زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۳۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

علوم کامپیوتر شهید بهشتی یا مهندسی کامپیوتر تبریز

ارسال:
۳۰ مرداد ۱۳۹۵, ۰۳:۱۸ ب.ظ
با سلام ، دوستان ممنون میشم توضیح بدین که ایا من برم علوم تو شهید بهشتی بخونم بهتره یا برم مهندسی تو تبریز بخونم؟؟ البته میدونید که گرایش های مهندسی کلا ادغام شده و از وسط ترم ها جدا میشه من هم مد نظرم نرم افزار بود حالا میشه راهنمایی کنید چقدر فرق دارن؟؟ و با IT چقدر فرق دارن؟؟ من میتونم از علوم راحت ارشد این دو تا رو بدم یا سخته ؟؟ چون خودم دروس علوم و نرم افزار رو دیدم تفاوت خیلی زیادی ندیدم ولی یکی گفته بهم خیلی فرق داره و تو ارشد باید درس جدید زیاد بخونی. البته هر کدومو بخونم خودم اضافی فعالیت میکنم یاد میگیرم کد نویسی و ... و تازگیا میگن مدرک رو کمتر کسی اهمیت میده مهمه که کی چی بلده. ممنون میشم زود کمکم کنید فردا اخرین فرصت انتخاب رشتست و شنیدم که شهید بهشتی در ۲۰۱۵ تو لایدن رتبه اول کشور در دروس ریاضی و علوم رایانه رو کسب کرده ولی هنوز شک دارمSad[/font][/size]
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۳۰ مرداد ۱۳۹۵, ۰۳:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۳۴ ب.ظ، توسط darush12.)
RE: علوم کامپیوتر شهید بهشتی یا مهندسی کامپیوتر تبریز
چند بحث وجود داره:

۱) گاهی اوقات، افراد خیلی به دانشگاه معروف اهمیت میدن به طوری که وقتی یک دانشگاه غیرمعروف از دید اجتماع قبول میشوند انگیزه خودشون از دست میدن

۲) بعضی از افراد ترجیح میدن که کارشناسی را در محل زندگی خودشون بگیرند و راحتتر بتونند معدل کارشناسی خودشون را بالا ببرند که تاثیر زیادی هم در ارشد داره و هم برای کار و ...

به نظر شخصیم(پس قانون نیست)، اگر تبریزی هستید، رشته های خوب دانشگاه تبریز را انتخاب کنید و با قدرت کارشناسی تون را بگیرید و معدل کارشناسی تون را افزایش بدید و روی دروس ارشد هم از همون ترمها سرمایه گذاری کنید یعنی کتاب های کنکور را همزمان مرور کنید نه لزوماً تست بزنید نه!! بلکه روخوانی کنید و مرور،، مطمئناً از اونجایی که در شهر خودتون هستید میتونید در سایر زمینه ها مثل برنامه نویسی ، گروههای خوبی را در دانشگاه تون بیابید یا بهتر اینکه بسازید با دوستانتون.

اگر سوالی داشتین خوشحال میشم جواب بدم.

موفق باشید
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: karbar , sina.ba , nazila_asl
ارسال:
۳۰ مرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۴۹ ب.ظ، توسط sina.ba.)
سلام
خیلی ممنون که زود پاسخ دادین و راهنمایی کردین ،ولی من اهل تبریز نیستم و ارومیه ای هستم پس تبریز یا تهران به هر حال شهر دیگه ای و مشکلاتی رو خواهد داشت . من هم قبول دارم دانشگاه تبریز دانشگاه بدی نیست ولی مسعله شهر هستش چون شنیدم تهران بسیار متفاوت هستش از نظر شغلی و البته از نظر محیط دانشگاه و شرایط برای رفتن به خارج. چون از الان هدف من قبولی ارشد در یک دانشگاه معتبر تهران هست میخوام از اول اونجا باشم تا شرایط زندگی رو عادت داشته باشم و کارم هم در اینده تهران ادامه خواهم داد. ولی حاضر نیستم که رشته خوب با دانشگاه متوسط رو با رشته بد و دانشگاه خوب عوض کنم علت این که دو دل هستم این هست که شنیدم علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر (که کلا با IT ادغام شده) مخصوصا نرم افزار تفاوت چندانی نداره وگرنه اگر اینطور باشه که مسیر دو رشته از هم خیلی جدا باشه و ادامه تحصیل از علوم کامپیوتر به رشته ای تی یا نرم افزار سخت باشه و دروس کنکور ارشدشون خیلی متفاوته هرگز سمت علوم نمیرم. ممنون میشم در این مورد راهنمایی کنید منو. بله حتما این موردی رو که گفتین رعایت میکنم و در طول ترم دروس کنکور رو میخونم تا تضمین کنم. ولی من قصد ندارم شهرخودم بخونم چون ارومیه خیلی سطح بالا نیست البته دانشگاه بدی نیست ولی از هر رشته ای در تبریز قبول میشم و حیفه ارومیه بخونم وگرنه با شما موافق هستم. البته شنیدم درس خوندن در شهر خود ادم هم اثرات بدی داره و معایبی داره.
۰
۰
ارسال:
۳۱ مرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۳۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۰۲ ق.ظ، توسط darush12.)
من خودم با رشته علوم کامپیوتر آشنایی ندارم، اما برای شما

دروسی(چارت درسی) که دانشجویان علوم کامپیوتر و مهندسی نرم افزار، باید پاس کنند را برای شما گذاشتم، به شما کمک میکند که مقایسه خوبی انجام بدید.

