زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۰۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

زبان عمومی زیر ذره بین یا مدرسان؟؟؟؟

ارسال:
۰۷ مهر ۱۳۹۴, ۰۱:۲۰ ق.ظ
سلام
برای زبان می خوام کتاب بگیرم اما بین انتخاب های زیر موندم. نظر دوستان چیه...
زبان عمومی مدرسان بگیرم یا زبان عمومی زیر ذره بین رو؟؟؟؟ نظر دوستان درمورد جلد دوم زبان عمومی زیر ذره بین چیه؟ کتاب Grammer in use از اون مفیدتر نیست؟؟؟

باتشکر
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۷ مهر ۱۳۹۴, ۱۲:۱۸ ب.ظ
RE: زبان عمومی زیر ذره بین یا مدرسان؟؟؟؟
(۰۷ مهر ۱۳۹۴ ۰۱:۲۰ ق.ظ)gonabad نوشته شده توسط:  سلام
زبان عمومی مدرسان بگیرم یا زبان عمومی زیر ذره بین رو؟؟؟؟ نظر دوستان درمورد جلد دوم زبان عمومی زیر ذره بین چیه؟ کتاب Grammer in use از اون مفیدتر نیست؟؟؟

باتشکر
سلام هم شهری و هم دانشگاهیSmile
من برای زبان عمومی از ۴۰۵ شروع کردم - تعریفی از مدرسان نشنیدم برای زبان - اما کتاب ذربین رو یه قسمتشو تو نت به صورت پی دی اف شده دیدم به نظرم جالب و خوب اومد - در مصاحبه های سال گذشته اکثر کتاب پارسه رو پیشنهاد می کردن !
موفق باشید
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: gonabad
ارسال:
۰۸ مهر ۱۳۹۴, ۰۳:۵۳ ب.ظ

