زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۲۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوالات مبتدی

ارسال:

پشتکار پرسیده:

سوالات مبتدی

سوال ۵۹ جلوی هر گزینه ای نوشته‌ام چیه ولی اشتباهه.
کسی میتونه اشتباهاتمو بگه؟

مدل های سوال ۵۸ رو چطوری میشه حل کرد؟
سوالاتی مثل ۵۷ رو خیلی دیدم ولی نمی دونم چرا نمی تونم بپذیرمش. آخه چطوری هنوز نه a داریم نه b و پشته هم خالیه ولی روی حالت ابتدایی نوشته a یا b رو بخون و A رو پاپ کن!!!!!!!!!!

پیشاپیش از لطفتون سپاسگزارمSmile

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال:

ahmadnouri پاسخ داده:

سوالات مبتدی

به نظرم
سوال ۵۷ گزینه ۱درسته
سوال ۵۹ گزینه ۲ درسته الف حساس به متن نیست چون در حساس به متن نمیتونیم رشته تهی رو تولید کنیم
گرامری حساس به متن است که برزای تمام قانون های به فرم U--->V طول U کوچکتر مساوی V باشه

ارسال:

پشتکار پاسخ داده:

RE: سوالات مبتدی

(۱۵ دى ۱۳۹۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ)ahmadnouri نوشته شده توسط:  به نظرم
سوال ۵۷ گزینه ۱درسته
سوال ۵۹ گزینه ۲ درسته الف حساس به متن نیست چون در حساس به متن نمیتونیم رشته تهی رو تولید کنیم
گرامری حساس به متن است که برزای تمام قانون های به فرم U--->V طول U کوچکتر مساوی V باشه

اگه ممکنه با استدلال بگید. گزینه های صحیح رو می دونم
مرسی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

ida_isp پاسخ داده:

(۱۵ دى ۱۳۹۰ ۰۶:۵۳ ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط:  سوال ۵۹ جلوی هر گزینه ای نوشته‌ام چیه ولی اشتباهه.
کسی میتونه اشتباهاتمو بگه؟

مدل های سوال ۵۸ رو چطوری میشه حل کرد؟
سوالاتی مثل ۵۷ رو خیلی دیدم ولی نمی دونم چرا نمی تونم بپذیرمش. آخه چطوری هنوز نه a داریم نه b و پشته هم خالیه ولی روی حالت ابتدایی نوشته a یا b رو بخون و A رو پاپ کن!!!!!!!!!!

پیشاپیش از لطفتون سپاسگزارمSmile

به نظر منم ۵۷ یه جورایی اشتباهه! هیچکدوم گزینه هاش کاملو درست نیست!!!ConfusedHuh

۰
ارسال:

pos پاسخ داده:

سوالات مبتدی

۵۷ من گزینه چهار را انتخاب کردم. البته جوابا را نگاه نکردم ببینم کدام گزینه را درست زده.
استدلالم این بود:
این ماشین میتواند c+a+ را بپذیره پس گزینه یک غلط هست چون طول a و b برابر نیست. گزینه دو هم به همین دلیل غلط و گزینه سه هم غلط چون این زبان می تونه c را بپذیره پس طول c‌ها با b‌ها برابر نیست.

ارسال:

ida_isp پاسخ داده:

(۱۵ دى ۱۳۹۰ ۱۰:۵۷ ب.ظ)pos نوشته شده توسط:  ۵۷ من گزینه چهار را انتخاب کردم. البته جوابا را نگاه نکردم ببینم کدام گزینه را درست زده.
استدلالم این بود:
این ماشین میتواند c+a+ را بپذیره پس گزینه یک غلط هست چون طول a و b برابر نیست. گزینه دو هم به همین دلیل غلط و گزینه سه هم غلط چون این زبان می تونه c را بپذیره پس طول c‌ها با b‌ها برابر نیست.

