زمان کنونی: ۰۸ مهر ۱۴۰۳, ۰۳:۴۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ایجاد تاپیکهای مشخص شده برای فعالیتهای علمی اعضاء و سپردن مسئولیت به اعضای فعال سایت

ارسال: #۱۶
۰۹ فروردین ۱۳۹۱, ۰۹:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ فروردین ۱۳۹۱ ۰۹:۴۶ ب.ظ، توسط sasanlive.)
RE: ایجاد تاپیکهای مشخص شده برای فعالیتهای علمی اعضاء و سپردن مسئولیت به اعضای فعال سایت
آقا فرداد ما منتظر شما هستیم , بقیه مسائل اداری رو طی کنین تا بچه ها بتونن فعالیتشونو شروع کنن.
فرداد جان وقت طلاست. از دستش بدیم , بعدا خسارتشو از شما می گیریما Big Grin.

پــرواز را به خاطـر بسپـار پـرنده مردنـی اسـت.
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۱۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۲:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۲:۴۸ ب.ظ، توسط sasanlive.)
RE: ایجاد تاپیکهای مشخص شده برای فعالیتهای علمی اعضاء و سپردن مسئولیت به اعضای فعال سایت
(۰۹ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۰۹ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  مراحل ایجاد بخش مورد نظر انجام میشه. البته اگه هنوز هم نظری وجود داره تا یک هفته میتونه اضافه بشه. بخشها بعد از تعطیلات نوروز بتدریج ایجاد میشه.یعنی مثلا" برنامه نویسی اول و بهمین ترتیب.

فرداد جان اگه بتونین رنگ اسم همون تاپیکی که فرمودین(موضوعات کاربردی در مهندسی کامپیوترو آی تی ) در صفحه اصلی متفاوت باشه خیلی بهتر میشه. چون هم افراد تازه واردی که میان تو سایت راحتتر پیداش میکنن و هم خودمونو وسوسه میکنه همیشه یه سر بهش بزنیم.
اگه بتونین اولین تاپیکی هم که توش ایجاد میکنین , پیشنهادات باشه و جاش در اول تاپیک ثابت باشه , خیلی بهتر میشه. دلیلش هم اینه که , از همون اول بچه ها نظراتشونو تو اون مینویسن و دیگه مجبور نمیشن وسط ارسالای مثلا تاپیک برنامه نویسی پیشنهاداشونو بنویسن(اگه از همون اول کار منظم پیش بره خیلی تو عدم اتلاف وقت در آینده کمک میشه).

۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: farahnaz , Lantern
ارسال: #۱۸
۱۸ فروردین ۱۳۹۱, ۱۰:۳۳ ق.ظ
ایجاد تاپیکهای مشخص شده برای فعالیتهای علمی اعضاء و سپردن مسئولیت به اعضای فعال سایت
از دوستان علاقمند و آشنا با مباحث کاربردی جهت مدیریت تالارهای مباحث کاربردی دعوت بهمکاری میشود.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: farahnaz , مازیار صفایی
ارسال: #۱۹
۱۸ فروردین ۱۳۹۱, ۰۷:۳۲ ب.ظ
Rainbow RE: ایجاد تاپیکهای مشخص شده برای فعالیتهای علمی اعضاء و سپردن مسئولیت به اعضای فعال سایت
پیشنهاد من:

زبان های برنامه نویسی :
  • PHP
  • ASP.net
  • Java
  • ....

پایگاه های داده:
  • MySql
  • SQL server
  • Access
  • Oracle

طراحی وب:
  • HTML
  • jQuery
  • CSS
  • Javascript
  • دیگر ابزارهای طراحی

تجزیه و تحلیل سیستم:
  • UML

قبل از ایجاد تاپیک جدید فقط ۴ دقیقه در تالار جستجو کنیم.....
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , Aurora , Jooybari , diligent , farahnaz , sasanlive , Lantern
ارسال: #۲۰
۱۹ فروردین ۱۳۹۱, ۰۹:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ فروردین ۱۳۹۱ ۱۰:۲۲ ب.ظ، توسط sasanlive.)
(۱۹ فروردین ۱۳۹۱ ۰۷:۳۴ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  کاش من میدونستم مراجعه ساسان به مانشت از چه الگوریتمی پیروی میکنه؟
بله عذر میخوام.پیامتون رو خوندم. یکم مشکلات برام پیش اومده در حال منهدم کردنشونم Big Grin.

