تالار گفتمان مانشت
سوالات مبتدی - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲
سوالات مبتدی - پشتکار - ۱۵ دى ۱۳۹۰ ۰۶:۵۳ ب.ظ

سوال ۵۹ جلوی هر گزینه ای نوشته‌ام چیه ولی اشتباهه.
کسی میتونه اشتباهاتمو بگه؟

مدل های سوال ۵۸ رو چطوری میشه حل کرد؟
سوالاتی مثل ۵۷ رو خیلی دیدم ولی نمی دونم چرا نمی تونم بپذیرمش. آخه چطوری هنوز نه a داریم نه b و پشته هم خالیه ولی روی حالت ابتدایی نوشته a یا b رو بخون و A رو پاپ کن!!!!!!!!!!

پیشاپیش از لطفتون سپاسگزارمSmile

سوالات مبتدی - ahmadnouri - 15 دى ۱۳۹۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ

به نظرم
سوال ۵۷ گزینه ۱درسته
سوال ۵۹ گزینه ۲ درسته الف حساس به متن نیست چون در حساس به متن نمیتونیم رشته تهی رو تولید کنیم
گرامری حساس به متن است که برزای تمام قانون های به فرم U--->V طول U کوچکتر مساوی V باشه

RE: سوالات مبتدی - پشتکار - ۱۵ دى ۱۳۹۰ ۰۸:۰۰ ب.ظ

(۱۵ دى ۱۳۹۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ)ahmadnouri نوشته شده توسط:  به نظرم
سوال ۵۷ گزینه ۱درسته
سوال ۵۹ گزینه ۲ درسته الف حساس به متن نیست چون در حساس به متن نمیتونیم رشته تهی رو تولید کنیم
گرامری حساس به متن است که برزای تمام قانون های به فرم U--->V طول U کوچکتر مساوی V باشه

اگه ممکنه با استدلال بگید. گزینه های صحیح رو می دونم
مرسی

RE: سوالات مبتدی - ida_isp - 15 دى ۱۳۹۰ ۱۰:۳۴ ب.ظ

(۱۵ دى ۱۳۹۰ ۰۶:۵۳ ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط:  سوال ۵۹ جلوی هر گزینه ای نوشته‌ام چیه ولی اشتباهه.
کسی میتونه اشتباهاتمو بگه؟

مدل های سوال ۵۸ رو چطوری میشه حل کرد؟
سوالاتی مثل ۵۷ رو خیلی دیدم ولی نمی دونم چرا نمی تونم بپذیرمش. آخه چطوری هنوز نه a داریم نه b و پشته هم خالیه ولی روی حالت ابتدایی نوشته a یا b رو بخون و A رو پاپ کن!!!!!!!!!!

پیشاپیش از لطفتون سپاسگزارمSmile

به نظر منم ۵۷ یه جورایی اشتباهه! هیچکدوم گزینه هاش کاملو درست نیست!!!ConfusedHuh

سوالات مبتدی - pos - 15 دى ۱۳۹۰ ۱۰:۵۷ ب.ظ

۵۷ من گزینه چهار را انتخاب کردم. البته جوابا را نگاه نکردم ببینم کدام گزینه را درست زده.
استدلالم این بود:
این ماشین میتواند c+a+ را بپذیره پس گزینه یک غلط هست چون طول a و b برابر نیست. گزینه دو هم به همین دلیل غلط و گزینه سه هم غلط چون این زبان می تونه c را بپذیره پس طول c‌ها با b‌ها برابر نیست.

RE: سوالات مبتدی - ida_isp - 15 دى ۱۳۹۰ ۱۱:۰۲ ب.ظ

(۱۵ دى ۱۳۹۰ ۱۰:۵۷ ب.ظ)pos نوشته شده توسط:  ۵۷ من گزینه چهار را انتخاب کردم. البته جوابا را نگاه نکردم ببینم کدام گزینه را درست زده.
استدلالم این بود:
این ماشین میتواند c+a+ را بپذیره پس گزینه یک غلط هست چون طول a و b برابر نیست. گزینه دو هم به همین دلیل غلط و گزینه سه هم غلط چون این زبان می تونه c را بپذیره پس طول c‌ها با b‌ها برابر نیست.

منم ۴ زدم! Confused

سوالات مبتدی - pos - 15 دى ۱۳۹۰ ۱۱:۰۳ ب.ظ

جواب را چند زده؟

RE: سوالات مبتدی - ida_isp - 15 دى ۱۳۹۰ ۱۱:۰۶ ب.ظ

(۱۵ دى ۱۳۹۰ ۱۱:۰۳ ب.ظ)pos نوشته شده توسط:  جواب را چند زده؟

۱

سوالات مبتدی - pos - 15 دى ۱۳۹۰ ۱۱:۱۳ ب.ظ

جوابش درست هست. اشتباه از ما بوده.

