زمان کنونی: ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۴۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مستند میراث آلبرتا

ارسال:
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۰۲ ب.ظ
دانلود مستند میراث آلبرتا
[تصویر:  94166_mirase_alberta_banner.png]

متن رسمی‌ای که درباره مستند می‌شود نوشت، یک همچین چیزی‌ست:
“هر سال، تعدادی زیادی از دانشجویان نخبه‌ی دانشگاه شریف و دیگر دانشگاه‌های برتر کشور، برای ادامه‌ی تحصیل، مهاجرت کرده و راهی کشورهایی نظیر امریکا می‌شوند. حسین، راوی مستند، که خود از دانشجویان مقطع ارشد دانشگاه شریف است، به بررسی این پدیده می‌پردازد.”

توضیح غیر رسمی‌اش اما، تقریبا همین چند خط است:
“آن‌ها که می‌روند وطن‌فروش نیستند. آن‌هایی که می‌مانند عقب مانده نیستند. آن‌هایی که می‌روند، نمی‌روند آن طرف که مشروب بخورند. آن‌هایی که می‌مانند، نمانده‌اند که دینشان را حفظ کنند. همه‌ی آنهایی که می‌روند سبز نیستند. همه‌ی آن‌هایی که می‌مانند پرچم به دست ندارند. آن‌هایی که می‌روند، یک ماه مانده به رفتنشان غمگین می‌شوند. یک هفته مانده می‌گریند و یک روز مانده به این فکر می کنند که ای کاش وطن جایی برای ماندن بود. و آن‌هایی که می‌مانند، می مانند تا وطن را جایی برای ماندن کنند…”

برای دیدن
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
مراجعه کنید، و بد نیست تصاویر
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
و
را هم ببینید.

برای دانلود نسخه‌ی کامل مستند میراث آلبرتا، نسخه‌ها و لینک‌های زیر در دسترس‌اند:

نسخه‌ یک، کیفیت عالی (حجم ۳ گیگابایت):

نسخه دو، کیفیت خوب (حجم ۱ گیگابایت):

نسخه سه، کیفیت متوسط (حجم ۶۸۰ مگابایت):

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , Bache Mosbat , baran , sina_bhh , kashir , sajad_8900 , Mansoureh , Avicenna , ف.ش , Aurora , arixooo , fatima1537 , HighVoltage , Msccom , neilabak , Xilinx , pos , alirrrrrr , hajar2261
ارسال:
۱۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۴۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۲۹ ق.ظ، توسط SarahArshad.)
مستند میراث آلبرتا!!!!!
کسی دیده این مستند رو دوستان نظرشون رو بگن .
سایت مستند اینجاست

اصلاعات من :
تازه فیلم رو دانلود کردم که ببینم در مورد ش خوندم خوشم اومد در مورد مهاجرت دانشجویان شریف به خارج هست .
توسط حسین شمقدری فرزند شمقدری معاونت سینمایی سازمان صدا وسیما ساخته شده .
سازندگان فیلم خودشون از بچه های شریف هستند .
خلاصه فیلم :

“هر سال، تعدادی زیادی از دانشجویان نخبه‌ی دانشگاه شریف و دیگر دانشگاه‌های برتر کشور، برای ادامه‌ی تحصیل، مهاجرت کرده و راهی کشورهایی نظیر امریکا می‌شوند. حسین، راوی مستند، که خود از دانشجویان مقطع ارشد دانشگاه شریف است، به بررسی این پدیده می‌پردازد.”

توضیح غیر رسمی‌اش اما، تقریبا همین چند خط است:

“آن‌ها که می‌روند وطن‌فروش نیستند. آن‌هایی که می‌مانند عقب مانده نیستند. آن‌هایی که می‌روند، نمی‌روند آن طرف که مشروب بخورند. آن‌هایی که می‌مانند، نمانده‌اند که دینشان را حفظ کنند. همه‌ی آنهایی که می‌روند سبز نیستند. همه‌ی آن‌هایی که می‌مانند پرچم به دست ندارند. آن‌هایی که می‌روند، یک ماه مانده به رفتنشان غمگین می‌شوند. یک هفته مانده می‌گریند و یک روز مانده به این فکر می کنند که ای کاش وطن جایی برای ماندن بود. و آن‌هایی که می‌مانند، می مانند تا وطن را جایی برای ماندن کنند…”

این همان متنی‌ست که روی کارت دعوت‌های مراسم رونمایی نوشته بودیم، و البته منبع اصلی‌اش، یکی از نشریات دانشجویی دانشگاه شریف است. پی‌رنگ مستند میراث آلبرتا، چیزی‌ست نزدیک به همین متن.