(۱۹ فروردین ۱۳۹۱ ۰۷:۳۴ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  پیشتهاد اقای مازیار با پیشنهاد اقا ساسان یه کم متفاوته. بحث کنید تا هر کدام مورد توافق هست سریعا" ایجاد بشه. راستش من نخواستم خودم انتخاب کنم.

فرق پیشنهاد من با ایشون فقط در تفکیک زبانهای برنامه نویسی با زبانها و ... طراحی وب سایته.

ولی موصوع مهمتری که اینجا مطرحه نحوه بکار گیری مدیران هستش که به نظرم جالب نیست(البته نظره منه).

شما اومدین برای هر بخش یه مدیر انتخاب کردین, که این خیلی نمیتونه مفید باشه.
پیشنهادی که من در ابتدا دادم این بوده که ۵ تا ۶ مدیر برای کل تاپیک انتخاب بشن. بدون اینکه هر کدوم مسئول یه بخش بشن و اصلا لزومی نداره مسلط باشن به مطلب تاپیک, مهم اینه که بخوان و فعال باشن.
مثلا لونا خانم تو سیستم عامل سطح سوادشون بالاست. اما ایشون چقدر میتونن وقت صرف کنن تا این مبحث رشد کنه, با توجه به اینکه مدیره ثابت سایتم هستن و تو قسمتهای دیگه هم فعالن و اولین کسی که ضرر میکنه خوده ایشونن چون چیزی نمیتونن از این بحثا یاد بگیرن. ایشون همیشه میتونن بیان بقیه رو راهنمایی کنن و اشکالاتشونو بر طرف کنن.
یا مثلا آقا مازیار خودشون کارشون طراحیه. چقدر میتونن وقتشونو اینجا صرف کنن و از کارشون بزنن خوب اینجا چیزی یاد نمیگیرن. و این شیوه ای که من دیدم با نام منبر باد اصلا جالب به نظر نمیاد. بچه ها باید بیان تو تاپیک حرف بزنن , نظر بدن , بحث کنن.از ۱۰ حرف ۶ تا حرفشون اشتباه باشه , عیبی نداره, اشکالات همدیگرو بگیرن بذارین تاپیکا شلوغ شن, مهم فعالیته. نه اینکه منتظر بمونن تا آقا مازیار یه ارسال بدن تا اونا مطالعه کنن.
من پیشنهادم این بود که رنگ این مدیران متفاوت باشه با مدیرای دیگه. چرا که مشخص بشه اینا مسئول این تاپیکان. و اصلا این مدیرا نیاز به دسترسی هایی که مدیرای دیگه دارن ندارن. اینا باید عمده فعالیتشون تو کل همین تاپیکها باشه و خودشونم سود ببرن نه اینکه مثله لونا خانم یا آقا مازیار فقط ضرر کنن.

من میگم ۵ یا ۶ نفر دیگه(با آقا مازیار) مسئول کل تاپیکها باشن. بدون اینکه هر کدوم مسئول یه قسمت باشن , چون واقعا این نحوه بکار گیری مدیر جواب نمیده.تو سایتهای دیگه هم , به همین شکلی که شما بکار گیری کردین مدیرا رو اونام بکار گیری کردن. ولی فعالیت خیلی کم و محدود میشه تازه اونا سایتای مخصوص برنامه نویسی و ... هستن. و این روش قبلا در زمان کنکور هم تو قسمتهای درسی جواب نداده.
من پیشنهادم این بود که تو این سایت یه روش نو و جدیدی رو شروع کنیم چون روش فعلی جوابشو قبلا پس داده. با توجه به اینکه این سایت سایت برنامه نویسی و ... نیست فعالیت خیلی کمتر هم نسبت به سایتای تخصصی میشه.
امیدوارم کسی مخصوصا آقا مازیار یا لونا خانم از حرفام ناراحت نشن , چون خودشون میدونن که به هر دوشون ارادت دارم.
هدف از این نظر صرفا در پیش گرفتن یک روش جدید و نو و بوجود آوردن فعالیت بیشتر از جانب بچه ها هستش. چون روش فعلی آزمایششو پس داده و بازدهیش فوق العاده کمه.

۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: farahnaz
ارسال: #۲۱
۱۹ فروردین ۱۳۹۱, ۱۰:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ فروردین ۱۳۹۱ ۱۰:۵۹ ب.ظ، توسط sasanlive.)
(۱۹ فروردین ۱۳۹۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  شما دیدتون نسبت بمدیران اگه عوض بشه موضوع حل هست.
اول اینکه همیشه مناسب هست همه جا یک نفر حرف اخر را بزنه. عدم تفکیک حوزه ها و حدود مشکلاتی را بوجود میاره که نمیشه حلش کرد. مثلا" عدم تفکیک حوزه ها منجر میشه باینکه مدیران در انجام هر کاری باید نظر بقیه را بپرسند. سیاست ما در مانشت و سیاست کلی من همیشه این هست که کارها در هر بخش مشخص شده بمدیران سپرده بشه. این دیگه خیلی معمول هست و مزایاش اونقدر زیادتر از حالت عدم تفکیک هست که من فکر نکنم نیاز به توضیح داشته باشه.
اما تصور اینکه مدیران بیان و یک یک مباحث را تدریس کنن بنظر من اشتباه هست. مدیران بحثها را نظارت میکنند و در مواقع لزوم هدایت میکنند. همه مدیران هم در همه قسمتها میتونند در بحثها شرکت کنند و نظر بدند و بحث کنند. قرار نیست مدیران بیایند و تدریس کنند و بقیه فقط استفاده کنند. یک مشارکت جمعی است .
مدیر نماینده مانشت هست. ممکنه نظر مدیر این باشه که تاپیکی مربوط به بحث نیست اون را ببنده. یا کسی پیشنهادی داشته باشه یا درخواستی بهر حال باید مشخص باشه که اداره کننده فروم کیست.
شما در یک کنفرانس علمی هم یک مدیر دارید ، ایا مدیر صحبت میکنه بقیه گوش میدن؟
البته مدیر بمباحث مورد بحث اشناست و میتونه قضاوت کنه که کدام موضوع به بحث مربوطه کدام نیست. حتی گاهی هم لازم هست مثل داور فوتبال کسی را از بازی اخراج کنه. دیگه در اینحالت نباید نظر کس دیگری را بپرسد.
بنابراین مدیر ساز و کار را فراهم و اداره بحث را بعهده داره. البته ایشان اگه مایل باشند میتونن فعالیت بیشتری هم بکنند و تجاربشون را در اختیار بقیه بگذارند ولی رشته بحث در اختیار اعضاء است.
این بخش به درخواست اعضاء ایجاد شده و با مشارکت همه کسانیکه دوستدار بحث هستند داغ خواهد شد. بنابراین بهتره اعضاء اگه منابعی در مورد بحث لازم دارند بپرسند منابع را مطالعه کنند و بیایند در موضوعات بحث کنند و استفاده ببرند. مدیران هم در حدی که میتونند و وقت دارند نظارت دارندو بحثها را هدایت میکنند در سایر مواقع هم در صورت بروز مشکل از طریق گزارشات رسیده خودشون یا سایر مدیران که گزارشات را می بینند اقدام لازم را انجام میدن.

خوب هر یک از مدیران تاپیکها میتونن اگه تخلفی از جانب اعضا صورت گرفته تذکر بدن.
با نظر شما اگه مدیره مثلا تاپیک سیستم عامل نبود خوب مدیرای دیگه نمیتونن تذکر بدن؟ و اگه تذکر بدن پس فرقی با نظره من نداره دیگه همشون میتونن اینکارو بکنن.
یعنی همه مدیرای تاپیک های کامپیوترو ای تی میتونن تو تمام بحثا شرکت کنن و تذکر بدن.
از لحاظ تفکیک که فرمودین بنده عرض کردم که این ۵ یا ۶ مدیر مخصوص همین تاپیکا باشن. اتفاقا با اینکار حوزه کاریشون محدودتر و فعالیتشون بیشتره. یعنی فقط فعالیت تو همین تاپیکها.
و اگه یادتون باشه تو بخش درسای کنکورم همین مشکلات بود که مدیرا وقت نداشتن بیان تو درسا فعالیت کنن بجز اونایی که پشت کنکوری بودن , چون خودشون وقت واسه درساشون نداشتن و حقم داشتن چون صرفا کمک یه طرفه بود از جانبشون.
اینجام همینه , این مدیرا خودشون تو بحثا مسلط هستن تا کی میتونن وقتشونو به این شکل برای دیگران صرف کنن و خودشون چیزی به بار علمیشون اضافه نشه و خسته نشن؟
و به نظرم کمترین کاری که مدیرای این بخش میکنن نظارته مهمتر از اون فعالیت و همزمان پیشرفت علمی خودشونه.

