زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۴۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

منبع درس مهندسی نرم افزار(سراسری ۹۲)

نظرسنجی: بهترین منبع مهندسی نرم افزار
کتاب اصلی بصورت ترجمه شده
کتاب پوران پژوهش
کتاب پارسه
کتاب مقسمی(تازه چاپ شده)
[نمایش نتایج]
توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.
ارسال: #۶۱
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۰۹ ب.ظ
با این وضعیت خودم باید ترجمه کنم !!! اونوقت از کجا باید بدونم معادل درستی از کلمات رو دارم استفاده می کنم ؟؟ تا مفهوم مطلب بدست بیاد !!!

همت بلند دار که مردان روزگار / از همـت بلنـــد به جایــی رسیـده اند
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990
ارسال: #۶۲
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۲۲ ق.ظ
دیگه به این صورت هم نیست. متن اصلی که خب خوندنش بهتره اما اگه مشکلی در خوندنش دارید حتما با یکی از این ترجمه‎ها مثل دکتر سالخورده می‎تونید کارتون رو راه بندازید. وقتی میگم خوب نیست به معنی افتضاح نیست، برای واژه افتضاح کاندیدای لایق‎تری هم داریم!
 سپاس‌گزاری شده توسط: ubc , mohammadali1990
ارسال: #۶۳
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۰۶ ق.ظ
من مهندسی نرم افزار پرسمن ترجمه ی سالخورده ویرایش ۷رو خریدم واقعا اینقد ک میگید بد ه این ویرایشش؟Huh
یعنی باید ویرایش ۵رو میگرفتن؟؟؟؟؟

دنیا اگه تاریک شد
دستای فانوسو بگیر
با من بیا با من بیا
چیزی نمونده از مسیر
سرما و سوز برف رو
آهسته پشت سر بذار
امروز وقت خواب نیست
ما با همیم طاقت بیار
طاقت بیار رفیق
ارسال: #۶۴
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۰:۱۵ ق.ظ
خیلی از دوستان و اساتید کتاب دکتر سالخورده ویرایش ۷ رو تعریف می کنن، ولی به نظر من به هیچ وجه خوب نیس. با کلی ذوق رفتم این کتابو گرفتم ولی الان می بینم که نمیشه با این پیش رفت. شاید ماهیت درس طوریه که نمیشه فقظ با مطالعه کتاب پرسمن به درس احاطه پیدا کرد. من که با این درس خیلی مشکل دارم. یک درس ۱۰۰% مفهومی.
ارسال: #۶۵
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۱:۱۰ ب.ظ
من ویرایش ۵ این کتاب رو ندیدم به نظرتون اون رو بخونم آیا؟

دنیا اگه تاریک شد
دستای فانوسو بگیر
با من بیا با من بیا
چیزی نمونده از مسیر
سرما و سوز برف رو
آهسته پشت سر بذار
امروز وقت خواب نیست
ما با همیم طاقت بیار
طاقت بیار رفیق
ارسال: #۶۶
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۱:۲۰ ب.ظ
RE: منبع درس مهندسی نرم افزار(سراسری ۹۲)
(۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۱:۱۰ ب.ظ)atenaa نوشته شده توسط:  من ویرایش ۵ این کتاب رو ندیدم به نظرتون اون رو بخونم آیا؟

فک نمی کنم خوب باشه.
ارسال: #۶۷
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۱۸ ب.ظ
فک کنم برای این درس باید سامرویل هم بخونیم حتی اکه ترجمه عمو جعفر باشه! درسته که حجم کتاب پرسمن و سامرویل زیاده ولی فک می کنم برای اینکه به هر ۶تا سوال مهندسی نرم افزار هم فک کرد چاره ای جز مطالعه خیلی زیاد نداریم. به قول استادمون این درس صد در صد ماهیت مفهومی داره و با خوندن و حفظ کردن نمیشه به نقطه قابل قبولی رسید. باید درک بالایی از مباحث مطرح تو این حوزه به دست بیاریم که بدون صبر و حوصله زیاد رسیدن بهش سخت به نظر می رسه
ارسال: #۶۸
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۲:۰۷ ق.ظ
دوستان برای آزاد چی پیشنهاد می دید توی این فرصت کم؟ من پوران رو شروع کردم به خوندن ولی تا فصل اولش احساس می کنم خیلی شاخ و برگ داده که از شیوایی مطلب دورش کرده...
مقسمی یا پوران؟ یا راهیان ارشد که خیلی کم حجم بود....؟
ارسال: #۶۹
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۸:۵۱ ب.ظ
(۰۷ اسفند ۱۳۹۱ ۰۹:۳۶ ب.ظ)n.mehr نوشته شده توسط:  سلام
من تمام نظراتو خوندم فقط فهمیدن پرسمن و ناظمی وسپاهان ارشد خوبه
من تا به حال این درسو نخوندم . ناظمی چه جور کتابیه؟؟درس داده +سوالات کنکور؟؟ مثل کتاب شبکه و سیستم عامل پارسه است؟
فصل های ناظمی رو از روی پرسمن که کامل گفته بخونم خوبه یا ناظمی تنها کافیه؟
کسی از دوستان منو راهنمایی نمیکنه؟
ایا لازمه کلاس برم؟
کلاس چه آموزشگاهی خوبه؟
ارسال: #۷۰
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۰۰ ق.ظ
مهندسی نرم کتاب های زیر رو خوندم:

