زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۰۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چگونه موفق شدید؟

ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۸۹, ۰۴:۳۳ ب.ظ
چگونه موفق شدید؟
تو این پست از دوستانی که موفق شدن از سد کنکور کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر و رشته های مرتبط که حقیقتا یکی از سخت ترین رشته هاست برای قبول شدن (چون هم رقابت خیلی شدید و هم تعداد و حجم دروس بالاست ولی تعداد تست از هر درس خیلی کمه) عبور کنند بیان و طریقه درس خوندنشون رو بیان کنن تا دوستانی که میخوان تو کنکور ۹۰ شرکت کنند و از روش های صحیح مطالعه اطلاعاتی ندارن یه کم راهنمایی بشند و بتونند از زمانی که برای مطالعه در نظر دارند بیشترین بهره رو ببرند.چون قبولی در کنکور به عقیده خیلی‌ها فقط درس خوندن و تست زدن نیست و باید خیلی پارامترهای دیگه رو هم در نظر گرفت و روی اونها کار کرد تا نتیجه مطلوب حاصل بشه.

I believe whatever doesn't kill you simply makes you stranger
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: h_123 , - rasool - , maryami , soniasa
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۸۹, ۰۶:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ خرداد ۱۳۸۹ ۰۶:۵۰ ب.ظ، توسط luna.)
چگونه موفق شدید؟
اولین قدم اینه که آدم یه تحلیل درست از درس خوندن خودش داشته باشه.
ببینه تا چند ساعت درس خوندن در روز واسش مفیده. اصلا چند ساعت می تونه درس بخونه. لازم نیست همه واسه موفق شدن روزی ۱۲ ساعت درس بخونن. ممکنه یکی تو ۵ ساعت بیشتر از ۱۲ ساعت یکی دیگه یاد بگیره.
وقتی یه تحلیل درست از خودش پیدا کرد باید بر مبنای اون برنامه ریزی کنه و درس بخونه.
اولشم باید از ساعت کم شروع کنه و کم کم ساعتش رو زیاد کنه که خسته نشه.
خلاصه کیفیت مهم‌تر از کمیته!

کسی با من موافق یا مخالف هست؟

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: rezvan_m , - rasool - , **sara** , 2khtarbache , Aurora , maryami
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۸۹, ۰۷:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ خرداد ۱۳۸۹ ۰۷:۰۵ ب.ظ، توسط HighVoltage.)
RE: چگونه موفق شدید؟
(۱۰ خرداد ۱۳۸۹ ۰۶:۴۹ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  اولین قدم اینه که آدم یه تحلیل درست از درس خوندن خودش داشته باشه.
ببینه تا چند ساعت درس خوندن در روز واسش مفیده. اصلا چند ساعت می تونه درس بخونه. لازم نیست همه واسه موفق شدن روزی ۱۲ ساعت درس بخونن. ممکنه یکی تو ۵ ساعت بیشتر از ۱۲ ساعت یکی دیگه یاد بگیره.
وقتی یه تحلیل درست از خودش پیدا کرد باید بر مبنای اون برنامه ریزی کنه و درس بخونه.
اولشم باید از ساعت کم شروع کنه و کم کم ساعتش رو زیاد کنه که خسته نشه.
خلاصه کیفیت مهم‌تر از کمیته!

کسی با من موافق یا مخالف هست؟

۱۰۰% موافقم ولی این پست برای همینه که ببینیم دوستان با صرف چند ساعت مطالعه و به کار بستن چه روش هایی موفق شدند شاید یکی ۱۲ بخونه ۱ بشه ولی یکی دیگه با همون درجه هوش و ۵ ساعت خوندن در روز ولی با به کار بستن روش های صحیح مطلعه باز هم ۱ بشه و فرق این دوتا خیلی زیاده.البته منظورم از ۱ نمادینه.
برای ما دستیابی به رتبه هایی از ۱۰۰ تا ۴۰۰ قابل دسترس‌تر است.

