زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۱۰:۱۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

گام به گام تا ارشد ۹۹

ارسال: #۱۵۱
۰۸ شهریور ۱۳۹۸, ۰۳:۲۱ ب.ظ
RE: گام به گام تا ارشد ۹۹
(۰۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۲:۳۲ ب.ظ)malihe_biparva نوشته شده توسط:  
(08 شهریور ۱۳۹۸ ۰۱:۴۴ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  
(08 شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۲۴ ب.ظ)malihe_biparva نوشته شده توسط:  سلام به همه
من امروز با این سایت آشنا شدم و میخوام از فردا شروع کنم به نظرتون میشه به شریف یا تهران فکر کرد؟
لطفا کمک کنید نه منابع دارم نه برنامه

سلام
خوش اومدی به جمع مانشتی ها. راستشو بخوای بله، چرا نمیشه به شریف یا تهران فکر کرد؟ منم دارم به همین دو جا فکر میکنم و اگه از همین الان بخونیم مسلما قبول میشیم.
قبل از هر حرف و راهنمایی به من بگو چه گرایشی میخوای امتحان بدی و از چه رشته ای هستی؟
خیلی ممنون سپاسگزارم
از رشته نرم افزار هستم و گرایش نرم افزار میخوام شرکت کنم

در خصوص منابع میشه راهنمایی کنی؟ من دارم از صبح اینجا مطلب میخونم هرکس یه چیزی میگه کاش اینجا یه قسمتی داشت که همه چی مشخص باشه. از بازارچه کتاب میشه منابع تهیه کرد؟ مطمئن هست؟

خب اینکه خیلی عالیه که نرم افزار بودی و الان میخوای همون گرایش نرم افزار شرکت کنی. من از یه رشته ی کاملا غیر مرتبط میام و کار به مراتب برای من سخت تره. ولی منابعی رو که برات بهتره استفاده کنی رو با تجربه ای که من تو این مدت یه ماه و نیم کسب کردم برات ردیف میکنیم.

ببین اول باید ببینی که در گرایش شما چه درسهایی رو باید امتحان بدی. من خودم هوش مصنوعی میخوام شرکت کنم و برای همین یه سری از درسها رو لازم نبوده بخونم. درسهایی که برای گرایش نرم افزار باید بخونی از این قرار هستن:

زبان که عمومی و تخصصی داره

گسسته
ریاضی ۱ و ۲
معادلات دیفرانسیل
آمار و احتمالات

ساختمان داده
طراحی الگوریتم
معماری کامپیوتر
شبکه های کامپیوتری
مدارهای منطقی
سیستم عامل
نظریه زبانها و ماشینها

هوش مصنوعی
اصول طراحی کامپایلر
پایگاه داده

فقط اینجا من به جای این دو درس تخصصی آخری، یعنی کامپایلر و پایگاه داده ، مدارهای الکتریکی و سیگنالها و سیستم ها دارم. که البته این مهم نیست و فقط اصل خوندنش اینجا الان مهمه.

زبان

در مورد زبان باید خودت قضاوت کنی که در کدامین برهه از راه زبان هستی. یعنی ببینی زبانت در چه سطحه و بعد کتاب انتخاب کنیم. من خودم اصلا مشکلی با زبان ندارم و برای همین فقط روی زبان تخصصی تکیه میکنم و برای زبان تخصصی کتاب زبان تخصصی کامپیوتر و آی تی ماهان رو استفاده میکنم که خیلی هم کافیه برای من. الان شما باید ببینی که آیا گرامرت خوبه؟درک مطلبت چطوره؟ و در کنار کتابهایی که برای زبان میخونی باید ۵۰۴ رو هم بخونی. این کتاب ماهان خوبیش اینه که روشهای تست زنی رو قشنگ توضیح داده و منی که مشکل درک مفهوم و گرامر ندارم فقط روشهای درست تست زنی رو تجربه میکنم.

