زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۴۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

انتخاب رشته

ارسال: #۱۶
۲۸ شهریور ۱۳۹۵, ۱۱:۵۷ ب.ظ
RE: انتخاب رشته
(۲۸ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۴۷ ب.ظ)anonymous13 نوشته شده توسط:  متشکر از همه دوستان که راهنمایی کردن...

بیشتر به این علاقه دارم ک برم فنی حرفه ای .(الان دارم تو مدرسه نمونه دولتی درس میخونم و اگ خدا بخواد

میخوام برم تو ی هنرستان نمونه دولتی که من شنیدم چن تا از دبیراش فوق لیسانس دارن معدلمم نزدیکه بیسته ولی خوب ریاضی علاقه ندارم)

پ.ن:هفت نفر از اقوام بسیار نزدیکم مهندس کامپیوتر هستند. اکثرشون میگن کامپیوتر فایده نداره ولی برای من مهم

علاقه مه حتی اگ نتونم ازش ی ریال پول در بیارم.خیالم راحته که لااقل اون چیزی که دوست دارم رو دنبال خواهم کردم و از تحصیل لذت

خواهم برد.Smile

بازهم متشکرم از همه دوستان...
علاقه داشتن که یه چیز دیگه هست. با این وضع اگه دلسرد نشی همین راه خودتو برو حتما جزء فنی های خیلی موفق میشی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: anonymous13
ارسال: #۱۷
۲۹ شهریور ۱۳۹۵, ۱۲:۱۰ ق.ظ
(۲۸ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۴۷ ب.ظ)anonymous13 نوشته شده توسط:  متشکر از همه دوستان که راهنمایی کردن...

بیشتر به این علاقه دارم ک برم فنی حرفه ای .(الان دارم تو مدرسه نمونه دولتی درس میخونم و اگ خدا بخواد

میخوام برم تو ی هنرستان نمونه دولتی که من شنیدم چن تا از دبیراش فوق لیسانس دارن معدلمم نزدیکه بیسته ولی خوب ریاضی علاقه ندارم)

پ.ن:هفت نفر از اقوام بسیار نزدیکم مهندس کامپیوتر هستند. اکثرشون میگن کامپیوتر فایده نداره ولی برای من مهم

علاقه مه حتی اگ نتونم ازش ی ریال پول در بیارم.خیالم راحته که لااقل اون چیزی که دوست دارم رو دنبال خواهم کردم و از تحصیل لذت

خواهم برد.Smile

ببین پسر جان
بنده با اینکه میتونستم برم ریاضی ولی متاسفانه رفتم هنرستان
از هنرستان هم همونطوری که بچه ها نحوه ی ازموناش رو گفتن کاردانی و کارشناسیم رو از شمسی پور گرفتم
با اینکه تقریبا تو یکی از بهترین دانشگاههای خاص بچه های هنرستانی گذروندم ولی بازم پشیمونم که چرا همچین انتخابی کردم تفاوتها واقعا زیاده
اینکه میگی به عملی علاقه دارم تا تئوری نمیدونم چه برداشتی از عملی داری ولی توی این رشته بایستی ابتدا پایه ریاضیت خوب باشه تا بتونی متخصص بشی (نه اینکه همه ی بچه های فنی ریاضیشون ضعیف باشه یا متخصص نباشن)
در نهایت بنده تونستم ارشدم رو هم برم شهید بهشتی و خط کش مناسبی دارم واسه مقایسه ی دانشگاههای مخصوص هنرستان و نظری
نتیجه گیری از نظر بنده: اگه وافعا میخوای درس بخونی و هدفت فقط گرفتن دیپلم یا فوق دیپلم نیست حتما برو نظری
امیدوارم بهترین تصمیم رو بگیری، موفق باشی

یا راهی‌ خواهم یافت و یا راهی‌ خواهم ساخت
شاید زندگی آن جشنی نباشد که آرزویش را داشتی ولی حال که به آن دعوت شدی تا میتوانی زیبا برقص
 سپاس‌گزاری شده توسط: Ametrine , signal_micro , anonymous13
ارسال: #۱۸
۲۹ شهریور ۱۳۹۵, ۱۰:۵۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۵۸ ق.ظ، توسط anonymous13.)
انتخاب رشته
اگه پایه ریاضیم خیلی قوی نباشه کامپیوتر نخونم یا بخونم؟

منظور بنده از عملیش اینکه هنرستان اونجوری که من یکی از دوستانی که هنرستان میرن شنیدم که کارگاه داره و بعضی دروسش با رایانه

کار میشه.در فکر گرفتن دیپلم نیستم حداقل میخوام تا فوق لیسانس بگیرم.
ارسال: #۱۹
۲۹ شهریور ۱۳۹۵, ۱۱:۱۳ ق.ظ
(۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۵۷ ق.ظ)anonymous13 نوشته شده توسط:  اگه پایه ریاضیم خیلی قوی نباشه کامپیوتر نخونم یا بخونم؟

منظور بنده از عملیش اینکه هنرستان اونجوری که من یکی از دوستانی که هنرستان میرن شنیدم که کارگاه داره و بعضی دروسش با رایانه

کار میشه.در فکر گرفتن دیپلم نیستم حداقل میخوام تا فوق لیسانس بگیرم.