۰
۰
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۸۹, ۰۹:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ خرداد ۱۳۸۹ ۰۹:۱۰ ب.ظ، توسط luna.)
(۱۰ خرداد ۱۳۸۹ ۰۷:۰۰ ب.ظ)High_Voltage نوشته شده توسط:  quote]

۱۰۰% موافقم ولی این پست برای همینه که ببینیم دوستان با صرف چند ساعت مطالعه و به کار بستن چه روش هایی موفق شدند شاید یکی ۱۲ بخونه ۱ بشه ولی یکی دیگه با همون درجه هوش و ۵ ساعت خوندن در روز ولی با به کار بستن روش های صحیح مطلعه باز هم ۱ بشه و فرق این دوتا خیلی زیاده.البته منظورم از ۱ نمادینه.
برای ما دستیابی به رتبه هایی از ۱۰۰ تا ۴۰۰ قابل دسترس‌تر است.

بله ولی دلیل اینکه من قبل از همه چیز چنین مساله ای رو گفتم این بود که خود من بعضی وقتا مصاحبه های بعضی از رتبه های خوب رو می خوندم و وقتی ساعت مطالعه اونا رو می دیدم خوب خیلی نگران می شدم چون مدل خودم این جوریه که نمی تونستم بیشتر از ۵ ۶ ساعت مفید درس بخونم. ولی خوب دیدم که موفق شدم و در کنارش دوستاییم که ۱۱ ۱۲ ساعت درس خونده بودند اونقدر موفق نبودن. واسه همین می گم که هر کس اول باید مدل خودشو پیدا کنه که بی خودی نگران یا امیدوار نشه.
۱/اگه در درسی پایه‌ی ضعیفی دارین حتما توی تابستون اون درس رو بخونید.
۲/اگه فکر می کنید تو درسی خیلی اشکال دارید و اصلا نمی دونید موضوع چیه شاید رفتن به کلاس یه استاد خوب بد نباشه.(البته یه استاد خوب نه هر استادی)
۳/ سعی کنید تو تابستون درسای مشترک رو یه بار بخونید (چون ضریبشون زیاده و تسلط روشون خیلی اهمیت داره.
۴/وقتتون رو سر منابع غیر مفید هدر ندید.

این چند تا نظر من بود . مطمئنا افراد دیگه می تونن نظراتی کاملا مخالف داشته باشن که در مورد اونا صدق کنه!

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Afra , rezvan_m , SarahArshad , **sara** , vovin , - rasool - , maryami
ارسال:
۱۱ خرداد ۱۳۸۹, ۱۰:۰۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ خرداد ۱۳۸۹ ۱۰:۰۲ ق.ظ، توسط jaroon.)
چگونه درس بخوانم؟
من مدت ۲ سال کاملا از درس دور بودم.ولی توی دوران تحصیل میشه گفت بچه درسخون و حدود معدل بالا بودم.الان هم از ۱۰ روزی میشه که شروع کردم.ولی دارم گیج میزنم و استرس دارم.میترسم نرسم خوب بخونم چون سر کار هم میرم. و تا حدود چهار - پنج بعد از ظهر عملا نمیرسم بخونم.میگید چه کنم؟ (دلم که میگه بیخیال کار شم ولی جیبم نمیذاره)
۰
۰
ارسال:
۱۱ خرداد ۱۳۸۹, ۱۲:۵۵ ب.ظ
RE: چگونه درس بخوانم؟
(۱۱ خرداد ۱۳۸۹ ۱۰:۰۱ ق.ظ)jaroon نوشته شده توسط:  من مدت ۲ سال کاملا از درس دور بودم.ولی توی دوران تحصیل میشه گفت بچه درسخون و حدود معدل بالا بودم.الان هم از ۱۰ روزی میشه که شروع کردم.ولی دارم گیج میزنم و استرس دارم.میترسم نرسم خوب بخونم چون سر کار هم میرم. و تا حدود چهار - پنج بعد از ظهر عملا نمیرسم بخونم.میگید چه کنم؟ (دلم که میگه بیخیال کار شم ولی جیبم نمیذاره)