ساختمان داده و طراحی الگوریتم
من این دو تا درس رو باهم نوشتم چون میخوام به کتابهایی اشاره کنم ممکنه هر دو درس رو کنار هم ارائه بدن. من خودم برای ساختمان داده و طراحی الگوریتم دو تا کتاب ساختمان داده و طراحی الگوریتم از انتشارات پوران پژوهش رو گرفتم که نوشته ی هادی یوسفی هست و خب به جرات کتابهای خوبی هستن. من فکر میکنم این دو تا کتاب برای شما کاملا برای این درسها مناسب باشن و چیز دیگه ای که هست من خودم برای اینکه از ارشد کارگردانی میام و اصلا رشتم ربط نداشته و با ساختمان داده خصوصا تا حدودی غریبم، کتاب ساختمان داده ها و الگوریتم انتشارات نصیر رو هم تهیه کردم و خیلی کتاب خوبیه. میگن استاد طورانی خیلی خوبه ولی تا اونجایی که میدونم فیلمهای ایشون خیلی خوبن و کتابشون دردی رو دوا نمیکنه و داره باز چاپ میشه و ایشالا اون بازچاپ قراره که بترکونه. کتاب ۶۰۰۰ مسئله قدسی رو هم برای تستهاش داشته باش و بعد از خوندن این کتابهای هادی یوسفی که به کتابهای آبی معروف هستن، به نظر من کتابهای نارنجی پوران پژوهش برای این دو درس رو بگیر و تستهای اونا رو حل کن.

مدارهای منطقی
من برای این درس چون خیلی روش تسلط داشتم (دو ترم آی تی خوندم آخه) کتاب مدرسان شریف رو گرفتم که میتونم بگم خیلی مختصر و مفیده و برای کسی که با این درس مشکلی نداره خیلی جوابه. توضیحات و ایجاز این کتاب فوق العادس. ولی خب من به توصیه دوستان کتاب مدارهای منطقی دکتر اجلالی از نصیر رو هم گرفتم. برعکس کتاب اول این کتاب خیلی قطور هست و ممکنه خسته بشی. ولی واقعا ارزش خوندن داره این کتاب و معلومه که دکتر اجلالی کاملا مدارهای منطقی رو درک کرده و به خوبی داره انتقال میده. هادی یوسفی هم یه کتاب آبی دیگه در پوران پژوهش داره که برای مدارهای منطقی هست، ولی من اونو همچین توصیه نمیکنم.

شبکه های کامپیوتری
این درس از بابت کتابهاش دهانی از ما پذیرایی کرد تا بالاخره کتابش گیر اومد. برای درس شبکه با توجه به تجربه ای که کسب کردم ، بهترین منابع الان یکی کتاب شبکه های کامپیوتری کراس راس هست که ترجمه دکتر ملکیان هست، و یکی کتاب شبکه دکتر حقیقت از انتشارات پارسه. این دومی رو اگه گیر آوردی جایزه داری. من خودم اینجا یه آگهی درست کردم و بالاخره از طریق همین کار از یکی از بچه ها خریدم کتاب رو تمیز و خوب دستشم درد نکنه.

معماری کامپیوتر
والا تو این مورد من خودم کتاب معماری کامپیوتر هادی یوسفی از انتشارات پوران پژوهش رو میخونم و کتاب خوبیه و به نظرم از کتاب مدار منطقی بهتره که تالیف کرده. اینو با جرات توصیه میکنم. یه کتابی هم درومده خیلی صدا کرده ( معماری کامپیوتر - دکتر کتیرایی) اینو نمیدونم ولی میخوام بخرمش چون من تو این درس به خاطر شباهتش به مدارهای منطقی یه خرده ضعف دارم.

نظریه زبانها و ماشینها
برای این درس دیگه همه میدونن که هیچ کتابی کتاب نظریه زبانها و ماشینهای دکتر فردین شاپوری نمیشه.

هوش مصنوعی
کتاب راهیان ارشد ارسطو خلیلی فر فعلا بهترین کتابه

سیستم عامل
دست دکتر حقیقت رو میبوسه باز. کتاب سیستم عامل از نشر پر (پارسه نه پر) ولی روش مارک پارسه هم داره. نوشته ی دکتر حقیقت هستش و حرف نداره.

حساب دیفرانسیل
من کتاب نصیر رو میخونم و کافیه برام با توجه به معلوماتم و همینطور تعداد تستهایی که ازش در ارشد میاد

ریاضیات گسسته
من کتاب هادی یوسفی رو میخونم و به جرات میگم این کتاب بهترین کتابیه که هادی یوسفی تالیف کرده. من ازش استفاده میکنم فوق العاده راضی هستم البته ...... من ریاضیات گسستم کلا خیلی خوبه و مشکلی ندارم و این درس رو هم پاس کردم قبلا برای همین شاید برام خوبه این کتاب.