فقط نظرم اینه که نباید از ریسک کردن و یه کار نو و خلاقانه انجام دادن ترسید و صرفا چون روشهای قدیم امن ترن دنبال روشهای جدید نرفت. و مطمئنم این روش فعالیت و بازدهی کار رو چند برابر میکنه.

به هر حال نظر شما نظر ارجح تر و آخره.من تنها نظرمو گفتم.

۳
۰
ارسال: #۲۲
۱۹ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۱۴ ب.ظ
حرفهایی که مینویسم در جواب ارسالهای بالا نیست فقط نظر خودمه و در جهت اونها و در ادامه بحثهاست
به نظر من نباید از یک مدیر فقط انتظار تغذیه بقیه افراد رو داشت.چون همونطور که گفتند وقت خیلی زیادی رو ازش میگیره
کارهای مدیریتی خیلی وقتگیرند.ولی اگر بحثهای جمعی صورت بپذیره و بقیه اعضاء هم بین خودشون و هم با مدیر پرسش و پاسخ داشته باشند خیلی میتونه مفید باشه،هم برای اعضاء هم مدیر.
یه مدیر باید تا حدودی به موضوع هم مسلط باشه تا جریان اطلاعاتی تاپیک رو بتونه کنترل کنه و از طرفی باید نظرات و پیشنهادات بقیه رو هم بپذیره تا به رشد علمی تاپیکها و تالارها کمک کنه.به عبارتی یکم آزادی بیشتر باشه

همیشه حاشیه ها باعث افت کیفیت و اتلاف وقت و خرابی اعصاب و کم کردن انگیزه کاربران خوب و زبده و مدیران میشه
به نظر من هم اعضاء باید این مسئله رو رعایت کنند هم از مدیر حمایت بشه و این مطلب توی اطلاعیه ای به دید بقیه هم برسه

واقعا این محیط خیلی میتونه توی ارتقاء دانش افراد کمک کنه.شاید اگر من تجربیات یک نفر برنامه نویس وب (و همچنین بقیه دوستان)رو نمیخوندم انگیزه کمتری داشتم و یا با کلی صرف وقت و زمان راهم رو پیدا میکردم.که این وقت رو میتونستم روی چیزهای بهتری بذارم
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sasanlive , farahnaz
ارسال: #۲۳
۲۰ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۲۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ فروردین ۱۳۹۱ ۱۲:۲۶ ق.ظ، توسط luna.)
واقعیتش برای من که فرقی نداره. خیلی هم دقیق در جریان نیستم که بخوام موافقت یا مخالفت کنم. ولی خوب هر طوری که بقیه فکر می کنن بهتره همون کار بشه دیگه. به هر حال یه تجربه جدیدم هست.

من دیگه نظرم رو همین جا منعکس کردم که شفاف باشه!

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sasanlive , barca , farahnaz
ارسال: #۲۴
۲۰ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۳۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۳۴ ق.ظ، توسط sasanlive.)
(۱۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۲:۴۶ ب.ظ)sasanlive نوشته شده توسط:  فرداد جان اگه بتونین رنگ اسم همون تاپیکی که فرمودین(موضوعات کاربردی در مهندسی کامپیوترو آی تی ) در صفحه اصلی متفاوت باشه خیلی بهتر میشه. چون هم افراد تازه واردی که میان تو سایت راحتتر پیداش میکنن و هم خودمونو وسوسه میکنه همیشه یه سر بهش بزنیم.
اگه بتونین اولین تاپیکی هم که توش ایجاد میکنین , پیشنهادات باشه و جاش در اول تاپیک ثابت باشه , خیلی بهتر میشه. دلیلش هم اینه که , از همون اول بچه ها نظراتشونو تو اون مینویسن و دیگه مجبور نمیشن وسط ارسالای مثلا تاپیک برنامه نویسی پیشنهاداشونو بنویسن(اگه از همون اول کار منظم پیش بره خیلی تو عدم اتلاف وقت در آینده کمک میشه).

