زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۰۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تفاوت ها

ارسال: #۳۱
۲۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۲:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۲:۲۶ ب.ظ، توسط a i.)
RE: تفاوت ها
من گفتم روزی امام زمان (عج) ظهور خواهند کرد و مرزهای کشورها از بین خواهد رفت و همه با هم با یک دین در صلح و صفا به زندگی خواهند پرداخت . وگرنه کسی نگفت ترافیک رو اما زمان باید درست کنه .

سعی کنیم حرفهای دیگران رو به نفع خودمون تفسیر نکنیم .

در ضمن انتقاد کردن راحته . باید راهکار ارائه بدیم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۲
۲۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۲:۵۵ ب.ظ
(۲۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۲:۱۳ ب.ظ)a i نوشته شده توسط:  من گفتم روزی امام زمان (عج) ظهور خواهند کرد و مرزهای کشورها از بین خواهد رفت و همه با هم با یک دین در صلح و صفا به زندگی خواهند پرداخت . وگرنه کسی نگفت ترافیک رو اما زمان باید درست کنه .

سعی کنیم حرفهای دیگران رو به نفع خودمون تفسیر نکنیم .

در ضمن انتقاد کردن راحته . باید راهکار ارائه بدیم.

من در جایی نیستم که بخوام راهکار ارائه بدم ، چون راهکار من به گوش کسی نمیرسه، دادن امکانات به مدارس احتیاج به راهکار خاصی نداره ، توجه به نظام آموزشی با این همه اساتید مجرب که کار سختی نمیتونه باشه ، متاسفانه مشکلی جایی که پول ما باید صرف دلالی هایی بشه که نمونش در فوتبال ما و........ که سر و تهش معلوم نشه و بشه براحتی پول بیت المالو ورداشت ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: nikou
ارسال: #۳۳
۲۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۳:۰۰ ب.ظ
تفاوت ها
خیلی از مدارس ما حتی پول برق و هم ندارند که پرداخت کنند!
این کمترین چیزیه که باید برای یک مدرسه تامین بشه که مدیر دغدغه قطع شدن برق و نداشته باشه!
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad_1366 , aka111
ارسال: #۳۴
۲۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۳:۰۰ ب.ظ
تفاوت ها
سعی کنیم مثل راننده تاکسی ها صحبت نکنیم ... همین.

هیچ تمدنی توسط بیگانگان از برون فتح نمی‌شود مگر آنکه ابتدا از درون خود را تخریب کرده باشد.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
(شاید به دردتون خورد)
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosenabdoli
ارسال: #۳۵
۲۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۳:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۳:۰۴ ب.ظ، توسط mohammad_1366.)
بازیکنان تیم های فوتبال بارسلونا و سویا اسپانیا روز شنبه از اریک آبیدال بازیکن فرانسوی بارسا که قرار است تحت عمل جراحی پیوند کبد قرار گیرد، حمایت کردند.
بازیکنان بارسا و سویا قبل از بازی دو تیم در هفته بیست و هشتم لا لیگا در حالی که پیراهن هایی را در حمایت از آبیدال به تن داشتند، به چمن ورزشگاه سانچز پیسخوان سویا وارد شدند.
بر روی پیراهن های بارسا نوشته شده بود: «‌آبیدال، تو برای برد بر می گردی » و بر روی پیرواهن های سویا « آبیدال شجاع » دیده می شد.
اریک آبیدال ملی پوش سی و دو ساله فرانسه هفدهم مارس دو هزار و یک برای برداشتن تومور کبد تحت عمل جراحی قرار گرفت.
............
یادمه سال گذشته ، وقتی آبیدال آخرای بازی که بارسلونا از منجستر سه گل جلو افتاده بود و پیروزی بارسلونا حتمی بود ، آبیدالو آوردن تو زمین و کاپیتانش کردن و موقع گرفتن جام ، اولین نفر جامو به اون دادن ....
جالب اینجاست که تیم بارسلونا درواقع یه تیم اسپانیایی محسوب نمیشه و از اکثر کشورهای صاحب فوتبال تو این تیم بازیکن هست ، و حالا همین مقایسرو با تیم های داخلی ما داشته باشین که بالای ۹۰ درصد بازیکنان ایرانی هستند و از یک کشور......
قضاوت با شما

(۲۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۳:۰۰ ب.ظ)sd_javadi نوشته شده توسط:  سعی کنیم مثل راننده تاکسی ها صحبت نکنیم ... همین.

