زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۳۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

محاسبات عددی

ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۸۹, ۰۴:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مهر ۱۳۹۰ ۱۲:۵۸ ق.ظ، توسط fatima1537.)
محاسبات عددی
برای این درس به نظر من کتاب محاسبات عددی دکتر قلی زاده + کتاب پوران پژوهش زیاد هم هست.
کتب منبع خوب دیگه برای این درس
۱ - آنالیز عددی دکتر بابلیان
۲ - محاسبات عددی دکتر نیکوکار و دکتر درویشی
کتاب راهیان ارشد رو دیدم خیلی کم حجمه واسه مرور خوبه یا کسی که خیلی وقت نداره و می خواد یه سوال از این درس رو جواب بده ولی اگه انتظار بیشتر از این درس دارید باید کتاب مرجع بخونید.سوالاتش هم این طوره که ۲ آسون ۲ تا متوسط و یکی هم سخت میدن.

I believe whatever doesn't kill you simply makes you stranger
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: razma88 , h_123 , zhaleh , mohamaduis , asemani , FremderJunge , Pegasus
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۸۹, ۰۱:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ خرداد ۱۳۸۹ ۰۱:۲۴ ب.ظ، توسط hanif.)
محسبات عددی
انالیز بابلیان کدوم انتشاراته من انتشارات پیام نور رو خوندم ولی بعضی از مباحث از جمله مقادیر ویژه رو شامل نمیشه کتاب توتونیان ترجمه است ولی خیلی سخته شنیدم ارشد تدریس می شه
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۸۹, ۰۱:۳۸ ب.ظ
این محسبات عددی مظلوم
سلام,
من دیدم که بعضی از بچه‌ها که حوصله و انگیزه خوندن ریاضی رو ندارن از بین تمام ریاضی‌ها ریاضی مهندسی و آمار رو با این تصور که نکته زیاد دارن و قت گیر هستن(عین گفته یکیشون هست) میگذارن کنار و رو محاسبات عددی متمرکز میشن! با این استدلال که یک سری فرمول داره که باید حفظش کرد و بعدش ضرب و تقسیم پس حسابی می شه رو درصد ریاضیش حساب کرد!
خوب من به این دسته از دوستان میگم به این راحتی هام نیست باید خیلی تمرین بشه تا استفاده از الگوریتمها جا بیفته و تو همون ضرب و تقسیم ساده اشتباه محاسباتی نشه! تازه این محاسبات مظلوم بعضی وقتها خیلی وقتگیر‌تر از یک تست به ظاهر با جبروت ریاضی مهندسی هست...
به نظر من که رو دو سه تا از تستهاش بیشتر نباید وقت گذاشت (وقتی میشه ریاضی مهندسی و امار رو سریعتر زد).

آب را گل نکنیم: شاید این آب روان می رود پای سپیداری، تا فروشوید اندوه دلی...
 سپاس‌گزاری شده توسط: razma88 , montazer , arashkk
ارسال:
۱۳ خرداد ۱۳۸۹, ۰۳:۰۳ ب.ظ
محسبات عددی
به نظر من برای محاسبات عددی بهترین منبع کتاب آنالیز عددی دکتر بابلیان هستش

*****شکست پله های موفقیت است*****
 سپاس‌گزاری شده توسط: admin
ارسال:
۱۳ خرداد ۱۳۸۹, ۰۶:۲۴ ب.ظ
RE: محسبات عددی
(۱۰ خرداد ۱۳۸۹ ۰۱:۰۶ ب.ظ)roya نوشته شده توسط:  انالیز بابلیان کدوم انتشاراته من انتشارات پیام نور رو خوندم ولی بعضی از مباحث از جمله مقادیر ویژه رو شامل نمیشه کتاب توتونیان ترجمه است ولی خیلی سخته شنیدم ارشد تدریس می شه

نمی دونم شرمنده.ولی اینکه من دارم انتشارات دانشگاه پیام نوره ولی مال رشته ریاضی هستش.

I believe whatever doesn't kill you simply makes you stranger
ارسال:
۱۳ خرداد ۱۳۸۹, ۰۷:۳۵ ب.ظ
محسبات عددی
کتاب بابلیان انتشارات پیام نور هستش

سپاس‌گزاری شده توسط: پشتکار
ارسال:
۱۴ خرداد ۱۳۸۹, ۱۱:۴۸ ق.ظ
(۱۳ خرداد ۱۳۸۹ ۰۷:۳۵ ب.ظ)hamidkhl نوشته شده توسط:  کتاب بابلیان انتشارات پیام نور هستش

کاملا موافقم . این کتاب با زبانی ساده این درس رو شرح داده و خیلی کتاب خوبیه واسه شروع کردن. واسه ادامه هم کتاب پوران بد نیست.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
 سپاس‌گزاری شده توسط: H-Arshad
ارسال:
۱۴ خرداد ۱۳۸۹, ۰۱:۴۴ ب.ظ
محسبات عددی
ممنون ولی دیدم چند کتاب با ترجمه بابلیان تو بازار هست.

