زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۳۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کوله پشتی صفر و یک

ارسال:
۰۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۵۵ ب.ظ
کوله پشتی صفر و یک
سلام دوستان...من یه سوالی داشتم میشه کمکم کنید.... یه چیزای تو همین سایت پیدا کردم ولی قانع نشدم...

کوله پوشتی به روش حریصانه
سوال:کوله ای داریم با وزنw و n شی که هر کدام قیمت یا ارزش pi و وزن vi دارد.
هدف از این کار:کوله پشتی چگونه پر کنیم که بیشترین سود را داشته باشد...

I definitely will win
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۱ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۴۰ ب.ظ
کوله پشتی صفر و یک
از اجسامی که نسبت pi/vi بیشتری دارد شروع به پر کردن کوله پشتی می کنیم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: yaser_ilam_com
ارسال:
۰۱ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۵۳ ب.ظ، توسط jameshenas.)
RE: کوله پشتی صفر و یک
(۰۱ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ)a.hooshmand نوشته شده توسط:  از اجسامی که نسبت pi/vi بیشتری دارد شروع به پر کردن کوله پشتی می کنیم.

سلام مرسی که جوابمو دادین...
فقط یه چیزی یعنی هر کدوم که ارزش بیشتری دارند نسبت به اینکه وزن کمتری دارند رو محاسبه میکنیم و تو کوله می ریزم...
"شرمنده من این روش حریصانه رو خوب نفهمیدم کسی میتونه یکم کوچولو در موردش برام بنویسه تا خوب بتونم درکش کنم...
بازم مرسی"

I definitely will win
ارسال:
۰۱ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۰۳ ب.ظ
کوله پشتی صفر و یک
در حریصانه اول قطعات بر محوریت وزن/ارزش مرتب می کنیم و به صورت کامل درون کوله قرار می دهیم و هر گاه با انتخاب قطعه بعدی براساس ظرفیت کوله سرریز اتفاق افتاد به ناچار از کسری آن شی درون کوله قرار گرفته و کار تمام می شود البته تا اونجا یادمه در الگوریتم پویا این مسئله کامل حل میشه یعنی الگوریتم کوله پشتی کسری (همین که بیان شد) توسط الگوریتم حریصانه حل می شود ولی الگوریتم کوله پشتی صفر و یک توسط الگوریتم پویا حل می شود و حریصانه نمی تونه الگوریتم کوله پشتی صفر و یک رو حل کنه

درد من حصار برکه نیست ، درد من زیستن با ماهیانیست که فکر دریا به ذهنشان خطور نکرده
ارسال:
۰۱ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۱۰ ب.ظ
روش حریصانه ، یه روشی است که لزوماً جواب بهینه به ما نمیده اما به سرعت جواب خوبی ( ونه لزوما بهینه ) به ما میده و یا اینکه سریع با شکست مواجه میشه ( در هر صورت سریع هست ).

در کوله پشتی به روش حریصانه : ابتدا نسبت ارزش هر شیئ به وزنش رو محاسبه میکنیم . و کوله رو از بالاترین ارزش پر میکنیم ( اگر کوله پشتی کسری باشه- یعنی از هر شی بتونیم بخشی از اونو توی کوله بزاریم ، اثباتش هم خیلی راحته - ، روش حریصانه لزوماً جواب بهینه رو به ما میده )
در کوله پشتی به روش پویا : جوابی بفرم چند جمله ای ندارد و خیلی روش کندی محسوب میشه . در دل حل این روش از یه رابطه بازگشتی استفاده میشه که بفرم زیر هست( به زبان خودمانی Big Grin ) :

اگر شیئی وجود نداشته باشد /باقی نمانده باشه ، که هیچی ! کار تمام هست ---> شرط مرزی
اگر وزن شیئ بزرگتر از ظرفیت کوله بود که این شیئ رو بیخیال برو بطور بازگشتی(رابطه زیر) از مابقی اشیا بزرگترین رو انتخاب کن :
[tex]C[i][m]= Max (c[i-1][m],pi c[i-1][m-wi])[/tex]

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: jameshenas , nhd.ssjdn
ارسال:
۰۱ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۳۹ ب.ظ، توسط jameshenas.)
(۰۱ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۳ ب.ظ)yaser_ilam_com نوشته شده توسط:  در حریصانه اول قطعات بر محوریت وزن/ارزش مرتب می کنیم و به صورت کامل درون کوله قرار می دهیم و هر گاه با انتخاب قطعه بعدی براساس ظرفیت کوله سرریز اتفاق افتاد به ناچار از کسری آن شی درون کوله قرار گرفته و کار تمام می شود البته تا اونجا یادمه در الگوریتم پویا این مسئله کامل حل میشه یعنی الگوریتم کوله پشتی کسری (همین که بیان شد) توسط الگوریتم حریصانه حل می شود ولی الگوریتم کوله پشتی صفر و یک توسط الگوریتم پویا حل می شود و حریصانه نمی تونه الگوریتم کوله پشتی صفر و یک رو حل کنه
مرسی
شما میگین باید بصورت پویا حل بشه؟
تا جایی که میدونم پویا باید یه تابع بازگشتی داشته باشیم و از پایین به بالا حلش کنیم نه؟
تابع بازگشتیمون اینجا چی میتونه باشه در ضمن ما باید یه حافظه کمکی هم باید داشته باشیم که جوابامون و تو اون بریزیم...
به روش پویا یکم بیشتر توضیح میدی...Rolleyes

(۰۱ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۱۰ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  روش حریصانه ، یه روشی است که لزوماً جواب بهینه به ما نمیده اما به سرعت جواب خوبی ( ونه لزوما بهینه ) به ما میده و یا اینکه سریع با شکست مواجه میشه ( در هر صورت سریع هست ).

