زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۲۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

روش درست درس خواندن از صفر (درس معماری کامپیوتر)

ارسال:

SarahArshad پرسیده:

با برخی از دوستان تصمیم گرفته شد که برای هر درس یه تاپیک بزنیم تا روش درست درس خوندن آن درس را دریک تاپیک بررسی کنیم هر کدام از دوستان که تونستن توی معماری موفق باشن روششون رو بگن .با تشکر. از صفر هم بگنBig GrinBig Grin تا صد !!!!!
منتظر هستیم .
روش درست درس خوندن منظور فقط این نیست که چه کتابی خوندیم .اینکه چطور مثلا پترسون رو خوندی یا چطور مانو رو خوندی که به نظرت برات مفید بوده .
خلاصه برداشتی ؟ یا تست زیاد زدی ووووو
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

shahram_sharifnia پاسخ داده:

RE: روش درست درس خواندن از صفر (درس معماری کامپیوتر)

خیلی حرکت زیبایی کردین و تاپیک جدیدی ایجاد کردین

۱
ارسال:

aatwo پاسخ داده:

سلام دوستان منم به آقا سپهر تبریک میگم
اما به چند نکته توجه فرمایید
اولا آقا سپهر رشتشون سخت افزاره و پایه قوی تری در این درس نسبت به رشته های نرم ... و ای تی دارند

پوران پیشنهاد ایشون واسه کسانی که معماری رو می خوان از صفر شروع کنند مناسب نیست

اگر در این درس ضعیف هستید و می خواهید از صفر شروع نمایید کتاب پوران برای کسی که زمینه نداشته باشه مناسب و کافی نیست
به نظرم حتما باید از مانو یا پترسون شروع کنید

ارسال:

younes پاسخ داده:

(۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۲۰ ب.ظ)aatwo نوشته شده توسط:  سلام دوستان منم به آقا سپهر تبریک میگم
اما به چند نکته توجه فرمایید
اولا آقا سپهر رشتشون سخت افزاره و پایه قوی تری در این درس نسبت به رشته های نرم ... و ای تی دارند

پوران پیشنهاد ایشون واسه کسانی که معماری رو می خوان از صفر شروع کنند مناسب نیست

ثانیا ایشون توی رشته IT رتبه ۵ شدند، قطعا سوالات نرم افزار از IT سخت تره. نیست؟

بعدش هم اگه با یک کتاب پوران بشه تستهای درس معماری رو زد پس ملت چرا اینقدر از دست معماری مینالنHuh
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

ania_13 پاسخ داده:

وای سارا چه فکر عالی ای کردی. من فکر کنم آقا سپهر اینو بتونه بهمون جواب بده چون معماری رو ۱۰۰ درصد زده.

۰
ارسال:

SarahArshad پاسخ داده:

ممنون آقای سپر کی هستن ؟ میشه راهنماییشون کنید به این تاپیک

۰
ارسال:

ania_13 پاسخ داده:

نفر ۵ شبکه امسال. من بهشون اطلاع میدم

۰
ارسال:

سپهر پاسخ داده:

سلام به همه دوستان
من و شهرام این درس رو با هم خوندیم فقط کتاب پوران ولی خیلی با دقت و تستی نبود که ندونیم چه جوری حل میشه یا برگه ای از کتاب
نبود که ندونیم چی داره می گه برای اون ۴ صفحه ی اول فصل ۱ که مربوط به معرفی اعداد در مکمل ۱و مکمل ۲ و ... بود خیلی وقت گذاشتیم تا دقیقا هر کدوم رو فهمیدم
در ضمن اگر فصل به فصل بریم جلو فکر کنم مفیدتره بازهم شماها نظر بدید که چه کنیم

ارسال:

(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۰۷ ق.ظ)سپهر نوشته شده توسط:  سلام به همه دوستان
من و شهرام این درس رو با هم خوندیم فقط کتاب پوران ولی خیلی با دقت و تستی نبود که ندونیم چه جوری حل میشه یا برگه ای از کتاب
نبود که ندونیم چی داره می گه برای اون ۴ صفحه ی اول فصل ۱ که مربوط به معرفی اعداد در مکمل ۱و مکمل ۲ و ... بود خیلی وقت گذاشتیم تا دقیقا هر کدوم رو فهمیدم

به نظر من هم فصل به فصل بریم جلو بهتره
با اجازه همه

فصل اول : اعداد و محاسبات

۰
ارسال: #۱۰

narges_r پاسخ داده:

من با فصل اول خیلی مشکل داشتم
اونقدر که بااینکه کلی روی این فصل وقت گذاشتم و خوب فهمیدمش اما کلا از خیرش گذشتم و دیگه تستاشو نزدم
بنظرم سختترین قسمت معماری همین فصل اولشه

۰
ارسال: #۱۱

SarahArshad پاسخ داده:

