زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۴۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تفاوت ها

ارسال: #۱۶
۲۷ اسفند ۱۳۹۰, ۱۱:۵۹ ب.ظ
RE: تفاوت ها
وقتی ما ابوعلی سینا و ابوریحان و خوارزمی و سعدی و خیام و حافظ و... داشتیم اروپائیان از ریختن خون همدیگه در قالب گلادیاتورها لذت میبردند .

یه عده ای راز موفقیتمون رو پیدا کردن بینمون تفرقه انداختن و ...

و روزی امام زمان (عج) ظهور میکنن و همه دنیا با هم برادر میشن .
همونطور که شاعر گفته : وطن یعنی همه دنیا - تصور کن تو میتونی بشی تعبیر این رویا
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۲۸ اسفند ۱۳۹۰, ۱۲:۲۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ فروردین ۱۳۹۱ ۰۱:۱۴ ق.ظ، توسط انرژی مثبت.)
(۲۷ اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۵۸ ب.ظ)ahmadi_development نوشته شده توسط:  فکر می کنم شما کشته شدن سرباز بی سلاحی که اشتباه وارد خاک اذربایجان شد واونها بنده خدا رو نه با یک تیر بلکه با چندین شلیک گلوله کشتن نشنیدید یا اینکه دوست دارید ... در مورد مرزهای اروپایی هم به این شکل نیست که می فرمایید