به نظر من رشته کامپیوتر همان ریاضی کاربردی شده است، واژه کامپیوتر از کامپیوت میاد به معنی محاسبه کردن. شما باید تو این رشته دید ریاضی داشته باشید. کلا رشته های مهندسی معمولا اینجوری اند و با ریاضی درگیرن. شما یه جورایی دارید طبیعت رو با زبان ریاضی مدل می کنید. بعد الان سنی ندارید خب ریاضی تونو قوی کنید. بحث خود ریاضی هم نیست، تمرین ریاضیات ذهن شما رو ورزش میده و قوی می کنه، نتیجتا می تونید برنامه های خوبی بنویسید.
من هنرستانی نبودم، ولی اگر می خواهید تا فوق بخونید که از لیسانس به بعد اسمش روشه "تحصیلات تکمیلی" شما سر و کارتون با مدل کردن توسط ریاضیات می افته و به نظر من حتما از ریاضی اقدام کنید. می دونید کنکور فوق کامپیوتر ٤ تا ریاضی داره؟ یا دوره لیسانس حدود ٦ تا ریاضی باید بخونید؟
خیلی وقت ها بحث قوی نبودن توی سن پایین بر می گرده به یک مسئله انگیزشی، مثل خود باوری، معلم خوب و... چک کنید اینا رو در مورد خودتون هر کدومش باشه قابل حله.
و در نهایت خودتون شرایط رو بررسی کنید، یه وقت می بینید اگر نظری برید شرایط طوری بشه که نتونید مهندسی قبول بشید و مثلا از هنرستان کارتون برای رسیدن به هدفتون راه تر باشه. الزاما هر چیزی که کامل تره برای شرایط فعلی هر کسی بهترین راه نیست.
 سپاس‌گزاری شده توسط: anonymous13 , Ametrine
ارسال: #۲۰
۲۹ شهریور ۱۳۹۵, ۱۲:۴۰ ب.ظ
(۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۱۳ ق.ظ)karbar نوشته شده توسط:  به نظر من رشته کامپیوتر همان ریاضی کاربردی شده است، واژه کامپیوتر از کامپیوت میاد به معنی محاسبه کردن. شما باید تو این رشته دید ریاضی داشته باشید. کلا رشته های مهندسی معمولا اینجوری اند و با ریاضی درگیرن. شما یه جورایی دارید طبیعت رو با زبان ریاضی مدل می کنید. بعد الان سنی ندارید خب ریاضی تونو قوی کنید. بحث خود ریاضی هم نیست، تمرین ریاضیات ذهن شما رو ورزش میده و قوی می کنه، نتیجتا می تونید برنامه های خوبی بنویسید.
من هنرستانی نبودم، ولی اگر می خواهید تا فوق بخونید که از لیسانس به بعد اسمش روشه "تحصیلات تکمیلی" شما سر و کارتون با مدل کردن توسط ریاضیات می افته و به نظر من حتما از ریاضی اقدام کنید. می دونید کنکور فوق کامپیوتر ٤ تا ریاضی داره؟ یا دوره لیسانس حدود ٦ تا ریاضی باید بخونید؟
خیلی وقت ها بحث قوی نبودن توی سن پایین بر می گرده به یک مسئله انگیزشی، مثل خود باوری، معلم خوب و... چک کنید اینا رو در مورد خودتون هر کدومش باشه قابل حله.
و در نهایت خودتون شرایط رو بررسی کنید، یه وقت می بینید اگر نظری برید شرایط طوری بشه که نتونید مهندسی قبول بشید و مثلا از هنرستان کارتون برای رسیدن به هدفتون راه تر باشه. الزاما هر چیزی که کامل تره برای شرایط فعلی هر کسی بهترین راه نیست.
تایید میشه.
اگه میخوای ارشد بخونی (یعنی همون فوق لیسانس) ریاضی لازمت میشه و کارت رو راحت تر میکنه.
کسی که درک ریاضی خوبی داره و قدرت تحلیل و حل مساله داره توی رشته کامپیوتر موفق تر هست.
ارسال: #۲۱
۲۹ شهریور ۱۳۹۵, ۱۲:۵۵ ب.ظ