مثلا پوران خیلی از تستها رو تشریحی جواب نداده .شما با اونا چه میکردید؟

(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۵۱ ق.ظ)shahram_sharifnia نوشته شده توسط:  خیلی حرکت زیبایی کردین و تاپیک جدیدی ایجاد کردین
ممنون از شما راستش خیلی فکر کردم که اشکال من یا خیلی ها مثل من چی می تونه با شه شاید همین باشه می ریم جلو شاید تونستیم حلش کنیم .
به شما و آقای سپهر هم خوش آمد می گم و ممنون که آمدید برای کمک به دوستان .به خانم هم می گفتید اگه کمکی می تونن بکنن دریغ نکنن.با تشکر

(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۰۷ ق.ظ)سپهر نوشته شده توسط:  من و شهرام این درس رو با هم خوندیم فقط کتاب پوران ولی خیلی با دقت و تستی نبود که ندونیم چه جوری حل میشه یا برگه ای از کتاب
از شما هم برای اینکه تشریف آوردید برای کمک کمال تشکر را دارم وبهتون هم موفقیتتون رو تبریک میگم .چقدر جالب که نظر شما بسیار هم کارگشاست ومیشه برای تمام دروس همین رو در پیشگرفت یعنی فصل به فصل جلو رفتن .
شما فرمودین تا نمی فهمید جلو نمی رفتید .یک سوال این طور روند کند نمیشد؟
برای اینکه بفهمید چه میکردید؟ به کتب دیگه مراجعه میکردید یا باهمون مطلب بازی فکری میکردید؟
روی تستها هم همینطور بود؟
یکی از بزرگترین نقاط ضعف معماری پوران تشریحی نبودن خیلی از تستهاشه اونا رو چه می کردید؟

ارسال: #۱۲

سپهر پاسخ داده:

ببینید کند یا تند پیش رفتن درس مهم نیست مهم فهمیدن.
معیار من تمام شدن کتاب نبود تمام شدن تست ها نبود یا این که ۱ ساعت درس خوندم یا ۱۰ ساعت، چیزی که برام مهم بود خودم از درس خوندن خودم راضی باشم و این رضایت موقعی بدست می اومد که تسلط کامل به موضوع داشته باشم چه با یک ساعت چه با ۱۰ ساعت
من برای معماری به کتاب دیگری مراجعه نکردم ولی برای هوش و پایگاه یه بخش هایی رو که نفهمیدم از کتاب های دیگه خوندم
فصل اول معماری خیلی نکته داره هر بخش کوچکی که جلو می رید سعی کنید تست هاشم بزنید تا تمام نکته هاش رو دربیارید و اون بخش کامل جا بیافته در ضمن مثلا یه بخشی مثل تقسیم کننده و ضرب کننده رو که خوندید برید ببینید از اون بخش چه جوری تست میاد بعد تمرکزتون روی اون ها بذارید تا این که اون فلوچارت ها که ارزش تستی نداره رو حفظ کنید(البته این نظر منه)

۰
ارسال: #۱۳

MSZ پاسخ داده:

نمیدونم چرا پوران برای من اصلا جواب نمیده!
یکم راهنمایی کنین لطفا
چه کنیم با این درس؟ (غیر از پوران خانوم!!!)
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۱۴

SarahArshad پاسخ داده:

نفرموندید که تستهایی که پاسخ تشریحی نداشتند رو چه می کردید؟ راستش یکی از بزرگترین مشکلاتمن با پوران این بود.

روش درست خلاصه برداری در این درس هم اگه میشه بگید

ارسال: #۱۵

(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۰۸ ب.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  نفرموندید که تستهایی که پاسخ تشریحی نداشتند رو چه می کردید؟ راستش یکی از بزرگترین مشکلاتمن با پوران این بود.

راستش با هم فکر میکردیم و سرو کله میزدیم تا بالاخره حل میشدند ولی هیچ تستیو زیر سیبیلی رد نکردیم انصافاً حتی اگه نیم ساعت وقت میگرفت

ارسال: #۱۶

سپهر پاسخ داده:

(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۰۸ ب.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  نفرموندید که تستهایی که پاسخ تشریحی نداشتند رو چه می کردید؟ راستش یکی از بزرگترین مشکلاتمن با پوران این بود.

این قدر فکر می کردیم تا راه حلش رو بفهمیم برای بعضی از تست ها که خودمون فرمول ساخته بودیم یادته که شهرام؟توی این درس خلاصه برداری نکردیم و معمولا اگر چیزیی می خواستیم یادمون نره بالای کتاب می نوشتیم

۰
ارسال: #۱۷

ania_13 پاسخ داده:

خیلی خوبه که دو نفری میخوندین همراه خوب خیلی مهمه. اما میدونید مشکل اصلی اینجاست که اینطور جا افتاده که معماری درس خیلی سختیه! حتی مشاورا هم بهش اشاره میکنن و همین باعث میشه ذهن نخواد دنبال راه حل مناسب بگرده.
وقتی میرفتم سراغ مانو میدیدم پوران تمام نکات مهم رو پوشش داده اما باز عذاب وجدان میومد سراغم که نکنه یه چیزی تو این کتاب باشه که من نخونم!!! نظرتون درباره منبع چیه؟

