تالار گفتمان مانشت
تناقض در برخی تست ها - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲
تناقض در برخی تست ها - mosaferkuchulu - 12 دى ۱۳۹۰ ۰۳:۵۳ ق.ظ

بچه‌ها من فصل یک و خوندم!تست ا رو از روی سه کتاب پارسه و پوران و مقسمی نگاه کردم!بعضی از تست‌ها جواب های متفاوت و بعضا متناقضی به هم دارند!من گیج شدم!!باید چی کار کنم؟HuhHuhHuh

RE: تناقض در برخی تست ها - ahmadi_development - 12 دى ۱۳۹۰ ۰۴:۴۳ ق.ظ

معمولا این اتفاق زمانی می افته که سوال غلط بوده ویا ابهام داشته به همین خاطر بین علما اختلاف افتاده بعضی وقت‌ها هم سواد بعضی‌ها می ذنه بالا ومعلوم نیست چه جور استدلال می کنندگه ادرس سوال‌ها رو می دادی مثلا سال ونوع کنکوروابتدای سوال رو شاید بتونم کمکی بهت بکنم
یا علی

تناقض در برخی تست ها - mosaferkuchulu - 12 دى ۱۳۹۰ ۰۱:۵۹ ب.ظ

مثلا تو یکی از سوالای مقسمی گفته ایندکس گذاری مربوط به دید داخلی هست!بعد تو پارسه گفته ایندکس گذاری مربوط به لایه‌ی فیزیکیه!
یا مثلا تو پوران پژوهش نوشته کلیدی که می تونه تهی باشه کلید هش هست!اما تو پارسه گفته کلید خارجی هست(فکر کنم دومی درست باشه)
یا کلا یه سری تناقضات که از مقایسه‌ی دو تا تست غیر مشابه پیش می اد!
حالا سوال من اینه که کدوم کتاب معتبر‌تر هست؟

تناقض در برخی تست ها - موج - ۱۲ دى ۱۳۹۰ ۰۲:۱۱ ب.ظ

من که متوجه نمیشم کلید هش توی درس پایگاه داده !!!!
یا تفاوت دید داخلی و لایه فیزیکی در چیه خوب مگه غیر اینه که ما در لایه فیزیکی دید داخلی داریم !!!
نمیدونم من چند هفته پایگاه نخوندم قاطی کردم یا شما چند تا پایگاه خوندید اسیر بازی کلمات شدین

تناقض در برخی تست ها - fatima1537 - 12 دى ۱۳۹۰ ۰۲:۳۰ ب.ظ

(۱۲ دى ۱۳۹۰ ۰۱:۵۹ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  دید داخلی هست!بعد تو پارسه گفته ایندکس گذاری مربوط به لایه‌ی فیزیکیه!
توی کتاب مقسمی گفته "دید داخلی یا فیزیکی" که هر دو رو یکی فرض کرده
باز هم توی مقسمی فقط کلید خارجی رو گفته که میتونه خالی باشه واسمی از هش نیاورده
این جور تفاوت اصطلاحات توی منابع مختلف زیاد هست.البته بیشتر توی منابع اصلی نه کتابهای تست

تناقض در برخی تست ها - موج - ۱۲ دى ۱۳۹۰ ۰۲:۳۲ ب.ظ

(۱۲ دى ۱۳۹۰ ۰۲:۳۰ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  
(12 دى ۱۳۹۰ ۰۱:۵۹ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  دید داخلی هست!بعد تو پارسه گفته ایندکس گذاری مربوط به لایه‌ی فیزیکیه!
توی کتاب مقسمی گفته "دید داخلی یا فیزیکی" که هر دو رو یکی فرض کرده
باز هم توی مقسمی فقط کلید خارجی رو گفته که میتونه خالی باشه واسمی از هش نیاورده
دقیقا با فاطیما خانوم موافقم
من که از روی مقسمی میخونم مشکلی هم ندارم پارسال که خوب نتیجه گرفتم تا امسال تستاش چه طور باشه

