زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۳۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تعویض متن نخ ها

ارسال:
۲۱ آبان ۱۳۹۰, ۰۱:۵۱ ب.ظ
تعویض متن نخ ها
سلام

از چه روی می گوییم "اگر نخ های یک فرآیند در سطح کاربر مدیریت شوند، تعویض متن کم هزینه تری داریم" ؟

کدام گزاره (ها)‌ی زیر دلیل این امر می باشد؟

۱- چون PCB اطلاعات نخ‌ها را نگهداری نمی کند، نیازی به درج آنها در جدول فرآیند نداریم.

۲- چون برنامه نویس از نقاط بحرانی نیاز برنامه اش به بلوکه شدن مطلع است، و خودش مدیریت تعویض نخ را انجام می دهد، در زمان مناسب اینکار را کرده و این عمل موجب افزایش سرعت می شود.

۳- چون نیازی به تغییر نگاشت حافظه و حسابداری CPU نداریم.

۴- چون لزومی ندارد همه اطلاعات فرآیند ذخیره شود، تهنها محتویات CPU برای نخ جاری در پسته مربوطه اش ذخیره و مقادیر نخ بعدی جایگزین می شود.

لطفا بعد از پاسخ به سوال، نظر خودتون رو در مورد سطح سوال مطرح شده بیان کنید.

هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: موج , nfe89
ارسال:
۲۱ آبان ۱۳۹۰, ۰۴:۳۲ ب.ظ
تعویض متن نخ ها
گزینه سه میتونه دلیل خوبی باشه البته گزینه ۴ هم تا حدودی درسته

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
ارسال:
۲۱ آبان ۱۳۹۰, ۰۴:۴۰ ب.ظ
تعویض متن نخ ها
بین یک و سه !!!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال:
۲۱ آبان ۱۳۹۰, ۰۵:۰۰ ب.ظ
تعویض متن نخ ها
سه و چهار Big Grin

از زندگانیم گله دارد جوانیم
شرمنده ی جوانی از این زندگانیم
"شهریار"
ارسال:
۲۱ آبان ۱۳۹۰, ۰۵:۰۲ ب.ظ
RE: تعویض متن نخ ها
بین ۱ و ۳

دو تا ابهام دارم

۱) در نخ های سطح کاربر حسابداری cpu نیاز نیست؟
۲)وقتی اطلاعات فرایندها در pcb ذخیره میشه شامل نخ نمیشه؟

هر تلاشی بالاخره به نتیجه میرسد...........................
آرامش واقعی ذهن از پذیرش بدترین حالت پیش می آید، زیرا پذیرش آنچه اتفاق اقتاده اولین گام برای غلبه بر پیامدهای هر بداقبالی است.

هرکه اطمینان داشته باشد که آنچه خدا برایش مقدر کرده به او میرسد دلش ارام میگیرد.
ارسال:
۲۱ آبان ۱۳۹۰, ۰۵:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ آبان ۱۳۹۰ ۰۴:۴۰ ب.ظ، توسط mamat.)
تعویض متن نخ ها
جواب ۳ و ۴ صحیح است

(۲۱ آبان ۱۳۹۰ ۰۱:۵۱ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  لطفا بعد از پاسخ به سوال، نظر خودتون رو در مورد سطح سوال مطرح شده بیان کنید.
خوبه

من اگر چه بندگی را به خدا رسانده باشم
همه بنده ام خدایا به تو می رسد خدایی

بکشان به عاشقانت که کشی به جرم عشقم
مگرم نه وعده دادی که کشی و بر سر آیی

اگه میخوای منو بازم ببینی
من همینجام پشت اون لبخند قدیمی
حلال کنید
ارسال:
۲۱ آبان ۱۳۹۰, ۱۰:۲۲ ب.ظ
(۲۱ آبان ۱۳۹۰ ۰۱:۵۱ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  سلام

از چه روی می گوییم "اگر نخ های یک فرآیند در سطح کاربر مدیریت شوند، تعویض متن کم هزینه تری داریم" ؟

کدام گزاره (ها)‌ی زیر دلیل این امر می باشد؟

۱- چون PCB اطلاعات نخ‌ها را نگهداری نمی کند، نیازی به درج آنها در جدول فرآیند نداریم.

۲- چون برنامه نویس از نقاط بحرانی نیاز برنامه اش به بلوکه شدن مطلع است، و خودش مدیریت تعویض نخ را انجام می دهد، در زمان مناسب اینکار را کرده و این عمل موجب افزایش سرعت می شود.

۳- چون نیازی به تغییر نگاشت حافظه و حسابداری CPU نداریم.

