زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۰۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ایده تشخیص این تیپ زبانها (حالات خاص توان روی الفبای یک حرفی)

ارسال:

- rasool - پرسیده:

Star ایده تشخیص این تیپ زبانها (حالات خاص توان روی الفبای یک حرفی)

هوالعلیم

[تصویر:  64399_1_1379095741.jpg]

زبانهای فوق( از کتاب آقای لینز)‌، همگی نامنظم اند.
آیا ایده‌ی حلشون اینطوریه‌: اگر روی حروف زبان( حالا چه تک باشه مثل اینجا چه نباشه) توان ما بصورت یک تابع بود‌، چون برای محاسبه‌ی اون تابع و بدست آوردن نتیجه اش، نیاز به حافظه داریم لذا کلیه‌ی زبانهای این تیپی نا منظم اند.

متشکرم.

۰
ارسال:

variant20002000 پاسخ داده:

ایده حل این تیپ زبانها

نه نمیشه.......!!!!
چون f(x)=x هم یه تابع است....!
کلاً اینطوری حفظ کن اولاً هر زبان متناهی منظم است... بعدش اگه تونستی یک dfa یا nfa تو ذهنت براش ترسیم کنی حتماً منظمه...! اگه نتونستی نیست Big Grin

ارسال:

- rasool - پاسخ داده:

RE: ایده حل این تیپ زبانها

(۰۵ بهمن ۱۳۹۰ ۱۲:۴۱ ق.ظ)variant20002000 نوشته شده توسط:  چون f(x)=x هم یه تابع است....!
کلاً اینطوری حفظ کن اولاً هر زبان متناهی منظم است... بعدش اگه تونستی یک dfa یا nfa تو ذهنت براش ترسیم کنی حتماً منظمه...! اگه نتونستی نیست Big Grin
خیلی ممنونم از وقتی که گذاشتید.
این راهی که شما می فرمایید درسته . منتها در اینجا من دارم از راه دیگه ای صحبت می کنم.

منظور من از تابع در واقع یک عبارت بر حسب x بود. (به جز خود x)
و من دنبال راه حل حافظه ای هستم. و ظاهرا چون برای محاسبه‌ی اون عبارت و بدست آوردن نتیجه اش، نیاز به حافظه داریم لذا کلیه‌ی زبانهای این تیپی نا منظم اند.
درسته؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  [دانلود] جزوه و صدای نظریه زبانها، دکتر کارگهی هاتف ۱۰۷ ۸۴,۳۶۸ ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Avzr
  کمک در باره این تروجان Ghasemiyeh ۲ ۲,۶۲۱ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  تشخیص گوگل مپس با Live View AR برای مکان دقیق elecomco ۱ ۳,۸۲۱ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: kooshaideal1
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۵۹۶ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  ایده تز دکتری در مصاحبه دکتری wskf ۱ ۳,۳۴۱ ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  نظریه زبانها و ماشینها (پیتر لینز) نگارش پنجم sina_r11 ۱۳ ۲۵,۵۸۲ ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Z78khosrow_kh
  انجام پایان نامه برای داده کاوی استقرایی روی FIM ویافتن ARM با دوتا یا بیشتر CUDA GPU zaliabbass ۲ ۳,۹۸۶ ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar
  پایتون (طراحی وب یا دیتا ساینس؟) مساله این است... sirvan.t ۲ ۳,۱۹۹ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
  درخواست ویدئو کلیپ های نظریه زبانها و ماشینها sajaddandy ۱۰ ۱۳,۵۲۳ ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: msedigh
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۲۰۵ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close