ارسال: #۱۸

(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۰ ب.ظ)ania_13 نوشته شده توسط:  خیلی خوبه که دو نفری میخوندین همراه خوب خیلی مهمه. اما میدونید مشکل اصلی اینجاست که اینطور جا افتاده که معماری درس خیلی سختیه! حتی مشاورا هم بهش اشاره میکنن و همین باعث میشه ذهن نخواد دنبال راه حل مناسب بگرده.
وقتی میرفتم سراغ مانو میدیدم پوران تمام نکات مهم رو پوشش داده اما باز عذاب وجدان میومد سراغم که نکنه یه چیزی تو این کتاب باشه که من نخونم!!! نظرتون درباره منبع چیه؟

به نظر من این کتاب برای کنکور منبع کاملیه البته ممکنه سوالی بیاد که در این کتاب نباشد مانند سوال پنجره ه ها که امسال اومد ولی این موضوع درباره ی همه ی کتاب ها صدق میکنه.

۰
ارسال: #۱۹

ania_13 پاسخ داده:

سارا جان ای کاش منابع رو تو هر تاپیک تو نظر سنجی قرار میدادی که به یه جمع بندی درباره منبع هم برسیم.

آقا سپهر و آقای شریف نیا میتونم خواهش کنم تو بحث بقیه دروس که چطور از صفر شروع کنیم هم شرکت کنید؟ ممنونم میشیم.

۰
ارسال: #۲۰

nomad:D پاسخ داده:

دوستان منم وضعم تو درس معماری بد نیست.
ولی باید بگم این درس فقط زمانی به خوبی برای شما جا میوفته که برای حل تستهاش زمان بذارید
تستهایی بود که من یک ساعت و نیم روشون فکر میکردم.و میدیدم بچه هایی که بدون فکر کردن جواب اون سوال رو میدیدن و میگفتن سوال آسونیه که در حقیقت نبود چون تا زمانی که به سوال فکر نکنی نکته سوال رو متوجه نمیشی واگر سوال مشابهی بیاد با یکم تغییر نمیتونید حل کنید.
درمورد کتاب پوران بر عکس اقایون من برای منبع تاییدش نمیکنم چون نه تنها بعضی از تستهاش جواب تشریحی نداره
بعضی از جوابهاشم غلطه.
میتونید به عنوان کتاب مکمل ازش استفاده کنید.ولی در مورد اینکه بخواید کتاب مرجع مثل مانو یا پترسون بخونید هم میگم وقتتون رو تلف میکنید. اگر جزوه و وویس استادهاای که تو مانشت هست گوش کنید به نظرم بهتره چون هم حجم کمتری داره هم تمام سر فصل های کنکور رو در بر داره.

۰
ارسال: #۲۱

Victorious پاسخ داده:

سلام
من رشته ام آی تی با درس معماری هم با تلاشی چند برابر درس های دیگه ام پیش می رم
اگر دوستان درصد ۱۰۰ معماری و بقیه که درصد های خوبی زده اند بعد از دست مریزاد و خسته نباشید
جواب تست های کنکور امسال معماری برامون میزاشتن کمک خیلی خوبی بود
البته در مورد درس های دیگه هم همین طور
اینطوری منبع تست سال ۹۱ ،پاسخ های درست و کامل ای داریم

۰
ارسال: #۲۲

ania_13 پاسخ داده:

nomadBig Grin شما فرمودین که پوران رو تایید نمیکنید. به هر حال این کتابیه که تنها منبع دو نفر از دوستان ما بوده و درصداشونم عالیه. نمیدونم شاید چون رشتشون سخت افزار بوده مهارت بیشتری داشتن.

به هر حال، کتاب تست به نظرتون چی خوبه؟ مقسمی تستهای زیادی داره نظر شما چیه؟

ارسال: #۲۳

(۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۱۵ ب.ظ)ania_13 نوشته شده توسط:  nomadBig Grin شما فرمودین که پوران رو تایید نمیکنید. به هر حال این کتابیه که تنها منبع دو نفر از دوستان ما بوده و درصداشونم عالیه. نمیدونم شاید چون رشتشون سخت افزار بوده مهارت بیشتری داشتن.

به هر حال، کتاب تست به نظرتون چی خوبه؟ مقسمی تستهای زیادی داره نظر شما چیه؟

من منظورم این بود که این کتاب به عنوان منبع کتاب خوبی نیست ولی به عنوان کتاب تست و مکمل فعلا که از کتاب معماری پوران بهتر نداریم.شما برای یاد گیری این درس باید یا کتاب مرجع بخونید یا جزوه کامل یکی از اساتید رو و برای تکمیل کردنش سراغ کتاب پوران برید.یعنی در کل کتاب پوران یک کتاب تست هست نه کتاب یادگیری از صفر.

۰
ارسال: #۲۴

MSZ پاسخ داده:

من اخیرا به این نتیجه رسیدم:
ترکیب کتاب های پوران و راهیان مفید تره البته به شرطی که یه مقدار با دقت و حوصله بخونین. نمی گم رو هر صفحه ۱ ساعت وقت بزارین ولی سعی کنین اگه ابهامی تو یه کتاب داشتین، با استفاده از اون یکی کتاب رفعش کنین.