ریاضی ۱ و ۲
به نظر من تعداد تستهایی که ازشون میاد اونقدر ارزش نداره که براشون کتاب بگیرم و در ضمن من ریاضیم خیلی خوبه و نمیخوام روش سرمایه گذاری کنم

آمار و احتمالات مهندسی
من کتاب مدرسان شریف رو پیشنهاد میدم. عین همون کتاب مدار منطقی پر از نکته تست هست و خیلی موجز و راحت الحلقومه. Smile

دو تا درس پایگاه داده و اصول طراحی کامپایلر رو من ندارم و به جاش مدارهای الکتریکی دارم و سیگنالها، برای همین زیاد در مورد این دو درس نمیتونم نظر بدم. ولی برات یه پرس و جوی حسابی میکنم.

حالا فقط باید سطح خودتو پیدا کنی و با کتابهایی که باهاشون حال میکنی شروع کنی.

برای بار دومه که از این دوست خوب مانشتیمون که اسمش رو فاش نمیکنم تشکر میکنم. اون یه نصیحت خوب به من کرد و گفت که بهترین کار برای انتخاب منبع مناسب گشتن هست. به من کتابهای زیادی و اساتید مختلفی رو پیشنهاد داد ولی گفت برو انقلاب و کتابها رو ببین. یا توی نت اگه میخوای خرید کنی، سرفصلهای کتاب رو ببین و همینطور کلا کتاب رو چک کن ببین باهاش ارتباط برقرار میکنی یا نه. من این کارو کردم و الان با کتابهایی که دارم خیلی راحتم. حالا منم به شما کمک میکنم که کتابهای مناسب رو پیدا کنی و شروع کنی. ایشالا سال دیگه این موقع هم دانشگاهی باشیم شریف یا تهرانSmile

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

(The only thing I know is that I know nothing)

Socrates
۴
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: malihe_biparva , عزیز دادخواه , maneshti_sharifi
ارسال: #۱۵۲
۰۸ شهریور ۱۳۹۸, ۰۳:۴۶ ب.ظ
ای کاش دکمه هزار تشکر وجود داشت تا برات بزنم میبوسمتHeart
خیلی عالی بود کیف کردمBig Grin
شریف میبینمتCool
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous
ارسال: #۱۵۳
۰۸ شهریور ۱۳۹۸, ۰۸:۵۳ ب.ظ
(۰۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۳:۴۶ ب.ظ)malihe_biparva نوشته شده توسط:  ای کاش دکمه هزار تشکر وجود داشت تا برات بزنم میبوسمتHeart
شریف میبینمتCool

قربونت برم عزیزم، کاری نکردم. اگه دوست داشته باشی اصلا برنامه بزاریم درسایی رو که مشترک داریم باهم بخونیم چون احتمالا منم پایگاه داده رو میخونم ولی خب مسئله ای که هست من که از رشته ای غیر از مهندسی میام برای ارشد مهندسی، ترجیحا به قول شوهرم نباید برم سراغ کامپایلر چون تستهاش خیلی خاص هستن. بنابراین اگه میخوای بخونی از همین الان شروع کن و روی کامپایلر زیاد سرمایه گذاری نکن و در حد همون تستهایی که وجود دارن، ولی پایگاه داده درسی هست که بتونی صد هم بزنی.

اگه دوست داشتی باهم برنامه ریزی میکنیم درس میخونیم و باهم اشکالاتمونو مطرح میکنیم. از من نترس من سالها تو محیط فنی بودم، فقط نمیدونم چرا مثل دیوونه ها کارگردانی خوندم Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: malihe_biparva
ارسال: #۱۵۴
۰۹ شهریور ۱۳۹۸, ۰۳:۴۴ ب.ظ
(۰۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۵۳ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  
(08 شهریور ۱۳۹۸ ۰۳:۴۶ ب.ظ)malihe_biparva نوشته شده توسط:  ای کاش دکمه هزار تشکر وجود داشت تا برات بزنم میبوسمتHeart
شریف میبینمتCool

قربونت برم عزیزم، کاری نکردم. اگه دوست داشته باشی اصلا برنامه بزاریم درسایی رو که مشترک داریم باهم بخونیم چون احتمالا منم پایگاه داده رو میخونم ولی خب مسئله ای که هست من که از رشته ای غیر از مهندسی میام برای ارشد مهندسی، ترجیحا به قول شوهرم نباید برم سراغ کامپایلر چون تستهاش خیلی خاص هستن. بنابراین اگه میخوای بخونی از همین الان شروع کن و روی کامپایلر زیاد سرمایه گذاری نکن و در حد همون تستهایی که وجود دارن، ولی پایگاه داده درسی هست که بتونی صد هم بزنی.

