زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۵۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

روش درست درس خواندن از صفر (سیستم عامل)

ارسال:

nmusavi پرسیده:

دوستانی که این درس رو مسلط هستن و در کنکور هم تونستن از پسش به خوبی بر بیان لطفا راهنمایی کنن. ممنون
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۲
ارسال:

shahram_sharifnia پاسخ داده:

RE: روش درست درس خواندن از صفر (سیستم عامل)

سلام،
به نظر من دوتا بحث وجود داره یکی اینکه دوستان میخوان سیستم عامل را واقعاً یاد بگیرند و دیگر اینکه میخوان تو کنکور از این درس خوب نتیجه بگیرن.
برای هدف اول بهترین کتاب موجود که به نظر من از خوده سیلبرشاتس هم بهترهWink کتاب پارسه هستش. البته اگر سوالات استاندار بیاد تو کنکور و مانند کنکور ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱ نیباشه با این کتاب ۱۰۰% هم میشه زد.

ولی برای هدف دوم واقعا کتابی وجود نداره چون هدف طراح سوال (۹۰ و ۹۱) جواب ندادن بچه ها بوده و از آنجا که هدف ایشون متعالی تره و بر هدف ما مقدم تر کاری از کسی برنمیادBig Grin

۲
ارسال:

mamdvirus0 پاسخ داده:

برای موفقیت در کنکور ، فرقی نداره چه کتابی رو بخونی فقط مهم اینه که خیلی ، خیلی یه کتاب رو بخونی و اینقدر تست های تکراری از اون کتابی که داری بزنی که بتونی بگی دیگه همه رو حفظی.
با دو یا سه بار خوندن اصلا نمیشه در کنکور موفق شد. من دروس مشترک رو بد نزدم ،چون فقط بخاطر این بود که طراحی الگوریتم + ساختمان داده+ مهندسی نرم افزار رو من بدونه فکر کردن زدم .
چون ۱۰ بار طراحی الگوریتم و ساختمان داده رو کتابارو خوندم . تست هاشونو بسیار تمرین کردم.

۱
ارسال:

arixooo پاسخ داده:

سیستم عامل خدارو شکر واسه حل سوالاش نیاز به مهارت خاصی نداره...یا اینکه سر جلسه نمیخواد جرقه بزنه مغزتون تا یه راه حل به زهنتون برسه...فقط باید مباحث رو خیلی خوب بلد باشید...چون حجمه درس زیاده...تست هم زیاد حل کنید دیگه تمومه...درس شیرینیه کلا...آدم راحت یاد میگیره..

۱
ارسال:

m_sardaari پاسخ داده:

دوستان پس نتیجه میگیریم که بهترین منبعع برای این درس کتاب پارسه هست
لطفا اگه موافقین تایید کنین.

ارسال:

Shokoufe.S پاسخ داده:

(۰۵ مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۱۴ ب.ظ)m_sardaari نوشته شده توسط:  دوستان پس نتیجه میگیریم که بهترین منبعع برای این درس کتاب پارسه هست
کسایی که وقتشو دارن بخاطر سختیه سوالای سیستم بهتره به همین کتاب پارسه اکتفا نکنند و کتاب دیگه ای مثل استالینگز رو هم بخونند.
من تو پست قبلیم در مورد اینکه همین دور اولی که دارم این کتاب و میخونم خلاصه برداری هم بکنم یا نه پرسیدم ولی کسی جواب نداد؟
اگه کسی این کتاب و خونده و کامل فهمیدتش در مورد نحوه خوندنش راهنمایی کنه؟
مرسی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

nmusavi پاسخ داده:

(۰۵ مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۱۴ ب.ظ)m_sardaari نوشته شده توسط:  دوستان پس نتیجه میگیریم که بهترین منبعع برای این درس کتاب پارسه هست
من تو دانشگاه کتاب مرجعی برای این درس نخوندم فقط در حد ۴۰ صفحه جزوه بود کلا ۱۰% میدونستم پارسال کتاب حقیقتو خوندم خوبه ولی عالی نیست امسال به گفته یکی از دوستان تو مانشت که ۳تا سیستم امسال رو درست زده بود رتبش هم ۴۱ اینا بود دقیق یادم نیست استالینگز رو دارم میخونم ۵ ۶ فصل کتابو خوندم من این کتابو میگم عالیه حقیقت به نظر من برا کسی که یک بار مرجع خونده خوبه مهمتر از اون حل تستای آقای حقیقت عالی واقعا عالی حل کرده من بعد از خوندن ۲ بار استالینگز میرم کتاب حقیقتو می خونم البته تستاشو فقط

۰
ارسال:

MSZ پاسخ داده:

پارسه کتاب خوبیه (خوبی بود!) ولی چرا دیگه به اونصورت جواب نمیده؟
دوستانی که درصدای بالا زدن، رمز موفقیتشون چنده!؟ Big Grin
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

ارسال:

nomad:D پاسخ داده:

(۱۳ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۵۲ ب.ظ)MSZ نوشته شده توسط:  پارسه کتاب خوبیه (خوبی بود!) ولی چرا دیگه به اونصورت جواب نمیده؟
دوستانی که درصدای بالا زدن، رمز موفقیتشون چنده!؟ Big Grin

