زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۴۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مصاحبه با رتبه ۱۵ هوش و۲۴ معماری

ارسال:
۲۴ مهر ۱۳۸۹, ۱۰:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ فروردین ۱۳۹۱ ۰۹:۴۶ ب.ظ، توسط fatima1537.)
مصاحبه با رتبه ۱۵ هوش و۲۴ معماری
وحید اسماعیل زاده – متولد سال ۱۳۶۲-شهرستان خوی . تا دوم دبیرستان در شهرستان خوی سکونت داشتیم که دو سال اول دبیرستان را در دبیرستان نمونه دولتی شهید مدرس مشغول تحصیل کردم و سال سوم و پیش دانشگاهی را در دبیرستان نمونه دولتی رشد منطقه ۱۶ تهران سپری کردم.
در سال ۱۳۸۰ وارد دانشگاه علم وصنعت ایران شدم .رشته تحصیلی‌ام مهندسی کامپیوتر می باشد.در خانواده ای معمولی که تحصیلات یک امر واجب در آن به حساب می آید بزرگ شدم .
● معدل دیپلم و پیش دانشگاهی ؟
جواب:
معدل دیپلم: .۰۵/ ۱۹
معدل پیش دانشگاهی: ۱۳/ ۱۹
● در مدرسه هم شاگرد اول بودید؟
تا آخر دوره راهنمایی همیشه شاگرد اول بودم و سال اول و دوم دبیرستان نیز معمولا جزو سه نفر اول کلاس بوده‌ام ولی سال سوم و پیش دانشگاهی با توجه به اینکه به تهران منتقل شدیم و فضا برایم کاملا عوض شده بود افت تحصیلی داشتم که به مرور تا کنکور سیر صعودی داشتم.

● وضعیت تحصیلی تان در دانشگاه چگونه بود؟
با توجه به پیش فرض ضعیفی که از دانشگاه داشتم (اینکه دیگه راحت میشیم و درس خوندن خیلی راحت تره)ترم ۱ و ۲ معدلهای خوبی نیاوردم ولی بعد از ترم ۳ سیر صعودی خوبی داشتم البته ناگفته نماند در علم وصنعت خیلی بد نمره میدهند.
● در دانشگاه فعالیت های غیر درسی هم داشتید؟
مدرس خوشنویسی در کلاسهای خوشنویسی دانشگاه بودم.

● آیا به درس خاصی علاقه مند بودید؟
در دروس دانشگاهی علاقه زیادی به درسهای سخت افزاری (خصوصا الکترونیک دیجیتال و VLSI)ودرس ریاضی مهندسی و همچنین درس نظریه زبانها و ماشینها را خیلی دوست دارم.

