زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۹:۱۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

طراحی الگوریتم

ارسال: #۱۶۶
۱۱ مرداد ۱۳۹۰, ۰۵:۳۸ ب.ظ
طراحی الگوریتم
امروز توی طراحی اگوریتم به مشکل برخورد کردم
فصل ۵ clrs در رابطه با اگوریتمهای احتمالی و تصادفی هستش و به تحلیل مسائلی میپردازه که علاوه بر ورودی به ماشین مولد تصادفی نیز وابسته است از مشهورترین این مسائل مسئله استخدام است که در همین فصل ذکر شده
به طور کلی این فصل رو خیلی کند دارم پیش میرم به نحوی که فعلا گذاشتمش کنار چون چیز زیادی از نفهمیدم
اگر کسانی هستن که این فصل خوندن راهنمایی ممنون میشم اخه نسخه clrs‌ی که من دارم ترجمه خوارزمی هستش و خیلی گنگ گفته اگر کسی جزوه تکمیلی برای این فصل داره لطفا ذکر کنه .
در ضمن به نظرتون خوندن این فصل احتیاج هست اخه تو هیچ منبع کنکوری ذکر نشده وهیچ کنکوری از این بحث سئوالی طرح نکرده.

( انان که طلبکار خدائید , خود ائید ) Heart ( حاجت ز طلب نیست شمائید , شمائید )
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۶۷
۱۱ مرداد ۱۳۹۰, ۰۵:۵۷ ب.ظ
RE: طراحی الگوریتم
(۱۱ مرداد ۱۳۹۰ ۰۵:۳۸ ب.ظ)hadi_m نوشته شده توسط:  امروز توی طراحی اگوریتم به مشکل برخورد کردم
فصل ۵ clrs در رابطه با اگوریتمهای احتمالی و تصادفی هستش و به تحلیل مسائلی میپردازه که علاوه بر ورودی به ماشین مولد تصادفی نیز وابسته است از مشهورترین این مسائل مسئله استخدام است که در همین فصل ذکر شده
به طور کلی این فصل رو خیلی کند دارم پیش میرم به نحوی که فعلا گذاشتمش کنار چون چیز زیادی از نفهمیدم
اگر کسانی هستن که این فصل خوندن راهنمایی ممنون میشم اخه نسخه clrs‌ی که من دارم ترجمه خوارزمی هستش و خیلی گنگ گفته اگر کسی جزوه تکمیلی برای این فصل داره لطفا ذکر کنه .
در ضمن به نظرتون خوندن این فصل احتیاج هست اخه تو هیچ منبع کنکوری ذکر نشده وهیچ کنکوری از این بحث سئوالی طرح نکرده.

خودتو خیلی اذیت نکن. در مورد این فصل از مهندس یوسفی پرسیدم. گفتن حذفه.

یا علی جان تربت زهرا کجاست؟
یادگار غربت زهرا کجاست؟
تا ز نورش دیده را روشن کنم
بر مزارش شعله‌ها بر تن کنم
 سپاس‌گزاری شده توسط: parimehraban
ارسال: #۱۶۸
۱۱ مرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ مرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۲۱ ب.ظ، توسط hadi_m.)
(۱۱ مرداد ۱۳۹۰ ۰۵:۵۷ ب.ظ)ehsan_nekooee نوشته شده توسط:  
(11 مرداد ۱۳۹۰ ۰۵:۳۸ ب.ظ)hadi_m نوشته شده توسط:  امروز توی طراحی اگوریتم به مشکل برخورد کردم

(۱۱ مرداد ۱۳۹۰ ۰۵:۳۸ ب.ظ)hadi_m نوشته شده توسط:  امروز توی طراحی اگوریتم به مشکل برخورد کردم

[/quote]

حق باشماست
مشکل اینجاست که امروز زیاد روبه راه نبودم و بدجوری حالم گرفته بود
راستی مهندس یوسفی کی هستن؟
ممنون از راهنمایتون.

