زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۱۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چه مدل هاردی خوب و باصرفه هست؟

نظرسنجی: کدام هارد از همه لحاظ از بقیه بهتر است؟
وسترن
سیگیت
سیلیکون پاور
ای دیتا
[نمایش نتایج]

ارسال:
۰۶ مرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۱۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۱۹ ق.ظ، توسط Menrva.)
سلام دوستان
من هارد Western Digital My Passport Ultra که خراب شد البته نفرستادم گارانتی..میدونم دیگه درست نمیشه...
ازبین هاردها که استفاده کردین چه هاردی خوبه که اطلاعاتم ماندگار بمونه وسرعت انتقالشم خوب باشه کلا ازهمه لحاظ؟(یک ترا)، مزایا و معایبش رو بگین ممنون میشم...Smile
بعد من نمیخوام زیاد هزینه کنم براش، اخه قبلا این هاردمُ ۲۵۱ت خریده بودم.

멈추지 말고

My Dream is to fly
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۶ مرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۲۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۲۸ ق.ظ، توسط Skyrim.)
RE: چه مدل هاردی خوب و باصرفه هست؟
(۰۶ مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۱۵ ق.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  سلام دوستان
من هارد Western Digital My Passport Ultra که خراب شد البته نفرستادم گارانتی..میدونم دیگه درست نمیشه...
ازبین هاردها که استفاده کردین چه هاردی خوبه که اطلاعاتم ماندگار بمونه وسرعت انتقالشم خوب باشه کلا ازهمه لحاظ؟(یک ترا)، مزایا و معایبش رو بگین ممنون میشم...Smile
بعد من نمیخوام زیاد هزینه کنم براش، اخه قبلا این هاردمُ ۲۵۱ت خریده بودم.

من این مدل رو دارم
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

یه بار چایی روش ریخت!! تا دلتون هم بخاد از دستم افتاده Big GrinBig Grin ولی مرگ ندارهCool
کلا این مدل های ضد ضربه سیلیکون یا ای دیتا رو پیشنهاد میکنم.

سرشارم از خیال ولی این کفاف نیست
در شعرِ من حقیقت یک ماجرا کم است ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva
ارسال:
۰۶ مرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۳۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۳۸ ق.ظ، توسط Menrva.)
REZA.KH
این قیمتش خیلی بالاستBig Grin:-s
ضدضربه اینا زیادبرام فرقی نمیکنه فقط میخوام اطلاعاتم اصلا نپره و سرعتش خوب باشه موندگاریش خوب باشه داغ نکنه پرسروصدام نباشه..
دیگه چ مدلی خوبه؟ سیگیت چطوره؟

멈추지 말고

My Dream is to fly
ارسال:
۰۶ مرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۴۳ ب.ظ
سیگیت که اصلا نگیر من چند خاطره بد از سیگیت دارم و اطلاعات مهمی از دست دادم!
به طور کلی هارد همیشه امکان خراب شدنش هس از هر کمپانی ای! من ضخصا وسترن رو ترجیح می دم چون هرچی گرفتم مثه تراکتور کار کرده Smile) این ضد ضربه و شوک و... هم به نظر من بازی ای بیش نیس...بهترین کار اینه که همیشه ۲ هارد بخرین و اطلاعات مهم رو در هر دو کپی کنین...گارانتی هم تو ایران موضوع خنده داریه کلا...
ارسال:
۰۶ مرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۰۵ ب.ظ، توسط darush12.)
هارد SSD

تهیه کنید؛ شرکتهای مختلفی تولید میکنند.

۱) اطلاعات خود به خود از بین نمیرود.

