زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۳۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

[راهنمایی] زبان

ارسال: #۱۶
۲۳ فروردین ۱۳۹۱, ۰۵:۳۸ ب.ظ
[راهنمایی] زبان
(۲۳ فروردین ۱۳۹۱ ۰۵:۰۰ ب.ظ)اکتیو نوشته شده توسط:  بچه ها من یه ماهه دنبال تحقیق جی ۵ هستم آخرشم کسی را پیدا نکردم که بگه ۵۰۴ باجی ۵ خوندن خوبه یا نه.... ؟ کسانی که استفاده کردن راضی هستن؟ مشکل اساسی من فراموش کردن لغاتیست که خوندم وگرنه واسه حفظ کردنش از همون کارتهام قبلا خوندم.اما زودی یادم میره!!!

من سر کنکور امسال هرچیزی که می خواندم جی برگش را هم همان موقع می نوشتم و بر اساس قاعده تکرار می کردم. دو ماه مانده به کنکور درس خواندن را گذاشتم کنار یعنی توی دی و بهمن هیچی نخواندم. حتی تست هم نزدم. تقریبا اون چیرایی که خوانده بودم یادم بود.
فکر کنم ۲۲ درصد نرم زدم و احتمالا ۳۷ درصد تخصصی(این را هم در نظر بگیرین که من چون دو ماه آخر دیگه نخواندم مسلما خیلی از بخش ها را هم نخواندم).
کلا به نظرم چیز خوبیه. حداقلش اینه که یک مرور منظم دارین.
ولی اگر خواستین می توینین خودتان جعبش را درست کنین. جی ۵ یک مقدار قیمتش بالاست.

از زندگانیم گله دارد جوانیم
شرمنده ی جوانی از این زندگانیم
"شهریار"
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۷
۲۸ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۴۳ ب.ظ
[راهنمایی] زبان
(۲۳ فروردین ۱۳۹۱ ۰۵:۰۰ ب.ظ)اکتیو نوشته شده توسط:  بچه ها من یه ماهه دنبال تحقیق جی ۵ هستم آخرشم کسی را پیدا نکردم که بگه ۵۰۴ باجی ۵ خوندن خوبه یا نه.... ؟ کسانی که استفاده کردن راضی هستن؟ مشکل اساسی من فراموش کردن لغاتیست که خوندم وگرنه واسه حفظ کردنش از همون کارتهام قبلا خوندم.اما زودی یادم میره!!!
سلام . من بروشg5 ,504رو خوندم .البته g7گرفتم ک برا هر کلمش ۴تا فیش داشت . همون جمله های ک برا هر کلمه مثال زده.کلمات داخل متنم خودم درآوردم. برا همینم خیلی طول کشید تا تموم شه.
ولی خوبه یه متن تخصصی ک میخونم شاید تو هر صفحه ۲تا۵تا کلمه ندونم.
بخاطر نظم خوندنی ک بت میده خیلی موثره Smile
بالاخره از یجای باید شروع کنی اگه کلاس نمیری. شروع خوبیه Smile
۰
۰
ارسال: #۱۸
۲۸ فروردین ۱۳۹۱, ۰۲:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ فروردین ۱۳۹۱ ۰۲:۳۲ ب.ظ، توسط یاقوت سرخ.)
[راهنمایی] زبان
یاد گیری زبان رو میشه از دو منظر بهش نگاه کرد:

۱/ واسه کنکور و کلا دانشگاه
۲/ واسه پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور و گرفتن IELTS و ...

من خودم متعقد هستم مساله زبان انگلیسی در مقطع ارشد کاملا باید برطرف شده باشه. هر چهار تا مهارت ضروری هستند. فکرش رو بکن تو دانشجوی ارشد باشی ولی نتونی یک ارائه به زبان انگلیسی بدی!

