زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۵۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تست از هرس آلفا و بتا کنکور مهندسی ۸۹ - هوش

ارسال:

shahryar پرسیده:

تست از هرس آلفا و بتا کنکور مهندسی ۸۹ - هوش

سلام دوستان.
این سوال مربوط به کنکور ۸۹ است.
سنجش گفته گزینه ۳ درست است.کتاب هوش پوران (مهدیه شادی)هم گفته گزینه ۴ درسته.ولی به نظر من گزینه های ۲و۳و۴ درست هستند.نظر شما درباره این سوال چیه؟

۰
ارسال:

raha پاسخ داده:

هرس آلفا و بتا

سلام
چون توی سوال گفته مابین ۱ تا ۱۵ می فهمیم حداقل مقدار ۱ هست پس توی گزینه ۲ , ۴ بعد از ملاقات اولین max که ۱ هست دیگه دوتای بعدی هرس میشن چون از ۱ که کمتر نمیتونن باشن ؛ درگزینه ۱ هم ۵ و ۱۴ هرس میشن.

۰
ارسال:

bijibuji پاسخ داده:

هرس آلفا و بتا

دقیقا همینه که توضیح دادن. دقت کنید که وقتی ماکزیمم و می نیمم مشخص می شه، قانون همیشگی توسعه پیدا می کنه و گره های بیشتری هرس می شن.
مثلا در قانون معمولی هرس آلفا و بتا، همیشه زیر درخت سمت چپ تحت هر شرایطی همه گره هاش ملاقات می شه (در همین شکل درخت سه سطحی). این طبیعیه، چون باید مقدارزیر درخت اول معلوم بشه و بقیه زیر درخت‌ها با توجه به اون هرس بشن.
اما اینجا داریم هرس رو توسعه می دیم و همون زیر درخت اول هم بطور کامل ملاقات نمی شه.
نکته اش ظریفه. با هرس همیشگی که یاد داشتی اگر بخوای تست رو بزنی اشتباه می زنی. سر جلسه وقت فکر کردن به این چیزها نیست. باید این نکات رو از قبل خودت استخراج کنی اونجا فقط تست رو بزنی تو گوش اش

۰
ارسال:

Soheil پاسخ داده:

هرس آلفا و بتا

من هم سر کنکور به این نتیجه رسیدم که ۴ درسته! اتفاقا منبع من هم مهدیه شادی بود!

۰
ارسال:

javadjj پاسخ داده:

هرس آلفا و بتا

من سر جلسه با قطعیت بسیار به گزینه ۲ رسیدم با توجه به تسلطی که تو این هرس داشتم و حتی به دو تا از دوستان هم یاد دادم بعد از جلسه اون دوتا گفتند گزینه ۴ میشه که تو کلید اولیه بود ۴ اما در کلید نهایی شد گزینه ۳

بیایید دوباره بررسی دقیق کنیم من خبرشو میدم

۰
ارسال:

yasemi پاسخ داده:

هرس آلفا و بتا

با اون چیزای که ما یاد گرفتیم کاملا با حرف آقا جواد موافقم هم ۲ و هم ۳ و هم چهار درسته هیچ کدوم هرس نمیکنن!!!!

۰
ارسال:

zohreh پاسخ داده:

هرس آلفا و بتا

سلام دوستان
من تازه هوش مصنوعی رو خوندم و امسال هم اولین سالیه که شرکت می کنم، منم تو این سوال مشکل دارم چون اصلا صورت سوال رو متوجه نمیشم... میشه توضیح بدین؟؟؟؟

۰
ارسال:

bijibuji پاسخ داده:

هرس آلفا و بتا

توضیح من رو بخونین متوجه می شین
مقادیر وقتی محدود هستن یعنی دیگه نیاز نیست بعضی مقادیر رو بررسی کنید تا بتونید هرس کنید
در حالت عادی تنها محدودیت، مقادیر گره جد هستند که باعث انجام برش می شن
در اینجا یه محدودیت اضافه شده و اون هم بازه مقادیر معتبر هست

۰
ارسال:

iman30v پاسخ داده:

هرس آلفا و بتا

گزینه ۲ و ۳ و ۴ درسته.
گزینه‌ها ایراد داره.

۰
ارسال: #۱۰

fatima1537 پاسخ داده:

هرس آلفا و بتا

به نظر من گزینه ۴ درسته(البته گزینه ۲ هم درسته ولی مفهوم ۴ کاملتره!)-توضیح روش حل خودم:اگر ریشه رو max درنظر بگیریم و سطح دوم رو min‌، باید همه برگها در همه شاخه‌ها بررسی شوند تا ابتدا برگ minimum در مرحله اول انتخاب بشه-و در سطح بالاتر (یعنی ریشه) دوباره همه گرهها باید بررسی شوند تا گره maximumانتخاب شود.