● آیا به کاری نیز مشغول هستید ؟ چه ارتباطی بین این رشته و شغلتان وجود دارد؟
در شرکتی خصوصی کار میکنم که کارم اشتراک خیلی زیادی با رشته تحصیلی‌ام دارد.(خصوصا با درسهایی که هم اکنون در دوره کارشناسی ارشد گرفته‌ام اشتراک فراوانی دارد که در درک و فهم بهتر درسها کمک بسیار زیادی به من می کند.)
● در مورد مطالعات خود برای کنکور توضیح دهید.
زمان بندی دقیقی نداشتم شاید یک روز اصلا مطالعه ای نداشتم و روزی دیگر ۱۰ ساعت مطالعه.
البته ناگفته نماند که ماههای دی و بهمن را خیلی فشرده‌تر و با استراحت کمتر مطالعه می کردم.
برای دروس ریاضی بیشتر تست زدم.
برای دروس ضریب ۴ ابتدا منابع اصلی و کتاب های کنکوری را مطالعه کردم.(البته تست در کنار مطالعه همیشه بوده است.)
●آیا از روزهای مطالعات کنکوری خود لذت می بردید؟
بین همه مطالعه هایی که می کنم مطالعه برای کنکور را خیلی دوست دارم و بیشترین لذت را از آن می برم.
●از کارنامه تان بگویید؟
زبان:۳۳/۱%
ریاضی: ۶۱%
دروس مشترک ضریب ۴‌: ۶۰%
دروس تخصصی سخت افزار‌: ۳۰%
دروس تخصصی نرم افزار‌: ۰%
دروس تخصصی هوش مصنوعی‌: ۶۵%
رتبه سخت افزار‌: ۲۴
رتبه هوش مصنوعی: ۱۵
رتبه نرم افزار: ۲۲۷
● چگونه انتخاب رشته کردید؟
با توجه به اینکه من برای گرایش سخت افزار مطالعه کرده بودم و با توجه به رتبه‌ام مطمئن بودم که دانشگاه صنعتی شریف پذیرفته می شوم رشته سخت افزار دانشگاه های شریف‌، تهران و امیر کبیر را به ترتیب انتخاب کردم.
● بعد از کنکور فکر می کردید چه رتبه ای کسب می کنید؟
من انتظار داشتم که در گرایش هوش مصنوعی جزو ۳ نفر اول باشم غافل از اینکه در صد زبان را حساب نکرده بودم.(زبان هر چند ضریب یک می باشد ولی درصد خیلی پایین آن تاثیر زیادی در رتبه دارد.)
● موفقیت را چگونه تعریف می کنید؟
داشتن هدف از زندگی و تلاش برای رسیدن به آن با اراده ای قوی و اعتماد به نفس بالا.
● عامل اصلی رتبه کسب شده را چه می دانید؟
اراده قوی و مطالعه مستمر.
● نقش خانواده شما در این قضیه چگونه بود؟
خانواده نقش بسزایی در موفقیت بنده در تمام مراحل زندگی‌ام دارد و در زمینه علمی نیز همین که فضای خانواده فضایی علمی باشد کمک شایانی در موفقیت تحصیلی فرزندان می تواند داشته باشد.
● هر نکته دیگری که به ذهن تان می رسد ...........
کنکور کارشناسی ارشد بسیار متفاوت‌تر از کنکور کارشناسی می باشد خصوصا در رشته کامپیوتر که تعداد سوالات کم و تعداد دروس زیاد است، "دقت" نقش مهمی را در موفقیت ایفا می کند. غلط نزدن را از همان ابتدا در کنکور های آزمایشی تمرین کنید (که اگر اینکار را در کنکور های آزمایشی انجام ندهید و بعضی تستها را حسی یا شانسی بزنید به هوای اینکه کنکور آزمایشی است‌، مطمئن باشید که به اینکار عادت خواهید کرد و در خود کنکور نیز نا خواسته شانسی یا حسی پاسخ خواهید داد که این کار حتی برای یک سوال تمام زحماتتان را نقش بر آب خواهد کرد.)
در ضمن اگر درسی را خیلی خوب مطالعه کرده اید، مثل کنکور کارشناسی از خود انتظار درصد خیلی بالا نداشته باشید چه بسا نتوانید حتی یک سوال پاسخ دهید.( اگر سوالات سخت‌تر از حالت معمول باشند‌، اعتماد به نفس بیش از حد‌، باعث بیشتر غلط زدن خواهد شد.)

