زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۵۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کمک در پردازش متن با پایتون

ارسال:
۰۹ آذر ۱۳۹۵, ۰۶:۰۷ ب.ظ
سلام دوستان
من شدیدا نیاز دارم برای کارهای پردازش متن پایتون یاد بگیرم .
اگه کسی از دوستان پایتون بلده ممنون میشم راهنماییم کنه
باتشکر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۹ آذر ۱۳۹۵, ۰۶:۱۴ ب.ظ
من این خود آموز رو پیشنهاد می کنم:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

حجمش هم زیاد نیست.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: stateless
ارسال:
۰۹ آذر ۱۳۹۵, ۰۷:۳۸ ب.ظ
ممنونم
من خودم توی spyder یا pycharm دارم کدمیزنم(در حال یادگیری)
ولی با نحوه استفاده از کتابخونه ها مشکل دارم
چون پایان نامه ام در مورد پردازش متن هست شدیدا نیاز دارم کدهایی رو تو این محیط اجرا کنم.یه سری از کد های اماده هسستن ولی تو محیطم اجرا نمیشه
دوستان اگه کسی تو این زمینه کار کرده ممنون میشم لطف کنه بگه و من مشکلامو برطرف کنم
ارسال:
۰۹ آذر ۱۳۹۵, ۰۸:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
RE: کمک در پردازش متن با پایتون
(۰۹ آذر ۱۳۹۵ ۰۷:۳۸ ب.ظ)mariyG نوشته شده توسط:  ممنونم
من خودم توی spyder یا pycharm دارم کدمیزنم(در حال یادگیری)
ولی با نحوه استفاده از کتابخونه ها مشکل دارم
چون پایان نامه ام در مورد پردازش متن هست شدیدا نیاز دارم کدهایی رو تو این محیط اجرا کنم.یه سری از کد های اماده هسستن ولی تو محیطم اجرا نمیشه
دوستان اگه کسی تو این زمینه کار کرده ممنون میشم لطف کنه بگه و من مشکلامو برطرف کنم
پایتون چون زبان اسکریپتی هست خیلی به IDE‌ وابسته نیست یعنی دیدم که با ادیتور (مثلا sublime text) هم توش کد میزنن.
به نظرم این رو هم ببنید مفیده:

مخصوصا یکی از ویدیو ها در مورد مشکل شماست: How an Installed Package is Found

پ.ن: اگه از لینوکس استفاده می کنید و از ابزارهایی مثل pip‌ برای نصب پکیج های پایتون استفاده می کنید، پکیج ها رو به صورت global نصب نکنید بلکه تو یه virtualenv کار کنید. در غیر این صورت ممکنه بعضی از پکیج های خود سیستم عامل که از پایتون استفاده می کنن دچار مشکل بشن.

پ.ن ۲: به طور کلی استفاده از پکیج منیجر ها توصیه میشه. مثلا برای پایتون استفاده از pip توصیه میشه. این ابزارها کار نصب و آپدیت پکیج ها رو ساده می کنن.

پ.ن ۳: پکیج منیجر پایتون یعنی pip ابزار ساده ای هست. یادگیریش اصلا زمان نمی بره.

ارسال:
۰۹ آذر ۱۳۹۵, ۰۹:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ آذر ۱۳۹۵ ۰۹:۲۴ ب.ظ، توسط mariyG.)
خیلی خیلی ممنونم،لطف کردید...
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989
ارسال:
۱۹ آذر ۱۳۹۵, ۱۱:۲۹ ب.ظ
RE: برای حذف stop word در متون فارسی در پایتون چیکار باید کرد؟
سلام دوستان
کسی میدونه stop word رو چطور میتونیم در متن فارسی حذف کنیم؟من از پایتون۳ استفاده میکنم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۸۹۲ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  متن به هم ریخته در نرم افزار Notepad HAMID3F ۱۵ ۲۰,۹۵۷ ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: rezasedghi100
  پایتون (طراحی وب یا دیتا ساینس؟) مساله این است... sirvan.t ۲ ۳,۱۹۶ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
  کارشناسی ارشد و دکتری کامپیوتر نشر پردازش pardazeshpub ۱ ۲,۵۰۳ ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hisanat
  درخواست کمک برنامه نویسی پایتون hadi7m ۰ ۱,۷۸۲ ۰۷ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۲۴ ق.ظ
آخرین ارسال: hadi7m
  گرامر مستقل از متن Sanazzz ۴ ۴,۸۶۰ ۱۲ دى ۱۳۹۷ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  انتخاب موضوع پایان نامه ارشد در زمینه پردازش تصویر Rezvan0411 ۱ ۲,۸۱۰ ۰۷ آذر ۱۳۹۷ ۰۸:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Baran15
  پردازش تصویر با متلب Baran15 ۰ ۱,۷۶۲ ۱۷ آبان ۱۳۹۷ ۰۱:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Baran15
Exclamation کمک کمک کمک در مورد ادامه تحصیل در مقطع دکتری !!! aminomidi ۳ ۴,۲۶۰ ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ۰۵:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: negarin_
  متن ایمیل برای نویسنده مقاله Iran2014 ۲ ۳,۱۲۲ ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Iran2014

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close