تالار گفتمان مانشت
روش درست درس خواندن از صفر (سیستم عامل) - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
روش درست درس خواندن از صفر (سیستم عامل) - nmusavi - 12 خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۳۶ ب.ظ

دوستانی که این درس رو مسلط هستن و در کنکور هم تونستن از پسش به خوبی بر بیان لطفا راهنمایی کنن. ممنون

روش درست درس خواندن از صفر (سیستم عامل) - MSZ - 13 خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۵۲ ب.ظ

پارسه کتاب خوبیه (خوبی بود!) ولی چرا دیگه به اونصورت جواب نمیده؟
دوستانی که درصدای بالا زدن، رمز موفقیتشون چنده!؟ Big Grin

RE: روش درست درس خواندن از صفر (سیستم عامل) - nomad:D - 13 خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۵۷ ب.ظ

(۱۳ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۵۲ ب.ظ)MSZ نوشته شده توسط:  پارسه کتاب خوبیه (خوبی بود!) ولی چرا دیگه به اونصورت جواب نمیده؟
دوستانی که درصدای بالا زدن، رمز موفقیتشون چنده!؟ Big Grin

موافقم
چون من امسال حداقل دو دور کل کتاب و تستهاسو خوردم ولی حتی سوال زمانبندی امسال رو نتونستم جواب بدم

روش درست درس خواندن از صفر (سیستم عامل) - SarahArshad - 13 خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۰۱ ب.ظ

این سوال رو دوستانی که به دکتر حقیقت دسترسی دارند می تونن از ایشون هم بپرسن

روش درست درس خواندن از صفر (سیستم عامل) - mr-sky - 13 خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۴۹ ب.ظ

باید از رتبه برترها پرسید چی خوندند ای تی ها درصد سیستم عامل جداست

روش درست درس خواندن از صفر (سیستم عامل) - hamed_k2 - 14 خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۲۵ ب.ظ

(۱۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۵۳ ب.ظ)mam نوشته شده توسط:  البته یه جا آقای فرداد حرف خوبی درباره‌ی تسلط به مباحث سیستم عامل با وجود سختی سوالات گفتند.
اون یه جای خوب کدوم قسمت اگه میشه لینک بدید ما هم استفاده کنیم ؟؟

روش درست درس خواندن از صفر (سیستم عامل) - SarahArshad - 14 خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۲۷ ب.ظ

(۱۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۵۳ ب.ظ)mam نوشته شده توسط:  رتبه‌های برتر که اکثراً کتاب پارسه یا کتاب کنکوری دیگه رو پیشنهاد کردند.
البته یه جا آقای فرداد حرف خوبی درباره‌ی تسلط به مباحث سیستم عامل با وجود سختی سوالات گفتند.
لطفالینک بدید؟ ممنون

روش درست درس خواندن از صفر (سیستم عامل) - arixooo - 14 خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۳۸ ب.ظ

سیستم عامل خدارو شکر واسه حل سوالاش نیاز به مهارت خاصی نداره...یا اینکه سر جلسه نمیخواد جرقه بزنه مغزتون تا یه راه حل به زهنتون برسه...فقط باید مباحث رو خیلی خوب بلد باشید...چون حجمه درس زیاده...تست هم زیاد حل کنید دیگه تمومه...درس شیرینیه کلا...آدم راحت یاد میگیره..

روش درست درس خواندن از صفر (سیستم عامل) - ania_13 - 15 خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۴۲ ق.ظ

دوستان کتاب پارسه جدای از مسئله کامل نبودن آدمو شیفته سیستم عامل میکنه.

منم همین کتابو خوندم یکی دوتا فصل مهمشم نرسیدم بخونم از جمله زمانبندی فرآیندها که سئوال اومده بود. کنکور امسال رو خراب کردم اما این درس رو ۲۵ درصد زدم.