سلام دوستی داشتم که همین مشکل شما رو داشت ولی با یه برنامه ریزی خوب هر روز حدود ۳ ساعت درس خوند از اول تابستان و یک ماه آخر رو هم عصر‌ها مرخصی گرفت و دروس رو مرور کرد و رتبش توی it شد ۱۵ توی گرایش شبکه.
حتما واجب نیست مهندسی شرکت کنید برید it یا علوم کامپیوتر که it تعداد دروس کمتره و علوم کامپیوتر رقابت یه کم سبک تره نسبت به دو رشته دیگه.

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sharif
ارسال:
۱۱ خرداد ۱۳۸۹, ۰۱:۳۳ ب.ظ
چگونه موفق شدید؟
سلام دوستان من امسال می خوام ارشد شرکت کنم ولی متاسفانه اصلا نمی دونم باید از کجا شروع کنم و چه درسایی را اول بخونم یا روی چه درسایی بیشتر وقت بذارم وکلی سوال دیگه........ می خواستم اگه امکانش هست راهنماییم کنید؟!..
۰
۰
ارسال:
۱۱ خرداد ۱۳۸۹, ۰۱:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ خرداد ۱۳۸۹ ۰۱:۴۲ ب.ظ، توسط HighVoltage.)
(۱۱ خرداد ۱۳۸۹ ۰۱:۳۳ ب.ظ)ati نوشته شده توسط:  سلام دوستان من امسال می خوام ارشد شرکت کنم ولی متاسفانه اصلا نمی دونم باید از کجا شروع کنم و چه درسایی را اول بخونم یا روی چه درسایی بیشتر وقت بذارم وکلی سوال دیگه........ می خواستم اگه امکانش هست راهنماییم کنید؟!..

قطعا اول دروس مشترک رو باید خوب بخونه بعد دروس تخصصی رو که خوب کار کرد بعدش بره ریاضیات یکی از دوستای ما امسال ۴۴ درصد مشترک زد ۲۰ درصد هوش فکر کنم ۳۴۰ شد در صورتی که ریاضی ۰ زده بود زبانش رو یادم نیست البته بهتره که تمام دروس رو به صورت موازی مطالعه کنید.

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ati , rezvan_m
ارسال:
۱۱ خرداد ۱۳۸۹, ۰۴:۰۷ ب.ظ
(۱۱ خرداد ۱۳۸۹ ۰۱:۳۹ ب.ظ)High_Voltage نوشته شده توسط:  
(11 خرداد ۱۳۸۹ ۰۱:۳۳ ب.ظ)ati نوشته شده توسط:  سلام دوستان من امسال می خوام ارشد شرکت کنم ولی متاسفانه اصلا نمی دونم باید از کجا شروع کنم و چه درسایی را اول بخونم یا روی چه درسایی بیشتر وقت بذارم وکلی سوال دیگه........ می خواستم اگه امکانش هست راهنماییم کنید؟!..

قطعا اول دروس مشترک رو باید خوب بخونه بعد دروس تخصصی رو که خوب کار کرد بعدش بره ریاضیات یکی از دوستای ما امسال ۴۴ درصد مشترک زد ۲۰ درصد هوش فکر کنم ۳۴۰ شد در صورتی که ریاضی ۰ زده بود زبانش رو یادم نیست البته بهتره که تمام دروس رو به صورت موازی مطالعه کنید.

یعنی بهتر من همزمان همه درسا رو شروع کنم بهتر نیست بر اساس پیش نیازی اول درسای پایه مثل گسسته و منطقی و داده رو بخونم بعد برم سر معماری و نظریه و..
یا روی این درسای پایه زیاد وقت نذارم؟؟........
۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۱ خرداد ۱۳۸۹, ۰۴:۱۲ ب.ظ
بهتره بحث رو عمیق‌تر دنبال کنیم. من می خوام در مورد شیوه درس خوندن خودم که خیلی هم انعطاف پذیره توی یه موضوع مستقل مطلبی بزنم. به نظرم خیلی می تونه مفید باشه.