من تمام صحبتهامو با دلیل، با تصاویر و براساس اخبار موجود در سایت های مختلف بیان کردم ، نه براساس شنیده ها....
 سپاس‌گزاری شده توسط: aka111 , nasogh
ارسال: #۳۶
۲۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۳:۱۲ ب.ظ
تفاوتها :

در کشورهای غیرمسلمان حیوان رو ذبح نمیکنن مثلا با تفنگ میکشن که حیوان زجر نکشه حالا خواص گوشت ذبح شده رو میدونستید ؟

وقتی رگ گردن رو با چاقو میبرن هنوز نخاع قطع نشده مغز به قلب دستور میده خون بیشتری به مغز برسان . قلب بیشتر فعالیت میکنه و تمام خون از بدن حیوان خارج میشه و اینجوری باعث فساد کمتر گوشت میشه .

از این دست تفاوتها زیاده . هم میشه انتقاد کرد هم تعریف .
ارسال: #۳۷
۲۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۳:۱۲ ب.ظ
تفاوت ها
ببخشیدا ... به کسی برنخوره!
اما بهتر نیست سر یه موضوع خاص و محدودتر بصورت افراز شده بحث کنید؟
اگه بخوای کلید واژه های این تاپیک رو مشخص کنیم ... :
مرز دو کشور ، پلیس آهنی ، ملک سلیمان ، فیفا ، لیگ برتر ، ابوعلی سینا ، امام زمان ، ترافیک ، ترکیه ، افعانستان ، پاکستان ، مهدکودک ، ورزشگاه پیشرفته ، قانون گریزی ، سونامی ژاپن ، نظام آموزشی ، حقوق اساتید و ...

یک لحظه فکر کنیم قراره آخر بحث به کجا برسیم و چه نتیجه ای بگیریم؟

هیچ تمدنی توسط بیگانگان از برون فتح نمی‌شود مگر آنکه ابتدا از درون خود را تخریب کرده باشد.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
(شاید به دردتون خورد)
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosenabdoli
ارسال: #۳۸
۲۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۳:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۳:۲۰ ب.ظ، توسط mohammad_1366.)
(۲۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۳:۱۲ ب.ظ)a i نوشته شده توسط:  تفاوتها :

در کشورهای غیرمسلمان حیوان رو ذبح نمیکنن مثلا با تفنگ میکشن که حیوان زجر نکشه حالا خواص گوشت ذبح شده رو میدونستید ؟

وقتی رگ گردن رو با چاقو میبرن هنوز نخاع قطع نشده مغز به قلب دستور میده خون بیشتری به مغز برسان . قلب بیشتر فعالیت میکنه و تمام خون از بدن حیوان خارج میشه و اینجوری باعث فساد کمتر گوشت میشه .

دوست من شما هم اون تفاوتهارو بیان کنید ما اینجا نیومدیم که فقط از ایران انتقاد کنید ، اعلام کردیم تفاوتها...
عکس هایی که درزیر می بینید، تصاویری از فضای مطالعه در خوابگاه اورستد دانمارک

