارسال:
۰۱ مرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۵۰ ب.ظ
عادت درس خوندن شما چیه؟
منم عاداتی داشتم که بعضی ها رو ترک کردم تقریبا!!
البته اگر درسی باشه که بهش علاقه داشته باشم هیچی نمیتونه جلودارم باشه!!
- منم با شفاهی خوندن خیلی مشکل دارم وچون باید بنویسم وقتمو میگیره که البته ترکش کردم به تازگی!!
- یه جا ثابت نمی تونم بشینم بخونم!! اما نه اینکه دقیقه به دقیقه جامو عوض کنم مثلا چند روز به چند روز!!
- منم تو یه دوره زمانی باید درس های مختلفی بخونم!! که فکر میکنم خوبه!!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: H.Mohammadi , hirsoft , Pegasus
ارسال:
۰۱ مرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ مرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۲۶ ب.ظ، توسط nomad:D.)
عادت درس خوندن شما چیه؟
من هم نمیتونم بیشتر از ۱ ساعت بشینم درس بخونم.
خیلی حواسم موقع درس پرت میشه.

در کارگه کوزه‌گری رفتم دوش
دیدم دو هزار کوزه گویا و خموش
ناگاه یکی کوزه برآورد خروش
کو کوزه‌گر و کوزه‌خر و کوزه فروش
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: H.Mohammadi , *farnaz* , hirsoft
ارسال:
۰۱ مرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۳۵ ب.ظ
RE: عادت درس خوندن شما چیه؟
(۰۱ مرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۲۶ ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  من هم نمیتونم بیشتر از ۱ ساعت بشینم درس بخونم.
خیلی حواسم موقع درس پرت میشه.

من حواسم پرت نمیشه زود خسته میشم بخصوص برا درس حفظی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: *farnaz* , hirsoft
ارسال:
۰۱ مرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۴۵ ب.ظ
عادت درس خوندن شما چیه؟
درس حفظی که بلای جونمه

در کارگه کوزه‌گری رفتم دوش
دیدم دو هزار کوزه گویا و خموش
ناگاه یکی کوزه برآورد خروش
کو کوزه‌گر و کوزه‌خر و کوزه فروش
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: unique_as14 , hirsoft
ارسال:
۰۱ مرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۳۹ ب.ظ
عادت درس خوندن شما چیه؟
منتقل شد به بخش مشاوره ارشد.

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۰
۰
ارسال:
۰۲ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۰۴ ق.ظ
عادت درس خوندن شما چیه؟
منم تمرکز ندارم یکمم حوصله واسه خوندن ندارم به نظرتون برم کتابخونه حل میشه
دوست دارم یه برنامه روزانه داشته باشم که مثلا امروز چه درسا و فصلایی باید خونده بشه ولی نمیتونم بنویسم اخه من طبق برنامه پارسه جلو میرم که اون ماهانه گفته چیکار کن به نظرتون چیکار کنم؟
۰
۰
ارسال:
۰۶ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ مرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۵۴ ب.ظ، توسط hirsoft.)
Bug همه شما یه طرف منم...
بچه ها من با ریاضی مشکل دارم یعنی ریاضی با من مشکل دارهBig Grin هر وقت میخوام یه مسئله حل کنم یه بی دقتی برام به وجود میاد مثلا منفی رو مثب میگیرم یا جمع کردن یه عبارت رو با عبارت دیگه فراموش میکنم حساب کنم.
اصلا دیشب تا حالا این سوال برام پیش اومده :
وقتی میگن دقت کن چه واکنشی باید پیش بیاد؟؟؟ دقیقا چکار باید انجام بدیم؟

