زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۴۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مشکل در پیچیدگی زمانی

ارسال:

ماهی ۲۵۸ پرسیده:

مشکل در پیچیدگی زمانی

سلام
من تو پیچیدگی زمانی چیزی نمیفهمم . چطور باید پیشرفت کنم . مثلا درباره متن زیر میشه بگید چطور حل کرده

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

چطوری حساب کرده که
۲n+2 <=3n
شده .

یا مثالهائی پایین

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

AreF95 پاسخ داده:

RE: مشکل در پیچیدگی زمانی

سلام
ابتداً پیشنهاد میکنم ویدئو زیر را مشاهده کنید :

البته این ویدئو بخشی از این قسمت این آموزش می باشه و آموزش اصلی در سایت مربوطه برای خرید موجوده ولی در هر صورت کمکتون میکنه حتما مشاهدش کنید.

و حالا توضیح در مورد سوالاتی که فرستادین :
خب تی ان برابر است با ۲n + 2 چه تابعی می تونید پیدا کنید که از یک عددی بیشتر برای n ، آن تابع همیشه از ۲n + 2 بزرگتر یا مساوی باشه ، ابتدا با ۳n شروع می کنید و n را برابر یک هم برای ۲n + 2 و هم ۳n قرار می دهید ولی خب مشخصا مقدار بدست آمده از ۲n + 2 بیشتر است ، ولی با گذاشتن n برابر ۲ و بزرگتر از ۲ همیشه ۳n بزرگتر یا مساوی از ۲n + 2 خواهد بود.
بنابراین n اولیه شما(n صفر) برابر میشه با ۲ و C هم برابر میشه با ۳/[با توجه به تابع ۳n و محاسباتی که شد.]
نتیجه این محاسبات این میشه که : مرتبه اجرایی خطی هستش یعنی اوردرش n میشه.

سوال دوم هم که اصلا آب خوردنه :
بزرگترین n مربوط به کدوم میشه در جمله مربوط میشه به n به توان ۲ ، پس مرتبه اجرایی n به توان ۲ خواهد بود.
پایینی هم به همین منوال ، بزرگترین n و جواب مرتبه اجرایی n به توان ۳ خواهد بود.

۰
ارسال:

Alisalar پاسخ داده:

RE: مشکل در پیچیدگی زمانی

ضمن تشکر از دوست عزیزمون AreF اضافه می کنم که در تحلیل پیچیدگی زمانی باید ورودی های بسیار بزرگ رو در نظر گرفت یعنی مقدار n را بی نهایت در نظر می گیریم اون موقع دیگه اعداد ثابت در مقابلش ناچیز میشن همچنین ضریب ثابت هم نادیده گرفته میشه مثلا ۲n یعنی دوتا بینهایت و ۳n یعنی سه تا بینهایت تفاوتی باهم نخواهند داشت چون هردو بی نهایتن و بینهایت صرفا یک نماد برای نمایش اعداد خیلی بزرگه
بنابراین میگیم توابع ۲n و ۳n هم رشد و از مرتبه n هستن

هم شاید بتونه به دوستان کمک کنه

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۳,۸۴۲ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۰۵۳ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۳۹ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  حل مساله مرتبه زمانی حلقه های تو در تو sarashahi ۱۶ ۲۱,۲۰۰ ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: gillda
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۳۲۰ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  مرتبه زمانی Sanazzz ۱۷ ۱۹,۱۳۶ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  پیچیدگی زمانی اکشن های قابل اعمال در یک وضعیت اsepid8994 ۰ ۱,۵۶۸ ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: اsepid8994
  مرتبه زمانی یافتن قطر Sepideh96 ۲ ۳,۴۰۹ ۰۸ آذر ۱۳۹۸ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: erfan30
  مشکل عدم ایجاد پروژه/فایل جدید در نت بینز αɾια ۳ ۱۰,۸۶۵ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Silver1992
Question یافتن دو عدد پیچیدگی زمانی O(n) porseshgar ۲ ۳,۵۰۶ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close