زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۹:۱۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هوش امیرکبیر یا دانشگاه تهران. شبانه تهران یا روزانه امیرکبیر

ارسال:
۲۰ خرداد ۱۳۹۶, ۱۲:۳۳ ب.ظ
Question هوش امیرکبیر یا دانشگاه تهران. شبانه تهران یا روزانه امیرکبیر
سلام دوستان
من رتبه ام ۱۵۰ در گرایش هوش شده سهمیه شاگرد اولی دارم
باید بین دانشگاه تهران و امیرکبیر انتخاب کنم
اینکه رنکینگ دانشگاه تهران بالاتر هست واضح هست. من قصد خوندن دکترا رو دارم اما بعید میدونم بخوام برای دکترا اپلای کنم
من چندتا از تاپیکها رو دیدم تعداد زیادی نظرشون روی قویتر بودن گروه هوش دانشگاه امیرکبیر بود
منظور از اینکه هوش تهران سخت افزاری تر از هوش امیرکبیر هست چیه؟
اینکه گروه مهندسی برق و کامپیوتر تهران برخلاف امیرکبیر باهم هست چه تفاوتی ایجاد میکنه؟
من هنوز نمیدونم چه فیلدی رو میخوام کار بکنم اما مباحث ریاضیاتی و الگوریتمی رو بسیار دوست دارم و پایه ی نسبتا خوبی هم دارم اما از مباحث سخت افزاری و مدیریتی خوشم نمیاد مثلا یه درس ریاضی مثل جبرخطی و گسسته و سیگنال و انالیز عددی وجبرخطی رو به سیستم عامل و پایگاه داده و معماری کامپیوتر و منطقی ترجیح میدم
لیسانس من علوم کامپیوتر هست و درسهای کنترل خطی و سیگنال و ریاضی مهندسی نداشتم
خوشحال میشم دوستان نتیجه ی تحقیات و شنیده ها و تجربیاتشون رو بگن Shy
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: kilookiloo
ارسال:
۲۰ خرداد ۱۳۹۶, ۰۱:۰۷ ب.ظ
RE: هوش امیرکبیر یا دانشگاه تهران. شبانه تهران یا روزانه امیرکبیر
(۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۳۳ ب.ظ)d_felfelak نوشته شده توسط:  سلام دوستان
من رتبه ام ۱۵۰ در گرایش هوش شده سهمیه شاگرد اولی دارم
باید بین دانشگاه تهران و امیرکبیر انتخاب کنم
اینکه رنکینگ دانشگاه تهران بالاتر هست واضح هست. من قصد خوندن دکترا رو دارم اما بعید میدونم بخوام برای دکترا اپلای کنم
من چندتا از تاپیکها رو دیدم تعداد زیادی نظرشون روی قویتر بودن گروه هوش دانشگاه امیرکبیر بود
منظور از اینکه هوش تهران سخت افزاری تر از هوش امیرکبیر هست چیه؟
اینکه گروه مهندسی برق و کامپیوتر تهران برخلاف امیرکبیر باهم هست چه تفاوتی ایجاد میکنه؟
من هنوز نمیدونم چه فیلدی رو میخوام کار بکنم اما مباحث ریاضیاتی و الگوریتمی رو بسیار دوست دارم و پایه ی نسبتا خوبی هم دارم اما از مباحث سخت افزاری و مدیریتی خوشم نمیاد مثلا یه درس ریاضی مثل جبرخطی و گسسته و سیگنال و انالیز عددی وجبرخطی رو به سیستم عامل و پایگاه داده و معماری کامپیوتر و منطقی ترجیح میدم
لیسانس من علوم کامپیوتر هست و درسهای کنترل خطی و سیگنال و ریاضی مهندسی نداشتم
خوشحال میشم دوستان نتیجه ی تحقیات و شنیده ها و تجربیاتشون رو بگن Shy