چون برای ارشد هدف گذاری کردید و میخواهید رشته علوم کامپیوتر را با مهندسی کامپیوتر مقایسه کنید، دروسی که دانشجوهای کامپیوتر برای ارشد میخونند براتون مینویسم

ارشد مهندسی کامپیوتر:

۱) زبان عمومی و تخصصی

۲) ریاضیات(ریاضی مهندسی، آمار، محاسبات عددی، ساختمان گسسته)

۳) دروس مشترک(مدار منطقی، معماری کامپیوتر، سیستم عامل، ساختمان داده، نظریه زبانها و ماشین)

۴) دروس تخصصی معماری(مدار الکتریکی، VLSI، انتقال داده، الکترونیک دیجیتال)

دروس تخصصی نرم افزار(کامپایلر، زبانهای برنامه سازی، طراحی الگوریتم، پایگاه داده)

دروس تخصصی هوش مصنوعی(مدار الکتریکی، طراحی الگوریتم ها، هوش مصنوعی)

نرم افزار(
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
)

علوم کامپیوتر(
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
)

یک سخنی هست که میگه: انسان معمولاً تصمیمهایش را با قلبش میگیرد، سپس سعی میکند با دلایل منطقی خودش و مشاورانش؛ عقلش را قانع کند.

شاد و موفق باشید
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sina.ba , sixsixsix
ارسال:
۳۱ مرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۵۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۰۰ ق.ظ، توسط sina.ba.)
ممنون از اینکه خیلی عالی جواب دادین ، از قرار معلوم دروسی که در ارشد نرم افزار هست در رشته علوم اکثرشون نیستن. جمله اخر شما هم خیلی خوب بود و واقعیت غیر از این نیست. حالا به نظر خود شما میشه از علوم ارشد ای تی یا نرم افزار داد؟؟ یا اینکه خیلی سخت خواهد بود؟

همچنین شما هم شاد و موفق باشید
۰
۰
ارسال:
۳۱ مرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۳۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۴۸ ب.ظ، توسط darush12.)
RE: علوم کامپیوتر شهید بهشتی یا مهندسی کامپیوتر تبریز
(۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۵۲ ق.ظ)sina.ba نوشته شده توسط:  ممنون از اینکه خیلی عالی جواب دادین ، از قرار معلوم دروسی که در ارشد نرم افزار هست در رشته علوم اکثرشون نیستن. جمله اخر شما هم خیلی خوب بود و واقعیت غیر از این نیست. حالا به نظر خود شما میشه از علوم ارشد ای تی یا نرم افزار داد؟؟ یا اینکه خیلی سخت خواهد بود؟

همچنین شما هم شاد و موفق باشید

سپاس، ببینید همه چیز وابسته به خودتونه، ما در دوران کارشناسی ام در مسابقات برنامه نویسی(ACM) که شرکت میکردیم، یک تیم بود که در همه مسابقات رقیب ما بود و اول میشد، بعد از بررسی که کردیم دیدیم عامل پیروزی های مداوم این تیم، دانشجوهای کامپیوترش نیست بلکه؛ دانشجویی
هست که از قضا رشته اش ریاضیات هست و در آخر هم بعد از دوره کارشناسی اش برای ارشد کامپیوتر در دانشگاه هاروارد پذیرش گرفت.

خب، میبینید همه چیز به خود شما وابسته هست اما شاید اگر این دانشجو رشته اصلی اش مهندسی کامپیوتر میبود، راه راحتی برای پیشرفت
داشت. سخت / آسانی را خود شما تعیین میکنید، با خانواده خود مشورت کنید و ببینید کدام راه منطقی هست.
درنهایت تصمیم با خود شماست، مسیر درست و عقلانی را انتخاب کنید که باعث انگیزه و شادی تان بشود.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++​++++

پروفایل یکی از دوستان مانشتی که فارغ التحصیل رشته علوم کامپیوتر هست را برای شما در زیر قرار میدهم میتوانید مشورت خوبی از دوستمان بگیرید

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: RezaTaheri , sina.ba
ارسال:
۳۱ مرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۴۹ ب.ظ
خیلی ممنون بسیار سپاسگذارم
۰
۰
ارسال:
۰۱ شهریور ۱۳۹۵, ۰۴:۵۶ ق.ظ
سلام.
هر جایی که میری و هر کاری که میکنی، سعی کن معدلت رو بالا نگه داری و خودت رو محدود به دانشگاه نکنی.
زبان های برنامه نویسی به روز حتما خوب و عمیق یاد بگیر. ریاضی رو جدی بگیر، و باز هم میگم: معدل، معدل، معدل!

موفق باشی.

There is no there there.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: darush12

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۶۵۱ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۶۳ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۱,۹۹۳ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  دانشجوی قرآن کاوی رایانشی دانشگاه شهید بهشتی vosough ۱ ۳,۵۷۴ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  [دانلود]کتاب مبانی ریاضی دکتر ابراهیمی و دکتر محمودی از دانشگاه شهید بهشتی انرژی مثبت ۶ ۱۷,۰۲۰ ۰۵ مهر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: sayeh.na
Rainbow ارشد هوش بهشتی یا نرم علم وصنعت aria_irani ۰ ۲,۳۵۴ ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ ۰۶:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: aria_irani
  سوال ۸ دکتری علوم کامپیوتر سال ۹۴ ss311 ۲ ۳,۰۹۳ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  سوال ۱۴ علوم کامپیوتر ۹۶ ss311 ۴ ۳,۳۴۵ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۳ ب.ظ
  جایگشت( ارشد علوم کامپیوتر ۹۸ ) ss311 ۰ ۱,۶۹۵ ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۴۵ ب.ظ
  رنگ کردن رئوس گراف( ارشد علوم کامپیوتر ۹۸ ) ss311 ۰ ۱,۸۸۶ ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۴۳ ب.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close