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش
ارسال:
۱۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۰۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۵۱ ق.ظ، توسط ali.)
مستند میراث آلبرتا!!!!!
حیف شد، از این فرصت نخبگی مون استفاده نکردیم اولویت اولمونو بزنیم شریف حیف
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
می دونم وقتی گفتم نخبگی Angelحال بهم زن شدم.

حالا دیگه تو رو داشتن خیاله
دل اسیر آرزوهای محاله
ارسال:
۱۸ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۲۹ ق.ظ
مستند میراث آلبرتا!!!!!
اجتیاج به فیلم نیست. شرایط موندن رو هموار کنن کافیه!
 سپاس‌گزاری شده توسط: inteligentium
ارسال:
۱۸ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۵۲ ق.ظ
مستند میراث آلبرتا!!!!!
خیلی خیلی جالبه من این مستند رو دیدم و توصیه میکنم شما هم ببینید دوستان

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
ارسال:
۱۸ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۴۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۲۰ ب.ظ، توسط sepid.)
مستند میراث آلبرتا!!!!!
یادمه مدتی پیش( دو یا سه سال پیش) مصاحبه ی آقای لوکاس اگر اشتباه نکنم(پدر هوش مصنوعی ایران) رو خوندم.
و مصاحبه کننده از ایشون علت این که چرا نرفتن اون ور رو پرسیده بود؟
ایشون هم یه جوابی تو این مایه ها داده بودن که من هر چیزی که می خواستم همینجا بود و همینجا تامین میشدم.
خیلی برام جالب بود!

آزادی این نیست که هر کس هر چه دلش خواست بکند، آزادی حقیقی قدرتی است که شخص را مجبور به انجام وظایف خود می کند.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۱۸ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۰۹ ب.ظ
RE: مستند میراث آلبرتا!!!!!
(۱۸ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۱ ق.ظ)sepid نوشته شده توسط:  یادمه مدتی پیش( دو یا سه سال پیش) مصاحبه ی آقای کارلوس اگر اشتباه نکنم(پدر هوش مصنوعی ایران) رو خوندم.
...

. لقب ایشون پدر علم روباتیک ایران هست نه هوش مصنوعی Tongue

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

سپاس‌گزاری شده توسط: sepid , ف.ش , SarahArshad , Xilinx
ارسال:
۱۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۱۴ ب.ظ، توسط parsaNA.)
RE: مستند میراث آلبرتا!!!!!
(۱۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۳۷ ب.ظ)inteligentium نوشته شده توسط:  
(18 خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۰۹ ب.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  
(18 خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۱ ق.ظ)sepid نوشته شده توسط:  یادمه مدتی پیش( دو یا سه سال پیش) مصاحبه ی آقای کارلوس اگر اشتباه نکنم(پدر هوش مصنوعی ایران) رو خوندم.
...

. لقب ایشون پدر علم روباتیک ایران هست نه هوش مصنوعی Tongue

حتی شده بعضی ها ایشون رو بیشتر برقی بدونن تا هوش یا رباتیک
ولی تا جایی که میدونم کلا به هوشی بودن معروفترن(صفحه اول ترجمه هوش مصنوعی راسل رو به قلم رامین رهنمون که دانشجوش بوده ببینین)

در برقی بودنش که شکی نیست ، از نظر تحصیلی ایشون برقی محسوب میشن . ولی از نظر کارهای تحقیقاتی که در ایران انجام دادن روباتیکی . به این خبرها موقع فوت ایشون درج شدند مراجعه کنید :
/
/
. البته چند جایی هم گفتند پدر هوش مصنوعی که بیشتر ساختگی بود و جو گرفتگی Smile
آقای رهنمون هم فقط اول کتاب با اون ترجمه افتضاح رو تقدیم کردند به دکتر کارولوکس ، حرفی از شخصیت علمی ایشون که زده نشده ! زده باشه هم که حرف آقای رهنمون مرجعیت نداره . اصلا کاری به این القاب ندارم ، خودمون می دونیم که خیلی هاش الکیه . من گفتم اون لقبی که تو ایران بیشتر ایشون رو میشناسن پدر علم رباتیکه نه پدر علم هوش ( حالا درست یا غلط ). علم هوش ایران فعلا بی پدره ! Big Grin از نظر لقبی میگم ...

سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537
ارسال:
۱۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۱۸ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
مستند میراث آلبرتا
من زیاد متوجه نمی شم الان فیلم چه ربطی به هوش داشت دقیقا!! Big Grin
فکر کنم الان باید در مورد ترجمه های اقای رهنمون صحبت بشه. جریان که به این سمته!Big Grin

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
ارسال: #۱۰
۱۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۲۶ ب.ظ، توسط parsaNA.)
RE: مستند میراث آلبرتا
(۱۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۱۶ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  من زیاد متوجه نمی شم الان فیلم چه ربطی به هوش داشت دقیقا!! Big Grin
فکر کنم الان باید در مورد ترجمه های اقای رهنمون صحبت بشه. جریان که به این سمته!Big Grin

همون ربطی که لوگوی پپسی به مهمونی و شیرینی داشت ! Smile

سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989
ارسال: #۱۱
۱۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۲۶ ب.ظ، توسط parsaNA.)
RE: مستند میراث آلبرتا
(۱۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۰۶ ب.ظ)inteligentium نوشته شده توسط:  parsana جون خودت وظیفه خطیر پدری این جماعت رو به عهده بگیر!

خودم هم به این فکر می کردم . در واقع عرصه هوش ایران در حال حاضر در برهه ای تاریخی قرار داره و من شدیدا احساس وظیفه و مسئولیت می کنم . دیگه چاره ای برام نمانده ، مجبورم پا به میدان بگذارم و این مسئولیت پدارنه و مشقت بار را به عهده بگیرم .

سپاس‌گزاری شده توسط: mfXpert
ارسال: #۱۲
۱۸ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۰۶ ب.ظ
مستند میراث آلبرتا
(۱۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۱۲ ب.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  علم هوش ایران فعلا بی پدره ! Big Grin از نظر لقبی میگم ...
مادر نمیخواد؟ Big Grin البته من حاضر نیستم وظیفه مادری را به عهده بگیرمExclamation(نه بیابگیر توروخداBig Grin) . چون ماشاالله پدرهای خیلی قابلی هستند توی دانشگاههاSmile
 سپاس‌گزاری شده توسط: parsaNA
ارسال: #۱۳
۱۹ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۰۷ ق.ظ
مستند میراث آلبرتا
عجب مستند دلگیریه...کم مونده گریه کنم به حال این بچه ها...خدارو شکر رفتم دانشگاه آزاد از همون اول...آمار خودکشی توی دانشگاه آزاد از ابتدای تاسیس تا حالا ۳ نفر نبوده....

Real education must ultimately be limited to men who insist on knowing, the rest is mere sheep-herding
Erza Pound
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad
ارسال: #۱۴
۱۹ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۱۱ ق.ظ
مستند میراث آلبرتا
من فیلم رو نشون خانوادم دادم و بهشون گفتم اگه خود کشی کردم شرایط اینجوری هستا حواستون باشه

اما واقعا چرا یه دانشجو ارشد فیزیک خودکشی کرده ؟ نکنه یه دختری رو می خواسته دانشجو بوده کار نداشته بهش ندادن ؟

حالا دیگه تو رو داشتن خیاله
دل اسیر آرزوهای محاله
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad
ارسال: #۱۵
۱۹ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۱۷ ق.ظ
مستند میراث آلبرتا
فکر نمیکنم یه دانشجوی ارشد فیزیک شریف نتونه کار گیر بیاره...درس میده دیگه..ماشالا بساط کنکور کارشناسی که هنوز براهه و خوب پول در میارن...یا اینکه دختری رو میخواسته و بهش ندادن...نه..من فکر میکنم طرف افسرده بوده...به یه جایی رسیده که دیگه نتونسته ادامه بده...رئیس جمهور مملکت باحاله...میخنده میگه چرا از من میپرسی...برو از خودش بپرس.. 

Real education must ultimately be limited to men who insist on knowing, the rest is mere sheep-herding
Erza Pound
 سپاس‌گزاری شده توسط: baran

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مستند سازی نرم افزار M3hdi0001 ۰ ۱,۷۶۹ ۰۳ دى ۱۳۹۶ ۰۳:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: M3hdi0001
  مستند ماورا shahadat ۰ ۹۶۳ ۰۷ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: shahadat
  ***جشنواره مجازی مستند سازی استودیو نشانه ۱۳۹۳ *** ma313 ۰ ۱,۷۳۸ ۰۱ آذر ۱۳۹۲ ۰۴:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: ma313

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close