۴- چون لزومی ندارد همه اطلاعات فرآیند ذخیره شود، تهنها محتویات CPU برای نخ جاری در پسته مربوطه اش ذخیره و مقادیر نخ بعدی جایگزین می شود.

لطفا بعد از پاسخ به سوال، نظر خودتون رو در مورد سطح سوال مطرح شده بیان کنید.

دلیله اصلیش اینه که نخها در سطح کاربر برای مدیریت یعنی ایجاد و حذف و حسابداری نیازی به دخالت هسته و به تبع اون فراخوانی سیستم کال که بسیار عمل پر هزینه ای هست ندارن و همین امر باعث تسریع میشه.
البته ایراد بزرگی که بهشون وارده اینه که در صورت خوابیدن نخ کل فرایند میخوابه چون تو سطح کاربر نخها از دید هسته پنهان هستن و هسته تمامه اونارو به صورت یه نخ میبینه.
مشکل نخهای سطح هسته دقیقا مزیت نخهای سطح کاربره یعنی پر از سیستم کال هستن واسه همین در عمل از ترکیبی از دو تاش استفاده میشه.
من اگه باشم این تستو رد میکنم Dodgy
ولی اگه اون روز بخوام ریسک کنم گزینه‌ی ۲ Wink
هاتف میگم نکنه قراره سوالای ارشد ۹۱ رو تو طرح کنی؟؟ Tongue
 سپاس‌گزاری شده توسط: هاتف
ارسال:
۲۱ آبان ۱۳۹۰, ۱۰:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ آبان ۱۳۹۰ ۱۰:۵۸ ب.ظ، توسط هاتف.)
تعویض متن نخ ها
خوبه، فعلا اظهار نظر نمی کنم تا دوستان دیگه هم بیان و نظر بدند.

فقط خواهش می کنم روی گزینه‌ها بحث کنید، تعاریف کلی ندید، اگر گزینه ای رو رد یا می پذیرید دلیلتون رو بیارید.

(۲۱ آبان ۱۳۹۰ ۱۰:۲۲ ب.ظ)lucky_luke نوشته شده توسط:  هاتف میگم نکنه قراره سوالای ارشد ۹۱ رو تو طرح کنی؟؟ Tongue
نه بمن گفتن قبول نکردم که Big Grin
امروز یکم فسفر سوزوندم بتونم سوال خوب طرح کنم، قبلی‌ها زودی لو میرفت!

سپاس‌گزاری شده توسط: Sunshine Off , hatami
ارسال:
۲۲ آبان ۱۳۹۰, ۰۸:۱۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ آبان ۱۳۹۰ ۰۸:۱۰ ق.ظ، توسط aatwo.)
سویچ بین فرایندها در سطح کاربر بسیار سریعتر از حالتی است که از فراخوان سیستمی در مد هسته انجام می شود
من فکر میکنم گزینه ۳

drink 8 glasses of water a day

ارسال: #۱۰
۲۲ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۵۶ ب.ظ، توسط natanz.)
تعویض متن نخ ها
من میگم ۴
نخ‌ها سبک وزن هستند وتو مد کاربر تو تله هسته نمی افتند
نظز خودت چیه هاتف؟
ارسال: #۱۱
۲۲ آبان ۱۳۹۰, ۰۲:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ آبان ۱۳۹۰ ۰۲:۵۱ ب.ظ، توسط هاتف.)
تعویض متن نخ ها
من نظرم رو در آخر میدم، الان نظر بدم که جواب رو گفتم که!
ولـــــــی، بچه‌ها توجه کنید، من عرض نکردم یکی از گزینه‌ها درسته!!
عرض کردم در مورد این گزاره‌ها نظر بدید و بفرمائید کدوم درسته کدوم غلط.
اگر اون گزاره مد نظرتون رو نقل قول کنید و نظرتون رو زیرش بنوسید زیبا تره میشه.
ممنون.

ارسال: #۱۲
۲۲ آبان ۱۳۹۰, ۰۳:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ آبان ۱۳۹۰ ۰۴:۴۸ ب.ظ، توسط Masoud05.)
(۲۱ آبان ۱۳۹۰ ۰۱:۵۱ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  - چون لزومی ندارد همه اطلاعات فرآیند ذخیره شود، تهنها محتویات CPU برای نخ جاری در پسته مربوطه اش ذخیره و مقادیر نخ بعدی جایگزین می شود.
فکر کنم این مورد بالایی درست باشه، ۱ که واضح است . در مورد ۳ هم بنظرم اطلاعات حسابرسی مورد نیاز باشه (نمیدونم )اما مدیرت حافظه رو درست گفته پس ۳ هم شاید غلط باشه و برای ۲ هم نمیشه گفت برنامه نویس همچین توانایی رو داره.
پس ۱و ۲ جواب نیستن. و به احتمال قوی ۴ هست - ۳ احتمالش کمتره

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
ارسال: #۱۳
۲۲ آبان ۱۳۹۰, ۰۳:۴۳ ب.ظ
دلیل رد گزینه یک:
وقتی که از چند نخ در یک فضای آدرس استفاده میکنیم، برخی از فیلدهای PCB دیگر نمی توانند به ازای هر فرایند به کار روند.بلکه باید به ازای هر نخ به طور مجزا تعریف شده و مورد استفاده قرار گیرند.بنابراین یک جدول نخ جداگانه مورد نیاز است.