( انان که طلبکار خدائید , خود ائید ) Heart ( حاجت ز طلب نیست شمائید , شمائید )
ارسال: #۱۶۹
۱۲ مرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۱۴ ق.ظ
طراحی الگوریتم
بعضی از فصل های این کتاب خذفه مثلا از صفحه ۷۸۰ کتاب من یا کلا مباحث منتخب بجز قسمت NPکه البته از این فصل هم به ندرت تو کنکور سوال میاد البته من این فصل رو خوندم اگه بازم میخوای توضیح بدم با توجه به اینکه حذفه بگو تا باهم مشکلات رو حل کنیم.

موفقیت از آن سوی رنج ها اغاز می شود (roya)
ارسال: #۱۷۰
۱۲ مرداد ۱۳۹۰, ۰۸:۳۰ ب.ظ
طراحی الگوریتم
دوستان لطفا راهنمایی کنید.من پایه ساختمانم خوبه ولی الگوریتم ضعیفم.آیا با خوندن clrs وبدون کلاس میشه ۵۰% زد؟البته گیراییم خوبه.و ایا راه میانبری وجود داره؟و اینکه در نهایت خوندن کتاب زبان اصلی به صرفه تره یا ترجمه دهقان؟(البته زبانم بد نیست.)
ارسال: #۱۷۱
۱۳ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۳۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۳۶ ق.ظ، توسط hanif.)
طراحی الگوریتم
اینکه کتاب clrs جامع یه مبحثه اینکه با پایه‌ی ضعیف میشه این کتاب رو خوند یه مسئله‌ی دیگه اگه از اثبات های مشکل بعضی پیچیدگی‌ها که پایه ریاضی قوی میخواد صرف نظر کنیم میشه با پایه‌ی ضعیف هم این کتاب رو خوند.

موفقیت از آن سوی رنج ها اغاز می شود (roya)
 سپاس‌گزاری شده توسط: navid-p , پشتکار
ارسال: #۱۷۲
۱۴ مرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۲۷ ب.ظ
(۱۲ مرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۳۰ ب.ظ)navid-p نوشته شده توسط:  دوستان لطفا راهنمایی کنید.من پایه ساختمانم خوبه ولی الگوریتم ضعیفم.آیا با خوندن clrs وبدون کلاس میشه ۵۰% زد؟البته گیراییم خوبه.و ایا راه میانبری وجود داره؟و اینکه در نهایت خوندن کتاب زبان اصلی به صرفه تره یا ترجمه دهقان؟(البته زبانم بد نیست.)
مسلما خوندن ترجمه فارسی وقت کمتری ازتون میگیره.البته ترجمه‌ها هم اشکالاتی دارند
ارسال: #۱۷۳
۱۸ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۳۰ ق.ظ
دوستان it یه سوال
در مورد درس طراحی الگوریتم و ساختمان داده من سوالات مهندسی کامپیوتر رو با سوالات it مقایسه کردم به مراتب سوالات طراحی الگوریتم مهندسی کامپیوتر سخت‌تر از سوالات it بود( تو درس های دیگه هم وضع فرق میکنه مثل گسسته که سوالت مهندسی از it ساده تره) تو کل فورم هرجا اسمی از ساختمان داده و طراحی برده شده هم دوستان از کتاب clrs به عنوان مرجع نام بردن ولی به نظرم این مرجع واسه مهندسی کامپیوتر خوبه واسه it میشه یه مرجع سبک‌تر انتخاب کرد.
حالا دوستانی که it هستن بگن از چه منبعی واسه درس طراحی و ساختمان استفاده کردن؟
ارسال: #۱۷۴
۱۲ شهریور ۱۳۹۰, ۰۹:۴۴ ب.ظ
(۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۵۳ ب.ظ)**sara** نوشته شده توسط:  
(07 خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۴۳ ب.ظ)رضا_ایرانی نوشته شده توسط:  سلام.
کسی ویس برای طراحی الگوریتم سراغ داره؟
واقعا خیلی بهش نیاز دارم، اگه لینک بزارید واقعن ممنون میشم.
صدای کلاس آقای حاج سید جوادی+جزوه دستنویس و تایپ شده
اول باید عضو سایت یادمانه بشین.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