اصلا تاپیک گم شده اون وسطا Big Grin.
نمیشه رنگش عوض بشه تا سریع بشه پیداش کرد.

۱
۰
ارسال: #۲۵
۲۰ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۵۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۵۴ ق.ظ، توسط sasanlive.)
(۲۰ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۳۸ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  نه. Big Grin
چرا Big Grin.

واقعا باید چند بار رفت بالا پایین تا بشه پیداش کرد.
مخصوصا تو این گرونی کی میخواد هزینه این مصرف انرژیو پرداخت کنه Big Grin.

۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Fardad-A
ارسال: #۲۶
۲۰ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۳:۰۴ ب.ظ، توسط sasanlive.)
(۲۰ فروردین ۱۳۹۱ ۱۲:۲۲ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  راستش من دقت نکردم که آیا اینکار ممکن هست یا کد نویسی میخواد. ولی بنظرم اگه بشه هم نظر من موافقش نبود. چون هر روز با درخواستهای مشابهی مبنی بر تغییر رنگ تالارهای مختلف روبرو خواهیم بود.
یکرنگی بنظرم بهترین رنگه.Big GrinBig Grin طالب علم هم بهتر علم را حتی در چین هم اگه بود بره بدست بیاره!!!Big GrinBig Grin
خارج از شوخی بذار تا استقبال بچه ها را ببینیم انشاء ا... یه جای خوب واسه اش در نظر میگیریم.من از همه و خود شما میخوام تو این قسمت فعالیت کنید .حالا مدیریت قبول نمیکنید همینجوری گرمش کنید. این از همه چیزای دیگه مهمتره.بذارید بچه ها لذت کار عملی را بچشند و اینقدر دنبال این سازمان سنجش ندوند.عمرشون تلف نشه.
فرداد جان شک نکن استقبال زیاده نیروی فعالم زیاد.
اون تاپیکا الان قفله بچه ها پشت در تجمع کردن. الان ممکنه بلیط آزادم فروخته بشه. اون وقت کمیته انضباطی شمارو مقصر اعلام میکنه که چرا باعث میشین بلیط آزاد فروخته بشه Big Grin.
ولی اگه رنگش عوض بشه خیلی عالی میشه. چون راحت بچه های جدید و مهمانم میتونن ببیننش و برای فعالیت تو سایت عضو بشن.باور کن فرداد جان رنگها معجزه میکنن آدمو وسوسه میکنن تا یه سر بیاد تو این تاپیکا. شما الان دوست داری تلویزیون رنگی ببینی یا سیاه سفید Big Grin.

حالا شما لطف کنین این جزیره ما رو استثنائن رنگی بفرمایین , قول میدیم دوباره درخواست رنگی کردن جای دیگه رو ندیم. بقیه جاها رو کاغذ دیواری کنیم Big Grin.
منم با شما موافقم قبولی در کنکور اصلا ملاک داشتن دانش یا ارتقائش نیست.

واقعا اگه بچه ها تلاش کنن من مطمئنم از خیلی سایتای دیگه که خیلی زودتر از ما شروع کردن جلو میفتیم. چون نیروهای خیلی خوبی تو این سایت فعالیت میکنن. چه بچه هاش و چه مدیراش یه دستن.

۴
۰
ارسال: #۲۷
۲۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۲:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۲:۱۶ ب.ظ، توسط sasanlive.)
(۲۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۲:۰۰ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  من فکر کنم باز هستند. منتظر هستیم تا مدیر بخش نحوه کار را مشخص کنند.
در مورد تغییر رنگ با آقای دکتر صحبت کنید.
در سایر موارد هم پیشنهاداتتون را با آقای مازیار مطرح کنید. اگه لازم شد من کاری انجام بدم هم در خدمتم.
خانم لونا اینموارد را میدونند ولی به آقای مازیار هم گفته ام معمولا" بخشها توسط مدیران اداره میشه و اگه ساز و کاری برای اداره لازم داشته باشند درخواست میکنند براشون ایجاد میکنم.

خوب اگه یه تاپیک پیشنهادات الان اونجا ایجاد بشه. میتونیم نظرات و پیشنهادامونو با مدیران اون تاپیکا در میون بذاریم.
دیگه تک تک هر کدوم بهشون پیام خصوصی ندیم چون شاید خیلی از پیشنهادات مشابه باشه.