۲) بالاترین سرعت

۳) ماندگارتر

۴) کمترین صدا

در کل؛ جدیدترین نسل هارد.
ارسال:
۰۶ مرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۳۵ ب.ظ
دقیقا
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۰۶ مرداد ۱۳۹۵, ۰۲:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۰۸ ب.ظ، توسط Hamid_0311.)
با سلام تجربه چندین ساله ی خودم و دوستان تعمیرکار

هاردهای سیگیت خیلی وقته دیگه کیفیت ندارن و فوق العاده خرابی داخلشون بالا هستش ضمن اینکه سهام شرکت هاردهای سامسونگ خریداری کرده و اکثر هاردهاش باز کنید داخلش هارد سامسونگ هستش و کلا از وقتی این شرکت سهامشو خرید هاردهای سامسونگ هم بی کیفیت شدن و توصیه نمیشه به هیچ وجه هرچند یه مدت مدل اسلیمش زیاد تبلیغ میشد ولی خرابیش بالا هستش

ای دیتا که هارد نداره کلا باکس هستش و هاردهاش اصلا مال خودش نیست اکثرا سامسونگ و توشیبا و سری های قدیم سیگیت داخلشون هست که مشکل عجیبی هم که جدیدا توی محصولات این شرکت و حتی در فلش هاش هم زیاد دیده شده بعد یه مدت استفاده نیم سوز میشند و مجبور به تعویض میشین (البته بیشتر توی usb 3 هاش هستش ) چون مدام قطع و وصل میشه یا بعد یه مدت درایور اضافه نمی کنه کلا و مجبور میشید باهاش خداحافظی کنید و اینکه ریسک از دست دادن اطلاعاتتون به شدت بالا هستش

سیلیکون پاور سر های Armor بد در نیومده ولی اون ها هم دیده شده موردهای عجیب خرابی داخلشون در این مورد زیاد نمی تونم نظری بدم ولی به نسبت هاردهای دیگه هاردهای خوبی هستند

اما وسترن دیجیتال شاید بشه گفت تنها هاردی که خوبه ولی مشکلشون اینه خیلی حساسن به ضربه وگرنه از لحاظ کیفیت و سرعت و قیمت خیلی هاردهای خوبی هستند و همچنین برای تعمیر و ریکاوری شدنشون خیلی بهتر از بقیه مدل ها جواب میدن و شرکت های هم در تهران هستند که براتون حتی در صورت خرابی می تونن اطلاعاتتتون را براتون ریکاوری کنند و به نسبت قیمت و کیفیتشون بهترین انتخاب هستند (خودم چند سری از هاردهاشو دارم)

یک مورد دیگه که توی این ها هم دیده نشد هاردهای اکسترنال ترنسند هست مدل storejet که خیلی عالی بودن قدیما ولی سری جدید سامسونگ داخلشونه و نمیدونم سری های جدیدش هم عالی باشه یا نه یک مورد ضد ضربه هم داره که خیلی عالی هست و یه دونه اشو چند ساله دارم هیچ مشکلی هم نداره حتی برای دوستمم گرفتم و عالیه ولی اگر سریهای جدید هاردهای بی کیفیت سامسونگ که شرکت سیگیت داره میزنه و به اسم سامسونگ میاد داخلش باشه کیفیتی نداره

اما بهترین هاردهای دنیا الان واقعا هاردهای LaCie هستن هم ضد ضربه اند و هم کیفیت خیلی خوبی دارند ولی متاسفانه قیمت بالایی دارند
در مورد هاردهای ssd هم به علت قیمت خیلی بالا کمتر افرادی برای اکسترنال حاضر میشن هارد ssd بگیرن

در کل پیشنهاد میشه اگر زیاد نمی خواهید هارد این طرف اون طرف حمل کنید وسترن دیجیتال بگیرید یا اگر خیلی به نسخه های پاسپورتیش حساس هستید سری مای بوک از لحاظ کیفیت بدنه هم نسبت به ضربه مقاومت بهتری دارند
در کل بهتره معیارهاتون را مشخص کنید و براساس معیارهاتون از دوستان مشاوره بگیرید مسلما اگر به هر قیمتی باشه از برند LaCie تهیه کنید و خیالتون راحت کنید
ولی براساس قیمت ظرفیت و معیارهای هر شخص باید انتخاب کرد که بهترین براش چی می تونه باشه

ضمن اینکه همون هاردتون هم بفرستید گارانتی خیلی از موارد براتون تعمیر میشه با ریکاوری اطلاعات یا تعویض میشه و هارد جدید بهتون داده میشه البته این مورد بیشتر شرکت سازگار ارقام انجام میده ولی به هر حال ضرری نداره فرستادنش