اگه دوست داشتی باهم برنامه ریزی میکنیم درس میخونیم و باهم اشکالاتمونو مطرح میکنیم. از من نترس من سالها تو محیط فنی بودم، فقط نمیدونم چرا مثل دیوونه ها کارگردانی خوندم Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin

با کمال میل حاضرم
دیروز و امروز کل وقتم رفت برای تهیه منابع
هرچی گفتی تونستم پیدا کنم یکی از کاربرای اینجا خدا خیرش بده هر کتابی خواستم داشت
چقدر خوبه این سایت خیلی خوشحالم با شما آشنا شدم
عزیزم حالا برنامه ریزی کنیم که من هیچی ازش نمیدونم
چیزایی که خریدم همه کتابها و چندتا فیلمه اگه چیز دیگه لازم هست بگو
۰
۰
ارسال: #۱۵۵
۰۹ شهریور ۱۳۹۸, ۰۸:۳۷ ب.ظ
(۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۳:۴۴ ب.ظ)malihe_biparva نوشته شده توسط:  
(08 شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۵۳ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  
(08 شهریور ۱۳۹۸ ۰۳:۴۶ ب.ظ)malihe_biparva نوشته شده توسط:  ای کاش دکمه هزار تشکر وجود داشت تا برات بزنم میبوسمتHeart
شریف میبینمتCool

با کمال میل حاضرم
دیروز و امروز کل وقتم رفت برای تهیه منابع
هرچی گفتی تونستم پیدا کنم یکی از کاربرای اینجا خدا خیرش بده هر کتابی خواستم داشت
چقدر خوبه این سایت خیلی خوشحالم با شما آشنا شدم
عزیزم حالا برنامه ریزی کنیم که من هیچی ازش نمیدونم
چیزایی که خریدم همه کتابها و چندتا فیلمه اگه چیز دیگه لازم هست بگو

خوب کاری کردی، منم هفته ی گذشته به خاطر درگیری های زندگی شخصی اصلا نتونستم درست درس بخونم و از فردا شروع میکنم و ایشالا میرسونیم خودمونو.
الان دقیق کدوم کتابها رو داری و فیلم چی گرفتی؟

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۰
۰
ارسال: #۱۵۶
۰۹ شهریور ۱۳۹۸, ۰۹:۵۰ ب.ظ
گام به گام تا ارشد ۹۹
کتاب آمار محسن طورانی.گسسته آبی و نارنجی پوران پژوهش.شبکه حقیقت.شبکه ملکیان.clrs. طراحی الگوریتم آبی و نارنجی پوران پژوهش.زبان زیر ذره بین.نظریه زبانها و ماشین فردین شاپوری.معماری پوران پژوهش.هوش مصنوعی راهیان ارشد.سیستم عامل حقیقت.مدار منطقی اجلالی. فقط مدار منطقی نو خریدم بقیه دست دوم ولی خیلی تمیزه
فیلم تازه امروز رسید دستم خیلی زیاده هنوز فرصت نکردم ببینم چه درسایی هست
۰
۰
ارسال: #۱۵۷
۰۹ شهریور ۱۳۹۸, ۱۰:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۲۰ ب.ظ، توسط marvelous.)
(۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۵۰ ب.ظ)malihe_biparva نوشته شده توسط:  کتاب آمار محسن طورانی.گسسته آبی و نارنجی پوران پژوهش.شبکه حقیقت.شبکه ملکیان.clrs. طراحی الگوریتم آبی و نارنجی پوران پژوهش.زبان زیر ذره بین.نظریه زبانها و ماشین فردین شاپوری.معماری پوران پژوهش.هوش مصنوعی راهیان ارشد.سیستم عامل حقیقت.مدار منطقی اجلالی. فقط مدار منطقی نو خریدم بقیه دست دوم ولی خیلی تمیزه

عالی!
خوبه دیگه بهت پیام دادم، از فردا شروع کنیم. من که دیگه حتی بمب اتم نمیتونه جلوی درس خوندن فردامو بگیره. به قول یاس من میجنگم!

