تالار گفتمان مانشت
روش درست درس خواندن از صفر (درس معماری کامپیوتر) - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶
روش درست درس خواندن از صفر (درس معماری کامپیوتر) - SarahArshad - 09 خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۴۸ ب.ظ

با برخی از دوستان تصمیم گرفته شد که برای هر درس یه تاپیک بزنیم تا روش درست درس خوندن آن درس را دریک تاپیک بررسی کنیم هر کدام از دوستان که تونستن توی معماری موفق باشن روششون رو بگن .با تشکر. از صفر هم بگنBig GrinBig Grin تا صد !!!!!
منتظر هستیم .
روش درست درس خوندن منظور فقط این نیست که چه کتابی خوندیم .اینکه چطور مثلا پترسون رو خوندی یا چطور مانو رو خوندی که به نظرت برات مفید بوده .
خلاصه برداشتی ؟ یا تست زیاد زدی ووووو

روش درست درس خواندن از صفر (درس معماری کامپیوتر) - ania_13 - 09 خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۵ ب.ظ

وای سارا چه فکر عالی ای کردی. من فکر کنم آقا سپهر اینو بتونه بهمون جواب بده چون معماری رو ۱۰۰ درصد زده.

روش درست درس خواندن از صفر (درس معماری کامپیوتر) - SarahArshad - 09 خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۹ ب.ظ

ممنون آقای سپر کی هستن ؟ میشه راهنماییشون کنید به این تاپیک

روش درست درس خواندن از صفر (درس معماری کامپیوتر) - ania_13 - 09 خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۱ ب.ظ

نفر ۵ شبکه امسال. من بهشون اطلاع میدم

RE: روش درست درس خواندن از صفر (درس معماری کامپیوتر) - shahram_sharifnia - 10 خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۵۱ ق.ظ

خیلی حرکت زیبایی کردین و تاپیک جدیدی ایجاد کردین

RE: روش درست درس خواندن از صفر (درس معماری کامپیوتر) - سپهر - ۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۰۷ ق.ظ

سلام به همه دوستان
من و شهرام این درس رو با هم خوندیم فقط کتاب پوران ولی خیلی با دقت و تستی نبود که ندونیم چه جوری حل میشه یا برگه ای از کتاب
نبود که ندونیم چی داره می گه برای اون ۴ صفحه ی اول فصل ۱ که مربوط به معرفی اعداد در مکمل ۱و مکمل ۲ و ... بود خیلی وقت گذاشتیم تا دقیقا هر کدوم رو فهمیدم
در ضمن اگر فصل به فصل بریم جلو فکر کنم مفیدتره بازهم شماها نظر بدید که چه کنیم

RE: روش درست درس خواندن از صفر (درس معماری کامپیوتر) - shahram_sharifnia - 10 خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۱۰ ق.ظ

(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۰۷ ق.ظ)سپهر نوشته شده توسط:  سلام به همه دوستان
من و شهرام این درس رو با هم خوندیم فقط کتاب پوران ولی خیلی با دقت و تستی نبود که ندونیم چه جوری حل میشه یا برگه ای از کتاب
نبود که ندونیم چی داره می گه برای اون ۴ صفحه ی اول فصل ۱ که مربوط به معرفی اعداد در مکمل ۱و مکمل ۲ و ... بود خیلی وقت گذاشتیم تا دقیقا هر کدوم رو فهمیدم

به نظر من هم فصل به فصل بریم جلو بهتره
با اجازه همه

فصل اول : اعداد و محاسبات

روش درست درس خواندن از صفر (درس معماری کامپیوتر) - narges_r - 10 خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۲۷ ق.ظ

من با فصل اول خیلی مشکل داشتم
اونقدر که بااینکه کلی روی این فصل وقت گذاشتم و خوب فهمیدمش اما کلا از خیرش گذشتم و دیگه تستاشو نزدم
بنظرم سختترین قسمت معماری همین فصل اولشه

روش درست درس خواندن از صفر (درس معماری کامپیوتر) - SarahArshad - 10 خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۰۸ ق.ظ

مثلا پوران خیلی از تستها رو تشریحی جواب نداده .شما با اونا چه میکردید؟

(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۵۱ ق.ظ)shahram_sharifnia نوشته شده توسط:  خیلی حرکت زیبایی کردین و تاپیک جدیدی ایجاد کردین
ممنون از شما راستش خیلی فکر کردم که اشکال من یا خیلی ها مثل من چی می تونه با شه شاید همین باشه می ریم جلو شاید تونستیم حلش کنیم .
به شما و آقای سپهر هم خوش آمد می گم و ممنون که آمدید برای کمک به دوستان .به خانم هم می گفتید اگه کمکی می تونن بکنن دریغ نکنن.با تشکر

(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۰۷ ق.ظ)سپهر نوشته شده توسط:  من و شهرام این درس رو با هم خوندیم فقط کتاب پوران ولی خیلی با دقت و تستی نبود که ندونیم چه جوری حل میشه یا برگه ای از کتاب
از شما هم برای اینکه تشریف آوردید برای کمک کمال تشکر را دارم وبهتون هم موفقیتتون رو تبریک میگم .چقدر جالب که نظر شما بسیار هم کارگشاست ومیشه برای تمام دروس همین رو در پیشگرفت یعنی فصل به فصل جلو رفتن .
شما فرمودین تا نمی فهمید جلو نمی رفتید .یک سوال این طور روند کند نمیشد؟
برای اینکه بفهمید چه میکردید؟ به کتب دیگه مراجعه میکردید یا باهمون مطلب بازی فکری میکردید؟
روی تستها هم همینطور بود؟
یکی از بزرگترین نقاط ضعف معماری پوران تشریحی نبودن خیلی از تستهاشه اونا رو چه می کردید؟

