زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۰۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مشکل درانتخاب پرینتر یا دردسرهای پرینت جزوات!

ارسال:
۰۱ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۳۳ ب.ظ
سلام دوستان
اول از همه عیدتون مبارک باشه. امیدوارم سال خوبی رو همه مون پیش رو داشته باشیم. برای کسایی که کنکور دادند آرزو میکنم که نتیجه زحماتشون رو ببینند و برای کسانی که کنکور خواهند داد هم دعا میکنم که اراده قوی داشته باشن و موفق باشن.

دوستان من توی پرینت جزوه هام موندم. معمولا تو هر درس حداقل یک جزوه که لازم دارم پرینت بگیرم ازشون هستش. برای نمونه توی درس طراحی الگوریتم و کتاب سی ال دوست دارم متن اصلی رو مطالعه کنم. حجم این کتاب هم که ماشا.... حدود ۶۰۰-۷۰۰ که مشمول سرفصل کنکور هست. الان مشکلی که هست با بیشتر شدن جزوات و کتابها دیگه نمیصرفه بیرون پرینت بگیرم.

نظر شما چیه؟ پرینتر بگیرم؟ چه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟ رنج قیمت بین ۱۵۰ تا ۲۰۰/ البته بیشتر هم میتونم بدم ولی فک کنم تا همین اندازه میصرفه دیگه Big Grin
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۱ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۵۷ ب.ظ
RE: مشکل درانتخاب پرینتر یا دردسرهای پرینت جزوات!
(۰۱ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۳۳ ب.ظ)farhud نوشته شده توسط:  سلام دوستان
اول از همه عیدتون مبارک باشه. امیدوارم سال خوبی رو همه مون پیش رو داشته باشیم. برای کسایی که کنکور دادند آرزو میکنم که نتیجه زحماتشون رو ببینند و برای کسانی که کنکور خواهند داد هم دعا میکنم که اراده قوی داشته باشن و موفق باشن.

دوستان من توی پرینت جزوه هام موندم. معمولا تو هر درس حداقل یک جزوه که لازم دارم پرینت بگیرم ازشون هستش. برای نمونه توی درس طراحی الگوریتم و کتاب سی ال دوست دارم متن اصلی رو مطالعه کنم. حجم این کتاب هم که ماشا.... حدود ۶۰۰-۷۰۰ که مشمول سرفصل کنکور هست. الان مشکلی که هست با بیشتر شدن جزوات و کتابها دیگه نمیصرفه بیرون پرینت بگیرم.

نظر شما چیه؟ پرینتر بگیرم؟ چه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟ رنج قیمت بین ۱۵۰ تا ۲۰۰/ البته بیشتر هم میتونم بدم ولی فک کنم تا همین اندازه میصرفه دیگه Big Grin
لیزری HP یا Canon بگیرین

Your education can change your life
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: farhud
ارسال:
۰۲ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۱۰ ق.ظ
(۰۱ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۵۷ ب.ظ)farazin نوشته شده توسط:  لیزری HP یا Canon بگیرین

چه مدلی؟ شما تجربه استفاده از این پرینترها رو دارید؟ میشه بیشترتوضیح بدید؟
ارسال:
۰۲ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۱۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ فروردین ۱۳۹۱ ۱۲:۱۶ ق.ظ، توسط موج.)
من یه نظر میدم دوستان کامپیوتری نظر بدن روش
j125 brother یه دستگاه سه کاره (اسکنر پرینتر کپی) هست با تانک کامل جوهر تو نمایشگاه پرسیدم میشه ۱۶۰
قیمت حدود سه ماه پیش مشهد بود حافظه خور با یه مانیتور کوچک تعبیه شده روی دستگه که بدون اتصال به کامپیوتر هم بتونی کار کنی در دو مدل وایر لس و سیمی و کیفیت چاپ متوسط

یه مدل دیگه هم داره ۴۲۰ یا همچین چیزی که فکس هم به کاراییش اضافه میشه و قیمت حدوده ۲۰۰ میشه

من توی نمایشگاه خیلی گشتم ولی به این دستگاه رسیدم علتش
شما میتونی پرینترهایی از HP یا Canon یا سامسونگ گیر بیاری ولی اگه تانک جوهرش موجود نباشه و قرار باشه که شارژش کنی هزینه خیلی بالایی باید برای شارژ پرداخت کنی بعلاوه اینکه کارتریج توانایی بالایی نداره مثلا در حد ۱۰۰۰ یا ۱۵۰۰ صفحه متن رو جوابگو هست و بعد قیمت شارژ بالا
ولی این دستگاه حدود ۲۰۰۰ صفحه رنگی یا عکس رو میتونی باهاش بزنی و با حدود ۲۰ هزار تومن شارژ میشه یعنی تقریبا برای مصرف دانشجویی میشه گفت یکی دو سال تانک هاش دووم میارند و این جون میده برای کارهای دانشجویی