موفقیت از آن سوی رنج ها اغاز می شود (roya)
ارسال:
۲۴ خرداد ۱۳۸۹, ۰۶:۵۰ ب.ظ
محسبات عددی
در محسابات عددی،با هر کتابی که شروع می کنید، یک اصل اساسی رو فراموش نکنید: مرور!
به نظر من این درس راحتترین درس ریاضی هستش، اما با توجه به فرمولهای زیادی که داره باید در فاصله‌ی کوتاه مدت و مداوم مرور بشه. کتاب راهیان ارشد دکتر خداکرمی بسیار ساده جالب و خلاصه گفته اما در تستهای پایان فصل فقط از تستهای مهندسی کامپیوتر استفاده کرده. به نظر داوطلبهای مهندسی کامپیوتر باید تستهای رشته‌ی ریاضی رو که به مراتب سختتره رو کار کنن تا در حل تستهای مهندسی کامپیوتر مشکل نداشته باشن.
دیباگران تهران هم کتابی داره که مولفش محمد یعقوبی فر هست، این کتاب هم در این سادگی بیان تفصیل خوبی داره و انواع تستهای رشته های مختلف مهندسی و همچنین ریاضی رو در بر میگیره، از این کتاب غافل نشین.

خدایا مرا ببخش به خاطر تمام درهایی که کوبیدم و خانه ی تو نبود...
 سپاس‌گزاری شده توسط: compS , h_1234
ارسال: #۱۰
۲۷ خرداد ۱۳۸۹, ۰۳:۵۹ ب.ظ
محسبات عددی
کتاب محاسبات عددی دکتر قلی زاده خوبه اما به تنهایی نمیشه خوندش و احتیاج به استاد داره!
اما کتاب دکتر بابلیان (انتشارات پیام نور) متنش ساده و روانه چون این درس تو دانشگاه پیام نور اغلب به صورت خودخوان و بدون استاد ارائه میشه و باید متنش طوری باشه که فهمش برای بچه‌ها راحت باشه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: admin
ارسال: #۱۱
۲۹ خرداد ۱۳۸۹, ۱۲:۵۱ ق.ظ
محسبات عددی
منم موافق هستم کتاب بابلیان خیلی راحته اما بازم میگم تمومه مطالب رو شامل نمیشه مثلا اگه می خاید در مورد مقادیر ویژه وسایر مطالب چیزی پیدا کنید باید به سراغ یه کتاب دیگه ای برید مثلا توتونیان !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! که پریروز این کتاب و به اسم جیر خطی ؟؟؟؟؟ تو دانشگاه پیام نور امتحان دادم اخراش فکر کنم به جای ریاضی مربوط به نجوم بود !!!!!!!

موفقیت از آن سوی رنج ها اغاز می شود (roya)
ارسال: #۱۲
۰۱ تیر ۱۳۸۹, ۰۷:۴۷ ب.ظ
محسبات عددی
مدرسان شریف هم امسال کتاب آنالیز عددی (تالیف منصور برزگری) رو چاپ کرده، نوشته چاپ اول! نظرتون در مورد این کتاب چیه؟
ارسال: #۱۳
۱۳ تیر ۱۳۸۹, ۰۲:۴۹ ب.ظ
(۰۱ تیر ۱۳۸۹ ۰۷:۴۷ ب.ظ)dyako نوشته شده توسط:  مدرسان شریف هم امسال کتاب آنالیز عددی (تالیف منصور برزگری) رو چاپ کرده، نوشته چاپ اول! نظرتون در مورد این کتاب چیه؟

منم این کتابو دیدم تستاش مربوط به رشته‌ی ریاضیه، کسی هست که این کتابو خونده باشه؟

ارسال: #۱۴
۱۸ تیر ۱۳۸۹, ۱۲:۲۴ ب.ظ
به نظرمن هم بهترین مرجع کتاب آنالیز عددی بابلیان انتشارات پیام نور و بهترین کتاب تست‌، کتاب پوران نوشته‌ی آقای یوسفی است . حواستون باشه پوران ۲ تا کتاب داره یکی آنالیز عددی و یکی محاسبات عددی . شما محاسبات عددی رو بخرید . یه کتاب خیلی کم حجمه .

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: پشتکار , xxx
ارسال: #۱۵
۰۱ مرداد ۱۳۸۹, ۱۲:۲۷ ق.ظ
محسبات عددی
من تا حالا محاسبات عددی رو نخوندم.اصلاجزو درسهای کارشناسیمون نبود.اما ریاضایت رو خیلی دوست دارم و زود یاد میگیرم.برای شروع باید از کدوم منبع استفاده کنم؟خیلی‌ها میگن کتاب راهیان ارشد واقعا کامل و جامعه و با همین کتاب به تمام تستها جئاب دادن .به نظرتون اگه همین کتاب رو بخونم کافیه؟
در ضمن من هیچ علاقه ای به خوندن منبع اصلی و ...ندارم.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اصول ماشین های کنترل عددی و مطلبی ملینا ارشد ۱ ۲,۰۵۲ ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ۰۸:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vista2000
  انالیز عددی Mahjub24 ۱۰ ۱۲,۷۹۱ ۰۱ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  قبولی الگوریتم محاسبات mrazizi ۵ ۴,۷۲۳ ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: alem1
Question معرفی رشته الگوریتمها و محاسبات marvelous ۰ ۳,۲۳۳ ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Star محاسبات ابری موبایل gitareghashang ۱۲ ۱۱,۲۰۲ ۰۲ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: nilbarati
  الگوریتم محاسبات شریف ahrmb ۹ ۱۰,۰۴۷ ۰۱ تیر ۱۳۹۷ ۰۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  نرم افزار بهشتی یا الگوریتم-محاسبات دانشگاه تهران؟ Sepideh96 ۱۳ ۹,۸۳۶ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  منابع آزمون دیوان محاسبات shahryar711 ۱۲ ۹,۰۴۳ ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: egzabyte
Exclamation الگوریتم و محاسبات دانشگاه تهران faramarzi_1 ۳ ۱۱,۶۳۴ ۱۱ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Bazooka
  گرایش الگوریتم محاسبات چجوریاست؟ alim4f ۴ ۳,۴۶۴ ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Computer92

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close