دلیل درستی گزینه‌ی سه و چهار:
هنگام تعویض متن در سطح کاربر کافی است محتوای ثبات های CPU برای نخ فعلی ذخیره شده و سپس مقادیر قبلا ذخیره شده مربوط به نخ بعدی که به آن سوییچ میشود بارگذاری مجدد شوند.
نیازی به تغییر نگاشت های حافظه،فلاش کردن TLB، حسابداری CPU، و مانند آن نیست.

گزینه‌ی دوم هم به نظرم اشتباس اما نمیتونم دلیل بیارم.

البته نمیدونم جوابام صحیح هست یا خیر.

بچه‌ها خواهشا واسه هر جوابی که میدید دلیل بیارید که همه متوجه بشیم.

تنها گنجی که ارزش جستجو کردن دارد، هدف است. (پاستور)
ارسال: #۱۴
۲۲ آبان ۱۳۹۰, ۰۳:۴۷ ب.ظ
تعویض متن نخ ها
تست دادی در حد کنکور ۱۴۰۰ هاتف جان

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۱۵
۲۲ آبان ۱۳۹۰, ۰۴:۰۱ ب.ظ
تعویض متن نخ ها
گزینه یک غلط هست زیرا‌: درسته اطلاعات نخ‌ها در pcb ذخیره نمیشه ولی همین طوری رو هوا هم نگه داشته نمیشه. بالاخره در حین سوئیچ کردن باید در جدول نخ‌ها ذخیره بشه.
گزینه دو غلط‌: زیرا بیشتر به همگام سازی مربوط میشه و برنامه نویس دخالتی در تعویض نخ‌ها ندارد.
گزینه سه: فکر کنم غلط باشه‌: درسته که نیاز به حسابداری cpu برای نخ در سیستم عامل نیست ولی به هرحال خود فرآیند نخ هاش را مدیریت می کنه و باید بداند هر کدام چه مدت اجرا شدن و دفعه بعد نوبت کدام فرآیند هست
گزینه چهار‌: به نظرم مهمترین مسئله توی پایین اومدن سرعت نخ در مد هسته تعداد دفعات تعویض متن هست. یکبار از نخ جاری به هسته سیستم عامل میریم و دوباره از هسته به نخ بعدی در حالی که در سطح هسته تنها یک جابجایی از نخ جاری به نخ بعدی داریم و این همان جابجایی محتویات نخ جاری هست.

از زندگانیم گله دارد جوانیم
شرمنده ی جوانی از این زندگانیم
"شهریار"

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  متن به هم ریخته در نرم افزار Notepad HAMID3F ۱۵ ۲۱,۱۱۸ ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: rezasedghi100
  گرامر مستقل از متن Sanazzz ۴ ۴,۹۱۲ ۱۲ دى ۱۳۹۷ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  متن ایمیل برای نویسنده مقاله Iran2014 ۲ ۳,۱۴۰ ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Iran2014
  متن کاوی zorro ۰ ۱,۶۹۴ ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ۰۷:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: zorro
  منظور این متن در آمار چیست؟ H-Arshad ۰ ۱,۴۰۰ ۲۶ مهر ۱۳۹۶ ۰۳:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  معرفی منابع و گرایش های مرتبط با فایل های صوتی و تصویری و پخش کننده های صوت و تصویر R.g- ۴ ۳,۶۵۳ ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: blackhalo1989
  دیتاست برای بازیابی اطلاعات مانند تصویر و متن در شبکه های اجتماعی minamm ۰ ۱,۸۸۱ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: minamm
  حساس به متن و مستقل از متن kilookiloo ۲ ۲,۵۵۸ ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۷:۴۱ ق.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
  تعیین نوع زبان( مستقل از متن یا منظم) ازمون های آزمایشی AZ_AMIR ۲ ۳,۰۰۸ ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۷:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: AZ_AMIR
  کمک در پردازش متن با پایتون mariyG ۵ ۳,۷۱۷ ۱۹ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mariyG

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close