فعلاً تا شنبه بعد صبر کنیدSmile

دوستان هم کمک کنند که به بهترین روش ممکن دست پیدا کنیم. بر خلاف دوره کارشناسی که تفاوت افراد بسیار زیاده و نمی شه روش کلی ارائه داد به نظرم واسه خوندن ارشد راه کارهای کلی رو می شه تجویز کرد و مفید هم واقع بشه.

بازار گرمی من فعلاً تموم شد!!!! صبر کنید تا هفته آینده. Shy

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ati , h_123 , jaroon , Soheil , Mozhgan , montazer , - rasool - , soniasa
ارسال: #۱۱
۱۱ خرداد ۱۳۸۹, ۰۴:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ خرداد ۱۳۸۹ ۰۴:۳۰ ب.ظ، توسط HighVoltage.)
(۱۱ خرداد ۱۳۸۹ ۰۴:۰۷ ب.ظ)ati نوشته شده توسط:  
(11 خرداد ۱۳۸۹ ۰۱:۳۹ ب.ظ)High_Voltage نوشته شده توسط:  
(11 خرداد ۱۳۸۹ ۰۱:۳۳ ب.ظ)ati نوشته شده توسط:  سلام دوستان من امسال می خوام ارشد شرکت کنم ولی متاسفانه اصلا نمی دونم باید از کجا شروع کنم و چه درسایی را اول بخونم یا روی چه درسایی بیشتر وقت بذارم وکلی سوال دیگه........ می خواستم اگه امکانش هست راهنماییم کنید؟!..

یعنی بهتر من همزمان همه درسا رو شروع کنم بهتر نیست بر اساس پیش نیازی اول درسای پایه مثل گسسته و منطقی و داده رو بخونم بعد برم سر معماری و نظریه و..

اگه بخواید پیش نیاز رو رعایت کنید که باید گسسته رو کامل بخونید بعد برید سراغ بقیه چارت که عاقلانه به نظر نمی رسه.
پیشنهاد من اینه که دروسی که خیلی به هم ربط دارن مثل نظریه زبان و کامپایلر - مدار منطقی و معماری اول نظریه(مدار منطقی)بخونید بعد برید سراغ کامپایلر(معماری) برای بقیه دروس فکر نکنم مشکلی پیش بیاد.

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ati
ارسال: #۱۲
۱۱ خرداد ۱۳۸۹, ۰۵:۰۳ ب.ظ
نقل قول: یعنی بهتر من همزمان همه درسا رو شروع کنم بهتر نیست بر اساس پیش نیازی اول درسای پایه مثل گسسته و منطقی و داده رو بخونم بعد برم سر معماری و نظریه و..

چون گفتی که پایت خوبه فکر نمی کنم لازم داشته باشی که اول درسای پیش نیاز رو بخونی.(فوقش اگه به مشکل بر خوردی اون قسمتایی که ایراد داری رو از درسای پیش نیاز می خونی) اول دروس مشترک رو بخونی بهتره! چون اگه روشون مسلط بشی خیالت خیلی راحت می شه در کنارشون یکم از درسای دیگه ای که روشون خیلی تسلط نداری.