باتشکر
دوست عزیز سلام
حتما اطلاع دارید که سوالات درس زبان به صورت ۱۵ سوال عمومی و ۱۵ سوال تخصصی مطرح میشه. از ۱۵ سوال عمومی، ده تست مربوط به واژگان هست که همگی شامل یک جمله با یک جای خالی میشه که باید با یکی از گزینه ها پر بشه. در این تست ها اگر شما معنی حتی یکی از گزینه ها را ندانید و یا یک یا دو کلمه از از جمله مورد نظر، احتمالا نمی تونید به سوال مربوطه پاسخ دهید یا پاسخ درست دهید. ۵ سوال بعدی از بحث گرامر هست که به صورت کلوز تست (متن چند خطی با ۵ جای خالی) مطرح میشه و از بین گزینه ها باید به لحاظ گرامری صحیح ترین را انتخاب کنید. بخش دوم یا ۱۵ سوال بعدی زبان تخصصی هست که میشه سه تا متن ۱۵ تا ۲۰ خطی (گاهی کمتر و در مواردی بیشتر) که از هر کدام ۵ سوال مطرح میشه.
از طرفی سطح سوالات زبان عمومی از سال ۸۶ به این سمت رشد زیادی داشته و واقعا سطح بالایی داره. در واقع بین دانش زبان فارغ التحصیلان لیسانس (از هر رشته و دانشگاهی که باشند) و چیزی که در کنکور ارشد از شما انتظار دارند فاصله زیادی هست. برای همین ممکنه شما الان و نخونده بزنی ۵%. چهار ماه وقت بذاری بخونی ولی باز هم بزنی ۵%. این به خاطر اینه که تا حالا داشتی فقط این فاصله رو پر میکردی و تازه بعد پر شدن این فاصله هست که میشه مثلا مانند درس سیستم عامل که هر چقدر بخونی همون قدر هم نتیجه میگیری...
مجموع اینها باعث میشه داوطلبا خیلی سراغ زبان نروند و بذارنش کنار. در واقع برای کسی که سطح زبان خوبی نداره خیلی پیشنهاد نمیشه برای زبان عمومی وقت بذاره چون به اندازه تلاشش نتیجه نخواهد گرفت.
و اما دو تا پیشنهاد و بعد برسم به کتاب هایی که گفتید!
زبان تخصصی از عمومی راحت تره؛ چون همه دایره لغات تخصصی محدوده و هم ممکنه شما خیلی از لغات متن رو ندونی ولی بتونی به بعضی سوالا جواب بدی! چیزی که در زبان عمومی ممکن نیست.
در بخش زبان عمومی، گرامر از واژگان راحت تره؛ چون چارچوب داره. تو واژگان نمیتونی بگی چون من مثلا ۲۰۰۰ لغت بلدم حتما میتونم به تعدادی سوال جواب بدم ولی گرامر سوالات روتینی داره. مثلا اغلب از ضمایر موصول سوال هست. بنابراین شما اگه گرامر رو مرور کنی وتعدادی کلوز تست بزنی احتمالا بتونی نتیجه خیلی بهتری بگیری از زمانی که واژگان میخونی....
حالا برسیم به کتاب ها!
کتاب های زیر ذره بین عالی هستند ولی بسیار سنگین. یعنی اگه شما سطح زبان خوبی نداشته باشی تقریبا به کارت نمیاد و اگر هم سطح زبان خوبی دارید باید برای این کتاب وقت زیادی بذارید. کتاب بسیار کاملی هست ولی خب برای کسی که که میخواد در سوالات سخت زبان موفق باشه. ساختار کتاب و نحوه بیان و خیلی از بخش های دیگه از کتاب مدرسان بهترند. کتاب مدرسان هم کتاب خوبیه ولی از سطح پایین تری نسبت کتاب زیرذره بین برخوردار هست. یعنی خیلی چیزای ساده تر رو گفته که در زیر ذره بین نیست و در عوضش خیلی چیزای سخت تر رو نگفته که در زیر ذره بین هست! این البته نه مزیت هست و نه عیب. در واقع مدرسان، پایه ای تر شروع کرده و خیلی از واژگان پیشرفته تر رو هم نداره.
در مورد جلد دوم، اصولا پیشنهاد نمیشه کتاب های مثل grammer in use بخونید. مطالعه این کتاب مثل این میمونه که شما بگی برای واژگان دیکشنری جیبی آکسفورد رو میخونم! کتاب in use خیلی چیزا اضافه و خیلی چیزا کم داره نسبت به کنکور. اضافه ترش حجم زیاد نکات ریز و جزیی هست و کمترش تست کنکور هست. ولی کتاب زیرذره بین یک کتاب کنکوری هست. هر گرامری که شما برای کنکور احتیاج دارید رو داره و البته تست هارو به طور کامل. بنابراین برای کنکور ارشد هم کارایی و هم اثربخشی بالاتری نسبت به همه کتاب های غیر کنکوری داره.
در بخش زبان تخصصی هم همان طور که دوستمون گفتند کتاب پارسه خوبه. یکی از خوبیهاش هم اینه که تکنیک های پاسخگویی به درک مطلب رو در کنار یادگرفتن لغت های تخصصی، خوب گفته.... (کتاب دیگه ای رو ندیدم که نظر بدم)
پر حرفی بنده رو ببخشید
موفق باشید
۱۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: elahe-comp , d_felfelak , tohidi4503 , irzeynab , gonabad , ali77 , ghaed , MajidNasiri , Happiness.72 , faraaz_mb
ارسال:
۰۹ مهر ۱۳۹۴, ۰۹:۴۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۴۸ ق.ظ، توسط ali77.)
(۰۸ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۵۳ ب.ظ)ali_titani نوشته شده توسط:  
(07 مهر ۱۳۹۴ ۰۱:۲۰ ق.ظ)gonabad نوشته شده توسط:  سلام