موافقم
چون من امسال حداقل دو دور کل کتاب و تستهاسو خوردم ولی حتی سوال زمانبندی امسال رو نتونستم جواب بدم

۰
ارسال: #۱۰

SarahArshad پاسخ داده:

این سوال رو دوستانی که به دکتر حقیقت دسترسی دارند می تونن از ایشون هم بپرسن

۰
ارسال: #۱۱

mr-sky پاسخ داده:

باید از رتبه برترها پرسید چی خوندند ای تی ها درصد سیستم عامل جداست

۰
ارسال: #۱۲

hamed_k2 پاسخ داده:

(۱۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۵۳ ب.ظ)mam نوشته شده توسط:  البته یه جا آقای فرداد حرف خوبی درباره‌ی تسلط به مباحث سیستم عامل با وجود سختی سوالات گفتند.
اون یه جای خوب کدوم قسمت اگه میشه لینک بدید ما هم استفاده کنیم ؟؟

۰
ارسال: #۱۳

SarahArshad پاسخ داده:

(۱۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۵۳ ب.ظ)mam نوشته شده توسط:  رتبه‌های برتر که اکثراً کتاب پارسه یا کتاب کنکوری دیگه رو پیشنهاد کردند.
البته یه جا آقای فرداد حرف خوبی درباره‌ی تسلط به مباحث سیستم عامل با وجود سختی سوالات گفتند.
لطفالینک بدید؟ ممنون

۰
ارسال: #۱۴

ania_13 پاسخ داده:

دوستان کتاب پارسه جدای از مسئله کامل نبودن آدمو شیفته سیستم عامل میکنه.

منم همین کتابو خوندم یکی دوتا فصل مهمشم نرسیدم بخونم از جمله زمانبندی فرآیندها که سئوال اومده بود. کنکور امسال رو خراب کردم اما این درس رو ۲۵ درصد زدم.

۰
ارسال: #۱۵

نفس پاسخ داده:

سلام دوست عزیز
من واسه کنکور امسال فقط مقسمی خوندم و تونستم ۵۴% بزنم
اولین گام این که دید خوبی نسبت به این درس داشته باشید وقتی نگاهتون + باشه از خوندنش خسته نمیشید
بعدش هر فصل رو کامل بخونید و تست بزنید این باعث میشه بفهمید از هر فصلی چه مباحثی مهم تر و نحوه سوال دادن چطوریه
البته خلاصه برداری از هر فصل فراموش نشه که بدونین چهارچوب فصل چی بود
موفق باشید

ارسال: #۱۶

Mahla Mehr پاسخ داده:

(۱۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۱۷ ب.ظ)نفس نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز
من واسه کنکور امسال فقط مقسمی خوندم و تونستم ۵۴% بزنم
اولین گام این که دید خوبی نسبت به این درس داشته باشید وقتی نگاهتون + باشه از خوندنش خسته نمیشید
بعدش هر فصل رو کامل بخونید و تست بزنید این باعث میشه بفهمید از هر فصلی چه مباحثی مهم تر و نحوه سوال دادن چطوریه
البته خلاصه برداری از هر فصل فراموش نشه که بدونین چهارچوب فصل چی بود
موفق باشید

ممنون از راهنماییتون. منم مقسمی رو شروع کردم ولی نگرانم که کامله یا نه. به نظرتون فقط خوندن این کتاب کافیه یا کتابای دیگه ای هم بخونم؟ جزوه ی پارسه چطور؟

(۱۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۰۰ ب.ظ)arixooo نوشته شده توسط:  
(15 خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۰۵ ب.ظ)ania_13 نوشته شده توسط:  نفس منو کنجکاو کردی. واقعا فقط مقسمی خوندی؟

قابل تامله!

پارسه رو نخوندی؟

کتاب مقسمی پر از اشتباهات مفهومیه...در کل خیلی کتاب ضعفیه...به قول دکتر حقیقت خدا با اونهمه عظمت فقط ۵ تا کتاب فرستاده واسه بنده هاش...اونوقت این آقای مقسمی فکر کنم آمار کتاب هاش از عدد ۵۰ گذشته باشهTongue

به نظر من بعضی از کتابای آقای مقسمی واقعا خوبن یکم منصف باشین. من کنکور ۹۱ یکی از درسارو با اینکه اصلا جزو واحدهای دانشگاهیمونم نبود فقط با یه بار خوندن کتاب مقسمی ۶۷ درصد زدم. البته از سیستم عامل اطلاعی ندارم.