با سلام
در این ویس تست هایی را که در جلسه دوم حل می کنند از کدام منبع استفاده می کنند؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۱۷۵
۱۳ شهریور ۱۳۹۰, ۱۰:۱۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ شهریور ۱۳۹۰ ۱۰:۱۳ ق.ظ، توسط mamat.)
(۱۸ مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۳۰ ق.ظ)ali_computer69 نوشته شده توسط:  دوستان it یه سوال
در مورد درس طراحی الگوریتم و ساختمان داده من سوالات مهندسی کامپیوتر رو با سوالات it مقایسه کردم به مراتب سوالات طراحی الگوریتم مهندسی کامپیوتر سخت‌تر از سوالات it بود( تو درس های دیگه هم وضع فرق میکنه مثل گسسته که سوالت مهندسی از it ساده تره) تو کل فورم هرجا اسمی از ساختمان داده و طراحی برده شده هم دوستان از کتاب clrs به عنوان مرجع نام بردن ولی به نظرم این مرجع واسه مهندسی کامپیوتر خوبه واسه it میشه یه مرجع سبک‌تر انتخاب کرد.

میتونین از کتاب طراحی الگوریتم نوشته نیپولیتان و نعیمی پور استفاده کنید کتاب خوبی هست و تو بعضی از دانشگاهها هم به عنوان مرجع معرفی میشه
البته بیشر رو کتاب پوران پژوهش نوشته هادی یوسفی زوم کنید بهتره و جاهایی که نگفته یا مشکل داری به کتاب مرجع سر بزنید.

من اگر چه بندگی را به خدا رسانده باشم
همه بنده ام خدایا به تو می رسد خدایی

بکشان به عاشقانت که کشی به جرم عشقم
مگرم نه وعده دادی که کشی و بر سر آیی

اگه میخوای منو بازم ببینی
من همینجام پشت اون لبخند قدیمی
حلال کنید
 سپاس‌گزاری شده توسط: rahmani90 , ali_computer69 , Aurora
ارسال: #۱۷۶
۱۴ شهریور ۱۳۹۰, ۰۸:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۳۲ ق.ظ، توسط fatima1537.)
طراحی الگوریتم
برای خرید کتاب‌ها با نصف قیمت به من ایمیل بزنید:
ارسال: #۱۷۷
۱۵ شهریور ۱۳۹۰, ۰۲:۳۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۳۳ ق.ظ، توسط fatima1537.)
(۱۴ شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۴۸ ب.ظ)missmas نوشته شده توسط:  برای خرید کتاب‌ها با نصف قیمت به من ایمیل بزنید:
برای فروش کتابها فقط در تالار"بازارچه کتاب"

اطلاعیه بزنید.باتشکر
ارسال: #۱۷۸
۱۵ شهریور ۱۳۹۰, ۱۱:۴۶ ب.ظ
(۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۹:۱۲ ب.ظ)mammad نوشته شده توسط:  
(13 اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۲:۱۶ ق.ظ)vovin نوشته شده توسط:  من آخر متوجه نشدم دقیقا کدوم فصل های CLRS رو باید بخونیم، اگه کسی میدونه میشه بگه؟

دو فصل اول که یه سری مقدماته (مرتب سازی درجی و ادغامی).
فصل ۳ و ۴ نمادهای مجانبی و بازگشتیهاست که همیشه میاد.
فصل ۵ آنالیز احتمالی و الگوریتمهای تصادفیه که نمیاد.
فصول ۶ تا ۹ که ساختمان داده heap و چند نوع مرتب سازی و به دست اوردن شاخصهای آماریه و مهم هستن.
فصول ۱۰ تا ۱۴ چند تا ساختمان داده هستند (لیستهای پیوندی، پشته، صف، جدول درهم سازی، درخت جستجوی دودویی و ...). فصلهای ۱۰ تا ۱۲ رو حتما باید خوند. بیشتر تو ساختمان داده میاد تا طراحی الگوریتم.
فصول ۱۵ و ۱۶ برنامه نویسی پویا و الگوریتمهای حریصانه هستن و مهمن (بعضی قسمتاش مباحث تئوری عمیقتری مثل Matroidها مطرح کرده که نمیاد).
فصل ۱۷ تحلیل سرشکنه که جزء الگوریتم پیشرفته ارشده.
فصول ۱۸ تا ۲۱ چند تا ساختمان داده پیشرفته تره (مثل درختهای B، هیپهای فیبوناچی و ...) که به ندرت سؤال می دن.
فصول ۲۲ تا ۲۶ الگوریتمهای گراف (مثل BFS و DFS و کوتاهترین فاصله و درختهای پوشا) هستن که خیلی تو کنکور روش تأکید می شه.
از فصل ۲۷ (ماکزیمم جریان) به بعد جزء سرفصل ارشده و تو کنکور نمیاد (به جز چند بخش کوچک مثل ۲۸/۲ که الگوریتم ضرب استراسن هست).