باتشکر
دوست عزیز سلام
حتما اطلاع دارید که سوالات درس زبان به صورت ۱۵ سوال عمومی و ۱۵ سوال تخصصی مطرح میشه. از ۱۵ سوال عمومی، ده تست مربوط به واژگان هست که همگی شامل یک جمله با یک جای خالی میشه که باید با یکی از گزینه ها پر بشه. در این تست ها اگر شما معنی حتی یکی از گزینه ها را ندانید و یا یک یا دو کلمه از از جمله مورد نظر، احتمالا نمی تونید به سوال مربوطه پاسخ دهید یا پاسخ درست دهید. ۵ سوال بعدی از بحث گرامر هست که به صورت کلوز تست (متن چند خطی با ۵ جای خالی) مطرح میشه و از بین گزینه ها باید به لحاظ گرامری صحیح ترین را انتخاب کنید. بخش دوم یا ۱۵ سوال بعدی زبان تخصصی هست که میشه سه تا متن ۱۵ تا ۲۰ خطی (گاهی کمتر و در مواردی بیشتر) که از هر کدام ۵ سوال مطرح میشه.
از طرفی سطح سوالات زبان عمومی از سال ۸۶ به این سمت رشد زیادی داشته و واقعا سطح بالایی داره. در واقع بین دانش زبان فارغ التحصیلان لیسانس (از هر رشته و دانشگاهی که باشند) و چیزی که در کنکور ارشد از شما انتظار دارند فاصله زیادی هست. برای همین ممکنه شما الان و نخونده بزنی ۵%. چهار ماه وقت بذاری بخونی ولی باز هم بزنی ۵%. این به خاطر اینه که تا حالا داشتی فقط این فاصله رو پر میکردی و تازه بعد پر شدن این فاصله هست که میشه مثلا مانند درس سیستم عامل که هر چقدر بخونی همون قدر هم نتیجه میگیری...
مجموع اینها باعث میشه داوطلبا خیلی سراغ زبان نروند و بذارنش کنار. در واقع برای کسی که سطح زبان خوبی نداره خیلی پیشنهاد نمیشه برای زبان عمومی وقت بذاره چون به اندازه تلاشش نتیجه نخواهد گرفت.
و اما دو تا پیشنهاد و بعد برسم به کتاب هایی که گفتید!
زبان تخصصی از عمومی راحت تره؛ چون همه دایره لغات تخصصی محدوده و هم ممکنه شما خیلی از لغات متن رو ندونی ولی بتونی به بعضی سوالا جواب بدی! چیزی که در زبان عمومی ممکن نیست.
در بخش زبان عمومی، گرامر از واژگان راحت تره؛ چون چارچوب داره. تو واژگان نمیتونی بگی چون من مثلا ۲۰۰۰ لغت بلدم حتما میتونم به تعدادی سوال جواب بدم ولی گرامر سوالات روتینی داره. مثلا اغلب از ضمایر موصول سوال هست. بنابراین شما اگه گرامر رو مرور کنی وتعدادی کلوز تست بزنی احتمالا بتونی نتیجه خیلی بهتری بگیری از زمانی که واژگان میخونی....
حالا برسیم به کتاب ها!
کتاب های زیر ذره بین عالی هستند ولی بسیار سنگین. یعنی اگه شما سطح زبان خوبی نداشته باشی تقریبا به کارت نمیاد و اگر هم سطح زبان خوبی دارید باید برای این کتاب وقت زیادی بذارید. کتاب بسیار کاملی هست ولی خب برای کسی که که میخواد در سوالات سخت زبان موفق باشه. ساختار کتاب و نحوه بیان و خیلی از بخش های دیگه از کتاب مدرسان بهترند. کتاب مدرسان هم کتاب خوبیه ولی از سطح پایین تری نسبت کتاب زیرذره بین برخوردار هست. یعنی خیلی چیزای ساده تر رو گفته که در زیر ذره بین نیست و در عوضش خیلی چیزای سخت تر رو نگفته که در زیر ذره بین هست! این البته نه مزیت هست و نه عیب. در واقع مدرسان، پایه ای تر شروع کرده و خیلی از واژگان پیشرفته تر رو هم نداره.
در مورد جلد دوم، اصولا پیشنهاد نمیشه کتاب های مثل grammer in use بخونید. مطالعه این کتاب مثل این میمونه که شما بگی برای واژگان دیکشنری جیبی آکسفورد رو میخونم! کتاب in use خیلی چیزا اضافه و خیلی چیزا کم داره نسبت به کنکور. اضافه ترش حجم زیاد نکات ریز و جزیی هست و کمترش تست کنکور هست. ولی کتاب زیرذره بین یک کتاب کنکوری هست. هر گرامری که شما برای کنکور احتیاج دارید رو داره و البته تست هارو به طور کامل. بنابراین برای کنکور ارشد هم کارایی و هم اثربخشی بالاتری نسبت به همه کتاب های غیر کنکوری داره.
در بخش زبان تخصصی هم همان طور که دوستمون گفتند کتاب پارسه خوبه. یکی از خوبیهاش هم اینه که تکنیک های پاسخگویی به درک مطلب رو در کنار یادگرفتن لغت های تخصصی، خوب گفته.... (کتاب دیگه ای رو ندیدم که نظر بدم)
پر حرفی بنده رو ببخشید
موفق باشید

