زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۲۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

میزان رضایت شما از منابع کنکور ۹۶:

ارسال:
۲۶ خرداد ۱۳۹۶, ۰۸:۱۱ ب.ظ
Exclamation میزان رضایت شما از منابع کنکور ۹۶:
با توجه به کنکور ۹۶ چقدر از منابعی که برای هر درس مطالعه کردید راضی هستید. بدیهیه که این نظر سنجی شامل منابعی که مطالعه نفرمودید نمیشه.
اگه از فیلم های آموزشی مکتبخونه یا فیلم های های آموزشی کنکوری دیگه یا جزوه و ویس اساتید که استفاده کردین و راضی بودین، لطفا معرفی کنید.
به عنوان مثال:
فصل هم روندی رو کتاب x خوب توضیح نداده و فهمش مشکله و جزوه y خیلی کاربردی تره و ...

برای دروس ریاضی ۱و ۲ و معادلات دیفرانسیل که جدیدا اضافه شدن چه پیشنهادی دارید که بشه خوب یادگرفتشون؟
ممنونم از لطفتون.
۹
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mmdsharifi , sina_tehrani
ارسال:
۲۶ خرداد ۱۳۹۶, ۱۱:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۳۰ ب.ظ، توسط mahsap91.)
RE: میزان رضایت شما از منابع کنکور ۹۶:
سلام چه تاپیک خوبی من از تجربه ی شخصی می گم
برای معماری درس مکتب خونه دکتر گودرزی خیلی خوبه ولی دقت کنید که دکتر خیلی جامع و کامل میگن و مثلا برای یه سرفصلی که توی کنکور خیلی کم ازش سوال می یاد هم سه تا چهار جلسه کار میکنند خلاصه مباحثی رو بخونید که سوال ازش زیاد میاد مثل حافظه نهان،حافظه ی میکرو و نان و ممیز شناور. یا محاسبات
برای بعضی درسا یه منبع کمه مثلا من برای هوش یه جاهایی رو از مرجعش خوندم (البته فقط مطالبی که درکش برام سخت بود) واقعا هم بهتر فهمیدم کتابهای کنکوری موجود در بازار هم خلاصه ی راسل هستند که برای فصلهایی مثل ارضای محدودیت,استنتاج و برنامه ریزی به نظرم مرجع و اسلاید بخونید خیلی کمکتون می کنه(دقت کنید که جدیدنا ارضای محدودیت به فضل مورد علاقه ی طراحان تبدیل شده)!
برای نظریه هم حتما مرجع بخونید تک تک تمرینها رو کار کنید اونوقت نظریه جای نگرانی نداره و نقطه ی قوتتون خواهد بود و بدونید که مثل الگوریتم نیست که هر چقدر بخونید باز هم بعضی سوالاتشو نمی تونید جواب بدید حتما حتما هم solution انگلیسی دانلود کنید تو اینترنت ریخته و با اونها کار کنید ویس یا کلاس دکتر کارگهی هم به نظرم خیلی خوبه
کامپایلر شاپوری عالیه فکر کنم انتشاراتش کانون نشر علوم باشه یکی از کتابهای خیلی خوب هست ویس دکتر کارگهی هم هست که نمی دونم مجازه یا نه کامپایلر ۴ فصل اولش مهمه که این کتاب به طور کامل پوشش می ده و شما مطالب رو کامل درک می کنید نه اینکه فقط تستی توضیح داده باشه البته این کتاب همه ی فصلها رو پوشش می ده ولی برای اونایی که فرصت کافی ندارن ۴ فصل اول کفایت کنه
سیستم عامل هم حقیقت خوندم در مجموع خوب بود. فصلها رو خوب پوشش می ده ولی نکته اای رو باید اضافه کنم که فصلی مثل همروندی اصلا فصل آسونی نیست به ویژه اینکه تستهاش هم سخته و به شدت ریسکی هستش فصول دیگه مثل زمان بندی بن بست یا حافظه ی مجازی انصافا تو این کتاب خیلی خوب کاور میشن
مدار منطقی پوران داشتم با راهیان که هر جفتشون خوب بودن یکی رو بخونید کفایت می کنه کلا مدار درس آسونیه و حتما با خوب خوندنش از ۶ تا می تونید ۴ تاش رو راحت و بی دردسر جواب بدید
ساختمان داده و الگوریتم هیچ کتابی خیلی راضیم نکرد ولی این یه ماه مونده به کنکور طراحی الگوریتم مدرسان رو خریدم به نظرم کتاب خوبی بود حیف که دیر خریدم و نرسیدم کامل بخونم ،همه میگن ۶۰۰ مساله بخونید ولی واقعیتش اینه که کتاب نسبتا سطح بالایی هستش ولی خوب خیلی ها رو دیدم که صورت الگوریتمها رو حفظ می کنن و این سالها هم که روند این درس شامل سوالای تکراری زیادی می شه
زبان هم بخونید حتما حتما،نمی دونم چرا بعضا بچه ها تو تحصیلات تکمیلی برای زبان ارزشی قائل نیستن ولی واقعا مهمه چون برای ارتباط با دنیای خارج باید زبان خوبی داشته باشید لغت ۵۰۴ رو حتما بخونید ،کتاب زبان زیر ذره بین هم خوبه
این آخر هم یه نکته مهم بگم ببینید بعضی وقتا یه چیزی رو درک نمی کنید توی گوگل به انگلیسی سرچ کنید یعنی باورتون نمیشه اسلایدهایی به انگلیسی پیدا میکنید که عالی هستن مثلا بزنید carry save adder یا توی فصلای آخر هوش بزنید first order logic
خلاصه منابع انگلیسی به واقع بسیار قوی تر هستند فکر هم نکنید که انگلیسی خوندن کار خیلی سختیه ،از کلمات و عبارات ساده استفاده کرده ان به طوری که برای همه قابل فهم باشه خلاصه من واقعا بخش زیادی از درسامو مدیون منابع انگلیسی هستم
برای ریاضی هم آقاسی کتاب کاملیه دو جلد کتاب و دو جلد تست اینو دارم از تجربه ی کسی می گم که کتاب رو خونده می دونم حجمش زیاده اما ما داریم در مورد ریاضی ۱,۲ صحبت می کنیم که هر کدومش تو یه ترم دانشگاه تدریس میشه ،از منابع ریاضی مطلع نیستم اما به نظرم بهتره روی درسای کم حجمتر سرمایه گذاری کنید مخصوصا اینکه با توجه به تایم کنکور اصلا زمان این که به همه ی سوالات پاسخ بدید رو ندارید