راستی ساختمان داده رو چیکار کردی؟

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۰
۰
ارسال: #۱۵۸
۰۹ شهریور ۱۳۹۸, ۱۰:۳۱ ب.ظ
(۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۱۸ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  
(09 شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۵۰ ب.ظ)malihe_biparva نوشته شده توسط:  کتاب آمار محسن طورانی.گسسته آبی و نارنجی پوران پژوهش.شبکه حقیقت.شبکه ملکیان.clrs. طراحی الگوریتم آبی و نارنجی پوران پژوهش.زبان زیر ذره بین.نظریه زبانها و ماشین فردین شاپوری.معماری پوران پژوهش.هوش مصنوعی راهیان ارشد.سیستم عامل حقیقت.مدار منطقی اجلالی. فقط مدار منطقی نو خریدم بقیه دست دوم ولی خیلی تمیزه

عالی!
خوبه دیگه بهت پیام دادم، از فردا شروع کنیم. من که دیگه حتی بمب اتم نمیتونه جلوی درس خوندن فردامو بگیره. به قول یاس من میجنگم!

راستی ساختمان داده رو چیکار کردی؟

ساختمان داده نداشت باید برم نو بخرم ولی فیلم دارم فردا به دَدی میگم کتاب پوران پژوهش بخرهTongue
۰
۰
ارسال: #۱۵۹
۱۰ شهریور ۱۳۹۸, ۰۹:۴۳ ب.ظ
و اما درس خوندن امروز ما...
بسم اله الرحمن ..... مامان! ..... جان مامان میای خورشت رو تو درست کنی؟ بابا قورمه سبزی های تو رو خیلی دوس داره... مامان من درس دارم .... ولی بابات .... بابام، خیلی خب
یک ساعت بعد
بسم اله الرحمن ..... دررررررررررررررینگ .... کوفت اینم وقت زنگ زدنه؟ بفرمایید .... الو عمه .... عمه خونه رو بگیر من درس دارم......بیییییییییییییییییب............... {دو دقیقه بعد} دررررررررررررررررینگ ...... مامان تلفن خونه زنگ میزنه دخترم ..... مامی خودت بردار من درس دارم...... دستم بنده مامان ............... دررررررررررررررینگ ..... بفرمایید ...... الو عمه!!!!!
نیم ساعت بعد
بسم اله الرحمن رحی............... آی انار انار بیا به بالینم ..... ای خداااااااااا همسایه ی بی ملاحظه حالا که من درس دارم ضبطشو بلند کرده، بزار پنجره رو ببندم ......و همین که اومدم پنجره رو ببندم باد زد پرده گیر کرد به گلدان کنار پنجره، گلدان فتاده شد و شکسته کرد خودش را و خاک تمام اتاق را احاطه نمود..... دریییییییییییییییییییینگ ....... الو ، الهام جون، پروپوزال منو ویرایش میکنی؟ ..... آرزو جون وقت ندارم من درس.... آخه باید امروز تحویل استاد راهنما بدم ....... باشه عزیزم، تا یه ساعت دیگه بهت میدم..... ای لعنتی آخه دانشجوی دکتری که تایپ بلد نباشه نوبره....... درررررررررررررررررررررینگ ، الو!.... سلام آجی ، ما داریم میایم ولی به کسی نگو سورپرایزه.... آره دادا سورپرایزم کردی ...... میبینمت فعلا..... من درس. .... گفته بودم درس تعطیل! تو دیگه نباید امتحان پس بدی، حالا برو ما اومدیم........

و بعد از کمی من فرار رو بر قرار ترجیح دادم ولی بیرون هم از دست گربه ها در امان نبودم. الان اومدم خونه و تازه میخوام برم سر درس، شب لااقل همه خوابن و در سکوت درس میخونی. نمیزارم بیشتر از این وقتمو بگیرین و میرم که مدارمنطقی منتظره.
قربوق همه ی شما

پ ن : خواستم یه کمی مزاح کرده باشم اینطوری نوشتم، ولی واقعا این امروز من بدبخت بود. Big GrinBig GrinSadSadSadConfusedConfusedConfusedDodgyDodgyDodgyTongueTongueTongue