تناقض در برخی تست ها - fatima1537 - 12 دى ۱۳۹۰ ۰۲:۵۹ ب.ظ

من هم از مقمسی راضی بودم.البته وقت خوندن ومقایسه با منابع دیگه رو ندارم به نظر من هم همونطور که دوستان دیگه گفتن بهتره یه منبع خوب انتخاب کنیم و از روی همون بخونیم و حداقل الان که فرصت کمی هست نریم سراغ منابع دیگه

RE: تناقض در برخی تست ها - mosaferkuchulu - 12 دى ۱۳۹۰ ۰۳:۰۹ ب.ظ

(۱۲ دى ۱۳۹۰ ۰۲:۱۱ ب.ظ)موج نوشته شده توسط:  من که متوجه نمیشم کلید هش توی درس پایگاه داده !!!!
یا تفاوت دید داخلی و لایه فیزیکی در چیه خوب مگه غیر اینه که ما در لایه فیزیکی دید داخلی داریم !!!
نمیدونم من چند هفته پایگاه نخوندم قاطی کردم یا شما چند تا پایگاه خوندید اسیر بازی کلمات شدین

کلید هش مربوط به سوال اول از فصل اول پوران!منم متوجه نمی شم چه ربطی به پایگاه داده داره!تست مهندسی سال ۸۲ هست!

متوجه اشتباهم در مورد قسمت دوم شدم!ممنون
البته این جا گفته دید داخلی یک دید فایلی از محیط فیزیکی هست و مستقل از جنبه های ذخیره سازی هیت!
یا مثلا یه تناقض دیگه این بود که تو مقسمی گفته وجود قفل‌ها باعث افزایش سرعت عملیات روی بانک اطلاعاتی میشه!در حالی که همین تست و پوران یه جور دیگه جواب داده و گفته قفل باعث کاهش سرعت می شه(تست ۱۴ مقسمی)

و یا مثلا تو مقسمی گفته از معایب بانک نسبت به فایل افزایش زمان اجرای برنامه های کاربردیه!؟
در حالی که به نظر من باعث کاهش امنیت میشه و یه جا دیگه تو یکی از تست‌ها هم خودش گفته باعث کاهش امنیت می شه!(تست ۲۰ و ۲۴ مقسمی)

RE: تناقض در برخی تست ها - مازیار صفایی - ۱۲ دى ۱۳۹۰ ۰۳:۴۸ ب.ظ

(۱۲ دى ۱۳۹۰ ۰۳:۰۹ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  
(12 دى ۱۳۹۰ ۰۲:۱۱ ب.ظ)موج نوشته شده توسط:  من که متوجه نمیشم کلید هش توی درس پایگاه داده !!!!

کلید هش مربوط به سوال اول از فصل اول پوران!منم متوجه نمی شم چه ربطی به پایگاه داده داره!تست مهندسی سال ۸۲ هست!

متوجه اشتباهم در مورد قسمت دوم شدم!ممنون
البته این جا گفته دید داخلی یک دید فایلی از محیط فیزیکی هست و مستقل از جنبه های ذخیره سازی هیت!
یا مثلا یه تناقض دیگه این بود که تو مقسمی گفته وجود قفل‌ها باعث افزایش سرعت عملیات روی بانک اطلاعاتی میشه!در حالی که همین تست و پوران یه جور دیگه جواب داده و گفته قفل باعث کاهش سرعت می شه(تست ۱۴ مقسمی)

و یا مثلا تو مقسمی گفته از معایب بانک نسبت به فایل افزایش زمان اجرای برنامه های کاربردیه!؟
در حالی که به نظر من باعث کاهش امنیت میشه و یه جا دیگه تو یکی از تست‌ها هم خودش گفته باعث کاهش امنیت می شه!(تست ۲۰ و ۲۴ مقسمی)
من آخر پایگاه دادمBig Grin
مقسمی کمترین اشکالات رو در درس پایگاه داده داره.
البته من معمولا به جواب های تشریحیش نگاه نمی کنم چون بلدمBig Grin

اما اگه می خواهی از قسمت های خوندنیش نتیجه بگیری کتاب حق جو خوبه. هم خیلی باز باز نوشته زود تموم می شه هم توش شعرم داره. خیلی کتاب رون و خوبیه. برای جمع بندی و تسلط عالیه.