من چیزی رو دوست ندارم ، بلکه واقعیتو گفتم ، من گفتم فرق نمیکنه کدوم سمت هستش ،ایران - افغانستان یا ایران - آذربایجان
مگه نه اینکه آذربایجان روزی جز خاک ما بود چرا انقدر ما از هم دور افتادیم و نمیتونیم یک قانون درست بین خودمون برقرار کنیم که سرباز ما باید اینطور کشته بشه ویا برعکس ،
یعنی مامنتظریم همیشه یکی بما تکلیف کنه یک چیزی رو ، ما منتظریم که حضرت مهدی بیاد تا درست بشیم
عجیبه برام این حرفا ....
ما که با کشور دوست ، همسایه ، که پیوند دینی ، عقیدتی ، تاریخی بهم خوردیم نمیتونیم دور میز بشینیم و سر یک چیز واحد تصمیم بگیریم پس ۱۵۰ سال از دنیا عقبیم.
یعنی حضرت مهدی باید ترافیک مارو درست کنه، یعنی حضرت مهدی باید رفتار اجتماعی مارو درست کنه
ما در جامعمون هنوز با هم برادر نیستیم وای خارج از مرزهامون...
من خودم روز یکشنبه هفته قبل از سر امیرآباد خواستم برم میدان آزادی، واقعا سرد بود ، بصورت وحشتناکی سرد و باد میزد
ماشینها زیادی میومدن و میرفتن بدون اینکه به مردم توجه کنند
این مسیری که میرفتن ، حتما یکی از مسیرهای آریا شهر ، شهرک غرب ، گیشا یا آزادی میتونست باشه و از هرکدوم از این
مقصدها ۱۰ هانفر مسافر داشتن از سرما میلرزیدن و با نگاه ملتمسانه ماشینهایی رو میدیدن که از کنارشون عبور میکنن
کجاست اون شعارهای انسان دوستانه ، ما حرف زیاد میزنیم ،
..
..
..
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , Avicenna , nikou , Pakniat , baran , mfXpert , nasogh
ارسال: #۱۸
۲۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۱۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ فروردین ۱۳۹۱ ۰۱:۴۲ ق.ظ، توسط انرژی مثبت.)
(۲۸ اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۲۳ ق.ظ)mohammad_1366 نوشته شده توسط:  من چیزی رو دوست ندارم ، بلکه واقعیتو گفتم ، من گفتم فرق نمیکنه کدوم سمت هستش ،ایران - افغانستان یا ایران - آذربایجان
مگه نه اینکه آذربایجان روزی جز خاک ما بود چرا انقدر ما از هم دور افتادیم و نمیتونیم یک قانون درست بین خودمون برقرار کنیم که سرباز ما باید اینطور کشته بشه ویا برعکس ،
یعنی مامنتظریم همیشه یکی بما تکلیف کنه یک چیزی رو ، ما منتظریم که حضرت مهدی بیاد تا درست بشیم
عجیبه برام این حرفا ....
ما که با کشور دوست ، همسایه ، که پیوند دینی ، عقیدتی ، تاریخی بهم خوردیم نمیتونیم دور میز بشینیم و سر یک چیز واحد تصمیم بگیریم پس ۱۵۰ سال از دنیا عقبیم.
یعنی حضرت مهدی باید ترافیک مارو درست کنه، یعنی حضرت مهدی باید رفتار اجتماعی مارو درست کنه
ما در جامعمون هنوز با هم برادر نیستیم وای خارج از مرزهامون...
من خودم روز یکشنبه هفته قبل از سر امیرآباد خواستم برم میدان آزادی، واقعا سرد بود ، بصورت وحشتناکی سرد و باد میزد
ماشینها زیادی میومدن و میرفتن بدون اینکه به مردم توجه کنند
این مسیری که میرفتن ، حتما یکی از مسیرهای آریا شهر ، شهرک غرب ، گیشا یا آزادی میتونست باشه و از هرکدوم از این
مقصدها ۱۰ هانفر مسافر داشتن از سرما میلرزیدن و با نگاه ملتمسانه ماشینهایی رو میدیدن که از کنارشون عبور میکنن
کجاست اون شعارهای انسان دوستانه ، ما حرف زیاد میزنیم ،
..
..
..
متاسفانه شما رو یک موضوع بحث نمی کنید همه چیز رو با هم قاطی می کنید
بحث من فقط سر مقایسه شما روی مرزهای ایران با کشور های همسایه وکشور های اروپایی با همدیگره که به نظر من مقایسه اشتباهیه واینکه مقصر رو هم ایران بدونید دیگه خنده دار تر
قطعا شما واقعیت رو می گید
چون ایران مقصره باید با افغانستان قرارداد عبور ازمرزها روامضا کنه تا برادرای افغانی راحت تر وبدون دغدغه مواد مخدر هاشون رو ترانزیت کنند یا اینکه ایران مقصره توی افغانستان جنگه باید مرزها رو باز کنه تا کل مردم افغانستان به ایران مهاجرت کنند (همین جوری داد کارگر های ایرانی درومده) اره دیگه ایران حمله کرده به افغانستان یا اینکه ایران باعث شده پشتوها با ازبکها ،ازبکها با هزاره هاو... جنگ داخلی رابندازن و......
چون ایران مقصره چون یه روزی یه پدر سوخته ای بلوچستان رو نصف کرد نصفش این ور نصفش اونور که حالا مرزهای جنوب شرقی
ما به بهانه های مختلف پر بشه از تروریست قطعا ایران مقصره باید با پاکستان مرزها رو باز می کردن که هم مواد مخدر راحت تر وارد کشور بشه هم امثال ریگی راحت تر بتونن عبور ومرور کنن یا اینکه ایران مقصره که اقتصاد پاکستان به شدت متزلزله باید مرز های رو باز کنیم تاکولی های پاکستانی راحتر برای امرارومعاش به ایران بیان البته از نوع گداییش و...
چون ایران مقصره جمهوری اذربایجان دائما نمک می خوره ونمکدان می شکنه
قطعا ایران مقصره چون سالهاست میلیاردی به این کشور کمک بلاعوض می کنه قطعا شما واقعیت را می گید وگرنه ایران نباید تو قضیه ی قرباغ طرف جمهوری اذربایجان رو میگرفت یا اینکه سالهاست نباید برق ونون واب منطقه در حصار نخجوان رو بده می گذاشت تا همه بمیرن و.... که حالا بشه لونه ی اسرائیل وتمامیت عرضی ایران رو هدف بگیره
نه وقتشو دارم نه حوصله اش را وگرنه ترکیه وعراق هم به همین شکل است
متاسفانه انچه که بزرگترین مشکل ملت ماست اینه که درهرحوزه ای وارد می شن صحبت مریضی میاد دکتر می شن صحبت ازتاریخ میشه تاریخ دان میشن حرف از سیاست میشه سیاست مدار میشن و....
انچه که مهم است ایران است وهمیشه سربلندخواهد بود اگر خوبی ها ونعمت ها رو ببینیم وضعف ها رو رفع کنیم نه ...