در کوله پشتی به روش حریصانه : ابتدا نسبت ارزش هر شیئ به وزنش رو محاسبه میکنیم . و کوله رو از بالاترین ارزش پر میکنیم ( اگر کوله پشتی کسری باشه- یعنی از هر شی بتونیم بخشی از اونو توی کوله بزاریم ، اثباتش هم خیلی راحته - ، روش حریصانه لزوماً جواب بهینه رو به ما میده )
در کوله پشتی به روش پویا : جوابی بفرم چند جمله ای ندارد و خیلی روش کندی محسوب میشه . در دل حل این روش از یه رابطه بازگشتی استفاده میشه که بفرم زیر هست( به زبان خودمانی Big Grin ) :

اگر شیئی وجود نداشته باشد /باقی نمانده باشه ، که هیچی ! کار تمام هست ---> شرط مرزی
اگر وزن شیئ بزرگتر از ظرفیت کوله بود که این شیئ رو بیخیال برو بطور بازگشتی(رابطه زیر) از مابقی اشیا بزرگترین رو انتخاب کن :
[tex]C[i][m]= Max (c[i-1][m],pi c[i-1][m-wi])[/tex]

مرسی از دوستان

I definitely will win
ارسال:
۰۳ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۵۸ ب.ظ، توسط yaser_ilam_com.)
کوله پشتی صفر و یک
این لینک ها ببین به دردت میخوره :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

درد من حصار برکه نیست ، درد من زیستن با ماهیانیست که فکر دریا به ذهنشان خطور نکرده
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۲۰ ب.ظ، توسط jameshenas.)
کوله پشتی صفر و یک

از همه ی دوستان مرسی....
بالاخره یچیز رو خوب فهمیدم... یاسر جان بابت کد هم ممنون....

I definitely will win
ارسال:
۰۵ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۵۹ ق.ظ
کوله پشتی صفر و یک
خدا رو شکر موفق باشی

ارسال: #۱۰
۰۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۰:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۰۴ ب.ظ، توسط رامین فرقانی.)
با سلام به همگی.
خیلی اضطراریه.
پروژه: پیاده سازی الگوریتم های حریصانه و پویا برای حل مسئله کوله پشتی صفر و یک و مقایسه پیچیدگی زمانی این دو راه حل.
برای مسئله کوله پشتی برنامه ایی بنویسید که ابتدا مسئله را به روش پویا و سپس به روش حریصانه حل کند.
همچنین اختلاف زمانی اجرای دو روش را نیز محاسبه نماید.
۱_برنامه باید اطلاعات را از یک فایل ورودی به نام<<input.in>> بخواند که دارای فرمت زیر است:
در سطر اول حداکثر وزن قابل قبول.
در سطر دوم وزن قطعات ۱ تا n به ترتیب شماره قطعه.
در سطر سوم ارزش قطعات ۱ تا n به ترتیب شماره قطعه.
۲_نتایج اجرای برنامه(هم جواب هر راه حل و هم مقایسه پیچیدگی زمانی) باید در یک فایل خروجی به نام <<output.out>> نوشته شود.
در سطر اول مجموع ارزش قطعات انتخابی نوشته شود.
در سطر دوم مجموع وزن قطعات انتخابی نوشته شود.
در سطر سوم خروجی حاصل از الگوریتم پویا ذکر شود که یک آرایه یک بعدی است و مقدار هر درایه آرایه نشان دهنده این است که قطعه مورد نظر در لیست قطعات انتخاب شده است یا خیر؟
در سطر چهارم خروجی حاصل از الگوریتم حریصانه ذکر میشود که یک آرایه یک بعدی است و مقدار هر درایه آرایه نشان دهنده این است که قطعه مورد نظر در لیست قطعات انتخاب شده است یا خیر؟
در سطر پنجم و ششم مدت زمان مصرف شده توسط هر الگوریتم ذکر میشود.
در سطر هفتم اختلاف زمانی این دو روش نوشته میشود.
فقط اگر ممکنه تا فردا حل این پروژه رو روی انجمن قرار بدید چون دیگه مهلتی ندارم و استادم هم فقط بلده به دانشجو ها اضطراب وارد بکنه.
ارسال: #۱۱
۲۸ مهر ۱۳۹۶, ۱۰:۳۳ ب.ظ
کوله پشتی صفر و یک
سلام ی سوال داشتم. در مسئله کوله پشتی اگر قیود دامنه رو بصورت [۰,۱] پیوسته بنویسیم و عبارت xi(1-xi)=0 رو اضافه کنیم تا تبدیل به یک مسئله پیوسته شود چه مشکلی برای صورت مسئله به وجود می آید که درست نیست؟

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل یکی از تمرینات کروس راس Ha153 ۰ ۳۸۳ ۲۷ مهر ۱۴۰۲ ۰۱:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Ha153
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۳,۹۱۰ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۹۵۸ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۷۱۹ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۶۷۹ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  آموزش صفر تا صد لینوکس faraz_linux ۰ ۱,۶۰۲ ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: faraz_linux
  ریاضیات از صفر Saman ۳ ۳,۴۵۲ ۰۵ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  یکسال مهلت ادامه تحصیل پس از فارغ التحصیلی کارشناسی hossein.h ۴ ۴,۴۲۷ ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Iron Maiden
  بهترین زمان برای حل کوله پشتی به روش پویا Mr.R3ZA ۰ ۱,۹۶۶ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۰۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA
  بهترین زمان برای حل کوله پشتی به روش پویا Mr.R3ZA ۰ ۱,۷۴۲ ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close