(۱۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۰۹ ب.ظ)arixooo نوشته شده توسط:  
(17 خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ)taktaz نوشته شده توسط:  
(15 خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۰۰ ب.ظ)arixooo نوشته شده توسط:  کتاب مقسمی پر از اشتباهات مفهومیه...در کل خیلی کتاب ضعفیه...به قول دکتر حقیقت خدا با اونهمه عظمت فقط ۵ تا کتاب فرستاده واسه بنده هاش...اونوقت این آقای مقسمی فکر کنم آمار کتاب هاش از عدد ۵۰ گذشته باشهTongue
یه موی مقسمی به کل وجود حقیقت می ارزه
حالا اگه جعفرنژاد را گفته بود یه چیزی...
نوشتن ۵۰ تا کتاب که اکثرا هم از اونا راضی اند کار هر کسی نیست.
اونوقت که مقسمی داشت کتاب کنکور کامپیوتر می نوشت حقیقت داشت کنکور برق می داد
اتفاقا اگه کمی به حرفهای حقیقت توجه کنی میبینی که ادعای خدایش میشه

این که دکتر حقیقت خیلی ادعاش میشه رو قبول دارم...اما فکر میکنم ادعای بیجایی نیست...شما برو اسم هر استادی رو که میشناسی سرچ کن...ببین توی کامپیوتر توی ایران کی اندازه حقیقت مقاله داده بیرون...۴۲ سالشه تازه...فکر کن ۶۰ سالش بشه مقالاتش چندتا میشن...مقسمی رو که من خودم هم میتونم تشخیص بدم سواد درست و حسابی نداره...فقط فکر تجاری خوبی داشته و از موقعیت خوب استفاده کرده و میلیاردر شده..

شاید دوستان یادشون رفته که هر کسی یه نظری داره و نگرش آدما نسبت به خیلی چیزا با هم فرق میکنه. بهتره این بحث ها نباشه دوستان. اینجا کوچکترین جایی هستش که باید یاد بگیریم :
۱-نظراتمون رو به دیگران تحمیل نکنیم.
۲-به نظرات دوستان احترام بذاریم.
۳-دیگران رو تخریب نکنیم.
و مهمتر از همه با هم دوست باشییم.

۰
ارسال: #۱۷

arixooo پاسخ داده:

من فکر میکنم سیستم عامل امسال خیلی غیر استاندارد بود...برای همین نمیشه به درصدای بچه ها چندان اتکایی کرد...من خیلی بلد بودم و فقط ۸ درصد زدم...۲ تا از سوالاش حذف شد و کسی که به ۴تای دیگه جواب درست میداد..میشد ۱۰۰...خدا میدونه اون ۲ تا سوالی که حذف شد چقد وقت منو گرفت...به هرحال با تمام این اوصاف سیستم عامل ارزش خوندن رو داره..شاید ۹۲ اینجوری نباشه سوال ها

۰
ارسال: #۱۸

ania_13 پاسخ داده:

نفس منو کنجکاو کردی. واقعا فقط مقسمی خوندی؟

قابل تامله!

پارسه رو نخوندی؟

ارسال: #۱۹

arixooo پاسخ داده:

(۱۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۰۵ ب.ظ)ania_13 نوشته شده توسط:  نفس منو کنجکاو کردی. واقعا فقط مقسمی خوندی؟

قابل تامله!

پارسه رو نخوندی؟

کتاب مقسمی پر از اشتباهات مفهومیه...در کل خیلی کتاب ضعفیه...به قول دکتر حقیقت خدا با اونهمه عظمت فقط ۵ تا کتاب فرستاده واسه بنده هاش...اونوقت این آقای مقسمی فکر کنم آمار کتاب هاش از عدد ۵۰ گذشته باشهTongue

۰
ارسال: #۲۰

unicornux پاسخ داده:

(۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ)taktaz نوشته شده توسط:  
(15 خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۰۰ ب.ظ)arixooo نوشته شده توسط:  کتاب مقسمی پر از اشتباهات مفهومیه...در کل خیلی کتاب ضعفیه...به قول دکتر حقیقت خدا با اونهمه عظمت فقط ۵ تا کتاب فرستاده واسه بنده هاش...اونوقت این آقای مقسمی فکر کنم آمار کتاب هاش از عدد ۵۰ گذشته باشهTongue
یه موی مقسمی به کل وجود حقیقت می ارزه
حالا اگه جعفرنژاد را گفته بود یه چیزی...
نوشتن ۵۰ تا کتاب که اکثرا هم از اونا راضی اند کار هر کسی نیست.
اونوقت که مقسمی داشت کتاب کنکور کامپیوتر می نوشت حقیقت داشت کنکور برق می داد
اتفاقا اگه کمی به حرفهای حقیقت توجه کنی میبینی که ادعای خدایش میشه
داداش شما عصابت ضعیفه ها....چندتا پستاتو نگا کردم همش همینجوری بود...اگه انجمن و بچه های انجمن و قبول نداری برو تو اتاقت درو قفل کن برای تخلیه روحی کتابای حقیقتو جعفرنژاد و بسوزون.

من کتاب سیستم عامل پارسه رو دارم نویسندش نصرت ا... عابد سلیمیه.متن کتاب دقیقا بر گرفته از کتاب سیستم عامل سیلبرشاتس ترجمه پریسیما آتاماژوری .... فکر میکنم کتابو خودشون تالیف نمیکنن.الان حال ندارم اما بعدا یه عکس میگیرم این دو کتابو کنار هم میزارم مقایسه کنید.

