زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۲۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تناقض در برخی تست ها

ارسال:

mosaferkuchulu پرسیده:

تناقض در برخی تست ها

بچه‌ها من فصل یک و خوندم!تست ا رو از روی سه کتاب پارسه و پوران و مقسمی نگاه کردم!بعضی از تست‌ها جواب های متفاوت و بعضا متناقضی به هم دارند!من گیج شدم!!باید چی کار کنم؟HuhHuhHuh
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

ahmadi_development پاسخ داده:

RE: تناقض در برخی تست ها

معمولا این اتفاق زمانی می افته که سوال غلط بوده ویا ابهام داشته به همین خاطر بین علما اختلاف افتاده بعضی وقت‌ها هم سواد بعضی‌ها می ذنه بالا ومعلوم نیست چه جور استدلال می کنندگه ادرس سوال‌ها رو می دادی مثلا سال ونوع کنکوروابتدای سوال رو شاید بتونم کمکی بهت بکنم
یا علی

۰
ارسال:

mosaferkuchulu پاسخ داده:

تناقض در برخی تست ها

مثلا تو یکی از سوالای مقسمی گفته ایندکس گذاری مربوط به دید داخلی هست!بعد تو پارسه گفته ایندکس گذاری مربوط به لایه‌ی فیزیکیه!
یا مثلا تو پوران پژوهش نوشته کلیدی که می تونه تهی باشه کلید هش هست!اما تو پارسه گفته کلید خارجی هست(فکر کنم دومی درست باشه)
یا کلا یه سری تناقضات که از مقایسه‌ی دو تا تست غیر مشابه پیش می اد!
حالا سوال من اینه که کدوم کتاب معتبر‌تر هست؟

ارسال:

ahmadi_development پاسخ داده:

(۱۲ دى ۱۳۹۰ ۰۱:۵۹ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  مثلا تو یکی از سوالای مقسمی گفته ایندکس گذاری مربوط به دید داخلی هست!بعد تو پارسه گفته ایندکس گذاری مربوط به لایه‌ی فیزیکیه!
یا مثلا تو پوران پژوهش نوشته کلیدی که می تونه تهی باشه کلید هش هست!اما تو پارسه گفته کلید خارجی هست(فکر کنم دومی درست باشه)
یا کلا یه سری تناقضات که از مقایسه‌ی دو تا تست غیر مشابه پیش می اد!
حالا سوال من اینه که کدوم کتاب معتبر‌تر هست؟

در مورد کلید‌ها در دیتابیس ،کلیدی به نام هش وجود نداره واین حربه طراح بوده اما اینکه ایا کلید خارجی می تواند تهی باشد ،بله می تواند ولی نه برای همیشه ،مثال می زنم فرض کنید دو موجودیت دانشجو واستاد راهنما‌، قطعا وقتی دانشجویی تازه وارد دانشگاه شده در همان ابتدا استاد راهنما را انتخاب نمی کند و معمولا در ترم های اخر این اتفاق می افته پس کلید خارجی ارتباط دهنده بین دو موجودیت استاد راهنما ودانشجو به طور موقت باید null باشداینکه می گیم به طور موقت منظور اینه که ما از کلید خارجی برای برقراری ارتباط بین دو موجودیت استفاده می کنیم وقتی این کلید قرار باشد تا اخر null بماند وارتباطی ایجاد نشود چرا ما اصلاکلید یک موجودیت را در جدول دیگر به عنوان کلید خارجی استفاده کرده ایم وااگر این اتفاق افتاده باشد قطعا غلط است
ولی در مورد سوال اول:
لایه فیزیکی همان لایه داخلی است
چون به لایه ادراکی ،دید ادراکی هم می گن
به همون خاطر اقای مقسمی لایه داخلی رو دید داخلی بیان کرده که به نظرم اون معنی رو نمی رسونه
موضوع این لایه چگونگی ذخیره سازی فیزیکی اطلاعات در دیسک است چه جوری این اطلاعات قطعه قطعه بشه یا این قطعات برروی کدوم دیسک‌ها قرار بگیره ایا اطلاعت روی دیسک رمزنگاری بشه یا نه و...
اما اینکه ایندکس گذاری در این لایه بحث می شه بله درجواب تست ازاد ۸۴در کتاب‌ها (منظور پوران ومقسمی و..)
این جوری گفته شده البته درمورد ایندکس توضیح نداده اند که چرا این گزینه درست است ولی قبولش برای من سخته چون وقتی ما می اییم ایندکس می گذاریم این ایندکس درختی درحافظه رم ایجاد می کند ودر حافظه جستجو می کنه ودرواقع درذخیره سازی اطلاعت در دیسک تاثیری ندارد مگر اینکه منطور از ایندکس ،همان روشهای ذخیره سازی در سیستم فایلینگ که شامل پایل‌، ترتیبی،شاخص دارو.. می شه که بگه در سطح لایه فیزیکی اطلاعات به صورت فایل های که ایندکس گذاری شده اند ذحیره شده است قابل قبول است
اما در مورد کتاب‌ها به قطع هیچ کتاب بازاری رو تو این درس پیشنهاد نمی کنم چه مقسمی باشه چه پوران دراین کتاب‌ها اولا به سوالات جواب تشریحی داده نشده واگر داده شده جواب تراشی بوده
وحتی در متن درسی کتاب اشتبهات فاحشی شده البته در مورد متن کتاب مقسمی می گم چون متن پوران را نخوندم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

