زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۱۰:۵۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

فیلد کاری گرایش هوش مصنوعی

ارسال:
۰۹ آبان ۱۳۹۰, ۱۱:۰۱ ق.ظ
بچه‌ها .. از کسانی که تجربه و یا اطلاعاتی دارن میخوام بپرسم که فیلد کاری گرایش هوش مصنوعی چیه . در بازار کار تو کدوم بخش‌ها از این گرایش جذب میکنن؟
و اینکه برای کسانی که اول راه هستن بهتره درسهای اختیاری رو تو چه زمینه ای بردارن که بعدا در بازار کار بیشتر کاربرد داشته باشه ..
پیشاپیش از همه کسانی که جوابمو میدن ممنون.

[تصویر:  2hpj6v9.png]
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۹ آبان ۱۳۹۰, ۰۹:۳۴ ب.ظ
RE: فیلد کاری گرایش هوش مصنوعی
ممنون از توجه همه بازدید کنندگانUndecided

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad
ارسال:
۱۰ آبان ۱۳۹۰, ۱۰:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ آبان ۱۳۹۰ ۱۰:۲۰ ب.ظ، توسط fatima1537.)
توی ایران در زمینه هوش مصنوعی کمتر کارشده و زیاد شناخته شده نیست!فقط همینو میدونم.فقط تا دلتون بخواد هرسال کلی مسابقه رباتیک داریم.ولی هیچ رباط پیشرفته وهوشمندی که مشکلی روحل کنه ساخته نشده!ولی به نظر من کلا همون مسائلی که توی درس هوش میخونیم جزء فیلدهای کاریش هستند مثل طراحی بازیهای فکری،طراحی عاملها یا رباتهای هوشمند، مسائل مرتبط با منطق و تصمیم گیری.داده کاوی(البته این نظر خودمه، چون توی داده کاوی داده های زیادی بررسی میشه و براساس اونها یه نتیجه و تصمیم رو میگیریم) و...
هوش مصنوعی یه فیلد کاری معروف دیگه هم داره که "پردازش تصویر"هست که برای همه شناخته شده است. که به نظر من جزءمباحث آسون هوش مصنوعیه.بحث تشخیص گفتار هم هست که جدیدا توی گوشی های جدید آیفون هست.
"وب معنایی" هم که یه مدت مایکروسافت دنبالش بود و میخواست همچین کاری کنه با استفاده از هوش مصنوعی هست.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad , Breeze , احسان مومنی
ارسال:
۱۰ آبان ۱۳۹۰, ۱۱:۳۱ ب.ظ
من نمیدونم نخبه های فارغ تحصیل این گرایش جذب کجاها میشن؟! اما عمومیت اون چیزی که الان مشهود تدریسه و بس!
کسایی هستند که بی هیاهو کارهای ارزشمندی میکنند
مثل کاری که تو نمایشگاه دیجیتال مهر ماه پرده برداری شد نرم افزار تبدیل صوتی اس‌ام اس فارسی
یا ocr فارسی که دارند انجام میدن...
نسبت به دیگر شاخه های مجموعه مهندسی کامپیوتر این گرایش تو ایران خیلی مهجور. دنبال فرصت شغلی فوق العاده نباشید چرا که با وجود نیاز مخصوصا در داده کاوی با فقدان متخصص مواجه هستیم
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: pofef , Breeze , احسان مومنی
ارسال:
۱۱ آبان ۱۳۹۰, ۰۱:۳۹ ق.ظ
من فکر می کنم باید امید وار به آینده بود از اون فیلدهایی هست که در آینده امید بیشتری بهش میره تا ۱۰ ۲۰ سال دیگه که ایران اینطوری نمی مونه که بابا بعدش شما که قرار نیس ۱ یا ۵ سال دیگه رو فقط کار کنید که باید به آینده وموقعیتهاش فکر کرد!!!!

