زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۵۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال کنکور علوم کامپیوتر سال ۸۷ (پایپ لاین)

ارسال:

مازیار صفایی پرسیده:

Bug سوال کنکور علوم کامپیوتر سال ۸۷ (پایپ لاین)

تابع Speed up برای یک سیستم پایپ لاین(علوم کامپیوتر ۸۷ صفحه ۱۷۸ پوران)
گزینه صحیح رو ۴ انتخاب کردن.
کسی می تونه توضیح بده؟

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۲
ارسال:

hadi_m پاسخ داده:

RE: تابع Speed up برای یک سیستم پایپ لاین

(۰۵ دى ۱۳۹۰ ۰۹:۴۳ ب.ظ)باد نوشته شده توسط:  کسی می تونه توضیح بده؟

من مقدار [tex]\frac{N}{1 fp(N-1)}[/tex] رو به دست اوردم
من اول جواب رو با توجه به گزینه‌ها حدس زدم و برای حدس زدن استدلال زیر رو به کار بردم:
با توجه به فرمول عموی تسریع هر دستور در سیتم بدون پایپ نیاز به N کلاک دارد (به ازاء هر دستور حتی در بی نهایت )و در سیستم بدون پایپ هر دستور وقتی پایپ پر است (در بی نهایت) نیاز به یک کلاک دارد اما از انجا که به نرخ f دستورات پرش داریم و به ازای نرخ fp پایپ خالی میشود باید این نرخ رو هم در نظر بگیریم که میشود [tex](1 fp)[/tex]

نکته‌: من در این استدلال تعداد دستورات رو بی نهایت در نظر گرفتم و از سر بار اجرای اولین دستور که N کلاک طول میکشد صرفنظر کردم .

اما راه حل دقیق این است که شما تعداد دستورات رو مثلا m فرض کنید و بر اساس ان سرعت تسزیع رو به دست باورید و در نهایت حد انرا زمانی که تعداد دستورات به سمت بی نهایت میرود رو به دست باورید که در اون صورت جواب که من از این روش به دست اوردم [tex]\frac{N}{1 fp(N-1)}[/tex] که در این حالت هم تنها باگزینه ۴ همخوانی دارد .

۰
ارسال:

Bache Mosbat پاسخ داده:

تابع Speed up برای یک سیستم پایپ لاین

شما کتاب quantitative approach رو می گین دیگه؟! . نکنه کتاب software hardware رو دارین نگاه می کنین . این کتاب پیوست A اش کلا پایپ لاین هست! خیلی هم مفیده .

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۶۵۶ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۹۹ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۱,۹۹۴ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۱۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۵۱۹ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
  سوال ۸ دکتری علوم کامپیوتر سال ۹۴ ss311 ۲ ۳,۰۹۵ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  سوال ۱۴ علوم کامپیوتر ۹۶ ss311 ۴ ۳,۳۵۲ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۳ ب.ظ
  جایگشت( ارشد علوم کامپیوتر ۹۸ ) ss311 ۰ ۱,۶۹۵ ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۴۵ ب.ظ
  رنگ کردن رئوس گراف( ارشد علوم کامپیوتر ۹۸ ) ss311 ۰ ۱,۸۹۰ ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۴۳ ب.ظ
  سوال ۳ دکتری علوم کامپیوتر ۹۷ ss311 ۲ ۲,۵۹۹ ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ ۰۴:۴۵ ب.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close