به طور کلی در هرس آلفابتا اگر یک سطح(سطح بالاتر)maxباشد و سطح بعدی(پایین‌تر مثلا برگها)min باشد‌، یک زیر درخت یا شاخه به شرطی هرس خواهد شد که‌: مقدارش از مقدار از مقداری که قبلا به مرحله بالاتر صعود کرده کمتر باشد
و اگر بالعکس‌، سطح بالاتر minباشد و سطح پایینتر(برگها)maxباشند، یک شاخه به شرطی هرس خواهد شد که‌: مقدارش از مقدار از مقداری که قبلا به مرحله بالاتر صعود کرده بیشتر باشد

ارسال: #۱۱

yarandish پاسخ داده:

RE: هرس آلفا و بتا

(۰۹ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۵۵ ق.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  به نظر من گزینه ۴ درسته(البته گزینه ۲ هم درسته ولی مفهوم ۴ کاملتره!)-توضیح روش حل خودم:اگر ریشه رو max درنظر بگیریم و سطح دوم رو min‌، باید همه برگها در همه شاخه‌ها بررسی شوند تا ابتدا برگ minimum در مرحله اول انتخاب بشه-و در سطح بالاتر (یعنی ریشه) دوباره همه گرهها باید بررسی شوند تا گره maximumانتخاب شود.

به طور کلی در هرس آلفابتا اگر یک سطح(سطح بالاتر)maxباشد و سطح بعدی(پایین‌تر مثلا برگها)min باشد‌، یک زیر درخت یا شاخه به شرطی هرس خواهد شد که‌: مقدارش از مقدار از مقداری که قبلا به مرحله بالاتر صعود کرده کمتر باشد
و اگر بالعکس‌، سطح بالاتر minباشد و سطح پایینتر(برگها)maxباشند، یک شاخه به شرطی هرس خواهد شد که‌: مقدارش از مقدار از مقداری که قبلا به مرحله بالاتر صعود کرده بیشتر باشد

جواب نهایی و درست این سوال گزینه ۳ هستش
،نکاتی رو که شما گفتید کاملا درسته اما در هرس کردن این سوال باید به این نکته توجه داشته باشید:
مقادیر وقتی محدود هستن یعنی دیگه نیاز نیست بعضی مقادیر رو بررسی کنید تا بتونید هرس کنید
در حالت عادی تنها محدودیت، مقادیر گره جد هستند که باعث انجام برش می شن
در اینجا یه محدودیت اضافه شده و اون هم بازه مقادیر معتبر هست "(نقل از bijibuji )

جواب شما در صورتی درسته که این سوال فرض اینکه امتیازات بین ۱ تا ۱۵ هست را نداشته باشد .
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال: #۱۲

marzieh پاسخ داده:

هرس آلفا و بتا

به نظر منم گزینه ۳ درسته چون بیشترین حذف برای گره مینیمم زمانی است که گره‌ها ترتیب صعودی داشته باشند پس کمترین حذف زمانی است که ترتیب نزولی داشته باشند (البته این نتیجه گیری خودمه .. هنوز با نقضش روبرو نشدم) .. اما گره های زیر شاخه‌ی اولی در گزینه ۳ همه بررسی می شوند و در ۲ زیر شاخه بعدی گره‌ها به ترتیب نزولی اند ..

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۴۹,۷۲۷ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
Video دانلود رایگان نکته و تست احتمال و آمار مهندسی Farzamm ۰ ۳,۵۷۴ ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Farzamm
  بحث و بررسی سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر ۹۸ The BesT ۱۷ ۱۱,۶۹۶ ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۰۲ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  سوال مهندسی نرم افزار سال ۸۶(مهندسی نیازمندی ها) tarane1992 ۴ ۴,۸۲۵ ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ۰۲:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Bon_Nemesis
  کنکور ارشد مجموعه مهندسی کامپیوتر با لیسانسی که گرایشش it هست ؟ mrhosseini97 ۱ ۲,۳۵۹ ۰۵ مهر ۱۳۹۷ ۰۳:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: mahatasa
  کنکور ارشد مجموعه مهندسی کامپیوتر با لیسانسی که گرایشش it هست ؟ mrhosseini97 ۱ ۲,۳۹۷ ۰۴ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mrhosseini97
  فروش کتابهای مهندسی کامپیوتر کنکور ارشد و منابع ، دسته دوم bf92149026 ۰ ۲,۰۳۲ ۰۳ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: bf92149026
  خریدار کتاب های کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی member189724 ۲ ۳,۱۳۹ ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: fsadat7
  بهترین کتاب (ها) آموزش و تست ساختمان داده و طراحی الگوریتم برای کنکور ارشد AreF95 ۶ ۱۲,۴۱۹ ۰۵ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۴۱ ق.ظ
آخرین ارسال: shahbaz222

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close