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Maryam-X , ana9940 , hsh88 , mosavat , mrsh1372
ارسال:
۲۹ مرداد ۱۳۹۰, ۰۷:۲۱ ق.ظ
مصاحبه با رتبه ۱۵ هوش و۲۴ معماری-کنکور ارشد سراسری
(۲۴ مهر ۱۳۸۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  وحید اسماعیل زاده – متولد سال ۱۳۶۲-شهرستان خوی . تا دوم دبیرستان در شهرستان خوی سکونت داشتیم که دو سال اول دبیرستان را در دبیرستان نمونه دولتی شهید مدرس مشغول تحصیل کردم و سال سوم و پیش دانشگاهی را در دبیرستان نمونه دولتی رشد منطقه ۱۶ تهران سپری کردم.
در سال ۱۳۸۰ وارد دانشگاه علم وصنعت ایران شدم .رشته تحصیلی‌ام مهندسی کامپیوتر می باشد.در خانواده ای معمولی که تحصیلات یک امر واجب در آن به حساب می آید بزرگ شدم .
● معدل دیپلم و پیش دانشگاهی ؟
جواب:
معدل دیپلم: .۰۵/ ۱۹
معدل پیش دانشگاهی: ۱۳/ ۱۹
● در مدرسه هم شاگرد اول بودید؟
تا آخر دوره راهنمایی همیشه شاگرد اول بودم و سال اول و دوم دبیرستان نیز معمولا جزو سه نفر اول کلاس بوده‌ام ولی سال سوم و پیش دانشگاهی با توجه به اینکه به تهران منتقل شدیم و فضا برایم کاملا عوض شده بود افت تحصیلی داشتم که به مرور تا کنکور سیر صعودی داشتم.

● وضعیت تحصیلی تان در دانشگاه چگونه بود؟
با توجه به پیش فرض ضعیفی که از دانشگاه داشتم (اینکه دیگه راحت میشیم و درس خوندن خیلی راحت تره)ترم ۱ و ۲ معدلهای خوبی نیاوردم ولی بعد از ترم ۳ سیر صعودی خوبی داشتم البته ناگفته نماند در علم وصنعت خیلی بد نمره میدهند.
● در دانشگاه فعالیت های غیر درسی هم داشتید؟
مدرس خوشنویسی در کلاسهای خوشنویسی دانشگاه بودم.

● آیا به درس خاصی علاقه مند بودید؟
در دروس دانشگاهی علاقه زیادی به درسهای سخت افزاری (خصوصا الکترونیک دیجیتال و VLSI)ودرس ریاضی مهندسی و همچنین درس نظریه زبانها و ماشینها را خیلی دوست دارم.