روش درست درس خواندن از صفر (درس معماری کامپیوتر) - MSZ - 10 خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۱۱ ب.ظ

نمیدونم چرا پوران برای من اصلا جواب نمیده!
یکم راهنمایی کنین لطفا
چه کنیم با این درس؟ (غیر از پوران خانوم!!!)

RE: روش درست درس خواندن از صفر (درس معماری کامپیوتر) - سپهر - ۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۳۶ ب.ظ

ببینید کند یا تند پیش رفتن درس مهم نیست مهم فهمیدن.
معیار من تمام شدن کتاب نبود تمام شدن تست ها نبود یا این که ۱ ساعت درس خوندم یا ۱۰ ساعت، چیزی که برام مهم بود خودم از درس خوندن خودم راضی باشم و این رضایت موقعی بدست می اومد که تسلط کامل به موضوع داشته باشم چه با یک ساعت چه با ۱۰ ساعت
من برای معماری به کتاب دیگری مراجعه نکردم ولی برای هوش و پایگاه یه بخش هایی رو که نفهمیدم از کتاب های دیگه خوندم
فصل اول معماری خیلی نکته داره هر بخش کوچکی که جلو می رید سعی کنید تست هاشم بزنید تا تمام نکته هاش رو دربیارید و اون بخش کامل جا بیافته در ضمن مثلا یه بخشی مثل تقسیم کننده و ضرب کننده رو که خوندید برید ببینید از اون بخش چه جوری تست میاد بعد تمرکزتون روی اون ها بذارید تا این که اون فلوچارت ها که ارزش تستی نداره رو حفظ کنید(البته این نظر منه)

RE: روش درست درس خواندن از صفر (درس معماری کامپیوتر) - shahram_sharifnia - 10 خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۵۲ ب.ظ

(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۳۶ ب.ظ)سپهر نوشته شده توسط:  ببینید کند یا تند پیش رفتن درس مهم نیست مهم فهمیدن.
معیار من تمام شدن کتاب نبود تمام شدن تست ها نبود یا این که ۱ ساعت درس خوندم یا ۱۰ ساعت، چیزی که برام مهم بود خودم از درس خوندن خودم راضی باشم و این رضایت موقعی بدست می اومد که تسلط کامل به موضوع داشته باشم چه با یک ساعت چه با ۱۰ ساعت
من برای معماری به کتاب دیگری مراجعه نکردم ولی برای هوش و پایگاه یه بخش هایی رو که نفهمیدم از کتاب های دیگه خوندم
فصل اول معماری خیلی نکته داره هر بخش کوچکی که جلو می رید سعی کنید تست هاشم بزنید تا تمام نکته هاش رو دربیارید و اون بخش کامل جا بیافته در ضمن مثلا یه بخشی مثل تقسیم کننده و ضرب کننده رو که خوندید برید ببینید از اون بخش چه جوری تست میاد بعد تمرکزتون روی اون ها بذارید تا این که اون فلوچارت ها که ارزش تستی نداره رو حفظ کنید(البته این نظر منه)

روش خوندن درست فصل اول واقعا همینه، مخصوصا اگر می توانید به صورت دو نفره یا سه نفره مطالعه کنید.

روش درست درس خواندن از صفر (درس معماری کامپیوتر) - SarahArshad - 10 خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۰۸ ب.ظ

نفرموندید که تستهایی که پاسخ تشریحی نداشتند رو چه می کردید؟ راستش یکی از بزرگترین مشکلاتمن با پوران این بود.

روش درست خلاصه برداری در این درس هم اگه میشه بگید

RE: روش درست درس خواندن از صفر (درس معماری کامپیوتر) - shahram_sharifnia - 10 خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۱۹ ب.ظ

(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۰۸ ب.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  نفرموندید که تستهایی که پاسخ تشریحی نداشتند رو چه می کردید؟ راستش یکی از بزرگترین مشکلاتمن با پوران این بود.

راستش با هم فکر میکردیم و سرو کله میزدیم تا بالاخره حل میشدند ولی هیچ تستیو زیر سیبیلی رد نکردیم انصافاً حتی اگه نیم ساعت وقت میگرفت

RE: روش درست درس خواندن از صفر (درس معماری کامپیوتر) - سپهر - ۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۲۲ ب.ظ

(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۰۸ ب.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  نفرموندید که تستهایی که پاسخ تشریحی نداشتند رو چه می کردید؟ راستش یکی از بزرگترین مشکلاتمن با پوران این بود.

این قدر فکر می کردیم تا راه حلش رو بفهمیم برای بعضی از تست ها که خودمون فرمول ساخته بودیم یادته که شهرام؟توی این درس خلاصه برداری نکردیم و معمولا اگر چیزیی می خواستیم یادمون نره بالای کتاب می نوشتیم