۰
ارسال: #۲۱

fatima1537 پاسخ داده:

خواهشا یه مقداری لحنتون را به نقد نزدیک تر کنید تا تخریب افراد.
واینکه حرفاتون مستدل تر باشه بهتره.نه اینکه بخوایم با عبارات تحقیر کننده به شخصیت افراد(به جای کتابهاش) ایراد بگیریم

ارسال: #۲۲

taktaz پاسخ داده:

(۱۸ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۵۹ ق.ظ)... نوشته شده توسط:  .
.
.
از دلسوزی شما دوستان سپاسگزارم
بعضی از دوستان اینقدر جو مانشت اونارو گرفته که فکر می کنند کل دنیا تو مانشته

۰
ارسال: #۲۳

ghaderiyaser پاسخ داده:

کتاب مقسمی اشتباهه مفهومی(متن کتابو میگم) آنچنانی نداره ولی بعضی سوالارو غلط حل کرده. برا شروع خوبه. بعد اون یا پوران یا پارسه.(پوران کپی پارسه است!!!)

۰
ارسال: #۲۴

MSZ پاسخ داده:

این تجربه من بود:
امسال و سال پیش هم تو آی تی و هم تو مهندسی کامپیوتر، سوالات سیستم عامل کمی سخت تر (به قول طراحان، مفهومی تر) شده بودن ولی اگر تسلط بالایی روی مباحث داشتین تا حد قابل توجهی میتونستین از پس سوالات بر بیایین.
منظورم این نیست که ۱۰۰ میزدین ولی درصد پایینی هم نمی آوردین.
این تسلط تا حد زیادی با خوندن همون کتاب حقیقت بدست میومد ولی نه یه خوندن عادی و سطحی.
اولا متن درس ها خیلی عمیق خونده بشه و فهمیده بشه. (حفظ نکنیم، بفهمیمش) و تست های هر فصل. و قسمت مهم: مرور
هم متن درس ها باید کامل مرور شه و تست ها (مخصوصا تست های مهم) چندین بار مرور بشن

این روش به نظرم برای کنکور بعدی هم مفید خواهد بود
بخصوص که علاوه بر کتاب دکتر حقیقت میتونین از یک یا دو کتاب دیگه (مخصوصا برای دوران جمع بندی) استفاده کنین تا خیالتون هم راحت باشه.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۲۵

Shokoufe.S پاسخ داده:

سلام
من شهرستانمو کتاب مهندس حقیقت رو اینجا پیدا نکردم . باید حتما از موسسه بگیری که اونم باید کل پکیج کتابشونو بخری.
من چکار کنم ؟Sad

ارسال: #۲۶

ghaderiyaser پاسخ داده:

(۳۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۰۹ ق.ظ)Shokoufe.S نوشته شده توسط:  سلام
من شهرستانمو کتاب مهندس حقیقت رو اینجا پیدا نکردم . باید حتما از موسسه بگیری که اونم باید کل پکیج کتابشونو بخری.
من چکار کنم ؟Sad
کتاب پوران(موسوی طیبی) رو بخون. کپی هم اند.Big Grin

ارسال: #۲۷

narges_r پاسخ داده:

(۳۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۰۹ ق.ظ)Shokoufe.S نوشته شده توسط:  سلام
من چکار کنم ؟Sad

سلام
منم مثل شما شهرستانم
من پارسال این کتابو از نمایندگی خریدم
امسال هم پرسیدم میفروشن
کتابهای جلد مشکی فروش ازاد داره
شما سر بزن به نمایندگی حتما میفروشن(یعنی باید بفروشنCool )

۰
ارسال: #۲۸

ghaderiyaser پاسخ داده:

دوستانی که حل تمرین سیلبرشاتس(انگلیسی) رو میخوان ایمیل بدن بفرستم.

۰
ارسال: #۲۹

SaMiRa.e پاسخ داده:

(۲۳ تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۱۳ ب.ظ)elhameli نوشته شده توسط:  سلام
کتاب "سیستم عامل با رویکرد حل مسائل" پارسه با جزوه سیستم عامل پارسه از نظر محتوایی و نحوه بیان مطالب سیستم عامل تفاوتی دارن ؟؟
ممنون
ازنظر حجمی که خیلی متفاوته ، اولی حدود ۵۰۰ صفحه است ولی دومی همش حدود ۲۰۰ است .

ارسال: #۳۰

maryam_ak پاسخ داده:

(۲۳ تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۲۰ ب.ظ)SaMiRa63 نوشته شده توسط:  
(23 تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۱۳ ب.ظ)elhameli نوشته شده توسط:  سلام
کتاب "سیستم عامل با رویکرد حل مسائل" پارسه با جزوه سیستم عامل پارسه از نظر محتوایی و نحوه بیان مطالب سیستم عامل تفاوتی دارن ؟؟
ممنون
ازنظر حجمی که خیلی متفاوته ، اولی حدود ۵۰۰ صفحه است ولی دومی همش حدود ۲۰۰ است .
موقع ثبت نام هر دو رو بهمون میدن دیگه یا نه؟

۰
ارسال: #۳۱

SaMiRa.e پاسخ داده:

(۲۳ تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۳۴ ب.ظ)maryam_ak نوشته شده توسط:  موقع ثبت نام هر دو رو بهمون میدن دیگه یا نه؟
شرمنده نمیدونم من تکی از بیرون گرفتم Big GrinTongue
ولی تااونجایی که خبردارم کتاب میدند ، جزوه را هم میتونید از همین سایت دانلود کنید .