دوست دارم توی حل ریاضیات سرآمد بشم اما نمی دونم چکار کنم؟؟؟

راستی من عادت دارم توی کتابخانه عمومی درس بخونم چون یه نواخت هست و شلوغ همه هم دارن با یه چیز دست و پنجه نرم می کنن.
امتحان کردم ماه رمضان شکم خالی اون هم بعد از ظهر تمرکز خوبی دارمExclamationHuh برای خودم هم عجیبه.
اما ساعت مطالعه من ۴ساعت هم شده اما مشکل دیگه من اینه که وسط کار فکرم منحرف میشه و وقتی برمیگردم می بینم چند دقیقه صرف این افکار شده بی اختیار...
ضمنا از دوست عزیزی که این بحث رو باز کرده تشکر می کنم
۱
۰
ارسال:
۲۳ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۵۴ ق.ظ
عادت درس خوندن شما چیه؟
راستش من خیلی اهل درس خوندن نیستم.
برای اینکه به درس خوندن عادت کنم چیکار باد بکنم؟
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۳ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۱۸ ق.ظ
عادت درس خوندن شما چیه؟
من بالای چاهار پایه خیلی بهتر درس رو متوجه می شم . کلا هر جا مرتفع تر باشه بهتر می خونم.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: asp_vb
ارسال: #۱۱
۲۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۳۸ ب.ظ
عادت درس خوندن شما چیه؟
من اگه یه جا رو نفهمم کلا تمرکزم بهم میخوره و دیگه اون درسو نمیفهمم،نمیدونم چیکار کنم
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۲۳ ب.ظ، توسط fatemeh85.)
عادت درس خوندن شما چیه؟
منم درسی رو که دوست داشته باشم اصلا متوجه زمان نمی شم شروع میکنم به خوندنش بعد از مدتی متوجه میشم که ۳، ۴ ساعت یا حتی گاهی بیشتر بدون اینکه متوجه بشم رو درس مورد علاقم متمرکزم اما وای به حال موقعی که درسایی رو که دوست ندارم می خوام بخونم برام بشدت عذاب آوره هر یک ربش مثل ۱ ساعت میگذه آخرش خیلی زود خسته میشم و ولش میکنم...
ریاضیات و درسایی که ریاضی توشون دخیله رو خیلی دوست دارم و با علاقه می خونم اما درسای حفظی مثل سیستم بلای جونم هستن..
یه عادت بدم داشتم که البته الان ترکش کردم و اون این بود که موقع درس خوندن باید حتما آهنگ گوش میدادم این خیلی کیفیت درس خوندنو پایین میاره الان که این عادتو کنار گذاشتم متوجه میشم.
درمورد مکان مطالعه هم اگه یه جای ثابتی باشه طوریکه اون محل براتون شرطی بشه خیلی بهتون کمک میکنه تا به محض اینکه تو اون شرایط و محل قرار گرفتین ناخوداگاه خیلی سریع جذب درس خوندن میشین من امتحان کردم حتی روزاییکه خیلی حوصله درس خوندن نداشتم با قرار گرفتن تو محیط بی حوصلگیم کمتر شد و درسو شروع کردم.
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۴۳ ب.ظ، توسط masume_ml.)
RE: همه شما یه طرف منم...
(۰۶ مرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۴۴ ب.ظ)hirsoft نوشته شده توسط:  بچه ها من با ریاضی مشکل دارم یعنی ریاضی با من مشکل دارهBig Grin هر وقت میخوام یه مسئله حل کنم یه بی دقتی برام به وجود میاد مثلا منفی رو مثب میگیرم یا جمع کردن یه عبارت رو با عبارت دیگه فراموش میکنم حساب کنم.
اصلا دیشب تا حالا این سوال برام پیش اومده :
وقتی میگن دقت کن چه واکنشی باید پیش بیاد؟؟؟ دقیقا چکار باید انجام بدیم؟

دوست دارم توی حل ریاضیات سرآمد بشم اما نمی دونم چکار کنم؟؟؟

راستی من عادت دارم توی کتابخانه عمومی درس بخونم چون یه نواخت هست و شلوغ همه هم دارن با یه چیز دست و پنجه نرم می کنن.
امتحان کردم ماه رمضان شکم خالی اون هم بعد از ظهر تمرکز خوبی دارمExclamationHuh برای خودم هم عجیبه.
اما ساعت مطالعه من ۴ساعت هم شده اما مشکل دیگه من اینه که وسط کار فکرم منحرف میشه و وقتی برمیگردم می بینم چند دقیقه صرف این افکار شده بی اختیار...
ضمنا از دوست عزیزی که این بحث رو باز کرده تشکر می کنم
-------------------------------------------------
منم با ریاضی این مشکل رو دارم و نمیدونم دقت یعنی چی از اول ابتدایی هم همین طور بودم همش بهم میگفتن دقت کن ولی نمیگفتن چه جوری
؟
بیشتر مشاورین برای حل انحراف فکر موقع درس خوندن میگن سعی کنید هر چیزی که قبل درس خوندن باعث انحراف میشه رو برطرف کنید و با حل شدن قضیه دیگه چیزی نیست که بخاد شما رو منحرف کنه و اگر وسط درس خوندن یه موضوع یهو منحرفتون کرد از قبل یه ساعتی رو براش در نظر بگیرید بگید مثلا ساعت ۵ رو قرار دادم که به این موضوع فکر کنم واسه من که جواب داده امید وارم بکارتون بیاد.