دوست عزیز اگه معدلت نزدیک بیسته واقعا بری ریاضی به خیلی به نفعته
من خودم همین امسال پسرعموم ماشالله با معدل ۱۸/۵ رشته ریاضی تونست رتبه ۱۲۰۰ سراسری منطقه ۲ بیاره و الان میتونه بره نرم افزار علم و صنعت یا حداقل شهید بهشتی یا صنعتی اصفهان ، که این دانشگاهها واقعا از بهترین دانشکده فنی و حرفه ای ها مثل شمسی پور یا شریعتی خیلی سرتر هستند

اگه درست خیلی خوبه پیشنهاد من اینه همون از رشته ریاضی بری نرم افزار خیلی موفق تری که خدایی نکرده بعدا پشیمون نشی
بازم فکراتو بکن
ارسال: #۲۲
۲۹ شهریور ۱۳۹۵, ۰۱:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ۰۱:۰۸ ب.ظ، توسط anonymous13.)
(۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۵۵ ب.ظ)kambiz نوشته شده توسط:  دوست عزیز اگه معدلت نزدیک بیسته واقعا بری ریاضی به خیلی به نفعته
من خودم همین امسال پسرعموم ماشالله با معدل ۱۸/۵ رشته ریاضی تونست رتبه ۱۲۰۰ سراسری منطقه ۲ بیاره و الان میتونه بره نرم افزار علم و صنعت یا حداقل شهید بهشتی یا صنعتی اصفهان ، که این دانشگاهها واقعا از بهترین دانشکده فنی و حرفه ای ها مثل شمسی پور یا شریعتی خیلی سرتر هستند

اگه درست خیلی خوبه پیشنهاد من اینه همون از رشته ریاضی بری نرم افزار خیلی موفق تری که خدایی نکرده بعدا پشیمون نشی
بازم فکراتو بکن

معدل بنده ۱۹/۸۶ شد تو نمونه دولتی . که شدم نفر۵ کلاسمون و این چند صدم هم بخاطر اینکه ریاضی ۱۸ شدم معلممون اصلا خوب نبود با اینکه

فوق لیسانس داشت اصلا خوب درس نمیداد،همه ی بچه ها ناراضی بودن و من واقعا اون سال از ریاضی زده شدم.
ارسال: #۲۳
۲۹ شهریور ۱۳۹۵, ۰۱:۰۸ ب.ظ
انتخاب رشته
شما باید اگه میخواید ادامه تحصیل بدید توی کامپیوتر بتونید با ریاضی و گسسته و آمار ارتباط برقرار کنید. کامپیوتر از ریاضی مستقل نیست.
کار عملی هم قطعاََ توی یه دانشگاه خوب به اندازه یاد میگیرید. خیلی از افرادی که دبیرستان ریاضی میخونن کار عملی و برنامه نویسی هم انجام میدن و یاد میگیرن.
داداش من امسال سوم ریاضی هست، فقط هم به خاطر کامپیوتر اومد ریاضی (همه اصرار داشتن بره تجربی) همزمان یه کم برنامه نویسی هم یاد گرفته و خیلی چیزا رو وارد هست توی کامپیوتر.
احتمال پشیمون شدنتون از رفتن به رشته ی فنی خیلیییی زیاده.

وَه که جدا نمی شود، نقش تــو از خیال من
ارسال: #۲۴
۲۹ شهریور ۱۳۹۵, ۰۲:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ۰۲:۲۴ ب.ظ، توسط signal_micro.)
(۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ۰۱:۰۷ ب.ظ)anonymous13 نوشته شده توسط:  
(29 شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۵۵ ب.ظ)kambiz نوشته شده توسط:  دوست عزیز اگه معدلت نزدیک بیسته واقعا بری ریاضی به خیلی به نفعته

بازم فکراتو بکن

معدل بنده ۱۹/۸۶ شد تو نمونه دولتی . که شدم نفر۵ کلاسمون و این چند صدم هم بخاطر اینکه ریاضی ۱۸ شدم معلممون اصلا خوب نبود با اینکه