۰
ارسال: #۳۲

Shokoufe.S پاسخ داده:

من تازه شروع به خوندن سیستم عامل پارسه کردم. لازمه از الان خلاصه بنویسم؟ خیلی حجیمه فکر نکنم برسم دوباره بخونمش.

این کتاب تا چه حد واسه کنکور کافیه؟

ارسال: #۳۳

zeinab پاسخ داده:

(۰۳ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۱۲ ب.ظ)Shokoufe.S نوشته شده توسط:  من تازه شروع به خوندن سیستم عامل پارسه کردم. لازمه از الان خلاصه بنویسم؟ خیلی حجیمه فکر نکنم برسم دوباره بخونمش.

این کتاب تا چه حد واسه کنکور کافیه؟

چند صفحه ست؟؟ من هنوز نخریدم میخوام بخرم

۰
ارسال: #۳۴

SaMiRa.e پاسخ داده:

(۰۳ مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۳۵ ب.ظ)zeinab نوشته شده توسط:  چند صفحه ست؟؟ من هنوز نخریدم میخوام بخرم
۴۵۷ صفحه Big Grin Dodgy

۰
ارسال: #۳۵

daneshjo پاسخ داده:

سلام دوستان
می خواستم بگم من تو طول ترم استالینگز رو خوندم با مقسمی !!!احساس کردم خیلی خوبن !!!
اما وقتی کتاب دکتر حقیقت رو می خونم احساس می کنم که نسبت اونا خیلی مرتب تر و جمع و جور تره. منظورم اینه که مرتب و دسته بندی کرده درسها رو!!فک کنم همین حقیقت کافیه ، البته با چند دور خوندن!!
موفق باشید

۰
ارسال: #۳۶

m@hboobe پاسخ داده:

(۳۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۲۳ ق.ظ)ghaderiyaser نوشته شده توسط:  
(31 خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۰۹ ق.ظ)Shokoufe.S نوشته شده توسط:  سلام
من چکار کنم ؟Sad

دوستان هنوز هم این اعتقاد رو دارید که کتاب پوران کپی کتاب حقیقته؟؟!! Huh آخه میخوام برم بخرمش پوران! کتاب استالیگز پدرام هم که واسه دانشگاه خوندم دارم کافیه یا باز پارسه!!Undecided

ارسال: #۳۷

esi پاسخ داده:

(۲۴ مرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۵۳ ب.ظ)m@hboobe نوشته شده توسط:  
(31 خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۲۳ ق.ظ)ghaderiyaser نوشته شده توسط:  
(31 خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۰۹ ق.ظ)Shokoufe.S نوشته شده توسط:  سلام
من چکار کنم ؟Sad

دوستان هنوز هم این اعتقاد رو دارید که کتاب پوران کپی کتاب حقیقته؟؟!! Huh آخه میخوام برم بخرمش پوران! کتاب استالیگز پدرام هم که واسه دانشگاه خوندم دارم کافیه یا باز پارسه!!Undecided
پوران نگرفتی هم نگرفتی اما برای سیستم عامل واقعا می ارزه کتاب حقیقت رو بخونی ،کتاب خوبیه و با پوران غیر قابل مقایسه، استالینگزو بخون، پارسه رو هم بخون حتما ، اگه تو جیبت چیزی موند پوران رو هم بگیر بخون اما در کل حقیقت پارسه تمام پوران رو پوشش میده و با خرید اون نیازی به پوران نداری

۰
ارسال: #۳۸

pita پاسخ داده:

من استالینگزو دارم می خونم - احساس می کنم خیلی برام سنگینه - الان تو قسمت فرایندام- امیدم اینه که دور دوم بفهمم که کتاب چی می گه.

۰
ارسال: #۳۹

m@hboobe پاسخ داده:

(۲۵ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۴۱ ق.ظ)pita نوشته شده توسط:  من استالینگزو دارم می خونم - احساس می کنم خیلی برام سنگینه - الان تو قسمت فرایندام- امیدم اینه که دور دوم بفهمم که کتاب چی می گه.
هنوز سیستم شروع نکردم ولی
وقتی یاد سیستم می افتم دقیقا یاد همین قسمت میافتم که بخش بن بست ها را اساسی خونده بودم هرچی سوال بود حل میکردم معروف شده بودم به الگوریتم بانکدار Big Grin و زمانبدی!

ولی مهم الگوریتم دکر و پترسن استاد میخواست جلسه آخر ترم زوری وارد مغزمون کنه و هیچی نفهمیدیم!!