پوران: فقط خلاصه های آخر هر فصلش خوب بود
ماهان: بدک نبود خیلی خلاصه و mp3 در ۱۲۰ صفحه گفته و بیشتر برای دوران جمع بندی می تونه مفید باشه
مقسمی: نسبت به بقیه واقعا کامل تر توضیح داده و بانک تست های جامع تری داره و نسبت به بقیه ارزش خوندن رو داره به نظرم البته نه برای سراسری....
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , Behzad TP
ارسال: #۷۱
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۲۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۹:۳۰ ق.ظ، توسط ana_12345.)
من مهندسی نرم افزار توی لیسانس نداشتم و خودم خوندم به نظر خودم هم تو کنکورخوب زدم . من باپرسمن ویرایش ۷ شروع کردم اما یکم ترتیب فصل هاش با کنکور فرق داره اما پرسمن ویرایش ۵ دقیفا همون سر فصل هایی که توی ازمون های ازمایشی میاد و بعد هم تو کنکور برای همین پیشنهاد می کنم همون ویرایش ۵ رو بخونید . ۲ماه اخر تستای ناظمی به دستم رسید . خوبه بعد از خوندن هر فصل از پرسمن یه سری تست داشته باشین که تک تک جزئیات اون فصل رو سوال کنه ،اما متاسفانه اسلام ناظمی جوابهاش غلط بود و خیلی گیج می کرد من رو . یادم کلی توی فروم پرسش و پاسخ برای درس نرم افزار با بچه ها کلی رو سوالاش بحث می کردیمو ازاین بابت که جواب بعضی تستاش غلط خوب وقت ادم رو می گیره .
من پوران ۸۹ رو داشتم. بعضی فصل ها رو که دیگه نرسیدم از رو پرسمن بخونم یا فصل هایی که می خواستم دوره کنم رو از روش خوندم . به نظرم کتاب خلاصه ای هست . و نمی شه فقط به پوران اکتفا کرد .

پروردگارا ، تو در حق ما به لطف خاص خود رحمتی فرما و بر ما وسیله رشد و هدایتی کامل مهیا ساز .

کهف . آیه شماره ۱۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: atenaa , Mohammad-A , mohammadali1990 , Behzad TP , tesna
ارسال: #۷۲
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۰:۵۲ ب.ظ
سلام دوستان ناظمی انتشارات جلوه رو می خوام شروع کنم ولی ویرایش ۶ پرسمن می خواستم بدونم ویرایش ۶ با ۷ چقدر فرق می کنه ممنون

به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل اگر مراد نیابم به قدر وسع بکوشم
ارسال: #۷۳
۱۶ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۴۵ ق.ظ
با توجه به اینکه حوصله خوندن پرسمن نیست و شنیدم کتاب ناظمی که پارسه هم معرفیش کرده رو بهتره بپپرای مرجع اصلی در نظر گرفت.

نه اینکه تو نمی دونی ولی این درد بی رحمه
یه چیزایی رو تو دنیا فقط یک مرد می فهمه
تمام روز می خندم تمام شب یکی دیگم
من از حالم به این مردم دروغای بدی می گم