و

و خابگاهی از ایران

و

قضاوت باشما
 سپاس‌گزاری شده توسط: farazin , nasogh
ارسال: #۳۹
۲۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۴:۱۱ ب.ظ
تفاوت ها
محمد خان عزیز ...
شاید بیشتر از هرکس دیگه تو این انجمن من موافق حرفات باشم و هزار و یک مطلب بی ربط و با ربط دیگه که خودم باهاش درگیر بودم برات بتونم نام ببرم. حداقلش اینه که تو از یه سایت و وبلاگ و ایمیلی که برات اومده عکسا رو کپی میکنی اینجا ولی من بیشتر از ۴ ساله دارم تو همین خوابگاه‌ها زندگی میکنم .اتفاقا تو همین امیرکبیری که آرزوی خیلی هاست ، بازهم اتفاقا این ترم و ترم قبل تو همون خوابگاهی که بچه های ارشد رو اسکان میدن ساکن بودم . تو اتاق ۱۲ مترمربع ۴ نفر زندگی میکنیم .(اینو گفتم که ایشالله که قبول شدی یه دفعه مثل دوستی که با رتبه ۱۰ اومده اینجا شوکه نشی و از انتخابت پشیمون نشی !)
دوست خود من از آسانسور خراب یکی از خوابگاه ها افتاد و پاشو قطع کردن ، چند ماه پیش هم یه دانشجوی ارشد پلیمر تو حموم خوابگاه دچار خفگی میشه و فوت میکنه ! ۱ هفته دانشگاه قیامت بود...
نیازی نیست که بگم که دانشگاه امیرکبیر قطب اپوزیسیون کشوره و اونقدر که ما اینجا بحث و نشریه و عکس و فیلم و ... داریم که تصورش هم نمیکنی.
میبینی حرف برای گفتن زیاده ... این که با گیر آوردن چندتا عکس که پشتش هزار و یک مطلب و حرف و قانون تاریخچه است نه میشه چیزی رو ثابت کرد و نه اینکه رد کرد.
اسم تاپیک هم میذاری تفاوت ها : پس میشه از هر تفاوتی صحبت کرد . ایران اینقدر جمعیت داره ولی .. پایتخت ایران تهرانه ولی فلان جا یه چیز دیگه است ... ایران بزرگه ، فلان جا کوچیکه !
همش تفاوته دیگه ، مسلما منظورت این حرفا نیست ، هست ؟
البته همه این حرفا سر اینه که بحث جدی باشه و قرار باشه به نتیجه ای ختم بشه ، درغیر اینصورت که "هرچه دل تنگت میخواهد بگو :دی " !