=============
متشکرم عالی بود بیانتون استفاده کردیم سپاسگذارم ازتون.من بهترین استاد زبان کنکوری کشور دکتر زارع رو توصیه میکنم ۲جلد کتاب داره به چندیت نفر هم ای نکتاب ها رو ارسال کردم شیرازهستن و فقط در شیراز تدریس میکنن ایشون گفتن طراحان کنکور اصلا رشته مهندسی نیستن پس شما وقتی دایره لغاتتونو قوی کنین با تکنیک هایی که خاص هستن ایشون در ردینگ میگن ویه سروگردن بالاتر از کتاب پارسه هستن البته الان داره ردینگشو که خیلی خاص هست ویرایش میکنه وعلاوه بر ویرایش تا اخز ماه جلد سوم هم مخصوص تست ردینگ ارائه میدن هرکسی دسترسی به شیراز داره حتما اخر مهرماه بگه براش خرید کنن من دیگه دنبال دردسر نیستم بخاطر تجربه تلخ و.لطف گذشته دوستان. واقعا بخصوص بچه های شبکه هوش ومهندسی نرم که مهمترین درس کنکورشون زبان هست با۱۷% نمره توصیه اکید میشه زبانشون از همین الان شروع کنن چون ۰ هم باشین اگر نخونین واقعا همون تراز ومیانگین۱۰ درصد بینهایت توی تراز نهایی تاثیر دار ه منم به خاطر وظیفه انسانیم و دین که به استاد زارع مولف کتاب دارم اینو بیان کردم دوباره .وقتی کتابشو ببینین به تفاوت کتابهای دکتر زارع پی خواهید برد.
۱
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۱۲ مهر ۱۳۹۴, ۰۴:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ مهر ۱۳۹۴ ۰۵:۰۲ ب.ظ، توسط ali_titani.)
(۰۹ مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۴۶ ق.ظ)ali77 نوشته شده توسط:  =============
متشکرم عالی بود بیانتون استفاده کردیم سپاسگذارم ازتون.من بهترین استاد زبان کنکوری کشور دکتر زارع رو توصیه میکنم ۲جلد کتاب داره به چندیت نفر هم ای نکتاب ها رو ارسال کردم شیرازهستن و فقط در شیراز تدریس میکنن ایشون گفتن طراحان کنکور اصلا رشته مهندسی نیستن پس شما وقتی دایره لغاتتونو قوی کنین با تکنیک هایی که خاص هستن ایشون در ردینگ میگن ویه سروگردن بالاتر از کتاب پارسه هستن البته الان داره ردینگشو که خیلی خاص هست ویرایش میکنه وعلاوه بر ویرایش تا اخز ماه جلد سوم هم مخصوص تست ردینگ ارائه میدن هرکسی دسترسی به شیراز داره حتما اخر مهرماه بگه براش خرید کنن من دیگه دنبال دردسر نیستم بخاطر تجربه تلخ و.لطف گذشته دوستان. واقعا بخصوص بچه های شبکه هوش ومهندسی نرم که مهمترین درس کنکورشون زبان هست با۱۷% نمره توصیه اکید میشه زبانشون از همین الان شروع کنن چون ۰ هم باشین اگر نخونین واقعا همون تراز ومیانگین۱۰ درصد بینهایت توی تراز نهایی تاثیر دار ه منم به خاطر وظیفه انسانیم و دین که به استاد زارع مولف کتاب دارم اینو بیان کردم دوباره .وقتی کتابشو ببینین به تفاوت کتابهای دکتر زارع پی خواهید برد.
سلام مجدد
دوست عزیز، استاد بزرگواری که معرفی کردید رو نمیشناسم ولی اصولا با استفاده از واژه هایی مثل "بهترین"، "برترین"، "بالاترین" و هر چی صفت عالی برای اساتید مخالفم! نمیدونم ملاک و معیار برای اینکه ایشون بهترین هستند چیه! شیوه تدریس؟ منابع استفاده شده؟ برخورد با دانشجو؟ دلسوزی؟ دانش؟؟؟
هر کدوم از اینها هم که باشه باز هم یه سری شاخص میخوایم برای ارزیابی. پیشنهاد می کنم به جای اینکه با عناوین برتر و بالاتر در مورد اساتید، یا کتاب ها یا موسسات و آزمونها صحبت کنیم. بیایم از خصوصیات و ویژگی ها بگیم و قضاوت رو به خواننده بسپریم...
کلا ما ایرانیها در توصیف بدون ذکر مشخصه و دلیل خیلی خوبیم و یا مثلا در هدف گذاری خیلی خوبیم ولی در شاخص گذاری افتضاح! چشم انداز ۱۴۰۴ داریم خیلی هم شیک! میگه باید رتبه اول علمی منطقه بشیم. الان ده سال گذشته، یکی میگه اولیم! یکی میگه ما از برنامه عقبیم، یکی میگه خیلی جلوییم و زودتر از بیست سال بهش میرسیم... واسه اینکه کسی معلوم نکرده رتبه اول منطقه با چی سنجیده میشه! درصد بیسوادها؟ مقالا علمی؟ متوسط تحصیلات؟... برای همین هر کسی از ظن خود میگه فلانیم یا فلونیم...
در مورد طراحی سوال هم، برای زبان عمومی بله از رشته زبان هستند ولی برای زبان تخصصی اینجوری نیست لزوما...
ضمنا برای زبان عمومی به تعداد نوبت های برگزاری آزمون سوال طرح میشه. یعنی پارسال که سه روز صبح و عصر آزمون بود. ۶ بسته ۱۵ سوالی آزمون زبان عمومی طراحی شد که بین نوبت های برگزاری پخش میشه و مثلا همه رشته هایی که صبح جمعه آزمون دارند، زبان عمومی یکسان دارند. از اونجایی که هر کدوم از ۶ بسته سوال طراحی شده میتونست برای کامپیوتری ها باشه. پس اگه سوالات سالهای قبل رو بررسی می کنید صرفا به تست های رشته خودتون اکتفا نکنید
۶
۰
ارسال:
۲۴ مرداد ۱۳۹۵, ۰۹:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۴۴ ق.ظ، توسط darush12.)