منم ۴ زدم! Confused

۰
ارسال:

pos پاسخ داده:

سوالات مبتدی

جواب را چند زده؟

ارسال:

ida_isp پاسخ داده:

(۱۵ دى ۱۳۹۰ ۱۱:۰۳ ب.ظ)pos نوشته شده توسط:  جواب را چند زده؟

۱

۰
ارسال:

pos پاسخ داده:

سوالات مبتدی

جوابش درست هست. اشتباه از ما بوده.

۰
ارسال: #۱۰

پشتکار پاسخ داده:

سوالات مبتدی

ای بابا
یکی نیست درد ما را درمان کند
چطوری توی پشته ای که دفعه اول خالیه یه A پاپ کنم و دوتا A پوش؟؟؟
کسی نمی دونه؟؟؟
چطوری حلش کردید؟

۰
ارسال: #۱۱

pos پاسخ داده:

سوالات مبتدی

اخوی پشته که خالی نیست. z مقدار اولیه پشته هست. و به ازای هر کدام از a و b‌ها دو تا حالت تعریف کرده. مثلا:
a,z/Az‌: یعنی اگر روی نوار a بود و محتوای پشته z آنگاه a را به بالای پشته اضافه کن.
a,A/AA‌: یعنی اگر روی نوار a بود و بالای پشته (یعنی یکبار حداقل حالت قبلی اتفاق افتاده و الان بالای پشته A هست) آنگاه یک A دیگر به بالای پشته اضافه کن.
و همین کار برای b هم شده.

امیدوارم متوجه منظورتان شده باشم.

۰
ارسال: #۱۲

ahmadnouri پاسخ داده:

سوالات مبتدی

(۱۵ دى ۱۳۹۰ ۰۸:۰۰ ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط:  اگه ممکنه با استدلال بگید. گزینه های صحیح رو می دونم
مرسی
من که برای سوال ۵۹ دلیل آوردم
اما برای سوال ۵۷
در حالت اول برای هر a که میاد یه A در پشته قرار میده و برای b‌ها هم که کاری نمیکنه اگه ورودی بستار a+b باشه مسیر بالایی رو نموتنه بره و در مسیر پایینی حتما ۱ c یا بیشتر میپذیره و بعد در مسیر باقیمانده به ازای a‌ها کاری نمی کنه و برای هر b یه A رو از پشته حذف میکنه تا اینجا که گزینه ۱ درسته
(۱۵ دى ۱۳۹۰ ۱۰:۵۷ ب.ظ)pos نوشته شده توسط:  این ماشین میتواند c+a+ را بپذیره پس گزینه یک غلط هست
این ماشین که نمیتونه همچین رشته ای رو بپذیره؟!!!! چون اگه ورودی با a شروع بشه که باید بالای پشته A پوش کنه و دیگه نمی تونه از مسیر بالا بره
پس برای چک کردن مسیر بالا باید ورودی با b شروع بشه و هیچ a ای بعد از اون نیاد حالا می تونیم از مسیر بالا بریم پس باز میتونه ۱ c یا بیشتر بپذیره و بعدش میتونه هر چند تا a هم که می خواد داشته باشه که باز در چارچوب زبان گزینه ۱ هست
در مورد سوال ۵۸ هم فکر میکنم گزینه ۳ درسته اگه این سوال کنکور بود من نمیزدم

۰
ارسال: #۱۳

pos پاسخ داده:

سوالات مبتدی

(۱۶ دى ۱۳۹۰ ۰۲:۴۳ ق.ظ)ahmadnouri نوشته شده توسط:  
نقل قول: این ماشین میتواند c+a+ را بپذیره پس گزینه یک غلط هست
این ماشین که نمیتونه همچین رشته ای رو بپذیره؟!!!! چون اگه ورودی با a شروع بشه که باید بالای پشته A پوش کنه و دیگه نمی تونه از مسیر بالا بره
پس برای چک کردن مسیر بالا باید ورودی با b شروع بشه و هیچ a ای بعد از اون نیاد حالا می تونیم از مسیر بالا بریم پس باز میتونه ۱ c یا بیشتر بپذیره و بعدش میتونه هر چند تا a هم که می خواد داشته باشه که باز در چارچوب زبان گزینه ۱ هستدر مورد سوال ۵۸ هم فکر میکنم گزینه ۳ درسته اگه این سوال کنکور بود من نمیزدم

من منظورم رشته سی پلاس آ پلاس بود که بد افتاده و این رشته را می پذیره. ولی در صورت پذیرفتن این رشته هم گزینه یک رد نمیشه و جواب همان گزینه یک میشه

۰
ارسال: #۱۴

marzieh پاسخ داده:

در مورد سوال ۵۷

فایل‌(های) پیوست شده

ارسال: #۱۵

پشتکار پاسخ داده:

(۲۱ دى ۱۳۹۰ ۰۲:۴۵ ب.ظ)marzieh نوشته شده توسط:  در مورد سوال ۵۷

یه سوال
پشته از ابتدا خالی هست یا پر؟
اگه پر هست چطوری پره؟ مگه اولی با PDA کار می کنیم پشته نباید خالی باشد؟

۰
ارسال: #۱۶

mfXpert پاسخ داده:

سوالات مبتدی

(۲۱ دى ۱۳۹۰ ۰۵:۱۷ ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط:  یه سوال
پشته از ابتدا خالی هست یا پر؟
اگه پر هست چطوری پره؟ مگه اولی با PDA کار می کنیم پشته نباید خالی باشد؟
توی کتاب های مختلف قراردادهای مختلفی وجود داره.ماشین سوال ۵۷ طبق تعریف ماشین های پشته ای تو کتاب لینز نوشته شده.براساس تعریف کتاب لینز علامتی مثل z(هر علامتی دیگه ای هم میتونه باشه نه فقط لزوما z)همیشه به صورت پیش فرض تو پشته وجود داره و هر وقت روی پشته z باشه یعنی پشته خالیه

۰
ارسال: #۱۷

Jooybari پاسخ داده:

سوالات مبتدی

جواب آقای ahmadnouri درمورد سوال ۵۷ درسته. درمورد بقیه سوالات نظری ندارم.
توی پشته در حالت اوله یه z هست. به ازای هر a که گرفت یک A به پشته اضاه میکنه. چه قبلا A بوده و چه نبوده. با تعداد b‌ها اصلاً کاری نداره. تا حالا رشتمون یه تعداد a و b داره و توی پشتمون یا Z داریم یا یه تعداد A (به تعداد a که توی رشته داشتیم) روی Z.
همین که اولین c رو گرفت تا اونجایی که پشت سرهم c میاد رشته رو قبول میکنه و با پشته کاری نداره. اگه تا حالا a نخوند به بالا و اگه حداقل یه a خوند به پایین میره.
توی حالت پایانی بالا هرچی a خوند بازم توی حالت پایانی میمونه. اگه توجه کنین قبل از c هیچ a و بعد از c هیچ b نداریم.
توی حالت پایینی بعد از گرفتن c، ما حداقل یه a توی ورودی داشتیم و به همون تعداد A توی پشته. بعد از گرفتن c یا cها، با aها کاری نداره و به ازای هر b یه A خط میزنه. با خالی شدن پشته تعداد bهای بعد از c با aهای قبل از c برابر میشه و به حالت پایانی میره. بعدشم هرتعداد a که بگیره تاثیر نداره ولی b نمیگیره.
پس جوابمون گزینه ۱ میشه.