(شاید به دردتون خورد)
ارسال: #۴۰
۲۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۵:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۵:۲۵ ب.ظ، توسط nikou.)
تفاوت ها
نظام آموزشی ما نیاز به تغییراتی داره و همچنین نیاز به نیروی جوان و متخصص.مدرسه ای که من تدریس می کنم بر مبنای آموزش الکترونیکه اما بجز من و دو نفر دیگه از همکاران کسی با این سیستم آشنا نیست و حتی نمی تونه کار کنه.این به کنار ما بعد از کلی اینور و اونور رفتن تازه ۲ ساله که تونستیم سالن فناوری اطلاعات مدرسه رو راه بندازیم اما نه با حمایت آموزش و پرورش بلکه با کمک اولیا!
تازه مدرسه ما نیمه دولتیه و زیر نظر آموزش و پرورش و منطقه آزاد اداره میشه و ما بهترین مدرسه در سطح شهریم حالا شما تصور کنید بقیه مدرسه ها در چه سطحی هستند!!!!!!
آموزش ما در بیشتر اوقات حالت خشک و رسمی داره!شاگرد من بیش فعال ذهنیه با ضریب هوشی بالا اما مدرسه پارسالش متوجه این قضیه نشده بودند و این بچه افت وحشتناکی داشته!استعدادهای زیادی داریم اما نه بهشون بها میدیم نه کشفشون می کنیم و نه محیط مناسب براشون مهیا!
بلکه ۳۷ شاگرد و جا میدیم توی یک کلاس و به معلم میگیم که بهشون یاد بده!همینه که هست! تا ۴۰ نفر نشی نمیتونیم ۲ کلاس کنیم!قانون میگه!
شاگرد من بعد چند سال از اسپانیا اومده باور کنید هنوز نتونسته محیط مدرسه رو قبول کنه!کمترین امکانات آموزشی رو داریم!یعنی اصلا بها نمیدیم به این قضیه! در صورتی که آینده رو این بچه ها می سازن که باید درست تربیت شن و درست آموزش ببینند!مدرسه محل تعلیم و تربیت است!!!!!
باز میگم این مدرسه بهترین مدرسه است و در یک منطقه آزاد با کلی سرمایه!اما سرمایه برای تجارت نه آموزش!
دو هفته پیش من درس آزادم و گذاشتم درباره صلح و دوستی!بهتره به جای اینکه مدام مرگ بر .... رو به بچه ها یاد بدیم از صلح حرف بزنیم! بعد شاگرد من میپرسه " پس چرا میگیم مرگ بر ... ؟"
و من هیچی نمیتونم بگم!واقعا هیچی!
حرف خیلی زیاده اما ما همش خودمون و زدیم به بی خیالی!نسل جدید خیلی باهوشن!فوق العاده ان!اما بخدا دارند با ایراداتی که نظام آموزشی ما داره تلف میشند...
و تا آموزشمون درست نشه راه به جایی نمیبریم و انتظار هیچ پیشرفتی رو هم نباید داشته باشیم...
تغییراتی داره صورت میگیره اما باید به حرکتمون سرعت ببخشیم...
کار یک نفر نیست!نیاز به مشارکت و همکاری همه داره...
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad_1366
ارسال: #۴۱
۲۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۵:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۵:۵۱ ب.ظ، توسط mohammad_1366.)
(۲۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۴:۱۱ ب.ظ)sd_javadi نوشته شده توسط:  محمد خان عزیز ...
شاید بیشتر از هرکس دیگه تو این انجمن من موافق حرفات باشم و هزار و یک مطلب بی ربط و با ربط دیگه که خودم باهاش درگیر بودم برات بتونم نام ببرم. حداقلش اینه که تو از یه سایت و وبلاگ و ایمیلی که برات اومده عکسا رو کپی میکنی اینجا ولی من بیشتر از ۴ ساله دارم تو همین خوابگاه‌ها زندگی میکنم .اتفاقا تو همین امیرکبیری که آرزوی خیلی هاست ، بازهم اتفاقا این ترم و ترم قبل تو همون خوابگاهی که بچه های ارشد رو اسکان میدن ساکن بودم . تو اتاق ۱۲ مترمربع ۴ نفر زندگی میکنیم .(اینو گفتم که ایشالله که قبول شدی یه دفعه مثل دوستی که با رتبه ۱۰ اومده اینجا شوکه نشی و از انتخابت پشیمون نشی !)
دوست خود من از آسانسور خراب یکی از خوابگاه ها افتاد و پاشو قطع کردن ، چند ماه پیش هم یه دانشجوی ارشد پلیمر تو حموم خوابگاه دچار خفگی میشه و فوت میکنه ! ۱ هفته دانشگاه قیامت بود...
نیازی نیست که بگم که دانشگاه امیرکبیر قطب اپوزیسیون کشوره و اونقدر که ما اینجا بحث و نشریه و عکس و فیلم و ... داریم که تصورش هم نمیکنی.
میبینی حرف برای گفتن زیاده ... این که با گیر آوردن چندتا عکس که پشتش هزار و یک مطلب و حرف و قانون تاریخچه است نه میشه چیزی رو ثابت کرد و نه اینکه رد کرد.
اسم تاپیک هم میذاری تفاوت ها : پس میشه از هر تفاوتی صحبت کرد . ایران اینقدر جمعیت داره ولی .. پایتخت ایران تهرانه ولی فلان جا یه چیز دیگه است ... ایران بزرگه ، فلان جا کوچیکه !
همش تفاوته دیگه ، مسلما منظورت این حرفا نیست ، هست ؟
البته همه این حرفا سر اینه که بحث جدی باشه و قرار باشه به نتیجه ای ختم بشه ، درغیر اینصورت که "هرچه دل تنگت میخواهد بگو :دی " !