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: KavehIsHere , malihe_biparva , alma1988
ارسال: #۱۶۰
۱۰ شهریور ۱۳۹۸, ۱۱:۰۳ ب.ظ
گام به گام تا ارشد ۹۹
این همسایه شما فقط بی ملاحظه نیست بلکه چیپ هم هست آی انار انار چیه مال قرن چندمه؟
الان من فهمیدم که الهام جون واقعا یک کارگردان واقعیه چون تمام صحنه های امروزشو تونستم مثل فیلم ببینم
۰
۰
ارسال: #۱۶۱
۱۱ شهریور ۱۳۹۸, ۱۲:۱۷ ق.ظ
گام به گام تا ارشد ۹۹
ممنونم ازت، خوشحالم که اینطور حس کردی، تازه من اینو خیلی سرسری و تند نوشتم. الان دو شبه که کرم یکی از طرحهایی که نوشته بودم به اسم "اپرای ملی خانم" افتاده به جونم، اینو البته گذاشتم برای بعد از دوره ی ارشد هوش مصنوعی ولی الان شدیدا دلم میخواد صحنه پردازیش کنم تا موقع اجرا. یه کار دیگه هم نوشتم مواقع بیکاری دکوپاژ میکنم (خیر سرم اخیرا اصلا وقت خالی ندارم) اسمش هست CUT و در مورد یه رابطه ی پیچیده عاطفی بین یه کارگردان و یه بازیگر بالفطره هست. یه پسر جوانه که وارد زندگی هر کسی میشه شکل شخص رویاهای طرف درمیاد و براش وابستگی درست میکنه، یعنی تو زندگی هر شخصی میره متفاوته با دیگری و همینطور زندگی اصلی خودش و بیشتر سعی میکنه روی نقاط خلاء مردم سرمایه گذاری کنه و غافله از اینکه یه روز یه کارگردان زن همچین نقطه ضعف میگیره ازش که ....

حالا که بحث این شد بزارین یه رازی رو بهتون بگم، من یه کتاب تالیف و ترجمه کردم در مورد بیومکانیک در هنرهای دراماتیک. بیومکانیک در بازیگری، بیومکانیک در کارگردانی و نویسندگی ولی خب بیشتر تمرکز روی خود اصل تکنیکه که در بازیگری میشه حرکات پرفورمانس، در کارگردانی میشه کولاژ و تدوین و در نویسندگی هم شیوه ی خاص خودشو داره که بیشتر شبیه به نوشتن یه الگوریتمه. نمونه ی اولیه ی اونو هم میتونین تو فیلم عصر جدید چارلی چاپلین ببینید و در کارگردانی سردمدار میرهولد بود که تئاتری بود و در سینما میره سراغ آیزن اشتاین و تئوری مونتاژ که جلد دومش اینه و الان در حال ویرایشش هستم.
خوندن کتاب برای شماها هم جالب میشه برای اینکه اولا یه جورایی زندگینامه طور نوشتم و از طرفی تماما فن و مهندسی در سینما و تئاتر هست.

این جلد اولشه که چاپ شده و به اسم مبدع این تکنیک من چاپش کردم :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اینم جلد دومش که موضوع پایان نامه ارشد من بوده و الان دارم روش کار میکنم برای چاپ:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

چیزی که هست در این تکنیک نزدیک شدن به دنیای ماشینها هست، ترکیبی از حرکت انسانی ماشینی برای بازیگر و ترکیبی از سینما و تئاتر چه در صحنه و چه در سینما. اگه فیلمهای آیزن اشتاین مثل انقلاب اکتبر رو دیده باشین یا رزمناو پوتمپکین رو، کاملا متوجه میشین من چی میگم، تدوین به این شکل:
چاقو+چشم = ترس
چشم+کودک گریان = انتظار
اون موقع تکنیک های الان نبوده برای تدوین و مثلا ما هر دو نمای چاقو و چشم رو در یه صحنه کنار هم چیده شده میبینیم. این دوتا کنار هم ترس رو تداعی میکنن. یا زاویه های دوربین امروزه میتونن در این تکنیک حرف اول رو بزنن.
یا در تئاتر من نمیدونم کاری نبوده که بتونم بگم تو ایران شما دیده باشین و اینطوری باشه، مثلا استفاده از دکورهای کانستراکتیویستی یا ماشین آلات حجیم روی صحنه (صحنه های متحرک مخصوصا) و همینطور چیدن صحنه ها کنار هم درست عین همون تدوین که گفتم و مثال زدم میشه بخشی از کارگردانی در بیومکانیک و در بازیگری چیزی هست دور از بازیگری متد و در اون بازیگر باید به قوانین ریاضی و فیزیک هم مسلط باشه ووووو

نمیخوام درس کارگردانی بدم ، میخوام بگم با توجه به تکنیکی که من روش کار کردم رشته ی هوش مصنوعی بهترین انتخابیه که میتونم داشته باشم و زمانی خیال دارم از این رشته در سینما و تئاتر هم استفاده کنم. مهم اینه که پیوند تکنولوژی هست با هنر.