۵
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: mehdid86 , Doctorwho , risenhope , mmdsharifi , پرهوده , sina_tehrani
ارسال:
۲۷ خرداد ۱۳۹۶, ۰۱:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۳۷ ب.ظ، توسط mhcavalier.)
کامپایلر شاپوری نشر پوران که عالی بود
پایگاه داده پارسه دکتر کیوان پور هم خیلی خوب بود البته در کنارش نارنجی پوران هم خوندم که خوب بود
نظریه هم باز شاپوری خوندم انتشارات رو یادم نیست ولی عالی بود
سیستم عامل دکتر حقیقت پارسه هم خیلی خوب بود ولی یکم زیادی توضیح داده ممکنه خسته شید
هوش راهیان ارشد هم خوب بود
مدار منطقی هم پوران خوندم که در مجموع خوب بود
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mmdsharifi , sina_tehrani
ارسال:
۲۸ خرداد ۱۳۹۶, ۱۱:۰۸ ق.ظ
سلام.
شما طراحی الگوریتم چند درصد زدید؟ چونگفتید طراحی الگوریتم مدرسانو خوندید.من این کتابو دارم و غلط علمی بسیار زیادی داره، البته خودتون گفتید که نرسیدید کامل بخونید و اینکه از کجا تشخیص دادید کتاب خیلی خوبیه نمیدونم!!
۰
۲
ارسال:
۲۸ خرداد ۱۳۹۶, ۱۲:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۳۳ ب.ظ، توسط mahsap91.)
(۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۰۸ ق.ظ)reza_bg_57 نوشته شده توسط:  سلام.
شما طراحی الگوریتم چند درصد زدید؟ چونگفتید طراحی الگوریتم مدرسانو خوندید.من این کتابو دارم و غلط علمی بسیار زیادی داره، البته خودتون گفتید که نرسیدید کامل بخونید و اینکه از کجا تشخیص دادید کتاب خیلی خوبیه نمیدونم!!
هر کتابی غلط علمی و چاپی زیاد داره و به نظر من این کتاب از این نظر کتاب خوبی هستش چون که مطالب رو در حد خوبی پوشش می ده و نکات خوبی رو می گه و نویسنده اش هم هییت علمی تربیت مدرس هستش (از نظر رزومه ی کاری مولف می گم) تازه اینکه متوجه می شی مولف کتاب رو سمبل نکرده که یه تیکه از clrs بیاره یه تیکه از قدسی یا جای دیگه مولف لم خودش رو داره ,از کتاب خوشم اومد از نظر من حتی اگه بتونی یک تست رو درست بزنی موفقیت محسوب می شه اولش گفتم هیچ کتابی راضیم نکرد به هر حال من نه از فلان موسسه پول می گیرم که بیام اینجا تبلیغشو بکنم نه هدف خاصی دارم اگه دقت کنید توی هر درس هم کتابی که به نظرم خوب بوده رو گفتم سعی کردم با دوستان به اشتراک بزارم نه اینکه برند یه جای مخصوص رو
۳
۱
ارسال:
۲۸ خرداد ۱۳۹۶, ۰۳:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ تیر ۱۳۹۶ ۱۱:۳۲ ق.ظ، توسط alizl70.)
با سلام خدمت دوستان عزیز
من کلا در حین خدمت سربازی بودم ۲ سال پیش شرکت کرده بودم که ۳۳۰ شبکه شدم امسال ۲۱۰ شبکه شدم(خودمم نمیدونم چطور Big Grin)
تجربیاتی که طی این سال ها بدست آوردم اینا هستن.
پایگاه داده:
من برنامه نویسیم خوب بود قبل اینکه پایگاه بخونم.کتاب مدرسان شریفو پیشنهاد کردن بهم کامل خوندشم و به نظرم کامل ترین منبع برای پایگاه داده همین هست.امسال کتاب کیوانپور و ویسشو هم گیر آوردم به نظرم توی مبحث نرمال سازی بهتر از مدرسان بود.در کل دوتاشون خوبن.و من در کنکور آیتی وکامپیوتر تونستم به تمام سوالاتش پاسخ بدم.درضمن کتاب مقسمی هم خوب توضیح میده واس اولش خوبه.
طراحی الگوریتم و ساختمان داده:
ابتدا کتابای مقسمی رو میخوندم خیلی روون و راحت متوجه میشدم اما نمیتونستم تست بزنم.بعدش کتاب ساختمان داده مدرسانو گرفتم اونم خوب توضیح نداده بود و غلط زیاد داشت.
طراحی الگوریتم مدرسان خیلی جامع بود ولی غلط هم داره.
اینا رو همه رو خونده بودم تا یکی از دوستان گفت که کتابای یوسفیو بگیر کتاباشو گرفتم و تستای ساختمان داده و طراحی بسیار آسون شد برام.جزوه استاد طورانیم داشتم ولی زیاد بود وقت منم کم بود نمیشد بخونمش بیخیالششدم.دوستان میگفتن خیلی جامعه.به نظرم همون کتاب یوسفی و تمریناتشو بخونید یکمم تحلیل بکنید تستاش چیزی ندارن.
(توی کنکور اکثر تستا رو زدم شاید یکی رو نزدم).
هوش :
راهیان ارشد بهترین کتابیه که میشه گیر آورد جزوه ی مدرسان تا قسمت ارضای محدودیت بهتره اما ناقصه فصلای آخرو پوشش نداده اصلا.
زبان:
خودم همینطوری میرفتم Smile صفر زدم تو کنکور آیتی.ولی کنکور کامپیوترو ۲۰ درصد زدم.بیشتر ریدینگ بود.
معماری
کتاب مدرسان واس فهم اینکه کلا معماری کامپیوتر چیه خوب بود ولی نمیشد باش تست زد برای تست زدن کتاب یوسفی بهترینه
سیستم عامل:
کتاب مقسمی و مدرسان و کتاب سیستم عامل حقیقت انتشارات پارسه رو خوندم.ویس حقیقتو داشتم واس همین راحت تستاشو زدم.به نظرم بدون ویس کتاب حقیقت سخت میشه ولی بهتر از این کتاب نیست.
با تشکر Blush