این تجربه من هست تا به الان. منی که تو این درس به معنی واقعی، صفر هستم.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۲۵

SarahArshad پاسخ داده:

راهیان بر مبنای پترسون هست وپوران بر مبنای مانو .

۰
ارسال: #۲۶

narges_r پاسخ داده:

من اصلا با متن کتاب راهیان راحت نیستم
ادبیات کتاب پوران خیلی بهتر از کتاب راهیان هست ولی خوب کتاب پوران کامل نیست
من قصد دارم برای معماری ویس گوش بدم البته نمیدونم کار درستی هست یا نه!

ارسال: #۲۷

kashir پاسخ داده:

(۱۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۰۸ ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  من اصلا با متن کتاب راهیان راحت نیستم
ادبیات کتاب پوران خیلی بهتر از کتاب راهیان هست ولی خوب کتاب پوران کامل نیست
من قصد دارم برای معماری ویس گوش بدم البته نمیدونم کار درستی هست یا نه!
اگه از معماری چیزی نمیدونین، جزوه و ویس دکتر اجلالی رو پیشنهاد میکنم، با اینکار شما تو این درس راه میوفتین، مثالهای جالب با ادبیات دکتر اجلالی واقعا شنیدن داره!! اما کامل نیست ولی واسه شروع حرف نداره، بعد از اتمام اینکار سراغ پوران برین، مکمل خوبین واسه هم Shy
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال: #۲۸

MSZ پاسخ داده:

من جزوه و وویس دکتر اجلالی رو تهیه کردم ولی اصلا فرصت نکردم برم سراغش
ولی بچه هایی هم که جزوه رو خونده بودن و به وویس ها گوش کرده بودن خیلی راضی بودن، ولی تو کنکور مثل من سفید گذاشته بودن!!!
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۲۹

milad_rahimi پاسخ داده:

سلام دوستان.من رشتم علوم بوده.مدار رو پاس نکردم.میخاسم ببینم واسه خوندن معماری حتما لازمه که مدار رو بلد باشی؟
یا اینکه چه فصلایی از مدار پیش نیاز معماری هستن.خوشحال میشم کمکم کنین.
درضمن میخام ای تی شرکت کنم واسه ارشد۹۲/

۰
ارسال: #۳۰

ببینید در مورد تدریس استاد اجلالی باید بگم که ایشون استاد بی نظیری هستن
اماااااااااا...
در مورد درس معماری از استاد یاد گرفتن به تنهایی جواب نمیده.
شما خودتون باید خیلی رویِ تستها کار کنید.
به قول آقای MSZ بچه هایی که وویس و جزوه رو داشتن خوب نتیجه نگرفتن من حتی کسایی رو که با من سر کلاس میومدن رو دیدم که به هیچ سوالی جواب ندادن (بچه های درس خونی هم بودن و ادعا میکردن که مطالب رو سر کلاس عالی یاد گرفتن)
شما که از حالا شروع کردید به خوندن معماری زمانتون کافیه برای اینکه بتونید به اندازه کافی روی تستها کار کنید تا مسلط بشید
باkashir هم مخالفم در مورد اینکه جزوه استاد اجلالی کامل نیست.
به نظرم خیلی خوبه که وویس و جزوه رو گوش کنید و خوب بخونید.

(۱۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۲۴ ب.ظ)milad_rahimi نوشته شده توسط:  سلام دوستان.من رشتم علوم بوده.مدار رو پاس نکردم.میخاسم ببینم واسه خوندن معماری حتما لازمه که مدار رو بلد باشی؟

برای معماری لازمه که یه کم مدار بلد باشین.ولی فصولش رو دقیقا نمیدونم چیه.

ارسال: #۳۱

milad_rahimi پاسخ داده:

(۱۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۰۵ ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  ببینید در مورد تدریس استاد اجلالی باید بگم که ایشون استاد بی نظیری هستن
اماااااااااا...
در مورد درس معماری از استاد یاد گرفتن به تنهایی جواب نمیده.
شما خودتون باید خیلی رویِ تستها کار کنید.
به قول آقای MSZ بچه هایی که وویس و جزوه رو داشتن خوب نتیجه نگرفتن من حتی کسایی رو که با من سر کلاس میومدن رو دیدم که به هیچ سوالی جواب ندادن (بچه های درس خونی هم بودن و ادعا میکردن که مطالب رو سر کلاس عالی یاد گرفتن)
شما که از حالا شروع کردید به خوندن معماری زمانتون کافیه برای اینکه بتونید به اندازه کافی روی تستها کار کنید تا مسلط بشید
باkashir هم مخالفم در مورد اینکه جزوه استاد اجلالی کامل نیست.
به نظرم خیلی خوبه که وویس و جزوه رو گوش کنید و خوب بخونید.

(۱۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۲۴ ب.ظ)milad_rahimi نوشته شده توسط:  سلام دوستان.من رشتم علوم بوده.مدار رو پاس نکردم.میخاسم ببینم واسه خوندن معماری حتما لازمه که مدار رو بلد باشی؟

برای معماری لازمه که یه کم مدار بلد باشین.ولی فصولش رو دقیقا نمیدونم چیه.