۱
۰
ارسال: #۲۸
۲۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۲:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۲:۲۹ ب.ظ، توسط مازیار صفایی.)
سلام
تا جایی که من می دونم توی MyBB نمی شه رنگ عوض کرد! یعنی می شه باید کد نویسی شه که یکم طولانیه!
ولی می شه از پلاگینی استفاده کرد که برای هر انجمن یک ایکون جداگونه در نظر گرفت. تصویر کمک می کنه به پیدا کردن!
در مورد تفاوت پیشنهاد من با آقا ساسان باید بگم مال من بهتره! Big Grin
چون PHP فقط زبان طراحی سایت نیست! هم PHP و هم .NET برای سیستم های تحت وب ( در حالت خاص وب سایت) بکار می روند....

قبل از ایجاد تاپیک جدید فقط ۴ دقیقه در تالار جستجو کنیم.....
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sasanlive
ارسال: #۲۹
۲۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۶:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ فروردین ۱۳۹۱ ۰۶:۴۰ ب.ظ، توسط sasanlive.)
.
الان این تاپیک برنامه نویسی خیلی شلوغ شده مثل تاپیکهای رفع اشکال درسای کنکوری شده.

من یه پیشنهاد دارم:

۱- تو تاپیکای اصلی مثل برنامه نویسی بجز مدیر کسی نتونه تاپیک ایجاد کنه(دلیلشو پایین میگم).
۲- جای تاپیکا ثابت باشه با هر ارسال بالا پایین نشن.
۳- اولین ارسالو مدیر خالی بذاره تا بعدا خودش یا به کمک شخص دیگه اونو به توصیحات مقدماتی در اون موضوع اختصاص بده.
۴- مثلا در هر زبان برنامه نویسی موضوعات مشخص باشن به شکل زیر
در زبان C فرضا به این شکل

منابع داخلی و خارجی

نصب
مقدمات زبان (مثل عملگرها متغییرها و...)
توابع و کلاسهای حافظه
آرایه ها
رشته ها
توابع کتابخانه ای
گرافیک
...
بحثها و مشکلات دیگه تو این زمینه (که تو عناوین بالا نیست. کاربر بتونه توش تاپیک ایجاد کنه تا بعدا مدیرا سر فرصت یه عنوان جدید براش ایجاد کنن)

که میشه ۱۵ یا ۱۶ مورد یا حتی بیشتر رو مشخص کرد که راحت میشه از یه کتاب یا pdf اینو درآورد.

که فرضا اگه کسی مشکل تو نصب داره بیاد تو شاخه مربوط به خودش مطرح کنه.
اگه مدیر وقتشو نداره به یکی از دوستانش این کارو محول کنه.
اینکارو میشه تو تمام موارد انجام داد.مثلا php و ...

مثلا تو لینوکس میشه زیرشاخش لینوکس ubuntu , ... باشه و هر کدوم به شکله بالا بخش بندی بشن.

اینکار شاید ۲ یا ۳ روز وقت ببره ولی :
۱- بازدهی کارو ۱۰۰ برابر بیشتر میکنه بدون شک و در آینده کار مدیریت رو بسیار راحت میکنه.
۲- افراد تازه وارد دقیقا میدونن از کجا باید شروع به فعالیت کنن. میدونن کجا رو بلدن باید از کجا ادامه بدن.
۳- اعضا میدونن دقیقا کجا دنبال مطلبشون بگردن اگه نبود تو همون شاخه مربوطه سوال کنن.
۴- هر چند هدف آموزش تو هر بخش نیست ولی کلا یه شاخه مثله بالا یه روند آموزشیو طی میکنه که از یه مبدا شروع و به یه مقصد میرسه.و هر کس با خوندن مطالب پشت سر هم خودکار تو اون زمینه آموزش میبینه.
۵ - بعد از مدتی یه منبع خیلی بزرگ از آموزشها و نکات ایجاد میشه که میشه همیشه بهش رجوع کرد.
این کارو من ندیدم سایت دیگه ای انجام بده. اگه ما انجام بدیم مسلما یه نو آوری میشه. و یه انجمنی میشه که فعالیتها مشخص و منطم توش صورت میگیره.