● آیا به کاری نیز مشغول هستید ؟ چه ارتباطی بین این رشته و شغلتان وجود دارد؟
در شرکتی خصوصی کار میکنم که کارم اشتراک خیلی زیادی با رشته تحصیلی‌ام دارد.(خصوصا با درسهایی که هم اکنون در دوره کارشناسی ارشد گرفته‌ام اشتراک فراوانی دارد که در درک و فهم بهتر درسها کمک بسیار زیادی به من می کند.)
● در مورد مطالعات خود برای کنکور توضیح دهید.
زمان بندی دقیقی نداشتم شاید یک روز اصلا مطالعه ای نداشتم و روزی دیگر ۱۰ ساعت مطالعه.
البته ناگفته نماند که ماههای دی و بهمن را خیلی فشرده‌تر و با استراحت کمتر مطالعه می کردم.
برای دروس ریاضی بیشتر تست زدم.
برای دروس ضریب ۴ ابتدا منابع اصلی و کتاب های کنکوری را مطالعه کردم.(البته تست در کنار مطالعه همیشه بوده است.)
●آیا از روزهای مطالعات کنکوری خود لذت می بردید؟
بین همه مطالعه هایی که می کنم مطالعه برای کنکور را خیلی دوست دارم و بیشترین لذت را از آن می برم.
●از کارنامه تان بگویید؟
زبان:۳۳/۱%
ریاضی: ۶۱%
دروس مشترک ضریب ۴‌: ۶۰%
دروس تخصصی سخت افزار‌: ۳۰%
دروس تخصصی نرم افزار‌: ۰%
دروس تخصصی هوش مصنوعی‌: ۶۵%
رتبه سخت افزار‌: ۲۴
رتبه هوش مصنوعی: ۱۵
رتبه نرم افزار: ۲۲۷
● چگونه انتخاب رشته کردید؟
با توجه به اینکه من برای گرایش سخت افزار مطالعه کرده بودم و با توجه به رتبه‌ام مطمئن بودم که دانشگاه صنعتی شریف پذیرفته می شوم رشته سخت افزار دانشگاه های شریف‌، تهران و امیر کبیر را به ترتیب انتخاب کردم.
● بعد از کنکور فکر می کردید چه رتبه ای کسب می کنید؟
من انتظار داشتم که در گرایش هوش مصنوعی جزو ۳ نفر اول باشم غافل از اینکه در صد زبان را حساب نکرده بودم.(زبان هر چند ضریب یک می باشد ولی درصد خیلی پایین آن تاثیر زیادی در رتبه دارد.)
● موفقیت را چگونه تعریف می کنید؟
داشتن هدف از زندگی و تلاش برای رسیدن به آن با اراده ای قوی و اعتماد به نفس بالا.
● عامل اصلی رتبه کسب شده را چه می دانید؟
اراده قوی و مطالعه مستمر.
● نقش خانواده شما در این قضیه چگونه بود؟
خانواده نقش بسزایی در موفقیت بنده در تمام مراحل زندگی‌ام دارد و در زمینه علمی نیز همین که فضای خانواده فضایی علمی باشد کمک شایانی در موفقیت تحصیلی فرزندان می تواند داشته باشد.
● هر نکته دیگری که به ذهن تان می رسد ...........
کنکور کارشناسی ارشد بسیار متفاوت‌تر از کنکور کارشناسی می باشد خصوصا در رشته کامپیوتر که تعداد سوالات کم و تعداد دروس زیاد است، "دقت" نقش مهمی را در موفقیت ایفا می کند. غلط نزدن را از همان ابتدا در کنکور های آزمایشی تمرین کنید (که اگر اینکار را در کنکور های آزمایشی انجام ندهید و بعضی تستها را حسی یا شانسی بزنید به هوای اینکه کنکور آزمایشی است‌، مطمئن باشید که به اینکار عادت خواهید کرد و در خود کنکور نیز نا خواسته شانسی یا حسی پاسخ خواهید داد که این کار حتی برای یک سوال تمام زحماتتان را نقش بر آب خواهد کرد.)
در ضمن اگر درسی را خیلی خوب مطالعه کرده اید، مثل کنکور کارشناسی از خود انتظار درصد خیلی بالا نداشته باشید چه بسا نتوانید حتی یک سوال پاسخ دهید.( اگر سوالات سخت‌تر از حالت معمول باشند‌، اعتماد به نفس بیش از حد‌، باعث بیشتر غلط زدن خواهد شد.)

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
چرا راجع به منابع مطالعه شده خصوصا منابع دروس تخصصی سوال نشده ؟!

تحمل مشقت به امید آسایش بهتر از آسایشی است که سختی به دنبال دارد.
۰
۰
ارسال:
۰۹ مهر ۱۳۹۰, ۰۴:۳۹ ق.ظ
مصاحبه با رتبه ۱۵ هوش و۲۴ معماری-کنکور ارشد سراسری
چرا دراین مصاحبه‌ها همیشه مسائل جانبی پرسیده میشه مثل اینکه خانواده نقش موثری....؟
خوب معلومه
ولی کسی نمی پرسه دقیقا برنامت چی بوده و چی خوندی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آدم عصبی میشه
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nejatezamin , sepand10

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۲۶۰ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۵ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۴ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۲۸۳ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۵۱۰ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  حل تمرین شدن و مصاحبه دکتری siiib70 ۱ ۳,۲۱۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Smile مصاحبه با رتبه ۱۹ امنیت و شبکه pouya47 ۲۴ ۲۲,۲۷۹ ۰۷ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  مصاحبه دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی Happiness.72 ۹۸ ۱۰۸,۳۴۵ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali001100
  اعتراض به حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری q88lp ۱ ۲,۲۷۰ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Rezaja
  مصاحبه جذب مدرس دانشگاه علمی و کاربردی shakiba.70 ۰ ۲,۱۸۷ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: shakiba.70

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close