مرسی که جواب دادین.کسی میدونه کدوم فصلای مدار واس معماری مهمه؟

ارسال: #۳۲

kashir پاسخ داده:

(۱۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۰۵ ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  باkashir هم مخالفم در مورد اینکه جزوه استاد اجلالی کامل نیست.
شاید باید بجای کامل، "کامل و کافی" رو بکار میبردم
یعنی شما میفرمایین که جزوه دکتر اجلالی کامله؟!!! با یه نگاه میشه فهمید که قسمت RTL و قسمت محاسباتو خوب نگفتن، پایپلاینشون خوبه، باید حتما یه کتابی مکمل جزوه بشه(البته نظر شخصی بنده هست، نظرات دوستان محترم میباشد)

۰
ارسال: #۳۳

narges_r پاسخ داده:

من فکر میکنم معماری درسیه که وقتی مفهوم مطالبو خوب فهمیدی تازه اول راهه و باید روی تستها وقت بزاری
فکر میکنم باید تست زیاد حل بشه و یا حتی یکسری تستها که نکات مهمی دارن چندین بار حل بشن

۰
ارسال: #۳۴

ali reza پاسخ داده:

من کتاب پوران رو واسه معماری خوندم ولی بعضی جاها ابهام داره البته تستهای کتاب مقسمی رو هم میزدم
یادمه یک تستی که مربوط به حافظ و سرعت دستیابی بود و از تست های کنکورهای سال قبل بود رو پوران و مقسمی دو جواب متفاوت بدست آورده بودن
و جالب این بود که هر دوشون جوابها رو تشریحی و از روی فرمول حل کرده بودن.... !!!
واقعا مونده بودی که کدوم درسته

۰
ارسال: #۳۵

maryam.raz پاسخ داده:

من کتاب پوران وراهیان ارشد رو دارم
پاسخ تشریحی راهیان ارشد خیلی کاملتر و شفاف تره به طوری که بعضی از سوالاهارو اصلا نمیتونی بفهمی پوران چه جور حل کرده ولی همون سوال رو راهیان خیلی کامل جواب داده.

۰
ارسال: #۳۶

ghaderiyaser پاسخ داده:

من کتاب راهیات ارشد رو کامل خوندم. همچنین پوران. به نظر من راهیان ارشد بهتر بود. ولی به تنهایی جواب نمیده و باید پورانم بخونید.

۰
ارسال: #۳۷

*Najmeh* پاسخ داده:

به نظر من معماری جزو ئرس های که عمیق باید خونده بشه و درکش کرد
من پارسال ۱ چند وقت از کتاب پوران خوندم ولی به این نتیجه رسیدم که هیچی ازش درک نمیکنم
پس بهتر ابتدا ۱ کتب غیر از کتاب کنکوری خوند

چه ترجمه ای از پترسون خوبه؟

۰
ارسال: #۳۸

navid-p پاسخ داده:

من پارسال همین وسواس رو داشتم که حتما باید مرجع بخونم و مانو رو خوندم ولی با اینکه خیلی وقت گرفت میتونم بگم چیزی بیشتر از پوران نداشت هر چند بعضی جاها رو بیشتر توضیح داده بود ولی بعضی جاها رو هم پوران واضح تر توضیح داده بود.نظر من اینه که نیاز به کتاب مرجع نیست مگر بعضی جاها برای رفع ابهام

۰
ارسال: #۳۹

Parva پاسخ داده:

آقای شهرام شریف نیا رتبه ۱۰ رشته مهندسی کامپیوتر گرایش معماری اینم لینک مصاحبه با ایشون

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

آقای سپهر رتبه ۵ گرایش شبکه، ۳۹ تجارت رشته آی تی ، اینم لینک مصاحبه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۰
ارسال: #۴۰

skygirl_00 پاسخ داده:

من تو درسی مثل معماری فکر می کنم ضعیفم .تنها تو دانشگاه واحدشو گذروندم .اونم نه خیلی جالب. نمرم بد نشد اما خودم زیاد بلد نبودم و نیستم. به نظر شماها برای شروع تو این درس که ضعیفم، اول سراغ جزوه و ویس هایی ک مانشت تهیه کرده برم و همزمان یه کتاب درسو کنکور مثل پوران رو هم پیش برم. این ایده مناسبی میتونه باشه برای یادگیری خوب؟ یا بیخیال جزوه و ویس؟ بدون معطلی کتاب؟!!
حالا ک این سوالو پرسیدم . اینم بپرسم نه تنها واس درس معماری بلکه واس نظریه هم که واقعااا ضعیفم این روش مناسب ترین گزینه می تونه باشه؟

ارسال: #۴۱

fateme66 پاسخ داده:

(۲۹ تیر ۱۳۹۱ ۰۲:۱۹ ب.ظ)skygirl_00 نوشته شده توسط:  من تو درسی مثل معماری فکر می کنم ضعیفم .تنها تو دانشگاه واحدشو گذروندم .اونم نه خیلی جالب. نمرم بد نشد اما خودم زیاد بلد نبودم و نیستم. به نظر شماها برای شروع تو این درس که ضعیفم، اول سراغ جزوه و ویس هایی ک مانشت تهیه کرده برم و همزمان یه کتاب درسو کنکور مثل پوران رو هم پیش برم. این ایده مناسبی میتونه باشه برای یادگیری خوب؟ یا بیخیال جزوه و ویس؟ بدون معطلی کتاب؟!!
حالا ک این سوالو پرسیدم . اینم بپرسم نه تنها واس درس معماری بلکه واس نظریه هم که واقعااا ضعیفم این روش مناسب ترین گزینه می تونه باشه؟

من هم مثل شما تو این درسا مشکل داشتم،در مورد معماری شروع کردم به گوش دادن ویش دکتر اجلالی که تو مانشت هست،واقعا عالی توضیح میدن،مفهوم رو خوب میرسونن.به نظرم همزمان با جزوه و ویس ایشون یه کتاب کنکوری مثل پوران رو هم بخونید.

۰
ارسال: #۴۲

m_sardaari پاسخ داده:

دوستان خواهشا جمع بندی کنین.

شما فرض رو بر این بگیرین که تو درس معماری ضعیف هستیم برای شروع باید از چی شروع کنیم.
چیزی که من جمع بندی کردم این جوره.

اول جزوه و ویس دکتر اجلالی و بعد کتاب پوران

یا

اول ویس و جزوه یوسفی و بعد کتاب پارسه

لطفا اگه موافقین تایید کنین.

ارسال: #۴۳

zeinab پاسخ داده:

(۰۵ مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۰۶ ب.ظ)m_sardaari نوشته شده توسط:  دوستان خواهشا جمع بندی کنین.

شما فرض رو بر این بگیرین که تو درس معماری ضعیف هستیم برای شروع باید از چی شروع کنیم.
چیزی که من جمع بندی کردم این جوره.

اول جزوه و ویس دکتر اجلالی و بعد کتاب پوران

یا

اول ویس و جزوه یوسفی و بعد کتاب پارسه

لطفا اگه موافقین تایید کنین.

طبق گفته بچه ها معماری پارسه خوب نیس !! اینکه هیچی! بقیه رو تایید میکنم

۰
ارسال: #۴۴

skygirl_00 پاسخ داده:

این جزوه اجلالی معماری ک خیلی کمه ۶۰ صفحس! مال کنکور نیست؟ کلاسیه؟ !!

۰
ارسال: #۴۵

ghaderiyaser پاسخ داده:

معماری پارسه براساس کتاب معماری استالینگز نوشته شده و طراحان ارشد ظاهرا از این کتاب سوال نمی دهند!!! پس کتاب خوبی نیست(البته برای کنکور ارشد)

۰
ارسال: #۴۶

Hamed92 پاسخ داده:

در مورد کتاب راهیان ارشد
من یکی دیدم چاپ سوم بود و مربوط به سال ۸۷/قطر کمی هم داشت.
منظور همین کتابه ؟

۰
ارسال: #۴۷

ghaderiyaser پاسخ داده:

نوشته فرشاد صفایی بود؟

ارسال: #۴۸

Hamed92 پاسخ داده:

(۰۹ مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۱۶ ق.ظ)ghaderiyaser نوشته شده توسط:  نوشته فرشاد صفایی بود؟

اینه ؟

۴۶۰ صفحس ؟

۰
ارسال: #۴۹

ghaderiyaser پاسخ داده:

من این کتاب رو خوندم و راضی بودم. سعی کن جدیدترین ویرایششو بخری

۰
ارسال: #۵۰

nina69 پاسخ داده:

من پوران و مقسمی خوندم
ولی هر دوشون یه سری از تست هاش مشکل دارند و حتی به نظر من اشتباه هم زیاد داشت
تا جایی که جواب بعضی تست های مقسمی و پوران متفاوت بود
واقعا نمیدونم واسه معماری چطور باید خوند

کسی اگه کتاب خوبی واسه معماری میشناسه ممنون میشم راهنماییم کنه

من پوران و مقسمی خوندم
ولی هر دوشون یه سری از تست هاش مشکل دارند و حتی به نظر من اشتباه هم زیاد داشت
تا جایی که جواب بعضی تست های مقسمی و پوران متفاوت بود
واقعا نمیدونم واسه معماری چطور باید خوند

ارسال: #۵۱

ghaderiyaser پاسخ داده:

این مشکل تو درسهای نظریه، هوش و گاها سیستم عامل هم وجود داره که جوابای کتابهاب مختلف با هم فرق میکنه!!! توضیحات هردو کتاب رو بخونید و ببینید به نظر خودتون کدومیک درست تر است.