ولی خوشم اومد پیام نور خوب مرجع بخون از ما درست کردBig Grin

۰
ارسال: #۴۰

fatima1537 پاسخ داده:

(۲۴ مرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۵۳ ب.ظ)m@hboobe نوشته شده توسط:  دوستان هنوز هم این اعتقاد رو دارید که کتاب پوران کپی کتاب حقیقته؟؟!! Huh
نه کپی نیست.کتاب پوران بخش زمانبندی و اولویت بندی را خوب توضیح داده (به نظر من بهتر از پارسه)ولی بقیه فصول را درمقایسه با پارسه خوب نگفته.البته منظور این نیست که کتاب بدیه ولی برای این سئوالات سیستم عامل کافی نیست.درواقع درس را خلاصه تر گفته.ولی در مقایسه با بعضی کتب دیگه مثل مقسمی بهتره

۰
ارسال: #۴۱

azad_ahmadi پاسخ داده:

من برای کنکور ۹۰ کتاب پوران رو خوندم. کتاب خوبیه. توی پیشگفتار هم نوشته که دکتر حقیقت اونو باز بینی کرده؛ اما سر جلسه کنکور حتی یک سوال هم نشد که جواب بدم، نمی دونم چرا. امسال هم پارسه و هم پوران رو می خونم که لااقل بتونم بهتر از پارسال جواب بدم. روی سیستم عامل مقسمی نمیشه برای ارشد حساب کرد.

۰
ارسال: #۴۲

shima_24 پاسخ داده:

بچه ها شما جواب خودآزمایی های اخر هر فصل پارسه رو ندارید؟ یه چیز دیگه من خیلی با سیستم مشکل دارم از بس استرس دارم که نمیرسم تمومش کنم هنوز نتونستم ۲ تا فصل بخونم. من با حفظیات مشکل دارم خیلی برام سخته خوندنش. چه کار کنم؟

ارسال: #۴۳

narges_r پاسخ داده:

(۲۵ مرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۳۱ ب.ظ)shima_24 نوشته شده توسط:  بچه ها شما جواب خودآزمایی های اخر هر فصل پارسه رو ندارید؟ یه چیز دیگه من خیلی با سیستم مشکل دارم از بس استرس دارم که نمیرسم تمومش کنم هنوز نتونستم ۲ تا فصل بخونم. من با حفظیات مشکل دارم خیلی برام سخته خوندنش. چه کار کنم؟

فکر میکنم به نیمه های فصل ۳ برسید این مشکل حل میشه
یادمه پارسال هم بچه ها این مشکلو داشتن
کتاب سیستم پارسه رو هرچی بیشتر جلو ببرید سرعت خوندنتون بهتر میشه

۰
ارسال: #۴۴

maryam.raz پاسخ داده:

جزوه دگتر حقیقت که ۲۰۰ صفحه هست همون جزوه پارسه هستش؟
یا با هم متفاوتند؟!!

۰
ارسال: #۴۵

SaMiRa.e پاسخ داده:

(۲۶ مرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۴۹ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  جزوه دگتر حقیقت که ۲۰۰ صفحه هست همون جزوه پارسه هستش؟
یا با هم متفاوتند؟!!

کتاب پارسه حدودا ۴۷۰ صفحه است .

۰
ارسال: #۴۶

mosi70 پاسخ داده:

سلام ولی به نظرمن کتاب طراحی و پیاده سازی سیستم عامل تنن باوم ترجمه دکتر حقیقت کتاب مناسبی واسه سیستم عامل فقط تنها مشکلی که داره مبحث اصلی که زمانبندی هستش رو خوب نگفته ولی درکل خوبه

۰
ارسال: #۴۷

svk7 پاسخ داده:

سیستم عامل حقیقت خیلی عالیه .فقط اینقد بخونید که سیر شید .سخت ترین فصلش ،فصله ۴ ، ۸

۰
ارسال: #۴۸

fatima1537 پاسخ داده:

(۲۶ مرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۴۹ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  جزوه دگتر حقیقت که ۲۰۰ صفحه هست همون جزوه پارسه هستش؟
یا با هم متفاوتند؟!!
کتابش اینه:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

عکسش رو هم ضمیمه کردم. کتابش که ۴۹۰ صفحه است .جزوه اش را ندیدم ولی احتمالا یه خلاصه ای است مثل بقیه جزوه های پارسه.

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال: #۴۹

salnet پاسخ داده:

سلام. ببخشید یه چند تا سوال با ربط و بی ربط به این تاپیک دارم یه جا میپرسم اگه جواب بدین ممنون میشم.

۱- من ۸۷ پارسه ثبت نام کرده بودم، اون زمان کتابی که به ما دادن سیستم عامل عابد سلیمی بود، جزوه بدکی نبود اما الان نمیدونم منظور بچه ها از جزوه پارسه چیه؟ جزوش عوض شده؟

۲- آیا لازمه کتاب سیستم عامل حقیقتو بخریم یا همون جزوه پارسه بخریم؟ قیمت اینا هر کدوم تقریبا چقدر متفاوته؟

۳- آیا پارسه برای ما که قبلا عضوش بودیم تخفیف میده؟؟ منظورم هم برای خرید جزوه هست هم اینکه اگه بخوایم آزمون شرکت کنیم؟

۴-کلا ثبت نام پارسه الان حول و حوش چقدر هست؟ و برای ماها که قبلا عضوش بودیم چقدر در میاد؟

ممنون

۰
ارسال: #۵۰

ttiiko پاسخ داده:

(۰۴ شهریور ۱۳۹۱ ۰۷:۱۱ ق.ظ)salnet نوشته شده توسط:  سلام. ببخشید یه چند تا سوال با ربط و بی ربط به این تاپیک دارم یه جا میپرسم اگه جواب بدین ممنون میشم.