ارادتمند همه ی شما هم هستم، برم ادامه مدار منطقیBig Grin

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۰
۰
ارسال: #۱۶۲
۱۱ شهریور ۱۳۹۸, ۰۶:۴۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۶:۴۶ ق.ظ، توسط alma1988.)
(۱۰ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۴۳ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  و اما درس خوندن امروز ما...
بسم اله الرحمن ..... مامان! ..... جان مامان میای خورشت رو تو درست کنی؟ بابا قورمه سبزی های تو رو خیلی دوس داره... مامان من درس دارم .... ولی بابات .... بابام، خیلی خب
یک ساعت بعد
بسم اله الرحمن ..... دررررررررررررررینگ .... کوفت اینم وقت زنگ زدنه؟ بفرمایید .... الو عمه .... عمه خونه رو بگیر من درس دارم......بیییییییییییییییییب............... {دو دقیقه بعد} دررررررررررررررررینگ ...... مامان تلفن خونه زنگ میزنه دخترم ..... مامی خودت بردار من درس دارم...... دستم بنده مامان ............... دررررررررررررررینگ ..... بفرمایید ...... الو عمه!!!!!
نیم ساعت بعد
بسم اله الرحمن رحی............... آی انار انار بیا به بالینم ..... ای خداااااااااا همسایه ی بی ملاحظه حالا که من درس دارم ضبطشو بلند کرده، بزار پنجره رو ببندم ......و همین که اومدم پنجره رو ببندم باد زد پرده گیر کرد به گلدان کنار پنجره، گلدان فتاده شد و شکسته کرد خودش را و خاک تمام اتاق را احاطه نمود..... دریییییییییییییییییییینگ ....... الو ، الهام جون، پروپوزال منو ویرایش میکنی؟ ..... آرزو جون وقت ندارم من درس.... آخه باید امروز تحویل استاد راهنما بدم ....... باشه عزیزم، تا یه ساعت دیگه بهت میدم..... ای لعنتی آخه دانشجوی دکتری که تایپ بلد نباشه نوبره....... درررررررررررررررررررررینگ ، الو!.... سلام آجی ، ما داریم میایم ولی به کسی نگو سورپرایزه.... آره دادا سورپرایزم کردی ...... میبینمت فعلا..... من درس. .... گفته بودم درس تعطیل! تو دیگه نباید امتحان پس بدی، حالا برو ما اومدیم........

و بعد از کمی من فرار رو بر قرار ترجیح دادم ولی بیرون هم از دست گربه ها در امان نبودم. الان اومدم خونه و تازه میخوام برم سر درس، شب لااقل همه خوابن و در سکوت درس میخونی. نمیزارم بیشتر از این وقتمو بگیرین و میرم که مدارمنطقی منتظره.
قربوق همه ی شما

پ ن : خواستم یه کمی مزاح کرده باشم اینطوری نوشتم، ولی واقعا این امروز من بدبخت بود. Big GrinBig GrinSadSadSadConfusedConfusedConfusedDodgyDodgyDodgyTongueTongueTongue

سلام سلام

خوبین دوستان
زندگی منم دقیقا DodgyDodgy

به علاوه اینکه ما دو تا بچه شیطون داریم که همیشه سر مسائل کوچیک دعوا میکنن و همیشه یکی باید جداشون کنهDodgySad

و اکثرا من هر روز کلی از وقتمو باید بزارم و باهاشون صحبت کنم که دعوا نکنن ولی بازم تا تنهاشون میزارم تهش میشه دعواUndecidedUndecided

نمیدونم چرا وقتی انسان تصمیم میگیره برای درس خوندن همه چی باعث میشن تا درس نخونهUndecided
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: malihe_biparva , marvelous
ارسال: #۱۶۳
۱۱ شهریور ۱۳۹۸, ۱۰:۲۳ ق.ظ
گام به گام تا ارشد ۹۹
الهام جون اینایی که گفتی به چه زبونی بود؟
به جان خودم یه کلمه از حرفاتو نفهمیدم خخخ
۰
۰
ارسال: #۱۶۴
۱۱ شهریور ۱۳۹۸, ۱۲:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۰۸ ب.ظ، توسط marvelous.)
گام به گام تا ارشد ۹۹
نقل قول: سلام سلام