من دیت رو هم دو جلدشو قبلا‌ها برای عشقش خوندم.
رانکوهی هم مرجع دانشگاهمون بود.

نظری که می دم با مطالعه استCool

البته کلا اعتماد به نفسم کمه!Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinTongueTongueTongueTongueBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinWink

تناقض در برخی تست ها - mosaferkuchulu - 12 دى ۱۳۹۰ ۰۴:۰۹ ب.ظ

باد عزیز!این چیزایی که شما می گین و من اگر سال دیگه کنکور داشتم خوب بود!الان یه فکری به حال من بکنید !حالا من همون مقسمی و می خونم!هر چند که به نظرم بی اشکال نیست!

RE: تناقض در برخی تست ها - مازیار صفایی - ۱۲ دى ۱۳۹۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ

(۱۲ دى ۱۳۹۰ ۰۴:۰۹ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  باد عزیز!این چیزایی که شما می گین و من اگر سال دیگه کنکور داشتم خوب بود!الان یه فکری به حال من بکنید !حالا من همون مقسمی و می خونم!هر چند که به نظرم بی اشکال نیست!

کتاب حق جو بسیار کم حجمه!
خیلی خیلی کم حجمه. من سوار اتوبوس بودم که کتاب رو خریدم تا رسیدم خونه دو فصلش رو با چشم خوندم. اینقدر راحته
توصیه بچه های قبل این بوده که معمولا سوالات خوندنی( جاخالی هاBig Grin) از کتاب حق جو می یاد
قیمت جلد اولش به ۵۰۰۰ تومن هم نمی رسه!

به هر حال مقسمی هم خوفه!Dodgy

RE: تناقض در برخی تست ها - ahmadi_development - 12 دى ۱۳۹۰ ۰۵:۴۵ ب.ظ

(۱۲ دى ۱۳۹۰ ۰۱:۵۹ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  مثلا تو یکی از سوالای مقسمی گفته ایندکس گذاری مربوط به دید داخلی هست!بعد تو پارسه گفته ایندکس گذاری مربوط به لایه‌ی فیزیکیه!
یا مثلا تو پوران پژوهش نوشته کلیدی که می تونه تهی باشه کلید هش هست!اما تو پارسه گفته کلید خارجی هست(فکر کنم دومی درست باشه)
یا کلا یه سری تناقضات که از مقایسه‌ی دو تا تست غیر مشابه پیش می اد!
حالا سوال من اینه که کدوم کتاب معتبر‌تر هست؟