۱- من ۸۷ پارسه ثبت نام کرده بودم، اون زمان کتابی که به ما دادن سیستم عامل عابد سلیمی بود، جزوه بدکی نبود اما الان نمیدونم منظور بچه ها از جزوه پارسه چیه؟ جزوش عوض شده؟

۲- آیا لازمه کتاب سیستم عامل حقیقتو بخریم یا همون جزوه پارسه بخریم؟ قیمت اینا هر کدوم تقریبا چقدر متفاوته؟

۳- آیا پارسه برای ما که قبلا عضوش بودیم تخفیف میده؟؟ منظورم هم برای خرید جزوه هست هم اینکه اگه بخوایم آزمون شرکت کنیم؟

۴-کلا ثبت نام پارسه الان حول و حوش چقدر هست؟ و برای ماها که قبلا عضوش بودیم چقدر در میاد؟

ممنون
عابد سلیم یکی از نویسنده های قبلی کتاب سیستم پارسه بود و اونجا هم درس می داد که دیگه نیست. الان این کتاب حقیقته !
روی چاپ ۹۰ این کتاب زده ۱۴ تومان اما پارسال ۱۶ تومن میفروختنش امسال شنیدم ۲۰ تومانه!
سر این موضوع که سیستم رو ازحقیقت بخونی یا نه هم تو لینک زیر بحث شده

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ثبت نام آزمون پارسه هم با جزوه حدود ۴۵۰ تومان در میاد
تصحیح میکنم : ظاهرا دوستان میگن بدون جزوه ۴۹۰ تومانه !

۰
ارسال: #۵۱

SaMiRa.e پاسخ داده:

(۰۴ شهریور ۱۳۹۱ ۰۸:۵۱ ق.ظ)ttiiko نوشته شده توسط:  .........

تا اونجایی که من هفته پیش خبر داشتم تنها آزمونها ۴۹۰ تومن بود بدون جزوه .

۰
ارسال: #۵۲

ttiiko پاسخ داده:

(۰۴ شهریور ۱۳۹۱ ۰۹:۲۵ ق.ظ)SaMiRa63 نوشته شده توسط:  
(04 شهریور ۱۳۹۱ ۰۸:۵۱ ق.ظ)ttiiko نوشته شده توسط:  .........

تا اونجایی که من هفته پیش خبر داشتم تنها آزمونها ۴۹۰ تومن بود بدون جزوه .

من تازه فکر میکردم ۴۵۰ تومانه شاکی بودم! چون امسال رفتم کتاب شبکه حقیقت رو به زور گرفتم اما حتی سمت مشاوره آزموناش نرفتم این ۴۵۰ تومان هم بچه ها تو سایت نوشتن! دیگه بدتر ۴۹۰ تومن بدون جزوه؟؟؟ میلیاردر هم بودم نمیرفتم.

۰
ارسال: #۵۳

pita پاسخ داده:

نظرتون در مورد سیسنم عامل فهیمی چیه؟الان تو نت داشتم تعریفشو می خوندم.الان دارم استالینگز می خونم . کتاب پارسه رو هم دارم. چی کار کنم فهیمی هم بخونم؟ من برا سیستم چی بخونم که بتونم هر سوالی امد جواب بدم . می خوام معماری رو حذف کنم . باید رو درسای دیگه سرمایه گذاری کنم.

راسنی کتاب دکتر فهیمی همون جلد ابیس یا تو پارسه میدن؟

ارسال: #۵۴

azad_ahmadi پاسخ داده:

(۲۹ شهریور ۱۳۹۱ ۰۹:۲۱ ق.ظ)pita نوشته شده توسط:  نظرتون در مورد سیسنم عامل فهیمی چیه؟الان تو نت داشتم تعریفشو می خوندم.الان دارم استالینگز می خونم . کتاب پارسه رو هم دارم. چی کار کنم فهیمی هم بخونم؟ من برا سیستم چی بخونم که بتونم هر سوالی امد جواب بدم . می خوام معماری رو حذف کنم . باید رو درسای دیگه سرمایه گذاری کنم.

راسنی کتاب دکتر فهیمی همون جلد ابیس یا تو پارسه میدن؟

اگه اون کتاب آبیه باشه، کتاب جالبی نیس. پیچیده، گیج کننده و خیلی حجیمه.
توصیه می کنم اگه همونه، نخونید.