سلام ، من خودم دانشگاه تهرانم ،Big Grin امسال قبول شدم
در مورد خوابگاه ، صحنه ای دیدم که از ادامه تحصیلم تو ایران پشیمون شدم ، تو اتاق پر سوسک بچه ها ، نزدیک ۳۰ سال دیواراشو رنگ نکرده بودند که سیاه شده بود ،
این خوابگاه دانشگاه تهران (دانشگاه مادر) برای مقطع فوق و دکترا چقدر امکانات گذاشته ،(هرکس باور نداره ، یروز با خودم قرار بزاره میبرم اتاقهارو نشونت بدم که بچه ها با چه بدبختی دارن درس میخونند)
تفاوت ها ، هدفش بیداری ، بیداری من ، بیداری تو ، بیداری یک نفر که شاید روزی مسئول بشه
سوال
آیا ما درآمد نداریم که خرج این دانشگاه پر افتخار بکنیم؟
آیا ما کشور بدون منابع زیر زمینی هستیم؟
آیا زمینهای ما حاصل خیز نیست؟
آیا نخبه در جامعه کمه؟
مشکل کجاست.............
ما به نتیجه نمیرسیم اما شاید روزی یک نفر از ماها به مسئولیتی رسید یادش بمونه (که بعید میدونم ) و کمک کنه یکم ایران ما درست بشه
(۲۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۳:۱۵ ب.ظ)mohammad_1366 نوشته شده توسط:  
(28 اسفند ۱۳۹۰ ۰۳:۱۲ ب.ظ)a i نوشته شده توسط:  تفاوتها :

دوست من شما هم اون تفاوتهارو بیان کنید ما اینجا نیومدیم که فقط از ایران انتقاد کنید ، اعلام کردیم تفاوتها...
عکس هایی که درزیر می بینید، تصاویری از فضای مطالعه در خوابگاه اورستد دانمارک

و

و خابگاهی از ایران

و

قضاوت باشما

دوستان به این قضاوت ساده سه تا منفی دادن ، برای شخص من اصلا مهم نیست ، به نظر من آب در هاون کوبیدن نیست چون بعضی ها تو همین سایت بمن پیام دادند که باوجود بعضی عزیزان ، آب در هاون کوبیدنه ،من کارمو انجام میدم
 سپاس‌گزاری شده توسط: nikou , Joonz , nasogh
ارسال: #۴۲
۲۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۶:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۶:۱۷ ب.ظ، توسط Joonz.)
حالا بی خیال میدونین علی دایی تصادف کرده بدجور.

فایل‌(های) پیوست شده

سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad_1366 , nikou
ارسال: #۴۳
۲۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین نیوز: معلمین ابتدایی در مداس انگلستان سالانه در حدود ۲۵۰ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند. یعنی یک معلم ابتدایی در انگلستان در مقایسه با همتای خود در ایران، ۴۰ برابر بیشتر حقوق دریافت می‌کند.
«به شما ربطی ندارد که معلمان چقدر حقوق می گیرند!» این آخرین پاسخ وزیر آموزش و پرورش به سوال خبرنگاران در مورد میزان حقوق دریافتی معلمان بوده است. پاسخی که به وضوح نشان می دهد به غیر از احترام به جایگاه اصحاب رسانه و افکار عمومی ، موضوع حقوق معلملن کشور تا چه حد برای بزرگترین وزارت خانه کشور حساسیت زا است.

به گزارش گروه اجتماعی «فردا» اظهارات آقای حاجی‌بابایی وزیر محترم آموزش و پرورش درحالی است که معلمین ابتدایی در مداس انگلستان سالانه در حدود ۲۵۰ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند. یعنی یک معلم ایتدایی در انگلستان در مقایسه با همتای خود در ایران، ۴۰ برابر بیشتر حقوق دریافت می‌کند.