(۲۳ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۱۸ ق.ظ)nana2010 نوشته شده توسط:  من بالای چاهار پایه خیلی بهتر درس رو متوجه می شم . کلا هر جا مرتفع تر باشه بهتر می خونم.

چاها پایه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Exclamation
۰
۰
ارسال: #۱۴
۲۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۵۶ ب.ظ
RE: عادت درس خوندن شما چیه؟
(۲۳ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۱۸ ق.ظ)nana2010 نوشته شده توسط:  من بالای چاهار پایه خیلی بهتر درس رو متوجه می شم . کلا هر جا مرتفع تر باشه بهتر می خونم.
یعنی عالیییییییییییییییییی. اعتراف میکنم تاحالا کیس به این عجیبی ندیدم. چهار پایه آخه؟ بعد سوالم اینه دفعه اولی که فهمیدی بالای چهار پایه بهتر متوجه میشی کی بود؟ یعنی چی شد رفتی بالای چهار پایه درس خوندی؟ اگه ارتفاع دوست داری مثلا چرای نمیری پشت بام؟ اخه چهار پایه یه جوریه میفته پایین ادم نه؟:پی ولی در کل جالب بود کلی برایم. هم این تاپیک هم عادت های بقیه. کاش همه میومدن عادت هاشونو میگفتند. کلی جالب میشد.

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
۱
۰
ارسال: #۱۵
۲۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۳۸ ب.ظ
عادت درس خوندن شما چیه؟
عادت درس خوندن منم یجورایی اذیت کننده اس.Undecided
نمیدونم چرا وقت درس خوندن یجا بند نمیشم زود بزودم حس میکنم باید یچیزی بخورم واسه همین وقتی خونه باشم همیشه در یخچال چسبیدم.Blush
برای حل مشکلم میرم سالن مطالعه که مدام ازجام پانشم.(اما بماند که یه کوله پر از خوردنی باخودم میبرم.Tongue)
عادت دارم اکثر دروس رو بنویسم تا یادبگیرم.
اما وقتی یه مطلبی رو که سخته یادمیگیرم خودمو تشویق میکنم.Big Grin
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۴۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۲۳۵ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  درآمد شما در سایت هایی مثل کافه بازار و مایکت چقدر است؟ applepeach ۴ ۷,۶۰۳ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  فوری : چطور در جو کنکور و درس خوندن میمونید؟ MohsenRezaei ۸ ۴,۵۱۴ ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Question شما کدوم رو انتخاب میکنید؟ taherehm ۱ ۲,۳۳۸ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taherehm
  تجربیات شما از دوره های مجازی دانشگاه ها reza0175 ۲ ۴,۳۲۳ ۲۸ تیر ۱۳۹۸ ۰۴:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Question تجربیات شما از مصاحبه دکتری ۹۸ aliali256 ۲۷ ۱۸,۰۰۷ ۱۹ تیر ۱۳۹۸ ۰۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: nima178
  منابع پیشنهادی شما برای پایگاه داده و سیستم عامل پیشرفته آزمون دکتری نرم افزار damash ۵ ۶,۲۱۲ ۲۷ دى ۱۳۹۷ ۱۱:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: moh1374
  بهترین کتاب برای یادگیری ریاضی ۱ چیه ؟ radar ۰ ۱,۸۱۰ ۱۹ دى ۱۳۹۷ ۱۲:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: radar
  مدرک ارشد شما معدل داره!؟ skytower_19 ۱۰ ۱۰,۸۹۷ ۲۴ آذر ۱۳۹۷ ۰۲:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close