یک روز نسیم خوش خبر می آید
بس مژده به هر کوی و گذر می آید
عطر گل عشق در فضا می پیچد
می آیی و انتظار سر می آید
 سپاس‌گزاری شده توسط: hkarimi , موج , mosenabdoli
ارسال: #۱۹
۲۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۲۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۴۰ ق.ظ، توسط mohammad_1366.)
هیچ کس نه سیاست مدار نه تاریخ دان
بحث تفاوت بودش ، چرا ما(ما و کشورهای دورو برمون) انقدر بدبختیم ، چون گاز نداریم ، چون منابع زیر زمینی نداریم ، چون دینمون کامل نیست ، چون .....
مشکل چیه
مشکل یچیزه ، همه ما حرف زدن رو خوب بلدیم و در عمل هیچ چیز برای گفتن نداریم ،نه احتیاج هست که سیاست مدار باشین و یا تاریخ دان.... چرا افسار کار ما در طول تاریخ دست یه عده دیگه بوده ، چون خودمون مشکل داریم ، مشکل همین جاست،
مثالش خیلی سادست ، اگه ژاپنیا نبودن و اقای سوزوکی نبود ، تا ۵۰ سال دیگه استادیوم ما همینطوری میموند ، خدا پدر مادر این اقارو بیامرزه که فشار لازمو به فدراسیون ما میاره و وضع زمینای ما یکم (بااون همه فشار) خوب شده..
مشکل چیه که ما مدرسه هامون و نظام آموزشیمون انقدر مشکل و باعث گریزان شدن دانش آموزو عکسی که نشون دادم ، کشور پر جمعت ژاپن که نصف بیشتر سطح این کشور کوهستانی ، و نفتی برای فروش نداره ، انقدر عالیه(درمورد شکل دوم)
چرا ما درست رانندگی کردنو بلد نیستیم ، چون مردمی عجول هستیم ، یا نمیخایم بهم احترام بزاریم (در مورد شکل سوم)
چرا ما دوست داریم بی قانونی کنیم ، رد شدن از چراغ قرمز ، انقدر برامون جذابه که برای هم تعریف میکنیم که تو یه چهارراه پلیس نبود چنان گاز دادم که دود بلند شد
چرا با این فرهنگ غنی ، که شب و روز تاریخ ۲۵۰۰ سالمون میبالیم ، ولی تصاویری از تخت جمشید چند روز پیش پخش شد ، که بر اثر بارندگی زیاد گودال های بزرگی تو تخت جمشید ایجاد شده که ممکنه آسیب جدی وارد کنه...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pakniat , nasogh
ارسال: #۲۰
۲۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۳۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ، توسط انرژی مثبت.)
تفاوت ها
دوستان لطف کنند اولا با ارامش پاسخ بدند و رعایت احترام رو هم داشته باشیم. از طرف دیگه باز هم تاکید می شه که حول و حوش عنوان تاپیک بحث بشه و به حواشی کشیده نشه و طوری پیش نره که تاپیک شخصی بشه وگرنه بدلیل اخطار یا ... شرمنده دوستان می شیم. نقل قولها هم اگه کمتر بشه بهتره.

این که بدونیم ما در کجا می تونیم بهتر عمل کنیم و چه نواقصی داریم تا برطرفش کنیم خوبه ولی ضمن این که باید اشراف کامل به مساله داشته باشیم از طرف دیگه مقایسه رو از نوع سیب و گلابی نکنیم.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: ahmadi_development , mohammad_1366 , Fardad-A , IT SIROOS , Joonz , uniquegirl , a i
ارسال: #۲۱
۲۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۲:۲۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اسفند ۱۳۹۰ ۱۰:۱۶ ق.ظ، توسط Fardad-A.)
فرق مبارزه به سبک ایران و ژاپن
کاری که ژاپنی ها بعد از جنگ به جای فحش به امریکا انجام دادند:

بعد از جنگ رئیس جمهور ژاپن سخنرانی کرد و یکی از سخنانش این بود که اگر هر جوان ما بخواهد برای شانه کردن موهایش روزی ۱۰دقیقه جلوی اینه وقتش رو از بین ببره ما روزی ۲۰میلیون ۱۰دقیقه از دست میدهیم. فردای اون روز تقریبا تمام جوانان ژاپنی موهایشان را از ته زدند و شروع به ساخت کشورشان کردند و چون اراده داشتند به نتیجه رسیدند.
درسال ۲۰۰۰ یه آماری تو خیابونهای اصلی امریکا گرفتند که ۴۰ درصد اتومبیل های موجود ژاپنی بودند ، واین برای کشوری مثل امریکا یعنی شکست
کاری که دولتمردای امریکایی کردن خیلی جالب بود ، چون نمیتونستند واردات این کالارو ببنند، با دوبرابر قیمت از شرکت مورد نظر خریدن و اسقاط میکردن که از یه طرف این کالا کمتر تو امریکا عرضه بشه و باعث سرافکندگیشون نشه ، تا بتونن راهکاری برای این قضیه داشته باشن.
.

تفاوت در تفریح کودکان در مهدکودکها .....
در مهد کودکهای ایران ۹ صندلی میذارن و به ۱۰ بچه میگن هر کی نتونه سریع برای خودش یه جا بگیره گرگه و .... ادامه بازی. بچه ها هم همدیگر رو هل میدن تا خودشون بتونن روی صندلی بشینن.

با این بازی ما از بچگی به کودکان خود آموزش میدیم که هرکی باید به فکر خودش باشه.

در مهد کودکهای ژاپن ۹ صندلی میذارن و به ۱۰ بچه میگن اگه یکی روی صندلی جا نشه همه باختین.

لذا بچه ها نهایت سعی خودشونو میکنن و همدیگر رو طوری بغل میکنن که کل تیم ۱۰ نفره روی ۹ تا صندلی جا بشن و کسی بی صندلی نمونه. بعد ۱۰ نفر روی ۸ صندلی، بعد ۱۰ نفر روی ۷ صندلی و همینطور تا آخر.

با این بازی اونا به بچه هاشون فرهنگ همدلی و کمک به همدیگر رو یاد میدن!
 سپاس‌گزاری شده توسط: nikou , esisonic , baran , nasogh , farazin
ارسال: #۲۲
۲۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۹:۱۴ ق.ظ
تفاوت ها
(۲۷ اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۱۵ ق.ظ)mohammad_1366 نوشته شده توسط:  جالبه که خبرنگار محترم میگفت مدرن ترین استادیوم خاورمیانه ، احتمالا خاورمیانرو فقط افغانستان ، پاکستان حساب کرده بود و قطر ، امارات و .... تو لیست ایشون هنوز اضافه نشده بود....
اتفاقا من دقیقا روی همین قسمت خیلی با حساسیت توجه کردم، اتفاقا خبرنگار گفت مجهز ترین ورزشگاه در جنوب ایران، من نمی دونم شما اصطلاح خاورمیانه رو از کدوم خبرگزاری شنیدید، حتی الان من یه search سطحی کردم توی خبرگزاری های اینترنتی هم همچین چیزی ندیدم!
ضمنا این همه بد بینی شما برای چیه؟
من خودم جلوه های ویژه سینمایی که توی بعضی فیلم های ایرانی به تازگی می بینم شاید ۱ سال پیش تر حتی تصور نمی کردم توی فیلم های خودمون ببینم، حالا اگر ۴ نفر اومدن به شما گفتند جهان سومی، شما هم باید بشی نفر پنجم و توی این القای سیاه نمایی ها بهشون کمک کنی؟!
این رو گفتم چون قبلا هم پست های شما رو مشابه این دیده بودم، وقتی نمی تونید به کسی امید بدید بهتر با حرفهاتون نا امیدش هم نکنید!

هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم!
 سپاس‌گزاری شده توسط: hkarimi , ahmadi_development , uniquegirl , a i , baran
ارسال: #۲۳
۲۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۹:۵۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اسفند ۱۳۹۰ ۱۰:۱۶ ق.ظ، توسط mohammad_1366.)
(۲۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۱۴ ق.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  
(27 اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۱۵ ق.ظ)mohammad_1366 نوشته شده توسط:  جالبه که خبرنگار محترم میگفت مدرن ترین استادیوم خاورمیانه ، احتمالا خاورمیانرو فقط افغانستان ، پاکستان حساب کرده بود و قطر ، امارات و .... تو لیست ایشون هنوز اضافه نشده بود....
اتفاقا من دقیقا روی همین قسمت خیلی با حساسیت توجه کردم، اتفاقا خبرنگار گفت مجهز ترین ورزشگاه در جنوب ایران، من نمی دونم شما اصطلاح خاورمیانه رو از کدوم خبرگزاری شنیدید، حتی الان من یه search سطحی کردم توی خبرگزاری های اینترنتی هم همچین چیزی ندیدم!
ضمنا این همه بد بینی شما برای چیه؟
من خودم جلوه های ویژه سینمایی که توی بعضی فیلم های ایرانی به تازگی می بینم شاید ۱ سال پیش تر حتی تصور نمی کردم توی فیلم های خودمون ببینم، حالا اگر ۴ نفر اومدن به شما گفتند جهان سومی، شما هم باید بشی نفر پنجم و توی این القای سیاه نمایی ها بهشون کمک کنی؟!
این رو گفتم چون قبلا هم پست های شما رو مشابه این دیده بودم، وقتی نمی تونید به کسی امید بدید بهتر با حرفهاتون نا امیدش هم نکنید!

دوست عزیز ، من خودم این کلمه مجهزترین ورزشگاه خاورمیانرو نه تنها با گوشهای خودم بلکه در دو خبر ورزشی ساعت ۱۸:۴۵ شبکه سه و ۲۱:۳۰ شبکه شش با برادرم با هم شنیدیم، و خندیدیم، این از این ، در مورد جهان سوم بودن یا نبودن ، خودتون قضاوت رو داشته باشین ،
دوست عزیز من هدفم خیر نه شر ، شاید یکی از ماها یکجا مسئولیتی رو برعهده گرفتیم ، شاید دیدن این عکس ها و حرفها در اون موقع یاد دوستان بمونه و بتونیم ایرانو بسازیم ...
همه ایرانی هستیم ... دیدن این تفاوت ها دل مارو به درد میاره ، چرا ایران سرافراز فینال جام حذفیش در زمینی برگزار میشه که تیم های آماتور شرق آسیا حاضر نیستن اونجا بازی کنند..
چرا مردم ما انقدر قانون گریز شدند که قانون گریزی یک افتخار شده ....
چرا مردم ما دل بکار نمیدن و محصولات خارجی چشم مردم وطن مارو گرفته..
چرا.......

خودتون قضاوت کنید
مدیران اجرایی شرکت سونی با تعظیم در برابر کاربران پلی استیشن از آنها به دلیل نقض امنیت شبکه در این بخش عذرخواهی کردند وتمام خسارت وارده را در اولین زمان ممکن به مشتریان خود بازگرداندند.

بدون شرح

عکس زیر روی در یکی از مدیران گروه یکی از دانشگاههای برتر ایران

و

و
این دو عکس زیر از دفتر مدیریت دانشگاه توکیو گرفته شده است ( روی دستگیره درب نوشته : درب زدن لازم نیست لطفا بیایید داخل)

و

سپاس‌گزاری شده توسط: web132 , nikou , Jooybari , nasogh , farazin
ارسال: #۲۴
۲۸ اسفند ۱۳۹۰, ۱۰:۲۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۰۵ ق.ظ، توسط mohammad_1366.)
کلاس درس
دانش‌آموزان در مدرسه هوشمند نقش یاد دهنده و یادگیرنده را برعهده دارند. در این مدرسه، دانش آموز در چارچوب برنامه درسی محدود نمی شود و مجاز است از برنامه ‌های درسی خود فراتر گام بردارد.