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Breeze
ارسال:
۱۱ آبان ۱۳۹۰, ۰۲:۴۰ ب.ظ
ممنون از لطف همه دوستان ...
با این حساب رسما بی کار شدم... چون من کارمند مادیران بودم و به خاطر درس استعفا دادم Sad

۵
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad
ارسال:
۲۴ مهر ۱۳۹۱, ۰۸:۴۶ ب.ظ
کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی ؟؟؟
اینده شغلی ؟؟؟
۱
۶
ارسال:
۰۴ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۱۲ ب.ظ
چرا که نه!!!
هوش مصنوعی دارای کاربرد های فراوانی هستش...
در آینده هوش مصنوعی جایگزین مناسبی برای مدیریت ها خواهد بود
مباحثی مانند هوش سازمانی، هوش تجاری، هوش استراتژیک و ... گواه این موضوع خواهند بود
چرا که امروزه هوشمند سازی کاربردهای فراوانی دارد
به هر حال افرادی که هوش مصنوعی میخوانند میتوانند با مشخص نمودن فیلد خود بسیار جای پیشرفت داشته باشند
به طور مثال بنده حوزه داده کاوی را انتخاب نموده ام و ...
...
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Breeze
ارسال:
۰۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۲:۵۷ ق.ظ
اتفاقا ترم آخر در این مورد از استادمون که هوش مصنوعی بهمون درس میداد سوال کردم ایشون گفتند که بحث بومی سازی تو این سالها خیلی داغه تو هوش مصنوعی. خودشون که تو فیلد پردازش صوت کار می کنن ظاهرا یک موتور تبدیل صوت به نوشتار فارسی درست کردند که قراره تو یه موتور جستجو کار کنه . (مثل گوگل دکمه ی ضبط رو می زنی و حرف میزنه برات سرچ می کنه). ایشون هم تدریس میکنن و هم کار تحقیقاتی و صنعتی.
با توجه به تحقیقاتی که تو این چند وقته داشتم (و همچنین الگو قرار دادن استادمون) به صرف دکترا گرفتن امنیت شغلی نه تنها تو ایران بلکه هیچ جای دیگه برات فراهم نیست بلکه تازه داستان شروع میشه و باید یه کم فسفر سوزوند و کارآفرینی کرد که صد البته نتیجش با کارمند جایی بودن کلی متفاوته.
کار عملی و تعریف کاربرد برای درسهایی که میخونیم میتونه خستگی چند ساله ی درس خوندن رو از تنمون در بیاره !
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: PrinceS
ارسال: #۱۰
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۲:۴۵ ق.ظ
من با توجه به رشته و دانشگاهی که بودم و تقریبا سی نفر از فارغ التحصیلان هوش مصنوعی رو تو یک دانشگاه دولتی نسبتا مناسب که ظرف سه چهار سال اخیر فارغ التحصیل شدن میشناسم میتونم به طور تقریبی (تقریبی و نه خیلی دقیق) تا جایی که بعد از فارغ التحصیلی ازشون خبر دارم وضعشون اینطوره:
چهار پنج نفری رفتن سراغ تدریس با مدرک ارشد و کار اصلیشون تدریس هست
هفت هشت نفری هم مشغول گرفتن دکتری هستن (داخل و یا خارج)
هفت هشت نفری هم یا قبل امدن به ارشد و یا حین ارشد کارمند یک اداره ی دولتی شدن با همون مدرک لیسانس که بعدش میتونن تنها ارتقا مدرک بدن برای حقوق، یکی هم میشناسم که ملی حفاری استخدام شد بعد از گرفتن ارشد حالا نمیدونم دقیق به واسطه ی اینکه مدرک اش هوش بود اونجا استخدامش شد یا تنها با واسطه ی اینکه ارشد کامپیوتر داشت البته بعد از واسطه ی پارتی Smile
دو سه نفر هم میشناسم که الان مشغول خدمت مقدس سربازی هستن
تک و توک خانمی هم هستن که تفننی تدریس میکنن

به جز اون یک موردی که عرض کردم که اطلاع ندارم به واسطه ی ارشد هوش استخدام شده یا نه، از باقی ندیدم و نشنیدم که کسی با ارشد هوش به جز تدریس و ادامه تحصیل کار دیگه ای کرده باشه باقی هم که خودشون از قبل شاغل بودن.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad-A

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۳,۹۳۵ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۸۵۶ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۶۵۱ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۲۹۸ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۷۶۴ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۵,۹۷۱ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۵۱۲ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۶۸۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۱۲ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close