زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۲۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال در مورد چگونگی درس خواندن

ارسال:
۲۳ تیر ۱۳۹۱, ۱۰:۵۸ ق.ظ
سلام دوستان
من می خوام که از فردا شروع کنم به خوندن واسه کنکور همین امسال ، سال اولم هم هست که میخوام واسه ارشد بخونم ، یه سوال داشتم ، می خوام بدونم دور اول که می خوام بخونم ، فقط یه دور کتاب رو بخونم بدونم تست زدن و حل سوالا یا هر فصلی رو که تموم کردم تست هاش رو هم بزنم ؟
اینم بگم که غیر از نظریه ، برای هیچ درس دیگه ای از کتاب مرجع استفاده نمی کنم
ممنون از راهنماییتون
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: arashmobileboy
ارسال:
۲۴ تیر ۱۳۹۱, ۰۱:۲۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۲۵ ق.ظ، توسط esi.)
سلام دوست عزیز
سوالت خیلی کلیه ، به نظر من بستگی به خودت داره ، چطوری یاد می گیری و چقدر زمان داری ، چه ساعاتی خوب می خونی و .... همه اینا فاکتورهایی که باید در نظر بگیری. اما ساده بگم هر جور که خودت راحت تری بخون.
واسه راهنمایی در مورد شروع می تونی از مصاحبه دوستان هم استفاده کنی اما حرف آخر رو خودت می زنی ، یه جورایی بستگی به نحوه خوندن خودت داره ، مثلا من اول مرجع ها رو می خونم، بعد کتاب کنکور می خونم و بعد هر فصل تستاشو می زنم ، به مراجع خیلی وابسته ترم تا کتاب های کنکور ، تو بعضی درسا واقعا باید مرجع رو حتما خوند مثل سیستم عامل، معماری، نظریه،زبان های برنامه سازی و ...
با برنامه پیش برو، اول یه نیگاه به مصاحبه بچه ها بنداز ، بعد با معیار ها و علایق خودت مقایسه کن ، بعد یه برنامه درست و حسابی بچین و بشین بخون .

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: phoenix021 , svk7 , arashmobileboy
ارسال:
۲۴ تیر ۱۳۹۱, ۰۱:۲۴ ب.ظ
(۲۳ تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۵۸ ق.ظ)phoenix021 نوشته شده توسط:  فقط یه دور کتاب رو بخونم بدونم تست زدن و حل سوالا یا هر فصلی رو که تموم کردم تست هاش رو هم بزنم ؟
بستگی داره که درس را تا چه حد بلد هستید . اگر همون دور اول مطالب براتون ساده اند که تستها را هم بزنید . و دورهای بعدی هم مطالب را بازهم مرور کنید تا از بر بشید. ولی اگر در درس اشکال دارید یا اینکه ممکنه مطالب سنگین باشند دور اول فقط مطالب را یاد بگیرید(چون اگر هم بخواهید تست بزنید خیلی از تستها را نمیتوانید جواب دهید و وقتتان به هدر میرود)
کلا دور اول برای یادگیری مقدماتی و بدست آوردن دید کلی از بحث است(همان روزنامه ای خواندن)
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Donna , phoenix021 , arashmobileboy
ارسال:
۱۶ مرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۳۵ ب.ظ
RE: سوال در مورد چگونگی درس خواندن
(۲۳ تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۵۸ ق.ظ)phoenix021 نوشته شده توسط:  سلام دوستان
من می خوام که از فردا شروع کنم به خوندن واسه کنکور همین امسال ، سال اولم هم هست که میخوام واسه ارشد بخونم ، یه سوال داشتم ، می خوام بدونم دور اول که می خوام بخونم ، فقط یه دور کتاب رو بخونم بدونم تست زدن و حل سوالا یا هر فصلی رو که تموم کردم تست هاش رو هم بزنم ؟
اینم بگم که غیر از نظریه ، برای هیچ درس دیگه ای از کتاب مرجع استفاده نمی کنم
ممنون از راهنماییتون

فرض کن میخوای بری قله اورست رو فتح کنی. بعد اولین سوالی که میپرسیدی چی بود از خودت؟ فرض کن میومدی هدف میگذاشتی که روزی ۱۰۰ متر میرم بالا. تا بالاخره بعد ۸۰ روز برسم به بالای قله. به نظرت یکی با این برنامه به بالای قله میرسه؟ بدیهتا نه. تو طول مسیر ممکنه اتفاقهای مختلفی بیفته که مسیر شما رو تغییر بده. بنابراین اگه برنامه ای از قبل نداشته باشی به هیچ جا نمیرسی. این که میخوام شروع کنم به کنکور و یه دور کتابا رو بخونم مثه اینه که بگی میخوام برم اورست فتح کنم و ۵۰ روزه فتجش کنم.
حالا باید چه کرد؟ اولین کاری که باید بکنی اینه که برای خودت استپ یا فاز تعریف کنی. چرخه ی عمر کنکورت رو به جند قسمت تقسیم کنی بعد برای هر قسمت یه برنامه و هدف بگذاری. اعتقاد من اینه که کنکور دارای سه مرحله اصلی میباشد. تابستان . پاییز و زمستان. هر کدام از این مراحل با هم فرق دارند. و هدفگذاریت تو هر کدام باید با هم فرق بکنه. حالا بعدا توضیحات بیشتری میام میدم الان فعلا دسترسی به نتم قطع میشه:پی

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: phoenix021

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۷۴۸ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۲۰ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  دو سوال در مورد درخت BST(درخت جستجوی دودویی) امیدوار ۳ ۵,۱۰۷ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marzi.pnh
  سوال در مورد سهمیه رتبه اولی rezamim2020 ۰ ۱,۹۴۷ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020
  حذف درس برای خواندن کنکور ارشد sima84 ۴ ۴,۴۱۶ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  چگونگی پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان ۹۹-۱۴۰۰ edumoshaver1 ۰ ۱,۸۳۹ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: edumoshaver1
  سوال در مورد دروس جبرای و چارت ارشد کامپیوتر/هوش دانشگاه تهران imali ۱ ۲,۸۵۵ ۰۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  چگونگی دانلود مقاله از سیویلیکا؟ sun-shine ۱۳ ۳۶,۵۷۶ ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۱۳ ق.ظ
آخرین ارسال: moghim1349
  خواندن یا نخواندن مقطع دکتری ؟ دکتری بدون شغل ! لطفا راهنمایی کنید... aminomidi ۷ ۱۱,۴۶۴ ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: suraty
  سوال در مورد منبع و دروس آزمون استخدامی mostafa272 ۳ ۴,۴۰۷ ۰۱ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: majidnourirad10

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close