موج پاسخ داده:

تناقض در برخی تست ها

من که متوجه نمیشم کلید هش توی درس پایگاه داده !!!!
یا تفاوت دید داخلی و لایه فیزیکی در چیه خوب مگه غیر اینه که ما در لایه فیزیکی دید داخلی داریم !!!
نمیدونم من چند هفته پایگاه نخوندم قاطی کردم یا شما چند تا پایگاه خوندید اسیر بازی کلمات شدین

ارسال:

(۱۲ دى ۱۳۹۰ ۰۲:۱۱ ب.ظ)موج نوشته شده توسط:  من که متوجه نمیشم کلید هش توی درس پایگاه داده !!!!
یا تفاوت دید داخلی و لایه فیزیکی در چیه خوب مگه غیر اینه که ما در لایه فیزیکی دید داخلی داریم !!!
نمیدونم من چند هفته پایگاه نخوندم قاطی کردم یا شما چند تا پایگاه خوندید اسیر بازی کلمات شدین

کلید هش مربوط به سوال اول از فصل اول پوران!منم متوجه نمی شم چه ربطی به پایگاه داده داره!تست مهندسی سال ۸۲ هست!

متوجه اشتباهم در مورد قسمت دوم شدم!ممنون
البته این جا گفته دید داخلی یک دید فایلی از محیط فیزیکی هست و مستقل از جنبه های ذخیره سازی هیت!
یا مثلا یه تناقض دیگه این بود که تو مقسمی گفته وجود قفل‌ها باعث افزایش سرعت عملیات روی بانک اطلاعاتی میشه!در حالی که همین تست و پوران یه جور دیگه جواب داده و گفته قفل باعث کاهش سرعت می شه(تست ۱۴ مقسمی)

و یا مثلا تو مقسمی گفته از معایب بانک نسبت به فایل افزایش زمان اجرای برنامه های کاربردیه!؟
در حالی که به نظر من باعث کاهش امنیت میشه و یه جا دیگه تو یکی از تست‌ها هم خودش گفته باعث کاهش امنیت می شه!(تست ۲۰ و ۲۴ مقسمی)

۰
ارسال:

fatima1537 پاسخ داده:

تناقض در برخی تست ها

(۱۲ دى ۱۳۹۰ ۰۱:۵۹ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  دید داخلی هست!بعد تو پارسه گفته ایندکس گذاری مربوط به لایه‌ی فیزیکیه!
توی کتاب مقسمی گفته "دید داخلی یا فیزیکی" که هر دو رو یکی فرض کرده
باز هم توی مقسمی فقط کلید خارجی رو گفته که میتونه خالی باشه واسمی از هش نیاورده
این جور تفاوت اصطلاحات توی منابع مختلف زیاد هست.البته بیشتر توی منابع اصلی نه کتابهای تست

۰
ارسال:

موج پاسخ داده:

تناقض در برخی تست ها

(۱۲ دى ۱۳۹۰ ۰۲:۳۰ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  
(12 دى ۱۳۹۰ ۰۱:۵۹ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  دید داخلی هست!بعد تو پارسه گفته ایندکس گذاری مربوط به لایه‌ی فیزیکیه!
توی کتاب مقسمی گفته "دید داخلی یا فیزیکی" که هر دو رو یکی فرض کرده
باز هم توی مقسمی فقط کلید خارجی رو گفته که میتونه خالی باشه واسمی از هش نیاورده
دقیقا با فاطیما خانوم موافقم
من که از روی مقسمی میخونم مشکلی هم ندارم پارسال که خوب نتیجه گرفتم تا امسال تستاش چه طور باشه

۰
ارسال:

fatima1537 پاسخ داده:

تناقض در برخی تست ها

من هم از مقمسی راضی بودم.البته وقت خوندن ومقایسه با منابع دیگه رو ندارم به نظر من هم همونطور که دوستان دیگه گفتن بهتره یه منبع خوب انتخاب کنیم و از روی همون بخونیم و حداقل الان که فرصت کمی هست نریم سراغ منابع دیگه

۰
ارسال: #۱۰

تناقض در برخی تست ها

باد عزیز!این چیزایی که شما می گین و من اگر سال دیگه کنکور داشتم خوب بود!الان یه فکری به حال من بکنید !حالا من همون مقسمی و می خونم!هر چند که به نظرم بی اشکال نیست!

ارسال: #۱۱

مازیار صفایی پاسخ داده:

(۱۲ دى ۱۳۹۰ ۰۴:۰۹ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  باد عزیز!این چیزایی که شما می گین و من اگر سال دیگه کنکور داشتم خوب بود!الان یه فکری به حال من بکنید !حالا من همون مقسمی و می خونم!هر چند که به نظرم بی اشکال نیست!

کتاب حق جو بسیار کم حجمه!
خیلی خیلی کم حجمه. من سوار اتوبوس بودم که کتاب رو خریدم تا رسیدم خونه دو فصلش رو با چشم خوندم. اینقدر راحته
توصیه بچه های قبل این بوده که معمولا سوالات خوندنی( جاخالی هاBig Grin) از کتاب حق جو می یاد
قیمت جلد اولش به ۵۰۰۰ تومن هم نمی رسه!

به هر حال مقسمی هم خوفه!Dodgy

۰
ارسال: #۱۲

fatima1537 پاسخ داده:

تناقض در برخی تست ها

یه سئوال ازتون داشتم.کتاب چاپ سال ۹۰ مقسمی فرق زیادی با چاپهای قدیمش داره و بهتر شده؟ من چاپ چند سال پیش رو دارم اون هم خوب بود.

۰
ارسال: #۱۳

fatima1537 پاسخ داده:

تناقض در برخی تست ها

(۱۲ دى ۱۳۹۰ ۱۰:۲۵ ب.ظ)Complement نوشته شده توسط:  یک مقداری هرس شده فقط!
پس خدارو شکر که همون چاپ قبلی رو داشتمSmile

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Video دانلود رایگان نکته و تست شبکه های کامپیوتری Farzamm ۱۱ ۱۷,۶۰۴ ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M.rahimi20
  منظور از "ارائه مدل" در برخی پایان نامه ها چیست؟ one hacker alone ۰ ۱,۹۸۳ ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کلاس خصوصی حل تست های کنکور zeynaab ۰ ۱,۶۶۲ ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ ۰۶:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: zeynaab
  نیاز به تست های سال ۹۵ کتاب راهیان MBe ۲ ۲,۹۳۶ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۱۰:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: royka
  تست های گرامر زبان عمومی ارشد (با پاسخ های تشریحی) ali.arr74 ۰ ۲,۶۲۱ ۱۳ مهر ۱۳۹۶ ۰۱:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: ali.arr74
  معرفی منابع و گرایش های مرتبط با فایل های صوتی و تصویری و پخش کننده های صوت و تصویر R.g- ۴ ۳,۶۱۷ ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: blackhalo1989
  درخواست حل تست - هاب ۴۴۰۰۰۰ ۱ ۲,۷۰۴ ۰۹ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Saman
  زمان سفر دانشگاه ها خارج از تهران برای برخی انتخاب های شبکه و امنیت از تهران alilash ۱ ۱,۷۹۷ ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: *afsoon*
  بررسی برخی از سوالات معماری IT 96 arash691 ۰ ۱,۰۳۷ ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۲:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: arash691
  بررسی برخی از سوالات سیستم عامل IT 96 arash691 ۵ ۴,۰۸۱ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۱:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Saman

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close