خلاصه دستگاهی رو بدون تانک جوهر نخرید چون شما رو بعدا معتاد خواهد کرد به شارژ کارتریج و هم خود خستگی شارژ مداوم و هم قیمت بالای اون خسته کننده خواهد بود طوری که دوستی دارم که از پرینتر خونش استفاده نمیکنه و میگه همون روش قبلی به صرفه تره ولی دستگاهی که تانک جوهر داشته باشه خیلی به درد کار دانشجویی میخوره در خیلی از ادارات کوچیک هم از این دستگاه ها استفاده میکنند

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: ریحانه , farhud
ارسال:
۰۲ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۲۰ ق.ظ
بچه ها هر مدلی رو که معرفی می کنین، راجب مصرف جوهرش هم بگید
ارسال:
۰۲ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۳۰ ق.ظ
(۰۲ فروردین ۱۳۹۱ ۱۲:۱۵ ق.ظ)ali نوشته شده توسط:  سلام من یه Hp p1102w دارم گرفتم ۱۴۵ تومن( usb +wifi )خیلی هم راضیم ازش کافیه به برق وصل باشه و کاغذ بگذاری توش خودش به Wireless Router وصل میشه و دستور چاپ رو بدی و تمام
کی گرفتین؟

ارسال:
۰۲ فروردین ۱۳۹۱, ۰۱:۲۴ ق.ظ
تو این ادرس کمی در این باره صحبت شده شاید مفید باشه البته من کل مطلب رو نخوندم Smile

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
ارسال:
۰۲ فروردین ۱۳۹۱, ۰۳:۰۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ فروردین ۱۳۹۱ ۰۳:۰۲ ق.ظ، توسط fatima1537.)
اگه مدت زیادی از تحصیلتون نمونده خریدنش آنچنان تاثیری توی صرفه جویی در هزینه ها نداره.و همون هزینه ای که بابت تهیه کارتریج و تونر میکنید ، صرف چاپ جزوه در بیرون خواهید کرد.الان که کارتریج چاپگر لیزری هم حدود ۱۰۰ تومنه و تعداد صفحاتی هم که میشه پرینت کرد زیاد نیست.با شارژ کارتریج هم سودی نمیبرید چون بهتره که شارژ نشه یا نهایتا ۲-۳ بار و بیشتر از اون به دستگاه آسیب میرسونه چون تونر پخش میشه توی دستگاه و همچنین دستگاه تنفسی شما(که دور از جون سرطانزست)
چاپگر جوهر افشان از هر لحاظ به صرفه تره ولی اگرمدتی بلا استفاده بمونه جوهرش خشک میشه که باز هم اینجا هزینه اضافه صرف میشه.ولی توی خونه بالاخره چاپگر لازم میشه
چاپگر چند کاره هم مناسبه که اگر لازم شد اسکن هم داشته باشید
 سپاس‌گزاری شده توسط: موج , farhud
ارسال:
۰۲ فروردین ۱۳۹۱, ۰۱:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ فروردین ۱۳۹۱ ۰۷:۰۰ ب.ظ، توسط farazin.)
(۰۲ فروردین ۱۳۹۱ ۰۳:۰۰ ق.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  اگه مدت زیادی از تحصیلتون نمونده خریدنش آنچنان تاثیری توی صرفه جویی در هزینه ها نداره.و همون هزینه ای که بابت تهیه کارتریج و تونر میکنید ، صرف چاپ جزوه در بیرون خواهید کرد.الان که کارتریج چاپگر لیزری هم حدود ۱۰۰ تومنه و تعداد صفحاتی هم که میشه پرینت کرد زیاد نیست.با شارژ کارتریج هم سودی نمیبرید چون بهتره که شارژ نشه یا نهایتا ۲-۳ بار و بیشتر از اون به دستگاه آسیب میرسونه چون تونر پخش میشه توی دستگاه و همچنین دستگاه تنفسی شما(که دور از جون سرطانزست)
چاپگر جوهر افشان از هر لحاظ به صرفه تره ولی اگرمدتی بلا استفاده بمونه جوهرش خشک میشه که باز هم اینجا هزینه اضافه صرف میشه.ولی توی خونه بالاخره چاپگر لازم میشه
چاپگر چند کاره هم مناسبه که اگر لازم شد اسکن هم داشته باشید
خواستم چند تا نکته به مطلب شما اضافه بکنم:
کارتریج می تونین طرح بگیرین که تقریبا دور و بر ۵۰ تومنه

کارتریج های سری ۵۳A HP تا ۳۵۰۰ برگ A4 می شه پرینت گرفت

محدودیتی تو تعداد شارژ کردن برای کارتریج های لیزری نیست.این که فرمودین پودر پخش می شه واسه اینه که بعضی از اونایی که شارژ می کنن نمی دونن که باید قسمت زباله دونی کارتریج و خالی بکنن.و اگه یه فرد ماهر شارژ بکنه هیچ فرقی با اولش نمی کنه.هر قسمت از کارتریج که خراب بشه با هزینه کمی می شه اونارو عوض کرد.