من در رقابت با کسی نیستم فقط در تلاشم از کسی که دیروز بوده ام بهتر باشم.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sina_tehrani , Davood21
ارسال:
۰۴ تیر ۱۳۹۶, ۰۷:۵۲ ب.ظ
سلام دوستان
ممکنه کسی چیزی بخونه و بگه خوب بود چون سایر منابع رو نخوندن نمیدونن اونا چطورن
من تا حالا ۲تا درس رو خوندم اونم از بیشتر منابع خوندم تقریبا از هرکدوم ۴ یا ۵ منبع!
پایگاه داده هیچ کتابی به کیوانپور نرسید مقسمی و مدرسان کلی غلط دارن
سیستم عامل هیچ کتابی به حقیقت نرسید فوق العاده توضیح داده
به نظرم رو دست این دوتا استاد کسی نیست دیگه هردوتا دانشمندن
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: dany , sina_tehrani , Davood21

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۱۹۵ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۰۶۹ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۰۷۴ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  فروش منابع ارشد انفورماتیک پزشکی(چاپ ۹۱ تا ۹۴) ali reza ۱ ۲,۶۲۸ ۰۶ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ali reza
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۱ ۳,۳۵۷ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۶,۰۴۴ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۸۲۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb
  منابع ارشد کامپیوتر azizehmah ۸ ۸,۸۹۰ ۱۷ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marge_setare
  منابع رشته انفورماتیک Saman ۱۶ ۱۳,۳۶۴ ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: toofan6080
  معرفی منابع برای درس بازیابی پیشرفته اطلاعات saghi5373 ۷ ۱۱,۵۵۶ ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: atahmasebi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close