ولی اگه بخوایم به شکل پرسش پاسخ تاپیک ایجاد کنیم تا یه مدت دیگه تو هر بخش ۵۰ صفحه بی نظم ایجاد میشه.

خواهشا یه کم به پیشنهادم فکر کنین.
ضمنا بچه هام نظر بدن مخصوصا با تجربه ها بیان از اول قبل شروع نظر بدن.
یه راهو نریم بعد ببینیم اون چیزی که میخواستیم نبود.کلی وقت تلف کنیم تازه بشه همون پرسش و پاسخ در اشکالات عملی کامپیوتری که جاش فقط عوض شده.

دوباره طرح صفحه اولو اینجا میزنم با تغییرات تو بخش برنامه نویسی و طراحی وب که آقای مازیار گفتن:

پیشنهادات
پیشنهادهایی که در مورد بهبود این تاپیکها دارن درش مطرح میشه

برنامه نویسی
#c
java
vb.net
php
ASP.NET
...

طراحی وب:

HTML
jquery
CSS
Javascript
دیگر ابزارهای طراحی

تجزیه و تحلیل سیستم:

UML

پایگاه داده ها
sql
oracle
mysql
access
...

شبکه
مقدماتی
متوسط (این رو میشه بعدا دوباره بیشتر تفکیک کرد)
پیشرفته(اینو هم همینطور)

سیستم عامل ها
لینوکس
windows
macintosh
...

سخت افزار
لپ تاپ
پرینتر
...

نرم افزار ها و مسائل متفرقه
تو این قسمت مثل بقیه تاپیکهای مانشت کاربر بتونه تاپیک خودشو ایجاد کنه(مثلا یکی دوست داره تو matlab فعالیت کنه و...)

مشکلات متفرقه(مشکلاتی که تو بحثای بالا جایی ندارن)
مشکلاتی که تو بحثای بالا جایی ندارن (کاربر بتونه تاپیک ایجاد کنه)

۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: homa , - rasool - , farahnaz , Aurora
ارسال: #۳۰
۲۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۸:۲۰ ب.ظ
راستش من یکم مخالفم!
مثلا اینی که شما میگین برای لینوکس برای هر توزیعش یه قسمت بذاریم و ... خیلی تخصصی میشه.
من الان نمی دونم هدف این سایت قراره چی باشه. این که بیاد تخصصی همه چیز رو کار کنه؟ یا اینکه بیاد اطلاعات اولیه واسه شروع یه کار رو بده و سوالات بچه ها رو در حد معمول جواب بده و بعد از اون با معرفی منابع اونا رو به سمت ادامه مسیر بفرسته.
الان کلی انجمن تخصصی مثلا برای لینوکس یا زبان های برنامه نویسی مختلف و .. هست که افراد به صورت کاملا تخصصی وقتشون رو برای اون می ذارن. این که انتظار داشته باشیم اینجا بیایم همه موضوعات رو به صورت کاملا تخصصی دنبال کنیم حداقل در کوتاه مدت امکان پذیر نیست.

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sasanlive , a.hooshmand

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بهترین سایتی که در زمینه خدمات اینستاگرام می شناسید معرفی کنید aynazma ۰ ۴۶ ۲۷ شهریور ۱۴۰۳ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: aynazma
  جزوه اسکن شده " سیستم های توزیع شده " دکتر پدرام arash691 ۸ ۱۴,۷۷۲ ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: negarrah
  فیلم قفل شده Mohammad_TeZaR ۰ ۰ ۰۵ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Mohammad_TeZaR
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۷۶۳ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  سایت آموزش زبان H-Arshad ۳ ۴,۴۵۱ ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۵,۷۲۶ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  طراحی سایت ریسپانسیو wikidemy1 ۰ ۱,۸۱۸ ۱۳ دى ۱۳۹۹ ۰۴:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: wikidemy1
  درخواست اپلود کتاب یا لینک دانلود کتاب+معرفی سایت دانلود کتاب ریحانه ۱۲۹ ۸۱,۵۵۹ ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Ariana2020
  اهدای کتاب هایم به اعضای گل مانشت x86 ۴۴ ۳۷,۴۴۲ ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
  مرتبه ایجاد درخت rad.bahar ۱ ۳,۳۲۰ ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rad.bahar

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close