RE: روش درست درس خواندن از صفر (سیستم عامل) - نفس - ۱۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۱۷ ب.ظ

سلام دوست عزیز
من واسه کنکور امسال فقط مقسمی خوندم و تونستم ۵۴% بزنم
اولین گام این که دید خوبی نسبت به این درس داشته باشید وقتی نگاهتون + باشه از خوندنش خسته نمیشید
بعدش هر فصل رو کامل بخونید و تست بزنید این باعث میشه بفهمید از هر فصلی چه مباحثی مهم تر و نحوه سوال دادن چطوریه
البته خلاصه برداری از هر فصل فراموش نشه که بدونین چهارچوب فصل چی بود
موفق باشید

روش درست درس خواندن از صفر (سیستم عامل) - arixooo - 15 خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۲۸ ب.ظ

من فکر میکنم سیستم عامل امسال خیلی غیر استاندارد بود...برای همین نمیشه به درصدای بچه ها چندان اتکایی کرد...من خیلی بلد بودم و فقط ۸ درصد زدم...۲ تا از سوالاش حذف شد و کسی که به ۴تای دیگه جواب درست میداد..میشد ۱۰۰...خدا میدونه اون ۲ تا سوالی که حذف شد چقد وقت منو گرفت...به هرحال با تمام این اوصاف سیستم عامل ارزش خوندن رو داره..شاید ۹۲ اینجوری نباشه سوال ها

روش درست درس خواندن از صفر (سیستم عامل) - ania_13 - 15 خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۰۵ ب.ظ

نفس منو کنجکاو کردی. واقعا فقط مقسمی خوندی؟

قابل تامله!

پارسه رو نخوندی؟

RE: روش درست درس خواندن از صفر (سیستم عامل) - arixooo - 15 خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۰۰ ب.ظ

(۱۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۰۵ ب.ظ)ania_13 نوشته شده توسط:  نفس منو کنجکاو کردی. واقعا فقط مقسمی خوندی؟

قابل تامله!

پارسه رو نخوندی؟

کتاب مقسمی پر از اشتباهات مفهومیه...در کل خیلی کتاب ضعفیه...به قول دکتر حقیقت خدا با اونهمه عظمت فقط ۵ تا کتاب فرستاده واسه بنده هاش...اونوقت این آقای مقسمی فکر کنم آمار کتاب هاش از عدد ۵۰ گذشته باشهTongue

RE: روش درست درس خواندن از صفر (سیستم عامل) - shahram_sharifnia - 16 خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۰۶ ب.ظ

سلام،
به نظر من دوتا بحث وجود داره یکی اینکه دوستان میخوان سیستم عامل را واقعاً یاد بگیرند و دیگر اینکه میخوان تو کنکور از این درس خوب نتیجه بگیرن.
برای هدف اول بهترین کتاب موجود که به نظر من از خوده سیلبرشاتس هم بهترهWink کتاب پارسه هستش. البته اگر سوالات استاندار بیاد تو کنکور و مانند کنکور ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱ نیباشه با این کتاب ۱۰۰% هم میشه زد.

ولی برای هدف دوم واقعا کتابی وجود نداره چون هدف طراح سوال (۹۰ و ۹۱) جواب ندادن بچه ها بوده و از آنجا که هدف ایشون متعالی تره و بر هدف ما مقدم تر کاری از کسی برنمیادBig Grin

روش درست درس خواندن از صفر (سیستم عامل) - mamdvirus0 - 16 خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۵۵ ب.ظ

برای موفقیت در کنکور ، فرقی نداره چه کتابی رو بخونی فقط مهم اینه که خیلی ، خیلی یه کتاب رو بخونی و اینقدر تست های تکراری از اون کتابی که داری بزنی که بتونی بگی دیگه همه رو حفظی.
با دو یا سه بار خوندن اصلا نمیشه در کنکور موفق شد. من دروس مشترک رو بد نزدم ،چون فقط بخاطر این بود که طراحی الگوریتم + ساختمان داده+ مهندسی نرم افزار رو من بدونه فکر کردن زدم .
چون ۱۰ بار طراحی الگوریتم و ساختمان داده رو کتابارو خوندم . تست هاشونو بسیار تمرین کردم.