زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۴۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

در خواست راهنمایی برای بهتر زدن تست های ریاضی مهندسی

ارسال:

bitbit پرسیده:

سلام به همه مانشتی های عزیز
من حدود ۲و۱ روز در هفته ریاضی مهندسی میخونم ساعات زیادی واسه این درس صرف میکنم
ولی لامصب تو کنکور های ازمایشی نتیجه نمیگیرم(درحد۰)
یه ترس خاصی از درس ریاضی دارم سر جلسه جرات ندارم فکر کنم یکم پیچونده باشن نمیتونم بزنمSad تست های سال های قبل، تمرین زیاد حل میکنم(در حد متوسط+ هستم)

در بینهایت ممنونم اگه راه حلی دارین بفرمایید؟ نجاتم بدین
در ضمن بنظر شما درسته انقدر واسه ریاضی وقت گذاشت؟
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

Xilinx پاسخ داده:

خب سخت میارن.من کتاب ریاضی مهندسی کریمی رو میخونم ولی احساس میکنم مثلا آرمونای پارسه خیلی بدجور سوال از ریاضی میاره.سوالاتی که میاره احتمالا باتوجه به کتاب های خودش هستن وگرنه من مطمئنم کتاب مهندس کریمی حرف نداره.من آزمون قبلی همش دوتا تست زدم و این آزمون هیچی نزدم.به نظرمن توی کنکور خیلی ریاضی مهندسی رو روتین و ساده‌تر از اینا میدن.این صرفا نظر منه !

ارسال:

bitbit پاسخ داده:

RE: در خواست راهنمایی برای بهتر زدن تست های ریاضی مهندسی

(۲۰ آبان ۱۳۹۰ ۰۷:۱۷ ق.ظ)mthsh نوشته شده توسط:  خب سخت میارن.من کتاب ریاضی مهندسی کریمی رو میخونم ولی احساس میکنم مثلا آرمونای پارسه خیلی بدجور سوال از ریاضی میاره.سوالاتی که میاره احتمالا باتوجه به کتاب های خودش هستن وگرنه من مطمئنم کتاب مهندس کریمی حرف نداره.من آزمون قبلی همش دوتا تست زدم و این آزمون هیچی نزدم.به نظرمن توی کنکور خیلی ریاضی مهندسی رو روتین و ساده‌تر از اینا میدن.این صرفا نظر منه !

منم کریمی میخونم واسه همین قبل ازمون خیلی امیدوارم و احساس میکنم تو ریاضی خوبم....
البته منم نظر شما رو دارم تیپ سوالات کنکور فرق میکنه ولی انتظار دارم با وقتی که گذاشتم حداقل به یه جوابی برسم که حداقل تو گزینه‌ها باشهWink

دوستان دیگه نظرشون در مورد ریاضی چیه؟واسه شما هم غیر روتین بود سوالات؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

Bache Mosbat پاسخ داده:

تا حالا که کنکور کامپیوتر سوالای ریاضی مهندسی خیلی ساده بوده و همش با نکات تستی خیلی ساده حل می شده . ولی مشکل اغلب بچه های کامپیوتر اینه که ریاضی مهندسی رو عمیق درک نمی کنن . حتی من با چند نفر صحبت کردم که برای کنکور می خوندن درین حد ابتدایی هم نمی دونستن که کار فوریه، بردن از حوزه‌ی زمان به فرکانسه!! ولی فرمولا رو در حد عالی حفظ بودن! مشکل تو بچه های نرم افزاری که درسی مثل سیگنالم پاس نکردن بیشتره .

ارسال:

bitbit پاسخ داده:

(۲۰ آبان ۱۳۹۰ ۰۲:۲۱ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  تا حالا که کنکور کامپیوتر سوالای ریاضی مهندسی خیلی ساده بوده و همش با نکات تستی خیلی ساده حل می شده . ولی مشکل اغلب بچه های کامپیوتر اینه که ریاضی مهندسی رو عمیق درک نمی کنن . حتی من با چند نفر صحبت کردم که برای کنکور می خوندن درین حد ابتدایی هم نمی دونستن که کار فوریه، بردن از حوزه‌ی زمان به فرکانسه!! ولی فرمولا رو در حد عالی حفظ بودن! مشکل تو بچه های نرم افزاری که درسی مثل سیگنالم پاس نکردن بیشتره .