فوق لیسانس داشت اصلا خوب درس نمیداد،همه ی بچه ها ناراضی بودن و من واقعا اون سال از ریاضی زده شدم.
وای... تو داری خودت جوابتو میدی میگی معلمم بد بوده با این حال ریاضی شدم ۱۸ وقتی فرضا سر از شریف دربیاری با کسی مثل دکتر شهشهانی ریاضی رو یاد بگیری ممکنه انقدر خوشت بیاد که بری رشته ریاضی نه یه برنامه نویسیvb ,... الان میگی عشق کامپیوترم و برنامه نویسی ولی ممکنه بری ریاضی یه کم بگذره از رشته های دیگه خوشت بیاد که شاید ترکیبی از برق و کامپیوتری (سیستمهای دیجیتال-برق یا سخت افزار )یا مثلا مکانیک
من یکی از دوستام شاگرد اول برق مخابرات شریف هست وقتی خواهر زادم برای کنکور ریاضی رتبه اش به اونجا می خورد به دوستم گفتم ریاضی ضعیفه و از برق میترسه(دوستم حرف قشنگی زد گفت: اول اینکه ریاضی ۱و۲ معادلات آمار ریاضی مهندسی اینا رو تقریبا اکثر رشته های مهندسی پاس میکنن چه پیوسته چه ناپیوسته چه برق چه کامپیوتر ومتالوژی و... دوما اینکه تا ابد که نمیخواد همون ریاضی ها رو یاد بگیره میاد اینجا کاربردی یاد میگیره اصلا علاقمند میشه ) پس وقتی این ریاضیات هست چرا ازش فرار کنی و بری فنی و حرفه ای؟؟!!!!Huh
میگی دوستم گفته تو هنرستان کار فنی تو کارگاه میکنن !!! مثلا امکانات کارگاه های دبیرستان رو میزنی به کارگاه های دانشگاه تهران!!! از وضعیت دبیراشم که بهت گفتم ، فکر کردی الان معلمای هنرستان منتظرن که به به بگو عزیزم میخواهی چه زبان برنامه نویسی یاد بگیری تا من استعدادتو شکوفا کنمBig Grin
پس بیخود لاین زندگیتو تو دست انداز و چاله چوله های الکی (که همون سیستم داغون فنی و حرفه ای)ننداز با این معدل و پشتکار ریاضی بخون کنکور که قبول شدی هر رشته ای دوس داری برو خیلی هم اگه عشق کار عملی داری بیا از همین فردا زبان C رو یاد بگیر(به عنوان پایه) اصولی که یاد گرفتی و برنامه های مختلف نوشتی و استاد شدی برو مثلا C# یادبگیر هر سوالی هم داشتی بپرس بچه ها اینجا جوابتم میدن مطمئن باش اگه خودت بخوای یاد بگیری از معلم های اون هنرستانم بهتر یاد میگیری و سال دوم و یا سوم دانشگاه هم رسیدی انقدر از برنامه نویسی میتونی پول در آری که اصلا شاید بیخیال فوق لیسانسم بشی
 سپاس‌گزاری شده توسط: anonymous13 , Ametrine , kambiz
ارسال: #۲۵
۲۹ شهریور ۱۳۹۵, ۰۴:۳۴ ب.ظ
(۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ۰۲:۱۹ ب.ظ)amir_bolury نوشته شده توسط:  من یکی از دوستام شاگرد اول برق مخابرات شریف هست وقتی خواهر زادم برای کنکور ریاضی رتبه اش به اونجا می خورد به دوستم گفتم ریاضی ضعیفه و از برق میترسه(دوستم حرف قشنگی زد گفت: اول اینکه ریاضی ۱و۲ معادلات آمار ریاضی مهندسی اینا رو تقریبا اکثر رشته های مهندسی پاس میکنن چه پیوسته چه ناپیوسته چه برق چه کامپیوتر ومتالوژی و... دوما اینکه تا ابد که نمیخواد همون ریاضی ها رو یاد بگیره میاد اینجا کاربردی یاد میگیره اصلا علاقمند میشه ) پس وقتی این ریاضیات هست چرا ازش فرار کنی و بری فنی و حرفه ای؟؟!!!!Huh
میگی دوستم گفته تو هنرستان کار فنی تو کارگاه میکنن !!! مثلا امکانات کارگاه های دبیرستان رو میزنی به کارگاه های دانشگاه تهران!!! از وضعیت دبیراشم که بهت گفتم ، فکر کردی الان معلمای هنرستان منتظرن که به به بگو عزیزم میخواهی چه زبان برنامه نویسی یاد بگیری تا من استعدادتو شکوفا کنمBig Grin
پس بیخود لاین زندگیتو تو دست انداز و چاله چوله های الکی (که همون سیستم داغون فنی و حرفه ای)ننداز با این معدل و پشتکار ریاضی بخون کنکور که قبول شدی هر رشته ای دوس داری برو خیلی هم اگه عشق کار عملی داری بیا از همین فردا زبان C رو یاد بگیر(به عنوان پایه) اصولی که یاد گرفتی و برنامه های مختلف نوشتی و استاد شدی برو مثلا C# یادبگیر هر سوالی هم داشتی بپرس بچه ها اینجا جوابتم میدن مطمئن باش اگه خودت بخوای یاد بگیری از معلم های اون هنرستانم بهتر یاد میگیری و سال دوم و یا سوم دانشگاه هم رسیدی انقدر از برنامه نویسی میتونی پول در آری که اصلا شاید بیخیال فوق لیسانسم بشی