در مورد کلید‌ها در دیتابیس ،کلیدی به نام هش وجود نداره واین حربه طراح بوده اما اینکه ایا کلید خارجی می تواند تهی باشد ،بله می تواند ولی نه برای همیشه ،مثال می زنم فرض کنید دو موجودیت دانشجو واستاد راهنما‌، قطعا وقتی دانشجویی تازه وارد دانشگاه شده در همان ابتدا استاد راهنما را انتخاب نمی کند و معمولا در ترم های اخر این اتفاق می افته پس کلید خارجی ارتباط دهنده بین دو موجودیت استاد راهنما ودانشجو به طور موقت باید null باشداینکه می گیم به طور موقت منظور اینه که ما از کلید خارجی برای برقراری ارتباط بین دو موجودیت استفاده می کنیم وقتی این کلید قرار باشد تا اخر null بماند وارتباطی ایجاد نشود چرا ما اصلاکلید یک موجودیت را در جدول دیگر به عنوان کلید خارجی استفاده کرده ایم وااگر این اتفاق افتاده باشد قطعا غلط است
ولی در مورد سوال اول:
لایه فیزیکی همان لایه داخلی است
چون به لایه ادراکی ،دید ادراکی هم می گن
به همون خاطر اقای مقسمی لایه داخلی رو دید داخلی بیان کرده که به نظرم اون معنی رو نمی رسونه
موضوع این لایه چگونگی ذخیره سازی فیزیکی اطلاعات در دیسک است چه جوری این اطلاعات قطعه قطعه بشه یا این قطعات برروی کدوم دیسک‌ها قرار بگیره ایا اطلاعت روی دیسک رمزنگاری بشه یا نه و...
اما اینکه ایندکس گذاری در این لایه بحث می شه بله درجواب تست ازاد ۸۴در کتاب‌ها (منظور پوران ومقسمی و..)
این جوری گفته شده البته درمورد ایندکس توضیح نداده اند که چرا این گزینه درست است ولی قبولش برای من سخته چون وقتی ما می اییم ایندکس می گذاریم این ایندکس درختی درحافظه رم ایجاد می کند ودر حافظه جستجو می کنه ودرواقع درذخیره سازی اطلاعت در دیسک تاثیری ندارد مگر اینکه منطور از ایندکس ،همان روشهای ذخیره سازی در سیستم فایلینگ که شامل پایل‌، ترتیبی،شاخص دارو.. می شه که بگه در سطح لایه فیزیکی اطلاعات به صورت فایل های که ایندکس گذاری شده اند ذحیره شده است قابل قبول است
اما در مورد کتاب‌ها به قطع هیچ کتاب بازاری رو تو این درس پیشنهاد نمی کنم چه مقسمی باشه چه پوران دراین کتاب‌ها اولا به سوالات جواب تشریحی داده نشده واگر داده شده جواب تراشی بوده
وحتی در متن درسی کتاب اشتبهات فاحشی شده البته در مورد متن کتاب مقسمی می گم چون متن پوران را نخوندم

RE: تناقض در برخی تست ها - mosaferkuchulu - 12 دى ۱۳۹۰ ۰۸:۱۷ ب.ظ

(۱۲ دى ۱۳۹۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ)باد نوشته شده توسط:  
(12 دى ۱۳۹۰ ۰۴:۰۹ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  باد عزیز!این چیزایی که شما می گین و من اگر سال دیگه کنکور داشتم خوب بود!الان یه فکری به حال من بکنید !حالا من همون مقسمی و می خونم!هر چند که به نظرم بی اشکال نیست!

خیلی خیلی کم حجمه. من سوار اتوبوس بودم که کتاب رو خریدم تا رسیدم خونه دو فصلش رو با چشم خوندم. اینقدر راحته
توصیه بچه های قبل این بوده که معمولا سوالات خوندنی( جاخالی هاBig Grin) از کتاب حق جو می یاد

برم کتابفروشی بگم پایگاه داده‌ی حق جو رو می خوام حله؟

RE: تناقض در برخی تست ها - مازیار صفایی - ۱۲ دى ۱۳۹۰ ۰۸:۴۷ ب.ظ

(۱۲ دى ۱۳۹۰ ۰۸:۱۷ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  
(12 دى ۱۳۹۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ)باد نوشته شده توسط:  
(12 دى ۱۳۹۰ ۰۴:۰۹ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  باد عزیز!این چیزایی که شما می گین و من اگر سال دیگه کنکور داشتم خوب بود!الان یه فکری به حال من بکنید !حالا من همون مقسمی و می خونم!هر چند که به نظرم بی اشکال نیست!

برم کتابفروشی بگم پایگاه داده‌ی حق جو رو می خوام حله؟

بله !
عنوان کتاب: بانک اطلاعاتی علمی - کاربری
انتشارات دانشگاه علم و صنعت ایران
جلد اول: مفاهیم بنیادین
تالیف دکتر مصطفی حق جو
قیمت‌: ۴۰۰۰ تومان
چاپ یازدهم ۱۳۸۹

تناقض در برخی تست ها - fatima1537 - 12 دى ۱۳۹۰ ۱۰:۰۳ ب.ظ

یه سئوال ازتون داشتم.کتاب چاپ سال ۹۰ مقسمی فرق زیادی با چاپهای قدیمش داره و بهتر شده؟ من چاپ چند سال پیش رو دارم اون هم خوب بود.