برای یاد گیری :
۱/ یک موسسه زبان معتبر پیدا کنید و ثبت نام کنید، مطمئن باشید هم اعتماد به نفس آدم میره بالا و هم بعدا تاثیرات خوبش رو می بینید.
۲/ هر روز یک زمان مشخصی رو به مطالعه انگلیسی اختصاص بدید. روزنامه بخونید، موسیقی گوش بدید، مکالمه کنید و صداتون رو ضبط کنید، فیلم ببینید و نامه هایی به دوستانتون به زبان انگلیسی ارسال کنید.
۳/ از منابع خوب برای مطالعه استفاده کنید( من دیدم، مثلا میری موسسه زبان ثبت نام می کنی ، کتاب Interchange رو بهت میده واسه ترم جاری!!!! )

در کل توصیه های ایمنی رو جدی بگیرید!Big Grin

دست من و حلقه ی گیسوی یارBlush
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: farzaneh_best , fatemeh85 , pos , antman , baran
ارسال: #۱۹
۳۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۳:۲۲ ب.ظ
[راهنمایی] زبان
من دلم میخواد نظری بدم ولی از اونجایی که هنوز نتایج کنکور نیومده تا مطمئن شم درصد زبانم به همون خوبی که حساب کردم شده یا نه ، ترجیح میدم صبر کنم تا اول ببینم خودم چیکار کردم ، بعدش کسی رو راهنمایی کنم.

هیچ تمدنی توسط بیگانگان از برون فتح نمی‌شود مگر آنکه ابتدا از درون خود را تخریب کرده باشد.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
(شاید به دردتون خورد)
۰
۰
ارسال: #۲۰
۳۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۷:۳۳ ب.ظ
[راهنمایی] زبان
منم چون زبانم خوب نیست و خیلی خیلی برای یه دانشجوی ارشد اونم رشته کامپیوتر زبان حیاتیه
کلاس زبان ثبت نام کردم و کتاب Interchange رو معرفی کردن اول تصمیم داشتم خودم تو خونه بخونم اما دیدم زیاد ارادشو برای شروع کردن ندارم رفتم کلاس
حالا اگه معجزه شدو ارشد قبول شدم چه بهتر و اگر قبول نشم برای کنکور امیدوارم این کتاب Interchange بدردم بخوره

خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار
۰
۰
ارسال: #۲۱
۳۰ فروردین ۱۳۹۱, ۱۰:۱۸ ب.ظ
[راهنمایی] زبان
من هر ۳ کتاب interchange و Intro رو تو دبیرستان تو آموزشگاه خوندم ، این کتابا تمرکزشون رو مکالمه و کمی هم روی لغات هست . البته بستگی به رویکرد آموزشگاه هم داره . ولی انتظار بالا رفتن سطح لغات رو از این کتابا نداشته باشید .