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ati , - rasool -
ارسال: #۱۳
۱۲ خرداد ۱۳۸۹, ۰۷:۵۲ ق.ظ
RE: چگونه درس بخوانم؟
(۱۱ خرداد ۱۳۸۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ)High_Voltage نوشته شده توسط:  
(11 خرداد ۱۳۸۹ ۱۰:۰۱ ق.ظ)jaroon نوشته شده توسط:  م

سلام دوستی داشتم که همین مشکل شما رو داشت ولی با یه برنامه ریزی خوب هر روز حدود ۳ ساعت درس خوند از اول تابستان و یک ماه آخر رو هم عصر‌ها مرخصی گرفت و دروس رو مرور کرد و رتبش توی it شد ۱۵ توی گرایش شبکه.
حتما واجب نیست مهندسی شرکت کنید برید it یا علوم کامپیوتر که it تعداد دروس کمتره و علوم کامپیوتر رقابت یه کم سبک تره نسبت به دو رشته دیگه.
ولی من هدفم رو تعیین کردم و تصمیم ندارم واسه iT ,.....بخونم.با حرفات یه جورایی نا امیدم کردیSadSadSadSadSad
۰
۰
ارسال: #۱۴
۱۲ خرداد ۱۳۸۹, ۱۰:۱۸ ق.ظ
چگونه موفق شدید؟
می خواستم بدونم شما خودتون چه طوری برنامه ریزی می کردید چون همانطور که می دونید تعداد کتاب هایی که باید بخونیم خیلی این که چه طوری باید برنامه بریزیم که همه درسا رو یه جوری شامل بشه خیلی سخته بعدشم می خواستم بدونم آیا همین که کتابای تست که درسم داره بخونیم کافیه یا نه باید قبل از تست زدن یک کتاب مرجع بخونیم........
۰
۰
ارسال: #۱۵
۱۲ خرداد ۱۳۸۹, ۱۱:۰۴ ق.ظ
من هیچ وقت در یک روز تنها از یک کتاب نمیخوندم. در شروع، در هر روز از ۳ کتاب می خوندم. از هر کتاب با توجه به سختی اون درس، یه تعداد صفحات برای هر روز تعیین می کردم و ساعت خیلی واسم مهم نبود.
از این ۳ درس، سعی می کردم ۲ تا از اینها موضوع کامپیوتری داشته باشه و یک درس مربوط به ریاضی‌ها باشه.

(۱۲ خرداد ۱۳۸۹ ۱۰:۱۸ ق.ظ)ati نوشته شده توسط:  می خواستم بدونم آیا همین که کتابای تست که درسم داره بخونیم کافیه یا نه باید قبل از تست زدن یک کتاب مرجع بخونیم........

اگر وقت کم دارید برای بعضی از درس‌ها می توانید به این کتاب‌ها اکتفا کنید، مثلا گسسته‌ی پوران پژوهش. ولی من اصلا توصیه نمی کنم تنها یک کتاب بخوانید بعضی از کتاب‌ها اشتباهاتی دارند که اگر کتاب دیگه ای رو در کنارش داشته باشید بهتر خواهد بود.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ati , **sara**

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۲۹ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  چگونه گوشی داغ شده را خنک کنیم؟ niloofarmajdi ۰ ۲,۴۴۹ ۰۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: niloofarmajdi
  نقش آفرینی بر روی پارچه در قدیم چگونه بوده است؟ maryamdolati ۰ ۷,۴۱۳ ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamdolati
  چرا سایت آمازون موفق است؟ mefarhad ۱ ۲۳ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
Sad وسواس فکری شدیدی دارم لطفا کمکم کنید help me plz ۲۸ ۲۳,۷۴۲ ۰۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۷:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه سلیمانی
  چپ دست های موفق و مشهور جهان شهریار ۱۲۳۴ ۰ ۱,۸۶۴ ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: شهریار ۱۲۳۴
  چپ دست های موفق و مشهور جهان شهریار ۱۲۳۴ ۰ ۱,۷۵۰ ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: شهریار ۱۲۳۴
  چگونه داده (دیتاست) پیدا کنم؟ fo-eng ۴ ۷,۲۵۰ ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: کیوان نامدار
  چگونه در کوتاه ترین زمان ممکن شرکت ثبت کنیم یا برای شرکتمون رتبه بگیریم؟؟؟ bineshdateh ۰ ۱,۸۶۵ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bineshdateh
  گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ edward71 ۳,۴۹۵ ۹۴۵,۱۴۵ ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ۰۲:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: edward71

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close