ضمن اینکه یه توصیه هیچ وقت همه ی اطلاعاتتون را داخل یک هارد نریزید بنده به شخصه جای خرید یک هارد ۲ ترا ترجیح میدم ۲ تا هارد یک ترا بگیرم درصد از بین رفتن اطلاعاتتون خیلی پاینتر میاد حداقل اینه اگر یکیش خراب شه بخشی از اطلاعات از دست میره نه تمامش

موفق باشید Big Grin

چیزهای خوب به سراغ کسانی می روند که باور دارند
چیزهای بهتر به سراغ کسانی می روند که صبر می کنند
و بهترین چیزها به سراغ کسانی می روند که تلاش می کنند و هیچگاه
تسلیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــم نمی شـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــوند
Never Give Up
 سپاس‌گزاری شده توسط: DANEiL , SepidehP , Menrva , WhatEver , hun73r.9h0s7
ارسال:
۰۶ مرداد ۱۳۹۵, ۰۳:۰۸ ب.ظ
(۰۶ مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۳۵ ق.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  REZA.KH
این قیمتش خیلی بالاستBig Grin:-s
ضدضربه اینا زیادبرام فرقی نمیکنه فقط میخوام اطلاعاتم اصلا نپره و سرعتش خوب باشه موندگاریش خوب باشه داغ نکنه پرسروصدام نباشه..
دیگه چ مدلی خوبه؟ سیگیت چطوره؟
فکر نمی کنم هارد اکسترنال جای امنی باشه برای اینجور اطلاعات.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva , delete4all
ارسال:
۰۶ مرداد ۱۳۹۵, ۰۳:۰۹ ب.ظ
منم WD دارم و اتفاقاً زیاد هم اینور اونور میبرمش و تکون تکون میخوره ولی موشکولی مشاهده نفرموده شده است Tongue کَت و کلفت هست اما خب نمیخوایم که توو دکور بذاریمش.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva , Pure Liveliness
ارسال: #۱۰
۰۶ مرداد ۱۳۹۵, ۰۳:۳۵ ب.ظ
(۰۶ مرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۰۹ ب.ظ)behnam5670 نوشته شده توسط:  منم WD دارم و اتفاقاً زیاد هم اینور اونور میبرمش و تکون تکون میخوره ولی موشکولی مشاهده نفرموده شده است Tongue کَت و کلفت هست اما خب نمیخوایم که توو دکور بذاریمش.
قرار نیست که ۱۰۰ بار بترکه. همون یه بار که بترکه اطلاعاتت میره رو هوا. Tongue

ارسال: #۱۱
۰۶ مرداد ۱۳۹۵, ۰۴:۴۸ ب.ظ
(۰۶ مرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۳۵ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  قرار نیست که ۱۰۰ بار بترکه. همون یه بار که بترکه اطلاعاتت میره رو هوا. [تصویر:  tongue.gif]
هوم؟ من که نگفتم نمی‌ترکه، گفتم من از WD راضی هستم و نسبت به یکی دو مورد دیگه که همزمان با من خریدند بهتر کار کرده (ضمن اینکه بیشتر استفاده کردم).
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pure Liveliness
ارسال: #۱۲
۰۶ مرداد ۱۳۹۵, ۰۵:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۵۴ ب.ظ، توسط Menrva.)
(۰۶ مرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۰۷ ب.ظ)Hamid_0311 نوشته شده توسط:  با سلام تجربه چندین ساله ی خودم و دوستان تعمیرکار ..........................
خیلیی خوووووووووووب بود توضیحاتتون خیلی ممنوووووووووووون،
اخه گارانتیم تموم شده..حالا میفرستم ببینم درست میشه..
لیسی دیدم اما قیمتشون خیلی بالاست
الان ازینا (یک ترا)کدومش رو پیشنهاد میکنید؟؟، ممنون،