من خودم از فنی کارشناسی گرفتم صحبت هاتونوشدیدا تایید میکنم
 سپاس‌گزاری شده توسط: anonymous13 , signal_micro
ارسال: #۲۶
۲۵ مهر ۱۳۹۵, ۱۰:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ۱۰:۵۲ ب.ظ، توسط anonymous13.)
انتخاب رشته
ببخشید تاپیک رو آپدیت میکنم.

رشته ی فنی سه سال شده و کنکورش سراسری و دانشگاهش تا لیسانس پیوسته است

اما رشته کامپیوتر زیر و رو شده و رفته شاخه صنعت گروه برق و رایانه اسم رشتش هم هست شبکه و نرم افزار رایانه

با این اوصاف که کتاب های تخصصی ۳ یا چهار تا شده وبه شدت کم شده با قاطعیت تصمیم گرفتم که ریاضی بخونم

با اینکه ۳ ساله شده بازهم کار آموزی داره

اینم لیست درس های جدیدشون تا سال دوزادهم من مقایسه کردم از دوستان واقعا افتضاح شده، واقعا چهار یا سه درس تخصصی دارند

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: signal_micro , mostafaheydar1370
ارسال: #۲۷
۲۵ مهر ۱۳۹۵, ۱۱:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ۱۱:۰۴ ب.ظ، توسط signal_micro.)
(۲۵ مهر ۱۳۹۵ ۱۰:۴۹ ب.ظ)anonymous13 نوشته شده توسط:  ببخشید تاپیک رو آپدیت میکنم.

رشته ی فنی سه سال شده و کنکورش سراسری و دانشگاهش تا لیسانس پیوسته است

اما رشته کامپیوتر زیر و رو شده و رفته شاخه صنعت گروه برق و رایانه اسم رشتش هم هست شبکه و نرم افزار رایانه

با این اوصاف که کتاب های تخصصی ۳ یا چهار تا شده وبه شدت کم شده با قاطعیت تصمیم گرفتم که ریاضی بخونم

با اینکه ۳ ساله شده بازهم کار آموزی داره

اینم لیست درس های جدیدشون تا سال دوزادهم من مقایسه کردم از دوستان واقعا افتضاح شده، واقعا چهار یا سه درس تخصصی دارند

بسیار تصمیم عاقلانه ای گرفتی بعدا متوجه میشی، اگه میخوای برنامه نویسی کار کنی از همین امشب و یا فردا با زبان C شروع کن آهسته و پیوسته ۳ سال دیگه تقریبا سال ۱ یا ۲ دانشگاه برنامه نویس حرفه ای میشی و....
موفق باشی

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Wink انتخاب رشته شانی ۱۰ ۴,۵۷۶ ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ ۰۴:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
Lightbulb مراحل دقیق انتخاب رشته ی کنکور دکتری (۱۴۰۰) Mr. Rezaei ۶ ۳,۵۶۷ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۵:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۶۱۳ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
Video انتخاب رشته ... Amir-Reza ۵ ۳,۰۷۸ ۰۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: kambiz
  نتیجه انتخاب رشته دکتری ۹۹ nazanin2020 ۴ ۳,۱۵۰ ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۶:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: q88lp
  انتخاب رشته آزمون ارشد ۹۹ mr_milad12 ۱ ۲,۳۸۸ ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: .:tarannom:.
  انتخاب رشته دکتری naiad ۲ ۲,۵۱۴ ۰۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
Rainbow مالک اشتر و قبولی در مصاحبه اش و تکلیف انتخاب رشته ما بعد قبولی در مصاحبه مالک اشتر mahditorki ۱۷۲ ۱۵۶,۲۷۱ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Farhad namjo
  ترجیح رشته مورد علاقه یا انتخاب دانشگاه قوی تر tesla66 ۱ ۲,۷۷۴ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Sad انتخاب رشته و روند مصاحبه در دانشگاه های خاص dj_abed ۲ ۶,۰۹۹ ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: mohamadreza025

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close