روزنامه تلگراف چندی قبل،‌ گزارش سالیانه انجمن ملی استادان عالی انگلستان در سال تحصیلی ۲۰۰۹-۲۰۱۰ را منتشر کرد که در آن نشان می‌دهد مدیران مدارس متوسطه و مدارس ابتدایی به‌طور میانگین در این سال حقوقشان بیش از ۱۰۰ هزار پوند(۱۷۰میلیون تومان) بوده است. این درحالی است که حقوق سالانه معلمان تا ۱۵۰ هزار پوند نیز می‌رسد.

معاون امور مالی و معیشتی مدیرکل این انجمن در گزارش منتشره بیان داشته است حرفه معلمی آکنده از مشکلات و خطرات است و علی‌رغم بحران اقتصادی انگلستان و کاهش بودجه موسسات علمی و آموزشی امکان ندارد که حقوق معلمین کم شود چرا که این امر ممکن است به استعفای معلمین از تدریس منجر شود.

از سوی دیگر یکی از اعضای شورای ملی استادان عالی انگلستان این میزان حقوق معلمین را در برابر ۶ ساعتی که در روز صرف تدریس می‌کنند بسیار بالا عنوان کرده است. درآمد سالیانه برخی معلمین گاهی از ۱۵۰ به ۱۸۰ هزار پوند نیز می‌رسد و این دربرابر میزان درآمد معلمین و استادان دیگر مراحل آموزشی که از آن‌ها کمتر حقوق دریافت می‌کنند بالا است.

میزان واقعی حقوق معلمان در ایران

اما میزان واقعی حقوق معلمان در ایران چقدر است؟ یک معلم ایتدایی با توجه به سطح هزینه‌های خانوار و مشکلات پیش روی خود، تا چه میزان از دریافتی خود به این دلیل که می‌تواند با آن بر مشکلات روزانه خود فائق آید، راضی است؟

خودداری آقای حاجی‌بابایی، وزیر آموزش و پرورش از اعلام حقوق معلمان که در در زمان نمایندگی مجلس همواره انتقادراتی را به مدیریت آموزش و پروش و نظام آموزشی داشت در حالی صورت گرفته است که علی احمدی ، وزیر سابق این وزارت خونه متوسط حقوق دریافتی معلمان را ۶۴۵ هزار تومان عنوان کرده بود .

این درحالی است که این رقم در سال ۸۳ حدود ۳۰۰ هزار تومان عنوان شده بوده که نشان می دهد در طول ۵ سال حقوق معلمان بیش از ۱۰۰ درصد رشد داشته است ، هرچند ارقام عنوان شده متوسط دریافتی این قشر را نشان داده و رقم دریافتی غالب معلمان از قبیل رسمی و قراردادی و حق التدریسی کمتر از میزان عنوان شده است.

در همین حال هستند کارشناسانی که رقم ۶۴۵ هزار تومانی عنوان شده را نیز به دیده تردید نگاه می کنند و معتقدند رقم متوسط حقوق دریافتی معلمین با در نظر گرفتن وضعیت استخدامی آنها رقمی در حدود ۴۵۰ هزار تومان را نشان خواهد داد .

در این بین، کاهش انگیزان معلمان، افت سطح علمی، کاهش کیفی آموزش و در نهایت ناکارآمدی نظام آموزشی کشور به خصوص در بخش مدارس دولتی از جمله آثاری است که کارشناسان آموزشی در مورد بی توجهی به نیاز های معیشتی و مالی معلمان مطرح می کنند .

در تمامی کشور های توسعه یافته نظام آموزشی محور توسعه قرار گرفته و همواره در زمینه تخصیص اعتبارات ، امکانات وتأمین شرایط زندگی مطلوب ، این فرهنگیان و کادر نیروی انسانی بوده است که در اولویت قرا داشته به طوریکه درآمد متوسط یک معلم مقطع ابتدایی در انگلستان سالانه به ۱۸۰ هزار پوند یعنی ۳۰۶ میلیون تومان نیز می رسد که از حقوق دریافتی سالانه کارمندان پایه متوسط دولتی حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد بیشتر است.