(۲۸ اسفند ۱۳۹۰ ۱۰:۲۲ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  من یه چیز جالب بگم حالا شاید برای بعضی هم تعجب برانگیز باشه. دیروز کاری داشتم اداره ثبت شرکتها. دیدم اطاق رئیس خیلی ساده و تو مسیر رفت و آمد همه بود.درش هم باز بود. با یک کاغذ پرینت شده بالاش چسبانده بودن رئیس!!! از این اطاقهای ساخته شده با پارتیشنهای آلومینیومی. معاونش هم که خانمی بودند تو یه سالن یه میز داشتند در کنار میز سایر کارمندها. اون ساختمان در خیابان میرداماد دارای اطاقهای شیکی هم هست ولی برایم جالب بود که گاهی هم میشه یه چیزای مثبتی هم دید.

بله من هم حرف شمارو قبول دارم ، ولی باید انقدر این جور رفتارها ایجاد بشه ، که اگه خلافش انجام شد ، سریع مورد بازخواست قرار بگیره ، نه اینکه این رئیس محترم با دیدن بقیه رئیسان محترم ، اتاقشو بعد مدتی ، کاملا مجزا با وقت یک ماهه ، بدون توجه به مردم داشته باشه ...
مهدکودکی در اروپا :
شعری از شاعر گرانقدر شیرازی (حافظ ) بر روی دیوار مهدکودک

و
مهدکودکی در تهران

سپاس‌گزاری شده توسط: nikou , esisonic , baran , nasogh
ارسال: #۲۵
۲۸ اسفند ۱۳۹۰, ۱۲:۲۴ ب.ظ
تصاویری از تفاوت جشن قهرمانی فوتبال در ایران و اروپا
جشن قهرمانی پرسپولیس در جام حذفی

و

جشن قهرمانی بارسلونا در لیگ قهرمانان

و

سپاس‌گزاری شده توسط: nikou , esisonic , nasogh
ارسال: #۲۶
۲۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۰۹ ب.ظ
تفاوت ها
(۲۸ اسفند ۱۳۹۰ ۱۰:۲۲ ق.ظ)mohammad_1366 نوشته شده توسط:  مهدکودکی در اروپا :
این مهدکودکه ته خندس...Big Grin
(از کودکی یاد بگیریم آدم خوار باشیم؟؟؟)
--------------
آقای محمد...دستت درد نکنه...دمت ۳۸ درجه سانتیگراد...
انقده از این پست ها بزار تا یکم کشور به خودش بیاد و اصلاح بشه...منم کمکت میکنم Wink !!!

آنجا که رویاها به حقیقت می پیوندند...مرا خواهی یافت. ------------------------- وضعیت : [تصویر:  53319_mrsbeasley.gif]
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad_1366 , nasogh
ارسال: #۲۷
۲۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۱۸ ب.ظ، توسط mohammad_1366.)
(۲۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ)esisonic نوشته شده توسط:  
(28 اسفند ۱۳۹۰ ۱۰:۲۲ ق.ظ)mohammad_1366 نوشته شده توسط:  مهدکودکی در اروپا :
--------------
انقده از این پست ها بزار تا یکم کشور به خودش بیاد و اصلاح بشه...منم کمکت میکنم Wink !!!

مرسی عزیز ؛ حتما چشم ، دم تو هم گرم که بهم روحیه دادی ، چون حس کردم دارم تنهایی میجنگمBig GrinWink
تفاوت های فرهنگ ایرانی و ژاپنی اینهاست

یادم نمیرود روزی در جاده ای داشتیم از مسافرتی کوتاه به سمت شهرمان بر میگشتیم ، ظاهرا اوائل شب بود که ناگهان متوجه تصادفی در وسط جاده شدیم ، ....... یک کامیون با بار سیب در جاده کنترلش را از دست داده بود و در همان وسط جاده چپ کرده بود و کلا جاده را مسدود کرده بود به آرامی به سمت حاشیه خاکی جاده رفتیم تا از آنجا بتوانیم عبور کنیم ناگهان صحنه زشتی ظاهر شد که سالهاست از یادم نمیرود ، راننده ماشینی با خانواده در حال دزدیدن سیبهای بار کامیون بودند که صاحبش خونین و مالین بود ، انسان چقدر باید رذل باشد که از چنین شخص گرفتاری و در چنین اوضاعی دزدی کند اما اینطرف دنیا در ژاپن یکی از بزرگترین زلزله های قرن باعث سونامی و سیل مهیبی شد که صدها هزار نفر را گرفتار کرد و اما فرق ما و آنها ......