۰
ارسال: #۵۵

setarehfb پاسخ داده:

سلام همگی. کتاب مقسمی کاردانی به کارشناسی رو دارم. همین رو بخونم اشکالی داره؟؟ در کنار این یه کتاب که فقط تستای طبقه بندی کنکور رو داشته باشه چطوره؟؟

۰
ارسال: #۵۶

arg89 پاسخ داده:

سلام
دوستان من برای سیستم عامل جزوه حقیقت که تو نت بودو برداشتم.یعنی می خواستم کتاب پارسه رو بگیرم که با توجه به اینکه امسال پارسه تک فروشی نداره نشد که بگیرمش و همین جزوه رو می خونم.حالا می خواستم ازتون بپرسم به جز این جزوه چی بخونم؟

۰
ارسال: #۵۷

skygirl_00 پاسخ داده:

کتاب آقای موسوی طیبی از پوران پژوهش

۰
ارسال: #۵۸

mahi_24 پاسخ داده:

هدف این تاپیک روش خوندن سیستم عامل و فصلهای مهممش بود .
خیلی خوب میشد اگر مثل تاپیکای دیگه که خوب توضیح دادن فصل به فصل ،اینجا هم دوستان عنایت میکردن.

۰
ارسال: #۵۹

elahe naz پاسخ داده:

سلام عزیزم میشه فرمول زمان انتظار و فرمول زمان پاسخ رو بهم بگی؟ممنون میشم...

۰
ارسال: #۶۰

sedghiyan پاسخ داده:

توی همه کتاب ها هستش

۰
ارسال: #۶۱

مورتن پاسخ داده:

از نظر من پوران خیلی خوب و به اختصار (خود اختصار، کلی مطلب است) موارد و مفاهیم رو توضیح داده و حقیقت برای کسی که بطور عمقی میخواد سیستم عامل رو یاد بگیره خوبه وگرنه برای امتحان الکی وقتت را هدر میدهد. اما بطور کلی هردوی اینها هم فایده نداره وقتی سوالاتی از یک کتاب ناآشنا بدن. مثلا برن ۶ سوال از کتاب x با نویسنده y بدن که هیچیک سوالاتشو ندیدیم نمیشه به این راحتی سوالات رو حل کرد اونم سر جلسه امتحان. بقولی تا سوالات رو یا مشابهش رو ندیده باشی نمیتونی راحت حلش کنی. آزمون۹۰ و ۹۱ مبین همین نکته است. یکبار اومدن از استالینگز دادن سال بعد همه فهمیدن از اونجا میدن بعد رفتن از شاوم دادن همه باز فهمیدن اونجا هم هست. سال ۹۰ و ۹۱ که هنوز کسی نگفته از چه منبعی سوال دراوردن. البته این سوالات حتما جوابشم موجود هست. چون طراحان (کپی برداران) تا سوالی جواب نداشته باشه اون سوال رو طرح نمیکنند یعنی جوابش را نمیدونند که بخوان طرذح کنند بعد اونوقت ما بیچاره باید تو ۱ دقیقه جواب اون سوال را حل و تحلیل کنیم.

۰
ارسال: #۶۲

mahsa_92 پاسخ داده:

سلام
من فلا دانشجوام سالم آینه که کتاب دکتر حقیقت برای امتحانات دانشگاهم مناسبه؟یا خیلی کنکوریه؟ ممنون

۰
ارسال: #۶۳

mohammad.ardeshiri پاسخ داده:

تنها کتابی که با اطمینان میبرتت سر جلسه سیلبرشاتس هست
با کل کتاب های کنکوری درسته پارسال با اون کنکور عجیب میشد چندتا تست زد ولی پارسال و ۲ سال پیش و سالهای پیشش یه تست هم نمیتونستین بزنین

۰
ارسال: #۶۴

zaxzax پاسخ داده:

من برق بودم،این درس رو اصلا پاس نکردم،توی کنکور امسال ۳ تا شو زدم.
ویس حقیقت رو گوش کردم،قسمت هم روندی هم روی پوران خوندم،روون تر گقته
زیادی زیاد میگه،اما می ارزه،میفهمی چیزا رو،نه که فقط حفظ شی

۰
ارسال: #۶۵

Miss java پاسخ داده:

کتاب حقیقت همین جلد مشکیه هست؟ پونصد و خوردی هم صفحه داره؟

۰
ارسال: #۶۶

A V A پاسخ داده:

(۱۵ تیر ۱۳۹۳ ۰۲:۰۹ ق.ظ)Miss java نوشته شده توسط:  کتاب حقیقت همین جلد مشکیه هست؟ پونصد و خوردی هم صفحه داره؟

خوده خودشهSmile

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۹۴۴ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۷۷۲ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۵۹۵ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۶۷ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۸۳۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۷۶۸ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  خواص محیط برای عامل سیستم تحلیل تصاویر پزشکی Ali1991khe ۶ ۵,۲۷۲ ۰۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  دانلود وویس درس سیستم های توزیعی دکتر پدرام x86 ۴۴ ۳۹,۵۴۴ ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: محسن افضلی
  حذف درس برای خواندن کنکور ارشد sima84 ۴ ۴,۵۰۹ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  تغییرات کتاب سیستم عامل جدید سیستم عامل sima84 ۱ ۲,۵۵۵ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close