ارسال: #۵۲

maryam.raz پاسخ داده:

یکی از اساتید ما کتاب راهیان ارشد رو پیشنهاد کرد (نوشته فرشاد صفایی)واقعا کتاب خوبیه
من قبل از اون پوران رو گرفته بودم ولی وقتی با راهیان مقایسه میکنی میبینی که راهیان جوابهای تشریحی واضحی داره و کلی توضیح داده ولی همون سوال رو اگه از کتاب پوران بخونی چیزی متوجه نمیشی

۰
ارسال: #۵۳

m@hboobe پاسخ داده:

(۲۳ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۴ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  من قبل از اون پوران رو گرفته بودم ولی وقتی با راهیان مقایسه میکنی میبینی که راهیان جوابهای تشریحی واضحی داره و کلی توضیح داده ولی همون سوال رو اگه از کتاب پوران بخونی چیزی متوجه نمیشی

درسنامه راهیان چطور؟ بهتر از پورانه؟!!

ارسال: #۵۴

MSZ پاسخ داده:

(۲۹ مرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۴۵ ب.ظ)m@hboobe نوشته شده توسط:  
(23 مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۴ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  من قبل از اون پوران رو گرفته بودم ولی وقتی با راهیان مقایسه میکنی میبینی که راهیان جوابهای تشریحی واضحی داره و کلی توضیح داده ولی همون سوال رو اگه از کتاب پوران بخونی چیزی متوجه نمیشی

درسنامه راهیان چطور؟ بهتر از پورانه؟!!

راهیان بهتر از پوران درس رو توضیح داده ولی فقط بعضی جاها یه سری غلط هایی داره که بیشتر غلط های تایپی هستن ولی ممکنه گیجتون کنه. چون کلا بعضی حاها، مفهوم یه چیز دیگه میشه!
ولی در کل نسبت به پوران اولویت بالاتری داره از نظر من

۰
ارسال: #۵۵

Bache Mosbat پاسخ داده:

دوستان اگر ممکنه تنها پستی که بهش جواب میدین رو نقل قول کنین. و از نقل قول های طولانی پرهیز کنین.

۰
ارسال: #۵۶

MSZ پاسخ داده:

(۳۰ مرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۰۸ ب.ظ)fateme66 نوشته شده توسط:  به نظر شما راهیان روونتر گفته یا پوران؟
خوب من که راهیان رو بیشتر ترجیح میدم. چون اکثر جاها رو بیشتر توضیح داده. اما من ترکیبی میخونم. اول از راهیان میخونم، بعد همون قسمت رو از پوران میخونم و خیلی از ابهاماتم برطرف میشه و خیلی بهتر میفهمم.
البته این روش کمی زمانبر هست و واقعا طول میکشه اما خوبیش اینه اکثر ابهاماتی که موقع خوندن پیش میاد برطرف میشه و آدم مطلبو عمیق تر یاد میگیره

مثلا مبحث نمایش اعداد و مدارهای محاسباتی رو به این روش خوندم و خداییش و واقعا خداییش زیاد وقت گذاشتم و الان رو این مباحث (که جزو مباحث نسبتا سخت و حجیم هست) خیلی خیلی مسلط شدم.
ولی بازم میگم که خیلی وقت گذاشتم روش.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

ارسال: #۵۷

fateme66 پاسخ داده:

(۳۰ مرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۳۷ ب.ظ)MSZ نوشته شده توسط:  
(30 مرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۰۸ ب.ظ)fateme66 نوشته شده توسط:  به نظر شما راهیان روونتر گفته یا پوران؟
...
مثلا مبحث نمایش اعداد و مدارهای محاسباتی رو به این روش خوندم و خداییش و واقعا خداییش زیاد وقت گذاشتم و الان رو این مباحث (که جزو مباحث نسبتا سخت و حجیم هست) خیلی خیلی مسلط شدم.
ولی بازم میگم که خیلی وقت گذاشتم روش.
ممنون از لطفتون
موفق باشین

۰
ارسال: #۵۸

samane544 پاسخ داده:

برای معماری پوران حتما باید مطالعه بشه. در ضمن اون جاهایی که تفاوت بین کتابها هست پوران درست ترینه من پارسال به این نکته پی بردم. ممکن است کمی خلاصه گفته باشه پوران ولی اصلا اشتباه علمی نداره.

۰
ارسال: #۵۹

skygirl_00 پاسخ داده:

آره . پوران خلاصه گفته بیشتر کتابارو از الگوزیتم گرفته تا همین معماری،زیاد باط نمیکنه موضوع رو.من مقسمی دارم کنارش ،بهتر میشه درک کرد.

۰
ارسال: #۶۰

fatemeh85 پاسخ داده:

برای معماری هردو کتاب راهیان و پوران مکمل همن ونمیشه گفت فقط یکیشو بخونید ..

۰
ارسال: #۶۱

m@hboobe پاسخ داده:

کم کم دارم از انتخابم پشیمون میشم از صبح دارم ۲ فصل اول راهیان مداوم از این ور اون ورش میخونم بعد از یه دور ؛باز حس میکنم درکش نکردم Sad به موریس مانو هم مراجعه کردم کمی بهتر شد وضعیتم اما هنوز ...
فکر کنم پورانم باید بگیرم!