بعد از آن که خواندیم که پس از فاجعه سونامی چطور وقتی برق شهر قطع شد مردم داخل سوپر مارکتها و فروشگاههای بزرگ به آرامی و در تاریکی همه چیزهایی را که در سبد خریدشان قرار داده داشت را سر جایشان برگرداندند و به آرامی از فروشگاهها خارج شدند ، در حالیکه غالبا انتظار این است که حتی مردم درب مغازه های بسته را شکسته و اموال آنها را برای نجات از گرسنگی غارت کنند

پس از آن شنیدیم که مردم ژاپن هر چیزی که بینشان تقسیم میشد را فقط برای مصرف آنروز ذخیره میکردند و تحویل میگرفتند تا به دیگر هموطنان گرفتارشان نیز سهمی برسد کسی آذوقه انبار نکرد و کسی چندین بار برای تصاحب خوراکی و پوشاکی بیشتر ، در یک صف نمی ایستاد ، کسی هول نمیزد و کسی دعوا راه نمی انداخت

چیزی نگذشت که تمیزی و نظم کمپهای مردم سیل زده که توی ورزشگاههای شهر بنا شده بود توجه همه رو جلب کرد ، بعد دیدیم که مسئولان شهر جلوی مردم سجده می کنن و معذرت می خوان بخاطر اینکه ببخشید سونامی شد و ما نتوانستیم بهتر از این بهتون سرویس بدیم.

چیزی نگذشت که عکس مدارس صحرایی شهر فوکوشیما منتشر شد ! با نهایت شرمندگی سالن ورزشی رو پارتیشن زده بودن و به صورت کلاسهای مجزا با حداکثر ۱۵ دانش آموز در آورده بودن . نکته اش هم اینکه همه کلاسها یه ال سی دی ۳۲ اینچی داشت. وزیر آموش و پرورششون هم توی رسانه ها ضمن کلی عذر خواهی قول داد که بزودی حداقل امکانات را برای دانش آموزان مهیا خواهد کرد. یعنی این چیزا رو تازه رو زیر حداقل می دونه! محاسبه کنین حداکثر رو.

چند روز قبل هم مطلع شدیم که پیرمردهای ژاپنی برای اینکه از قافله عقب نمونن یه سپاه مهندسین پیر تشکیل دادن و داوطلب شدن که برن فوکوشیما و در مهار نیروگاه کمک کنن تا جوونترها در معرض تشعشعات نیروگاه قرار نگیرن. چرا؟ چون نسبت به جوونها کمتر از عمرشون باقی مونده و اثرات ناگوار رادیواکتیو زمان کمتری در کشورشون باقی خواهد موند و خودشون هم زمان کمتری رنج و دردش رو تحمل خواهند کرد. همینقدر منطقی و بشر دوستانه

حالا هم که این خبر پایین در اومده که بفرمایید و بخونید. خدایی اگر ژاپنی ها آدم باشند اونوقت ما چی هستیم پس؟