ارسال: #۱۸

پشتکار پاسخ داده:

قبول از اول یه Z در پشته در نظر می گیریم. حرفی نیست
حالا چطوری b رو خونده A رو اپ کرده و A رو پوش کرده؟ A از کجا اومده دیگه؟Huh

نکنه از a,Z/AZ اومده؟ اگه اینطوریه پس وقتی AZ رو پوش می کنیم پشته از راست به چپ پر میشه؟ یعنی اول Z سپس A روی Z پوش می شه؟

۰
ارسال: #۱۹

Jooybari پاسخ داده:

سوالات مبتدی

منظور از a,Z/AZ یعنی این ماشین رشته ورودی را میخونه و یه عنصر از پشته پاپ میکنه. اگه عنصر ورودی a و عنصر روی پشته Z بود، به حالت مشخص شده میره و اول Z و بعد A رو پوش میکنه.
یکی از حرکتها (فکر کنم "حرکت" تعریف خوبی نباشه) به این شکل بود: b,A/L (منظور از L لانداست). از حالتی که توش هستین با این حرکت به یه حالت دیگه میرین. رشته ورودیتون روی حرف b قرار داره. فرض کنین پشته شما به شکل AAZ( آخرین عنصر پشته Z) باشه. با این حرکت پشته شما میشه AZ. یعنی یه A پاپ میشه و چیزی بجاش پوش نمیشه.

۰
ارسال: #۲۰

Jooybari پاسخ داده:

سوالات مبتدی

سوال ۵۹ هم به نظر من گزینه ۲ میشه.
الف که رشته تولید نمیکنه و یکی از حالاتش به نال میره (مسلماً مستقل از متن نیست.). پس محدودیت نداره.
طبق تعریف زبان خطی که سمت راست فقط یه حرف بزرگ (رشته ساز) میاد گرامر ب خطیه.
ج هم که رشته a*{ab}*bb رو ایجاد میکنه که معلومه منظمه.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آموزش مکالمه زبان انگلیسی برای مبتدی ها + مکالمه وحشتناک واقعی cyruskingsolomon ۰ ۱,۶۶۸ ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  [دفترچه سوالات] کنکور کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر سال ۹۴ + پاسخ سوالات Farzamm ۶۳ ۳۴,۶۷۲ ۳۱ فروردین ۱۳۹۴ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Farzamm
  بررسی میزان تطبیق سوالات دکتری ۹۴سراسری با سوالات آزمون فراگیرکارشناسی ارشد z-d ۰ ۲,۰۰۴ ۲۸ فروردین ۱۳۹۴ ۰۱:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: z-d
  [دفترچه سوالات] کنکور کارشناسی ارشد IT سال ۹۴ + پاسخ سوالات Farzamm ۲۱ ۱۶,۶۰۴ ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ ۰۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Farzamm
  بهترین کتاب طراحی الگوریتم برای مبتدی چیه؟ sarashahi ۱۲ ۱۵,۹۸۱ ۰۶ آذر ۱۳۹۳ ۰۴:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: roger670
  معرفی یک انتی ویروس واسه یه سیستم مبتدی tabassomesayna ۵ ۲,۷۵۱ ۱۵ مهر ۱۳۹۳ ۰۳:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: crevice
  بررسی سوالات زبان - کامپیوتر ۹۳ (سوالات ۲۳ تا ۳۰ ) mehdi.m2 ۱۰ ۵,۵۱۸ ۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: good-wishes
  با توجه به سوالات کنکور امسال با خوندن کدوم منبع تونستید به سوالات پاسخ بدید؟ MIT ۲ ۳,۸۵۶ ۰۷ تیر ۱۳۹۲ ۰۳:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mohammad.ardeshiri
  سوالات درسی و منابع فقط در تالار "سوالات درسی اعضاء- درخواستهای اعضاء" در هر درس Fardad-A ۶ ۵,۷۴۲ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۵:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: zahraz_0
  سوال مبتدی از Cscan-Scan nina69 ۴ ۲,۳۲۷ ۲۲ دى ۱۳۹۱ ۱۲:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: nina69

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close