روزبه بمانی
ارسال: #۷۴
۱۶ تیر ۱۳۹۲, ۰۱:۴۰ ب.ظ
من چند تا توصیه دارم برای دوستانی که خواهان مطالعه این درس هستند:
اول اینکه دیدم که خیلی از بچه ها خیلی تاکید زیاد دارند که حتما از رو کتاب پرسمن باید بخونند. من اول خدمت این دوستان بگم که خوندن از پرسمن دقیقا وقت تلف کردن به معنای واقعی هست. به خاطر این که کتاب خیلی حجیمی است و بسیاری از مطالب اون اصلا جز تاپیک های کنکوری نیست. پس این قدر تاکید نکنید که حتما این کتاب رو بخونید. البته نه اینکه پرسمن بی کیفیت باشد و یا خوندنش درکل به درد نخورد. من این که با پرسمن شروع کنید رو نهی میکنم. اول کتاب کنکوری بعد پرسمن.
دوم این که یه سری ادم رفتند زحمت کشیدند مطالب کنکوری رو از روی کتاب پرسمن خلاصه کردند و در غالب کتاب کنکوری عرضه کردند بعد شما میخواهید همه زحمات این ادمها رو نادیده بگیرید و برید سراغ کتاب پرسمن؟ من پیشنهاد میکنم یه دور از روی کتاب کنکوری که انتخاب کردید بخونید و برای جاهایی که ناقص هست بروید سراغ پرسمن.
سوم اینکه من منبع پیشنهادیم کتاب مدرسان شریف هست. به چندین دلیل:
۱- این کتاب مطالب مهم کتاب پرسمن را در حد مناسبی خلاصه کرده است و مطالب هجو و خارج از سرفصل کنکوری این کتاب را حذف کرده است.
۲- مطالبی که خارج از پرسمن میباشند ولی دیده شده جز تاپیکهای کنکوری بوده اند هم در این کتاب گرداوری شده است.
۳- پایان هر فصل خلاصه فصلهایی داره که بسیار بسیار سودمند هستند.
۴- تستهای تالیفی این کتاب فوق العاده هستند و شما در هیچ کتاب دیگری همچین تستهایی یافت نمیکنید. اکثر کتب کنکوری تستهای تالیفی که دارند، ترجمه تستهای خود کتاب پرسمن هستند. تا همین چند سال پیش مرجع تستهای طراحان کنکوری هم همین تستهای کتاب پرسمن بود ولی تو این دو سه سال دیگر دیده شده از این تستها خیلی استفاده نمیکنند و به سمت تستهای مفهومی تر رفته اند.
۵- ده مرحله ازمون انتهای کتاب داره که اگر کسی به انها پاسخ بدهد میتونه امیدوار باشه اگر تستی سر جلسه کنکور اومد و او با این معلومات نتونست پاسخ بدهد کمتر از پنج درصد قادر به پاسخ گویی این تست خواهند بود.

علت اینکه کسی هم این کتاب رو تا الان توصیه نمیکرده این بوده که کلا چاپ اول کتاب هست و تا کنون به صورت جزوه بوده و تنها کسانی از این کتاب استفاده میکردند که بسته های مدرسان شریف رو ثبت نام کرده بودند. اما الان که کتاب شده به صورت ازاد میتونید از تو کتاب فروشی ها تهیه کنید.
کسی اگر بخواهد این کتاب رو بخره از اینحا میتونه بخره که ده درصد تخفیف هم بگیره

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

تو کتابهای دیگری هم که دیدم کتاب پارسه خلاصه مناسبی از کتاب پرسمن ویرایش پنجم هست. این کتاب خوبه ولی تست تالیفی و خلاصه فصل اصلا نداره.
کتاب مقسمی هم کتاب خیلی خوبیه فراتر از پرسمن یه سری مباحث داره ولی اشکالش باز اینه که نه تست تالیفی داره نه خلاصه. همجنین رو یه سری مباخث مهم خیلی ضعیف عمل کرده (مثل نمودارهای UML) و نکات تکمیلی زیادی در مورد آنها نداره
کتاب پوران هم خیلی خلاصه و مختصر مفیده برای کسایی که میخواهند زمان کمی روی درس نرم افزار بگذارند مناسب هست. ولی اگر میخواهی قوی بشی خیلی به کارتون نمیاد. این کتاب تستهای کتاب پرسمن رو هم تحت عنوان تستهای تالیفی ترجمه کرده و در غالب خودش داره.

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
 سپاس‌گزاری شده توسط: luna , atenaa , سجاد۶۷ , morteza , arshad92
ارسال: #۷۵
۱۶ تیر ۱۳۹۲, ۰۲:۴۶ ب.ظ
در ادامه ی صحبت های آقای جهانی، پیشنهاد من برای قسمت UML Diagrams استفاده از گوگل هست.
چون این مبحث و انواع دیاگرام ها تا جایی که من دیدم به خوبی توی کتابهای فارسی پوشش داده نشده.
برای همین پیشنهاد میکنم از طریق اینترنت به سایتهایی مراجعه کنید که این دیاگرامها رو.کامل توضیح دادن.
به نظرم خیلی مفید خواهد بود.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 4 Beta

There is no there there.
 سپاس‌گزاری شده توسط: jahani

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۸۳ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  بهترین منبع برای درس شبکه ارشد msnmkh ۲ ۱,۱۹۰ ۱۲ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: پشتکار
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۲۹۷ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۲۹۹ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۴۸۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۱۵ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۱۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۴۷۵ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
  منبع خوب برای معماری hamid_p ۰ ۱,۱۳۲ ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamid_p
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۲,۹۲۶ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close