سلام. پریروز دکتر رامین رضوی یه وبینار برای انتخاب رشته داشتن که من شرکت کردم. نظر ایشون این بود که تو رباتیک، امیرکبیر بالاتر است.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: d_felfelak
ارسال:
۲۰ خرداد ۱۳۹۶, ۰۶:۱۳ ب.ظ
سلام،
اگر در گرایش الگوریتم و محاسبات هم رتبه خوبی اوردید این گرایش برای شما مناسب تر هست هم اینکه لیسانس علوم بودید و هم پایه ریاضی و الگوریتم قوی دارید
موفق باشین
۰
۰
ارسال:
۲۰ خرداد ۱۳۹۶, ۱۱:۱۱ ب.ظ
سلام
شما میتونید هوش را بزنید و توی مباحث هوش دروس منطق فازی هم هست میتونید ازشون لذت ببرید. اینکه میگن هوش و سخت افزار با هم هست اینجور هست که بعضی دانشگاهها هوش را فقط بصورت مباحث الگوریتمیک کار میکنند و یه شبیه سازی هم میکنند و تمام میشه. ولی بعضی دانشگاهها مثل صنعتی اصفهان توی حوزه هوش مصنوعی بصورت سخت افزاری هم کار میکنه یعنی نتیجه کار را روی بردهای FPGA هم پیاده سازی میکنه یا یک محصولی در نتیجه نهایی ساخته میشه که ورودی اش تصاویر هست یا سیگنال هست(برای همین میگن با رشته برق ترکیب میشه) و خروجی طراحی یک برد یا مداری هست که بتونه اون پردازش را انجام بده و نتیجه باید با سنتز کردن به عینه مشخص بشه.
ولی اگر فقط بحث نرم افزاری اش را در نظر بگیرید فقط یک الگوریتمی پیاده سازی میشه که یک بهبودی روی مثلا تصویری داشته باشه و خروجی با نرم افزارهای شبیه ساز مشخص میشه دیگه چیزی به اجرا در نمیاد فقط با یکسری داده و ارقام و اعداد خروجی مشخص میکنند

بنظرم اگر از حوزه مدار خوشتون نمیاد متونید در بحث نرم افزاری اش فقط کار کنید. البته هنوز شناختی ندارید حتما وقتی برید و پژوهش کنید میبینید که موضوعات خیلی جالب هست و میتونید علاقمند بشید. علوم کامپیوتر درسته علاقه دارید ولی خیلی ریاضی و الگورتیمی هست اگر برید هوش بخونید میتونید از مباحث الگوریتمی و ریاضی در فیلدهای هوش استفاده کنید اینجوری موضوعات متنوعتر و قشنگتری میبنیید و حتما خوشتون میاد
۰
۰
ارسال:
۲۰ خرداد ۱۳۹۶, ۱۱:۵۸ ب.ظ
سخت‌افزاری بودن دانشگاه تهران بیشتر رو نرم‌افزاریا تاثیر میذاره در مورد هوش هم شنیدم بیشتر رباتیکیه (البته فقط شنیدم مطمین نیستم). مورد داشتیم کلی به برتری دانشگاه‌های دیگه به شریف اشاره می‌کرده، آخرشم رفته شریف. به نظرم تو زمینه هوش اختلاف انقدر زیاد نباشه که تهران رو بی‌خیال شید. خود من اگه نرم‌افزار هم بود باز می‌رفتم تهران. البته اگه با خود دانشجوهای تهران هم صحبت کنید بهتره، چون دانشجوها بعضی وقت‌ها پز دانشگاهشون رو میدن.
اصلا یه روز پاشید برید خود دانشگاه تهران و امیرکبیر با دانشجوها صحبت کنید. بالاخره سه سال عمرتون رو می‌خواید بزارید یه روزم بزارید که پشیمون نشید.
۰
۰
ارسال:
۲۱ خرداد ۱۳۹۶, ۰۸:۰۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۱۰ ق.ظ، توسط saeidkhan.)
سلام
هوش امیرکبیر با هوش دانشگاه تهران اصلا قابل مقایسه نیست.
من امیرکبیر هستم و دوستانم هوش درس میخونن، اساتید بسیار بسیار سخت گیر هستن طوری که شب روز ندارن دوستان من برای خوندن و پیاده سازی مطالب. اگر بسیار سخت کوش هستید میتونید امیرکبیر بیاید.
رنک بالاتر دانشگاه تهران بخاطر هزاران رشته ای !! هست که داره. اما دانشگاه امیرکبیر صنعتی هست وگرنه قطعا رنک دانشگاه امیرکبیر بالاتر هست.
۱
۱

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۳۱۵ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  دکتری بیوانفورماتیک دانشگاه تهران omid93 ۸ ۱۲,۱۲۱ ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ۱۰:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: razieh.msh91
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۷۶۴ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  سختگیری امیرکبیر رتبه۱سال۹۴ ۴ ۶,۲۳۳ ۰۵ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: amir-1995
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۲۸۳ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  چارت ارشد هوش دانشگاه تهران imali ۱ ۲,۶۸۷ ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۷:۰۰ ب.ظ
  رشته علوم تصمیم و مهندسی دانش دانشگاه تهران علیصا ۰ ۲,۴۸۴ ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۰۳ ب.ظ
  معماری روزانه تربیت مدرس (۳۰۶ معماری+۲۷۱ هوش+۳۲۵ نرم)(رتبه اولی) m.1373 ۳ ۴,۵۶۰ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: imali
  سوال در مورد دروس جبرای و چارت ارشد کامپیوتر/هوش دانشگاه تهران imali ۱ ۲,۸۵۵ ۰۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close