امانتداری ژاپنی : بازگرداندن میلیاردها ین پس از سونامی

به گزارش خبرگزاری آلمان، مردم ژاپن، که در ماه‌های گذشته، بحران سیل ، سونامی و نشت مواد رادیواکتیو را پشت سر گذاشته‌اند، بیش از سه و نیم میلیارد ین ( بیش از ۴۵ میلیون دلار) پول را که در مناطق سیل زده یافته اند به دولت بازگردانده اند.
همچنین ۵۷۰۰ گاوصندوق پیدا شده پس از سیل که حاوی بیش از دو میلیارد ین بوده، به دولت داده شده است.
سخنگوی پلیس ژاپن اعلام کرد مردم و داوطلبان همچنان کیف پولهای پیدا شده را تحویل می دهند و تا کنون ۹۶ درصد مبالغ پیدا شده، به صاحبانشان بازگردانده شده است.
زلزله و سونامی در ژاپن که در ماه مارس رخ داد، دستکم ۱۶ هزار کشته و هزاران نفر بی خانمان بر جا گذاشت.......
قضاوت باشما ..
 سپاس‌گزاری شده توسط: nikou , nasogh
ارسال: #۲۸
۲۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ ۰۴:۱۱ ب.ظ، توسط Joonz.)
نقل قول: [مهدکودکی در اروپا :

--------------

مرسی عزیز ؛ حتما چشم ، دم تو هم گرم که بهم روحیه دادی ، چون حس کردم دارم تنهایی میجنگمBig GrinWink
داداش حرفات درسته.
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad_1366 , luna
ارسال: #۲۹
۲۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۲۶ ب.ظ
تفاوت ها
(۲۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۱۱ ب.ظ)mohammad_1366 نوشته شده توسط:  امانتداری ژاپنی : بازگرداندن میلیاردها ین پس از سونامی

به گزارش خبرگزاری آلمان، مردم ژاپن، که در ماه‌های گذشته، بحران سیل ، سونامی و نشت مواد رادیواکتیو را پشت سر گذاشته‌اند، بیش از سه و نیم میلیارد ین ( بیش از ۴۵ میلیون دلار) پول را که در مناطق سیل زده یافته اند به دولت بازگردانده اند.
همچنین ۵۷۰۰ گاوصندوق پیدا شده پس از سیل که حاوی بیش از دو میلیارد ین بوده، به دولت داده شده است.
سخنگوی پلیس ژاپن اعلام کرد مردم و داوطلبان همچنان کیف پولهای پیدا شده را تحویل می دهند و تا کنون ۹۶ درصد مبالغ پیدا شده، به صاحبانشان بازگردانده شده است.
زلزله و سونامی در ژاپن که در ماه مارس رخ داد، دستکم ۱۶ هزار کشته و هزاران نفر بی خانمان بر جا گذاشت.......
قضاوت باشما ..
اونوقت ما اختلاس داریم در حدّ لالیگا...

آنجا که رویاها به حقیقت می پیوندند...مرا خواهی یافت. ------------------------- وضعیت : [تصویر:  53319_mrsbeasley.gif]
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad_1366 , nasogh
ارسال: #۳۰
۲۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۴۵ ب.ظ
تفاوت ها
آقا محمد منم باهاتون موافقم!حرفاتون و تایید میکنم!
من خودم به عنوان یک معلم به این سیستم آموزشی بارها اعتراض کردم اما متاسفانه فعلا که راه به جایی نبرده!
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad_1366

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تفاوت WordPress.com و WordPress.org nillshid ۰ ۸۹۷ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۰:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nillshid
  تفاوت classification algorithm و regression algorithm چیه؟ sajadg ۶ ۹,۳۰۸ ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  تفاوت Back-endو Front-end virtual girl ۳ ۳,۷۸۹ ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: webctcir
  تفاوت procedural با functional با imperative در چیست؟ shervan360 ۲ ۳,۰۲۲ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۴:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  تفاوت مقاله جورنالی و مقاله کنفرانسی در چیست؟ Br2012 ۴۴ ۷۷,۰۸۳ ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: TexteRasmi.info
  تفاوت گرایش های ارشد it saeid sharifzade ۱ ۲,۷۴۶ ۲۲ تیر ۱۳۹۸ ۰۷:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: khaste2
Question تفاوت تعداد مقایسه های مورد نیاز در الگوریتم های متفاوت porseshgar ۰ ۱,۹۵۹ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  تفاوت چاپ ک z__z ۳ ۳,۱۱۶ ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: z__z
  تفاوت (logn!l) با !(logn) Mr.R3ZA ۵ ۴,۱۳۸ ۰۹ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: somaye-z
  تفاوت مجازی و غیرانتفاعی مجازی?? Mehrsana606693 ۲ ۳,۱۳۲ ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: SASSAN.S

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close