خوبین دوستان
زندگی منم دقیقا DodgyDodgy

به علاوه اینکه ما دو تا بچه شیطون داریم که همیشه سر مسائل کوچیک دعوا میکنن و همیشه یکی باید جداشون کنهDodgySad

و اکثرا من هر روز کلی از وقتمو باید بزارم و باهاشون صحبت کنم که دعوا نکنن ولی بازم تا تنهاشون میزارم تهش میشه دعواUndecidedUndecided

نمیدونم چرا وقتی انسان تصمیم میگیره برای درس خوندن همه چی باعث میشن تا درس نخونهUndecided
آخ آخ گفتی، منم یه خواهر کوچیکه ی وروجک دارم که باید همیشه مواظبش باشم. خدا رحم کنه واقعا

(۱۱ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۲۳ ق.ظ)malihe_biparva نوشته شده توسط:  الهام جون اینایی که گفتی به چه زبونی بود؟
به جان خودم یه کلمه از حرفاتو نفهمیدم خخخ

زبان شیرین فارسی که شکر استBig Grin

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alma1988 , malihe_biparva
ارسال: #۱۶۵
۱۳ شهریور ۱۳۹۸, ۱۲:۵۸ ق.ظ
گام به گام تا ارشد ۹۹
خب دوستان امروز قرار بود که بمیرم درس بخونم ولی یه مشکل جدی برام پیش اومد. به دلیل فشارهای عصبی این چند روزه ضربان من تا نزدیکی ۱۷۰ رفت بالا و رفتم بیمارستان و برای چند ساعت اونجا نگرم داشتن تا ضربانم کمی پایین بیاد و برگشتم. و بله جز یه کم معماری هیچی نخوندم!!!!
من نمیدونم چه صیغه ایه تا من اسم درس میارم کتاب میگیرم دستم یه بلایی سرم میاد!!!! فردا صبح هم باید برم فیزیوتراپی خدا رحم کنه با این نحوه ی درس خوندن. Big Grin
الان تازه میخوام بشینم یه کم درس بخونم. تو معماری هم بدجور گیر کردم و احساس میکنم کتاب پوران برام سنگینه. دارم دیوونه میشم از ناراحتی. با اینکه میدونم مثل ساختمان داده اینم برای من جا خواهد افتاد ولی الان به شدت دارم دنبال یه منبع دیگه میگردم در کنار پوران پژوهش که مطالب رو یه کمی برام روشن کنه. ممنون میشم کسی اگه نظری داره راهنمایی کنه.
چون دیگه منو میشناسین من از یه رشته ی هنری اومدم و میخوام ارشد کامپیوتر شرکت کنم و بعضی از این درسها رو برای اولین باره دارم میخونم و واقعا سخته و سرعتم خیلی کمه. گاهی اوقات وقتی مثلا همین معماری رو درک نمیکنم احساس دلسردی میکنم و اینطور مواقع فورا میرم یه درس دیگه که فکرم عوض بشه.

راهنمایی بدین یالا

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Question برنامه ریزی به سبک ۳ گام sara417 ۴ ۶,۴۸۴ ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۰۲:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Question موسسه سه گام برای مشاوره ارشد marvelous ۱ ۳,۲۷۵ ۰۸ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  انتخاب رشته برای رتبه ۹۹۱ نرم افزار + سهمیه رتبه اولی Denize ۵ ۵,۲۵۳ ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ۰۴:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa74103
  کتاب آموزش گام به گام c# sisili ۰ ۲,۰۵۵ ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: sisili
Question سوال، مرتبه اجرایی و گام برنامه Mr.R3ZA ۶ ۵,۵۹۷ ۰۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: mino0z
  پنج گام برای ارزیابی یک فرصت شغلی good-wishes ۴ ۵,۳۴۵ ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: terme86
  محاسبه تعداد گام.. farazz ۴ ۳,۸۴۸ ۲۴ آبان ۱۳۹۴ ۰۳:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: farazz
  ۹۹۶ امنیت و شبکه hadi_hjh ۶ ۴,۶۱۳ ۰۵ خرداد ۱۳۹۴ ۰۵:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: MehdizadeMilad
Smile ۹۹۶ امنیت hadi_hjh ۰ ۱,۳۸۵ ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: hadi_hjh
  گام محاسباتی فاطمه ارشد ای تی ۳ ۲,۹۶۷ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه ارشد ای تی

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close