ارسال: #۶۲

MSZ پاسخ داده:

(۰۶ شهریور ۱۳۹۱ ۰۲:۰۷ ب.ظ)m@hboobe نوشته شده توسط:  کم کم دارم از انتخابم پشیمون میشم از صبح دارم ۲ فصل اول راهیان مداوم از این ور اون ورش میخونم بعد از یه دور ؛باز حس میکنم درکش نکردم Sad به موریس مانو هم مراجعه کردم کمی بهتر شد وضعیتم اما هنوز ...
فکر کنم پورانم باید بگیرم!

کلا تا آخر فصل سوم کتاب راهیان همین طوره
هم باید زیاد تکرار کنین و هم باید در کنارش یه کتاب دیگه مثل پوران رو بخونین
من همین کار رو کردم و الان تو اون مباحث خیلی قوی شدم... منی که کلا تو این درس زیر صفر بودم

۰
ارسال: #۶۳

banafsheh68 پاسخ داده:

چند صفحه اول این تاپیک خیلی خوب شروع شده بود، اما چرا اینقدر به بیراهه رفته متاسفانه؟؟؟!!!
فقط فصل اول رو گفتین، بقیه فصل ها پس چی میشه!!!
متاسفانه من تو اکثر تاپیکها به جای اینکه به جواب برسم ، مدام با ارسال های بیراهه و وقت گیر مواجه میشم!!!!

۰
ارسال: #۶۴

MSZ پاسخ داده:

فصل اول این کتاب که کلا مقدمه محسوب میشه
فصل ۲ و ۳ در مورد محاسبات و مدار های محاسباتی هست که بهتره همراه با پوران بصورت ترکیبی خونده بشه
بقیه فصل ها رو بشکل مستقل می تونین بخونین و نسبتا مطالب رو خوب توضیح داده
هرچند پیشنهاد می کنم بعد از خوندن هر فصل از این کتاب، عمون مبحث رو از رو پوران هم بخونین... خیلی مفیدتر هست
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۶۵

pita پاسخ داده:

کتاب معماری پارسه ایا می تونه مفید باشه؟

ارسال: #۶۶

naderx پاسخ داده:

(۱۵ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۰۶ ق.ظ)pita نوشته شده توسط:  کتاب معماری پارسه ایا می تونه مفید باشه؟

سلام، به هیچ وجه
آقای مولف به خودشون حتی زحمت نداده سوالات کنکنور ته کتاب رو حل کنه ! فقط گذاشته که بگه ما هم سوال ها رو داریم ! واقعآ که Dodgy

۰
ارسال: #۶۷

*farnaz* پاسخ داده:

واسه این درس نگفتید چه کتاب تستی مناسبه

۰
ارسال: #۶۸

ghaderiyaser پاسخ داده:

کتاب پوران

ارسال: #۶۹

*farnaz* پاسخ داده:

(۰۴ آبان ۱۳۹۱ ۰۷:۱۶ ب.ظ)ghaderiyaser نوشته شده توسط:  کتاب پوران

پوران که گفتید تستا رو درست حل نکرده کلی گویی کرده!!!
یه کتاب میخوام که همش تست باشه

۰
ارسال: #۷۰

ghaderiyaser پاسخ داده:

یکی دوتاشو اشتباه حل کرده. راهیان از نظر حل سوال بهتره. به نظر من هردوتاشو بخونید.

۰
ارسال: #۷۱

iatii پاسخ داده:

دوستان میشه راهنمایی بفرمایید مبحث ممیز شناور و مخلفاتش رو از چه کتابی بخونم ؟
مانو فقط ممیز شناور رو توضیح داده . ضرب و تقسیمش رو نگفته . از روی پوران نمیفهمم .
اصلا ضرب و تقسیم ممیز شناور تا بحال سوالی ازش مطرح شده ؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

ارسال: #۷۲

ghaderiyaser پاسخ داده:

(۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۴:۵۰ ب.ظ)iatii نوشته شده توسط:  دوستان میشه راهنمایی بفرمایید مبحث ممیز شناور و مخلفاتش رو از چه کتابی بخونم ؟
مانو فقط ممیز شناور رو توضیح داده . ضرب و تقسیمش رو نگفته . از روی پوران نمیفهمم .
اصلا ضرب و تقسیم ممیز شناور تا بحال سوالی ازش مطرح شده ؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
از روی کتاب آقای صفایی بخونید. البته زیاد ازش سوال نمیادSmile

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۷۴۸ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۲۰۵ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  معماری کامپیوترهای شخصی moslem73421 ۱ ۱,۳۴۶ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۱۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  درخواست کارنامه معماری کامپیوتر آزمون آزاد ۹۲ sanazp1388 ۱ ۳,۵۶۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۶۲۷ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  حذف درس برای خواندن کنکور ارشد sima84 ۴ ۴,۴۱۶ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  تعداد روش های نوشتن عدد n ss311 ۲ ۲,۹۵۴ ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  تفکیک سوالات پاسخ درست بر اساس هر درس Distance ۰ ۲,۶۷۱ ۲۹ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Distance
  مشاوره روش تحقیق و تحلیل آماری sirvan.t ۰ ۱,۹۰۸ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close