چاپگر جوهر افشان اصلا واسه پرینت گرفتن جزوه ساخته نشده و اصلا مناسب نیست برای این کار.با بزرگترین کارتریج مشکی جوهر افشان فوقش می شه ۱۰۰ برگ پرینت گرفت.البته بعضی مدل ها تو Epson و تارگیا یک مدل تو Canon هست که می شه روش تانک وصل کرد ولی Epson اون مدل که تانک می خوره الان بالای ۵۰۰ تومن شده.

در مورد خشک شدن کارتریج های جوهر افشان هم باید خدمتتون عرض کنم که این مشکل تو مدل های ۳ سال پیش Canon بود و این مشکل الان حل شده .وHP این مشکل و نداره چون هد جدا از کارتریج هستش.واسه lexmark حل نشده و باید هر دفعه کارتریج بگیرین.برای Epson می تونین کارتریج های جایگزین بگیرین خودتون پر بکنین(ولی باید در نظر بگیرین مادایران پرینتری و که کارتریجش شارژ شده رو گارانتی شو حذف می کنه.کاپیوتر ریز هم واسه Canon این کار و می کنه).در مورد هزینه کارتریج های لیزری فقط این و بگم که بعضی مدل ها هستن که کارتریجی که توی قوطی همراه دستگاه هستش از خود پرینتر قیمتش بیشتره و ما بیشتر وقتها کارتریج و در می یاوردیم جدا می فروختیم پرینتر و هم می ذاشتیم بیرون.Big Grin

سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت
ارسال: #۱۰
۰۲ فروردین ۱۳۹۱, ۰۳:۵۰ ب.ظ
(۰۲ فروردین ۱۳۹۱ ۰۱:۱۶ ب.ظ)farazin نوشته شده توسط:  محدودیتی تو تعداد شارژ کردن برای کارتریج های لیزری نیست.این که فرمودین پودر پخش می شه واسه اینه که بعضی از اونایی که شارژ می کنن نمی دونن که باید قسمت زباله دونی کارتریج و خالی بکنن.و اگه یه فرد ماهر شارژ بکنه هیچ فرقی با اولش نمی کنه.هر قسمت از کارتریج که خراب بشه با هزینه کمی می شه اونارو عوض کرد.
ممنون.فکر کنم اونهایی که برای ما شارژ میکردن تو فکر کسب درآمد از این راه بودند.چون هر مرتبه که میومدن برای رفع اشکال پرینتر حدود ۱۰-۲۰ تومن بابت رفع عیب چاپگر و پخش کردن جوهر میگرفتن !
(۰۲ فروردین ۱۳۹۱ ۰۱:۱۶ ب.ظ)farazin نوشته شده توسط:  در مورد خشک شدن کارتریج های لیزری
البته منظورم چاپگرهای جوهر افشان بود
(۰۲ فروردین ۱۳۹۱ ۰۱:۱۶ ب.ظ)farazin نوشته شده توسط:  ما بیشتر وقتها کارتریج و در می یاوردیم جدا می فروختیم پرینتر و هم می ذاشتیم بیرون.Big Grin
اعتراف کردیدSmile

با توضیحاتی که دادید و مزایایی که برای هر مدل گفتید چه برند و مدلی رو پیشنهاد میکنید

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود جزوات طرح ۹۰ درصد پارسه SarahArshad ۱۱ ۳۰,۹۸۴ ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: paaaaah
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۳۳۷ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۸۴ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۴۹۵ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  مشکل عدم ایجاد پروژه/فایل جدید در نت بینز αɾια ۳ ۱۰,۹۵۳ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Silver1992
  پرینتر تک کارۀ لیزری اچ پی LaserJet Pro M12a dexter_sh ۱ ۲,۰۳۴ ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ۰۳:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bitaa00
Question مشکل با درک توابع دنباله دار و مولد ؟؟؟؟ radar ۰ ۲,۵۱۵ ۱۶ دى ۱۳۹۷ ۰۴:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: radar
  مشکل لایسنس متلب αɾια ۱۳ ۱۵,۱۷۰ ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  مشکل ( دوستانی که میدوند راهنمایی کنند) manamsaeid ۵ ۴,۴۷۸ ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  مشکل در پیچیدگی زمانی ماهی ۲۵۸ ۲ ۲,۷۷۰ ۲۳ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Alisalar

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close