سوالات مبتدی - پشتکار - ۱۵ دى ۱۳۹۰ ۱۱:۱۴ ب.ظ

ای بابا
یکی نیست درد ما را درمان کند
چطوری توی پشته ای که دفعه اول خالیه یه A پاپ کنم و دوتا A پوش؟؟؟
کسی نمی دونه؟؟؟
چطوری حلش کردید؟

سوالات مبتدی - pos - 15 دى ۱۳۹۰ ۱۱:۴۰ ب.ظ

اخوی پشته که خالی نیست. z مقدار اولیه پشته هست. و به ازای هر کدام از a و b‌ها دو تا حالت تعریف کرده. مثلا:
a,z/Az‌: یعنی اگر روی نوار a بود و محتوای پشته z آنگاه a را به بالای پشته اضافه کن.
a,A/AA‌: یعنی اگر روی نوار a بود و بالای پشته (یعنی یکبار حداقل حالت قبلی اتفاق افتاده و الان بالای پشته A هست) آنگاه یک A دیگر به بالای پشته اضافه کن.
و همین کار برای b هم شده.

امیدوارم متوجه منظورتان شده باشم.

سوالات مبتدی - ahmadnouri - 16 دى ۱۳۹۰ ۰۲:۴۳ ق.ظ

(۱۵ دى ۱۳۹۰ ۰۸:۰۰ ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط:  اگه ممکنه با استدلال بگید. گزینه های صحیح رو می دونم
مرسی
من که برای سوال ۵۹ دلیل آوردم
اما برای سوال ۵۷
در حالت اول برای هر a که میاد یه A در پشته قرار میده و برای b‌ها هم که کاری نمیکنه اگه ورودی بستار a+b باشه مسیر بالایی رو نموتنه بره و در مسیر پایینی حتما ۱ c یا بیشتر میپذیره و بعد در مسیر باقیمانده به ازای a‌ها کاری نمی کنه و برای هر b یه A رو از پشته حذف میکنه تا اینجا که گزینه ۱ درسته
(۱۵ دى ۱۳۹۰ ۱۰:۵۷ ب.ظ)pos نوشته شده توسط:  این ماشین میتواند c+a+ را بپذیره پس گزینه یک غلط هست
این ماشین که نمیتونه همچین رشته ای رو بپذیره؟!!!! چون اگه ورودی با a شروع بشه که باید بالای پشته A پوش کنه و دیگه نمی تونه از مسیر بالا بره
پس برای چک کردن مسیر بالا باید ورودی با b شروع بشه و هیچ a ای بعد از اون نیاد حالا می تونیم از مسیر بالا بریم پس باز میتونه ۱ c یا بیشتر بپذیره و بعدش میتونه هر چند تا a هم که می خواد داشته باشه که باز در چارچوب زبان گزینه ۱ هست
در مورد سوال ۵۸ هم فکر میکنم گزینه ۳ درسته اگه این سوال کنکور بود من نمیزدم

سوالات مبتدی - pos - 16 دى ۱۳۹۰ ۱۲:۱۷ ب.ظ

(۱۶ دى ۱۳۹۰ ۰۲:۴۳ ق.ظ)ahmadnouri نوشته شده توسط:  
نقل قول: این ماشین میتواند c+a+ را بپذیره پس گزینه یک غلط هست
این ماشین که نمیتونه همچین رشته ای رو بپذیره؟!!!! چون اگه ورودی با a شروع بشه که باید بالای پشته A پوش کنه و دیگه نمی تونه از مسیر بالا بره
پس برای چک کردن مسیر بالا باید ورودی با b شروع بشه و هیچ a ای بعد از اون نیاد حالا می تونیم از مسیر بالا بریم پس باز میتونه ۱ c یا بیشتر بپذیره و بعدش میتونه هر چند تا a هم که می خواد داشته باشه که باز در چارچوب زبان گزینه ۱ هستدر مورد سوال ۵۸ هم فکر میکنم گزینه ۳ درسته اگه این سوال کنکور بود من نمیزدم

من منظورم رشته سی پلاس آ پلاس بود که بد افتاده و این رشته را می پذیره. ولی در صورت پذیرفتن این رشته هم گزینه یک رد نمیشه و جواب همان گزینه یک میشه

RE: سوالات مبتدی - marzieh - 21 دى ۱۳۹۰ ۰۲:۴۵ ب.ظ

در مورد سوال ۵۷

RE: سوالات مبتدی - پشتکار - ۲۱ دى ۱۳۹۰ ۰۵:۱۷ ب.ظ

(۲۱ دى ۱۳۹۰ ۰۲:۴۵ ب.ظ)marzieh نوشته شده توسط:  در مورد سوال ۵۷

یه سوال
پشته از ابتدا خالی هست یا پر؟
اگه پر هست چطوری پره؟ مگه اولی با PDA کار می کنیم پشته نباید خالی باشد؟