به گزارش «فردا» با یک نگاه اجمالی و مقایسه عددی ساده می توان دریافت که یک معلم مقطع ابتدایی در انگلستان حداقل ۴۰ برابر یک معلم ایرانی حقوق دریافت می کند که حتی اگر تفاوت های مخارج زندگی در انگستان و ایران را در نظر بگیریم باز هم تفاوت فاحشی را در این زمینه شاهد خواهیم بود.

البته به نظر می رسد مدیران و مسئولین وزارت آموزش و پرورش اطلاعات دقیق‌تر و جامع‌تری از میزان حقوق دریافتی و وضعیت معیشتی معلمان در کشورهایی نظیر ژاپن، آلمان و حتی کشورهای منطقه در اختیار دارند و هرچند این موضوع را بی‌ربط به خبرنگارن و نمایندگان افکار عمومی جامعه می دانند ولی به جایگاه معلمان و نظام تعلیم و تربیت جامعه آگاهی لازم را دارند.

واضح است که وقتی در اهداف چشم انداز کشور، جایگاه اول علمی منطقه هدف گذاری می شود و قرار است در انتهای این برنامه کلان ، ایران به قدرت اول منطقه در زمینه های اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی تبدیل شود نمی توان به نیاز های اولیه قدرت محرکه نظام آموزشی کشور بی توجه بود

............................
هزینه در بحث آموزش ، هزینه نیست ، سرمایه گذاری برای آیندست
 سپاس‌گزاری شده توسط: nikou , esisonic , Joonz , Pakniat , nasogh
ارسال: #۴۴
۲۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۶:۵۰ ب.ظ
(۲۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۶:۱۴ ب.ظ)aliebtehaj نوشته شده توسط:  حالا بی خیال میدونین علی دایی تصادف کرده بدجور.

امیدوارم خیلی زود حالشون خوب شه . . .
ارسال: #۴۵
۲۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۶:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۷:۰۷ ب.ظ، توسط esisonic.)
تفاوت ها
بلأخره یکی درد ما دبیر ها رو گفت..
بنده خودم یک عمر دبیر رباتیک بودم....
فقط و فقط به دلیل رفتار نامناسبی که مدارس و دانشگاه ها (بخصوص حراست) با من داشتن از ادامه ی شغلم صرف نظر کردم.
توروخدا یکم چشماتون رو باز کنید...
تحصیل و دانایی از شکم پر مهمتره
آقای دکتر...کجایید؟؟
دونفر هستن که الکی راه میرن به پست ها منفی میدن...!!! Angry
مگه دستم به IP هاشون نرسه...

آنجا که رویاها به حقیقت می پیوندند...مرا خواهی یافت. ------------------------- وضعیت : [تصویر:  53319_mrsbeasley.gif]
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad_1366 , Joonz , nikou , aka111 , nasogh

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تفاوت WordPress.com و WordPress.org nillshid ۰ ۸۹۷ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۰:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nillshid
  تفاوت classification algorithm و regression algorithm چیه؟ sajadg ۶ ۹,۳۰۸ ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  تفاوت Back-endو Front-end virtual girl ۳ ۳,۷۸۹ ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: webctcir
  تفاوت procedural با functional با imperative در چیست؟ shervan360 ۲ ۳,۰۲۲ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۴:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  تفاوت مقاله جورنالی و مقاله کنفرانسی در چیست؟ Br2012 ۴۴ ۷۷,۰۸۲ ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: TexteRasmi.info
  تفاوت گرایش های ارشد it saeid sharifzade ۱ ۲,۷۴۶ ۲۲ تیر ۱۳۹۸ ۰۷:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: khaste2
Question تفاوت تعداد مقایسه های مورد نیاز در الگوریتم های متفاوت porseshgar ۰ ۱,۹۵۸ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  تفاوت چاپ ک z__z ۳ ۳,۱۱۵ ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: z__z
  تفاوت (logn!l) با !(logn) Mr.R3ZA ۵ ۴,۱۳۷ ۰۹ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: somaye-z
  تفاوت مجازی و غیرانتفاعی مجازی?? Mehrsana606693 ۲ ۳,۱۳۱ ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: SASSAN.S

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close