باتشکر

"زبان عمومی زیر ذره بین" کتاب کامل و جامعی هست.
۱
۰
ارسال:
۱۵ آبان ۱۳۹۵, ۰۱:۴۰ ب.ظ
حقیر کتاب زبان زیر ذره بین را به چشمان خود دیده آنرا مطالعه کرده و دریایی اش یافتم مواج از لغات مهم

...Let it Go
۱
۰
ارسال:
۱۲ تیر ۱۳۹۶, ۰۶:۴۹ ب.ظ
من کتاب مدرسان رو ندیدم اما زیر ذره بین رو خوندم و باهاش کنکور دادم و به نظرم خیلی کامله. البته من چاپ جدیدش رو خوندم که فک کنم ویرایش شده و آسون تر شده. grammer in use کتاب عالیه اما خوب انگلیسی ه دیگه باید دوباره ترجمه بشه که به نظرم زیر ذره بین خوب یه جورایی ترجمه اون میشه گفت هست. لغاتش هم همش لغات مهمه منم موافقPHDDeveloper هستم
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۶,۱۷۳ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۸۹۷ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  جستجو و ارتباط بین جداول aryana25000 ۰ ۱,۷۷۵ ۰۳ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: aryana25000
  ثبت نام آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف،کنکور کارشناسی ارشد ،اردیبهشت ۹۶ modaresan sharif ۸۴ ۵۶,۸۰۸ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohamadreza025
  تخفیف گروهی آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف برای اعضای مانشت در سال ۹۹ عزیز دادخواه ۱۲ ۷,۴۷۳ ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  کتاب vlsi صاحب الزمانی یا مدرسان شریف ؟؟؟ Mehran jam ۱۲ ۷,۲۴۲ ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۳:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  ارتباط دائم بین سیستم استنتاج فازی و یک نرم افزار دیگر fa_karoon ۱ ۲,۳۱۳ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  انتقال آزمون های مدرسان شریف با تخفیف amir.azizi1@yahoo.com ۰ ۲,۲۸۵ ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ۰۶:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: amir.azizi1@yahoo.com
  تخفیف گروهی آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف برای اعضای مانشت در سال ۹۸ عزیز دادخواه ۸ ۶,۵۳۵ ۲۶ مهر ۱۳۹۷ ۰۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marykh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close