ممنون واقعا دنبال همچین چیزی بودم مرسیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییSmile
 سپاس‌گزاری شده توسط: رضا_ایرانی
ارسال: #۱۷۹
۱۶ شهریور ۱۳۹۰, ۰۵:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ شهریور ۱۳۹۰ ۰۶:۰۰ ب.ظ، توسط marry20.)
(۱۳ شهریور ۱۳۹۰ ۱۰:۱۲ ق.ظ)mamat نوشته شده توسط:  
(18 مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۳۰ ق.ظ)ali_computer69 نوشته شده توسط:  دوستان it یه سوال

میتونین از کتاب طراحی الگوریتم نوشته نیپولیتان و نعیمی پور استفاده کنید کتاب خوبی هست و تو بعضی از دانشگاهها هم به عنوان مرجع معرفی میشه
البته بیشر رو کتاب پوران پژوهش نوشته هادی یوسفی زوم کنید بهتره و جاهایی که نگفته یا مشکل داری به کتاب مرجع سر بزنید.

برای نرم افزار هم کتاب هادی یوسفی کافی هست یا حتما مرجع بخونیم؟؟ یعنی برای نرم افزار هم کتاب پوران را توصیه می کنید
ارسال: #۱۸۰
۱۹ شهریور ۱۳۹۰, ۰۱:۳۰ ب.ظ
طراحی الگوریتم
دوستان کسی کتاب طراحی الگوریتم انتشارات سپاهان رو خریده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
میدونه کتاب خوبیه یا نه واسه خوندن ؟؟؟؟
دوستان راهنمایی کنین

از کتابفروشی پرسیدند : وضع کسب و کارت چگونه است؟

گفت : بسیار بد ، چون آنهایی که پول دارند اهل مطالعه نیستند و آنهایی هم که سواد دارند پول ندارند !!!

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  [دانلود] ویس و جزوه ی طراحی الگوریتم سیدجوادی هاتف ۳۳ ۴۰,۷۹۲ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  طراحی ui/ux kimiya1234 ۲ ۲,۰۰۹ ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  پکیج آموزشی طراحی وب + فارسی سازی وردپرس + سئو Happiness.72 ۶ ۶,۲۸۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saqarmoshtaq
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۶۲۵ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  طراحی سایت ریسپانسیو wikidemy1 ۰ ۱,۶۰۲ ۱۳ دى ۱۳۹۹ ۰۴:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: wikidemy1
  طراحی الگوریتم ها amir.m5560@gmail.com ۰ ۱,۴۸۳ ۳۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: amir.m5560@gmail.com
  طراحی الگوریتم ها amir.m5560@gmail.com ۰ ۱,۳۳۳ ۳۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: amir.m5560@gmail.com
  مجموعه تمارین و سوالات امتحانی درس طراحی الگوریتم دانشگاه MIT (سال ۲۰۰۰-۲۰۱۲) Farid_Feyzi ۵ ۷,۲۲۲ ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: s-taheri
  پایتون (طراحی وب یا دیتا ساینس؟) مساله این است... sirvan.t ۲ ۳,۱۹۷ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
  تاثیر بودجه در انتخاب شرکت طراحی سایت wone ۱ ۲۰ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close