هیچ تمدنی توسط بیگانگان از برون فتح نمی‌شود مگر آنکه ابتدا از درون خود را تخریب کرده باشد.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
(شاید به دردتون خورد)
۰
۰
ارسال: #۲۲
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۲:۱۷ ب.ظ
[راهنمایی] زبان
مشکل نداشتن ارادست
اگه اراده کنی کلاس بری نری فرق نداره خودت می شینی خونه یاد می گیری
تکرار کن فقط و بین مطالعت فاصله ننداز
مثلا نه که ۱ ترم بخونی بعد ۱ ترم بری تفریح
انگلیسی فراره پس باید پیوسته مطالعه شه
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: baran
ارسال: #۲۳
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۲:۴۳ ب.ظ
[راهنمایی] زبان
والا منم میگم با کلاس یا بی کلاس مهم پشتکار خود آدمه اگه بخواد میتونه از برنامش جدا نشه.
۰
۰
ارسال: #۲۴
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۵۰ ب.ظ
RE: [راهنمایی] زبان
سلام دوستان
اگه میشه چند تا کتاب برا زبان تخصصی یا عمومی بهم معرفی کنید می خوام اگه بشه برای ارشد فقط از روی اونا بخونم
زبان امسال که خیلی راحت بود نمی دونم هر سال اینجوریه یا نه من که هیچی نخونده بودم
ولی زبان رو ۱۸% زده بودم ولی الان می خوام خیلی جدی زبان رو بخونم
لطفا راهنمایی کنید
مرسی
۰
۰
ارسال: #۲۵
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۰۳ ب.ظ
[راهنمایی] زبان
(۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۵۰ ب.ظ)MAHSAN65 نوشته شده توسط:  اگه میشه چند تا کتاب برا زبان تخصصی یا عمومی بهم معرفی کنید می خوام اگه بشه برای ارشد فقط از روی اونا بخونم
زبان امسال که خیلی راحت بود نمی دونم هر سال اینجوریه یا نه من که هیچی نخونده بودم
برای بخش سئوالات تخصصی کنکر که باید درک مطلبتون قوی باشه و معنی لغات و ترجمه خوبی داشته باشید . برای قوی کردن این هم راههای زیادی هست یکیش هم اینه که سئوالات سالهای گذشته را بخونید.
برای بخش سئوالات عمومی هم ترکیبی از درک مطلب + گرامر هست . که برای این مورد(گرامر) هم کتاب زیاده.
زبان تخصصی امسال ترکیبی از راحت و سخت بوده به نظر من . زبان عمومیش هم که طبق معمول سخت بود .
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: MAHSAN65
ارسال: #۲۶
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۲۶ ب.ظ
[راهنمایی] زبان
برای دانشجو های کامپیوتر ، زبان از نون شب واجب تره ! من پیشنهاد می کنم شروع کنید کتاب های مفید برنامه نویسی رو یا سایت هایی که آموزش های خوبی دارند رو برای خودتون و حتی برای مانشت ترجمه کنید ! من خودم خیلی وقته این کار رو می کنم و تقریبا داره کتاب جاوا اسکریپت تموم میشه! درسته که کار وقت گیری هست ، اما هم باعث به یاد موندن کلمات میشه و هم باقیات صالحات هست و بقیه استفاده می کنند.
ضمنا کتاب ۵۰۴ خیلی عالی هست ! حتما بخونید ! من هر شب نیم ساعت قبل از خواب خوندم و خوابیدم! خیلی راضیم !
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۲۷
۱۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۱۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۴۳ ق.ظ، توسط MAHSAN65.)
[راهنمایی] زبان
راستش دقیقا نمی دونم با چه کتابی شروع کنم برای تخصصی
ولی ۵۰۴ رو شروع کردم به خوندنش
۰
۰
ارسال: #۲۸
۱۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۲۶ ق.ظ
[راهنمایی] زبان
۵۰۴ خوبه ولی اصلا اصلا کافی نیست و باید حتما reading های کنکورهای گذشته(یا متون تخصصی مشابه اون که در اینترنت یا کتابهای زبان تخصصی هست) را هم بخونید و ترجمه کنید و تمرین و تست بزنید .
با خوندن ۵۰۴ و ۱۰۰۰ کلمه تافل و... و بعد مرور تستهای کنکورهای چند سال اخیر خودتون پی میبرید که کافی نیست.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۱۸ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  دانلود رایگان کتاب «زبان عمومی دکتری زیر ذره بین» مرجع اصلی زبان کنکور دکتری generalenglish ۰ ۳,۷۱۶ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۹:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: generalenglish
Information درخواست راهنمایی ( خواندن دکترا یا نه ؟! - لطفا راهنمایی کنید ... ) aminomidi ۳ ۴,۴۴۴ ۲۵ دى ۱۳۹۵ ۰۱:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: aminomidi
  کدام زبان را برای یادگیری زبان دوم بعد از انگلیسی انتخاب کنم؟! eng.ma30 ۸ ۶,۹۱۲ ۲۶ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.ma30
  کلاس زبان یا روش دیگه برای تقویت زبان (همه نظر بخصوص Speaking) mostafa2012 ۲ ۳,۸۵۴ ۱۴ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: crevice
  راهنمایی پایان نامه ارشد - ترکیب وب سرویس و زبان صوری z ainaz68 ۲ ۲,۱۳۸ ۰۱ شهریور ۱۳۹۴ ۱۰:۴۱ ق.ظ
آخرین ارسال: MShariati
  زبان عمومی پارسه (واژگان) و زیر ذره بین - لطفا راهنمایی کنید TRon ۷ ۲,۸۴۹ ۰۸ مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: tondar.sal
  تفاوت زبانهای روالی(پروسه ای) با زبانهای تابعی ldns0098 ۸ ۴,۳۲۸ ۰۷ آذر ۱۳۹۳ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  تشخیص زبان منظم و زبان مستقل از متن monmon123 ۹ ۱۳,۵۱۴ ۱۰ مهر ۱۳۹۳ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemeh69
  درخواست راهنمایی برای شروع کار با کتابخانه Miracle در زبان C sunbow ۱ ۱,۵۰۷ ۲۲ شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۱۳ ق.ظ
آخرین ارسال: sunbow

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close