انصافا پارسال خیلی سوال های خوبی داده بودن مشکل منم همین عمیق درک نکردن واسه همین تا یه ذره تیپ سوال عوض میشه بسختی میتونم حلش کنم

۰
ارسال:

variant20002000 پاسخ داده:

بچه‌ها من که سوالای ریاضی پارسه رو نخوندم....... ولی واسه ریاضی مهندسی جزوه پارسه و کتاب ریاضی مهندسی پوران پژوهش رو دارم میخونم.
اول به نظرم جزوه ریاضی پارسه مفاهیم رو عمقی توضیح داده و پوران هم بیشتر رو تست‌ها کار کرده... این دوتا کتاب مکمل هم دیگه اند... و کسی که تستای پوران رو مسلط بشه فکر نکنم توی ریاضی مهندسی مشکلی داشته باشه.
کتای پوران تالیف فرزین حاجی جمشیدی هست که حدود ۴۸۰ صفحه مطلب داره ... جمع آوری تست فوق العاده و تست های تالیفی بی نظیری داره. اگه میخواین توی ریاضی مهندسی موفق بشین پیشنهاد میکنم این کتاب رو مطالعه کنید. من تا فصل ۴ خوندمش و الان هرسوالی مربوط به این مباحث رو میتونم جواب بدم.....!!
دوم اینکه کتاب تست های همه رشته‌ها رو داره از هوا فضا گرفته تا الکترونیک و کامپیوتر واسه همین تنوع سوالش خیلی بالاست. به نظرم تستهای کامپیوتر سخت‌تر از الکترونیک و پلیمر و هوافضا نباشه.... به هر حال با خوندن و حل کردن این تستها خیلی از استرس‌ها کم میشه

۰
ارسال:

Ohaio پاسخ داده:

بچه‌ها این مشکل رو منم دارم ...نمیدونم ولی سوالای رشته مواد و هوافضا ,... نمیدونم یه سری رشته های عجیب غریب خیلی خیلی سخت‌تر از کامپیوتره اعصاب ادم رو بهم میریزه

ارسال:

variant20002000 پاسخ داده:

(۲۰ آبان ۱۳۹۰ ۰۸:۴۱ ب.ظ)Ohaio نوشته شده توسط:  بچه‌ها این مشکل رو منم دارم ...نمیدونم ولی سوالای رشته مواد و هوافضا ,... نمیدونم یه سری رشته های عجیب غریب خیلی خیلی سخت‌تر از کامپیوتره اعصاب ادم رو بهم میریزه

به نظر من مزیت خوندن سوالات از بقیه رشته‌ها اینه که
۱- اگه بتونید حلشون کنید (که با تمرین راحت میتونید) به شما اعتماد به نفس میده
۲- با انواع سوالات آَشنا میشید (چون سوالاتی که توی رشته های مهندسی مطرح میشه اغلب از رشته های دیگه استخراج شده مثلاً یه سوال برق رو یه سال واسه کامپیوتر میدن و یه سوال مکانیک و همینطور بقیه رشته ها... اگه هم دقیقاً مثه هم ندن مطمئناً مشابه اش رو میدن)

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۴۹۹ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  چطور میتوان بهتر زندگی کرد؟ شاپری ۲۴ ۱۳,۱۶۶ ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ۰۷:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
Video دانلود رایگان نکته و تست شبکه های کامپیوتری Farzamm ۱۱ ۱۷,۶۰۶ ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M.rahimi20
  کتاب تست برای شبکه hamid_p ۰ ۱,۳۲۶ ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ۱۱:۴۵ ق.ظ
آخرین ارسال: hamid_p
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۱ ۳,۳۲۶ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۷,۹۴۴ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۱,۹۹۴ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۰۲ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
Information راهنمایی برای فرصت باقیمانده تا کنکور ۱۴۰۰ marge_setare ۷ ۵,۰۵۸ ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: fatemehbin

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close