زمان کنونی: ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۳۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال از بخش ۳ و ۴ کتاب پارسه

ارسال:

sina_n پرسیده:

سوال از بخش ۳ و ۴ کتاب پارسه

داده‌های دیجیتالی به روش NRZ-L با نرخ انتقال ۱۰۰Kbps ارسال می‌شود. اگر Clock فرستنده و گیرنده، اختلاف نسبی ۱۰ به توان منفی ۳ (۰/۱٪ اختلاف) داشته باشند، بعد از چند Clock اولین خطای تشخیص در اثر ناهمگامی Clock‌ها مشاهده خواهد شد؟ (هر چند Clock یک بار خطای تشخیص رخ می‌دهد؟)

۱) ۱۰۰۰ ۲) ۵۰۰ ۳) ۱۰۰۰۰۰ ۴) ۵۰۰۰۰

سوال اول فصول ۳ و ۴ جزوه پارسه هستش.

راستش من از جوابش هیچی نفهمیدم

ممنون می‌شم یکی جواب واقعا تشریحی بده.

کلا سوالات شبکه حتی اگه رو درس هم مسلط باشی خیلی سخته .

کاش می‌دونستم طراحان شبکه ارشد کیا هستن. یه درس خوبی بهشون می‌دادم AngryAngry
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

raha پاسخ داده:

RE: سوال از بخش ۳ و ۴ کتاب پارسه

سلام
فکر می کنم تشخیص خطا وقتی اتفاق میفته که مثلاً فرستنده ۱ رو بفرسته‌، گیرنده ۰ رو بگیره ؛ تا وقتی اختلاف فرستنده و گیرنده نصف یک کلاک نشده‌، گیرنده روی همون مطقی که فرستنده هست‌، با یه مقدار اختلاف که توی هر کلاک ۰/۰۰۱ بهش اضافه میشه قرار داره ؛ به محض این که اختلاف نصف یک کلاک شد‌، گیرنده میفته آخر منطق قبلی (در حالی که فرستنده وسط منطق قعلیه) و اینجاست که خطا تشخیص داده میشه.بنابرین تعداد کلاک‌ها تا اینجا ۰/۵/۰/۰۰۱ هست یعنی ۵۰۰ تا.
البته امیدوارم درست استدلال کرده باشم.

ارسال:

sina_n پاسخ داده:

(۲۲ آبان ۱۳۸۹ ۰۲:۰۰ ب.ظ)raha نوشته شده توسط:  سلام
فکر می کنم تشخیص خطا وقتی اتفاق میفته که مثلاً فرستنده ۱ رو بفرسته‌، گیرنده ۰ رو بگیره ؛ تا وقتی اختلاف فرستنده و گیرنده نصف یک کلاک نشده‌، گیرنده روی همون مطقی که فرستنده هست‌، با یه مقدار اختلاف که توی هر کلاک ۰/۰۰۱ بهش اضافه میشه قرار داره ؛ به محض این که اختلاف نصف یک کلاک شد‌، گیرنده میفته اول منطق قبلی (در حالی که فرستنده وسط منطق قعلیه) و اینجاست که خطا تشخیص داده میشه.بنابرین تعداد کلاک‌ها تا اینجا ۰/۵/۰/۰۰۱ هست یعنی ۵۰۰ تا.
البته امیدوارم درست استدلال کرده باشم.

ممنون از جوابتون . جوابتون درسته. کارتون درسته

ولی چند سوال: چرا نصف یک کلاک، چرا بیشتر نه؟ اینو از کجا خوندید؟

پس اون نرخ انتقال صورت سوال هیچ کاربردی نداره؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

raha پاسخ داده:

خواهش میکنم
اول یه توضیخی بدم منظورم از اول منطق قبلی‌، اول از سمت چپ بود چون گیرنده از سمت چپ داره از فرستنده دور میشه که در واقع میشه آخر منطق قبلی که برای این که اشتباه نشه ویرایشش میکنم.
اما جواب شما:
ببینید چون ما نمی دونیم نمونه برداری برای تشخیص ۱ یا ۰ بودن کی انجام میشه باید اختلاف طوری باشه که هر جا نمونه برداری انجام شد منطق فرستنده و گیرنده متفاوت باشن واین فقط وقتی ممکنه که اختلافشون نصف کلاک باشه .چون اگه کمتر باشه ممکنه جایی نمونه گیری بشه که هر دو توی یه منطقن.اگه یه پالس بکشید میبینید که به هیچ طریقی نمیتونید دو تا نقطه با اختلاف ۱/۲ روش انتخاب کنید که روی یه منطق باشن واین اون چیزیه که ما میخوایم .بیشتر از ۱/۲ هم همین مشکل رو داره مضافاً بر این که قرار ما اولین تشخیص بود.از جایی نخوندم این طور به نظرم رسید به خاطر همینم گفتم و میگم‌، اگه درست استدلال کرده باشم. اون نرخ هم احتمالاً رندی گره Smile

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست اپلود کتاب یا لینک دانلود کتاب+معرفی سایت دانلود کتاب ریحانه ۱۲۹ ۷۷,۹۹۸ ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Ariana2020
  مصاحبه دکتری- بخش تدریس wskf ۱ ۲,۴۲۹ ۲۸ فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  فصل HEAP از کتاب ساختمان داده طورانی (پارسه) tourani ۳۷ ۳۶,۷۰۷ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hossein4070
  فروش کتاب های کنکور ارشد کامپیوتر پارسه و پوران پژوهش sems ۳ ۵,۴۵۴ ۱۶ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: roxana.r
Lightbulb خرید کتاب شبکه - پارسه - دکتر حقیقت marvelous ۵ ۴,۶۵۶ ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: sems
Exclamation فروش کتاب های کنکور ارشد نرم افزار کامپیوتر(پارسه و پوران پژوهش) bayron ۰ ۲,۹۶۸ ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ۰۴:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: bayron
Bug اهدا کتاب های ارشد پارسه - اولویت با اصفهانی ها yasin1362 ۳ ۳,۴۹۲ ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: fsadat7
  فروش یک سری کتاب آمادگی برای آزمون آیلتس ، GRE و یک سری کتاب آموزشی انگلیسی و فرانسه niloo72 ۰ ۲,۳۳۳ ۰۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: niloo72
  بخش های مختلف ( آزمون IELTS) sanjeshmoshaveran ۰ ۱,۹۲۱ ۱۲ تیر ۱۳۹۷ ۰۲:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshmoshaveran
  درخواست(محاسبه پیچیدگی زمانی)(بخش روابط بازگشتی) Saman ۶ ۶,۹۳۲ ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: saeed_vahidi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close