ضدضربه برام زیاد اهمیت نداره اخه نمیخوام زیاد حملش کنم فقط میخوام اطلاعاتم داخلش باشه و سرعتش بالاباشه. تفاوت مدل Elements با my passport در چیه؟
پس وسترن بخرم؟ وسترن بهتر از سیلیکون پاوره؟ از دیجی کالا بخرم مطمئنه؟
سرعت انتقال اطلاعاتش بالاست؟ اخه خودم که داشتم انگار سرعتش پایین بود.
هارد خودمو سکتوریابی کردم اما خیلی بی نهایت بدسکتور داشت روی همون ۱درصد مونده بود..بعد پارتیشن بندی کردم اما مثلا یه اهنگ میخواستم بریزم روش تانصفه میرفت و اررور میداد موقعیم ک به لپ تاپ وصلش میکردم خیلی دیردرایورش رو میورد بالا...حالا بدم گارانتی درستش میکنن؟درست میشه ؟

(۰۶ مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۴۳ ب.ظ)teraktor2003 نوشته شده توسط:  سیگیت که اصلا نگیر من چند خاطره بد از سیگیت دارم و اطلاعات مهمی از دست دادم.........
مرسیی، شما کدوم مدلش رو دارین؟

(۰۶ مرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۰۹ ب.ظ)behnam5670 نوشته شده توسط:  منم WD دارم و اتفاقاً زیاد هم اینور اونور میبرمش و تکون تکون میخوره ولی موشکولی مشاهده نفرموده شده است [تصویر:  tongue.gif] کَت و کلفت هست اما خب نمیخوایم که توو دکور بذاریمش.
کدوم مدلش رو دارین؟

(۰۶ مرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۰۸ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  فکر نمی کنم هارد اکسترنال جای امنی باشه برای اینجور اطلاعات.
کجا خوبه؟ SSD?

멈추지 말고

My Dream is to fly
ارسال: #۱۳
۰۶ مرداد ۱۳۹۵, ۰۶:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۰۷ ب.ظ، توسط Skyrim.)
(۰۶ مرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۰۴ ب.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  کجا خوبه؟ SSD?

هارد اکسترنال برای جابجایی فایل های دم دستی خوبه دیگه. فایل هایی که همیشه و همه جا بهش نیاز دارید.
بهترین گزینه برای فایل های مهم و بک آپ گیری هارد اینترنال هست. قیمتش هم مناسبه.

پ.ن: راستی من اون سلیکون رو به این خاطر پیشنهاد دادم چون هربار لپ تاپ رو رومیز میذاشتم هاردl از لبه میز می افتاد Big Grin کلا اینجور اتفاقا زیاد واسم میفته واسه همین این هارد رو انتخاب کردم. وگرنه اینقدر تکنولوژی ها به هم نزدیک شده که تفاوت چندانی بین هاردهای مختلف نیست. حالا بعضی ها آپشن هایی رو ارائه میدن و طبیعتا قیمت بالاتری دارند. شما باید حسب نیازتون ببینید این هزینه اضافی ارزش پرداخت رو برای مصرفی که مد نظر دارید داره یا نه. مثال بارزش هاردهای گرون قیمت ssd و یا هاردهای LaCie که دوستان بالا گفتن.

ارسال: #۱۴
۰۶ مرداد ۱۳۹۵, ۰۷:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۳۷ ب.ظ، توسط Menrva.)
(۰۶ مرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۵۴ ب.ظ)reza.kh نوشته شده توسط:  پ.ن: راستی من اون سلیکون رو به این خاطر پیشنهاد دادم چون هربار لپ تاپ رو رومیز میذاشتم هاردl از لبه میز می افتاد Big Grin کلا اینجور اتفاقا زیاد واسم میفته واسه همین این هارد رو انتخاب کردم.
Big GrinBig Grin خدارحم کنه ب هاردBig Grin..
سیلیکون بخاطر اون اپشناش گرونتره؟ سرعتش چجوریه؟ ..
این مدل رو دوستم داره عمرا ازین مدل بخرمBig GrinBig Grin(دیگه مادخترااینجوری هستیممممBig Grin) بقیه مدلاش خوب نیست؟
مقاومت در برابر شوک مهمه ؟ اگ نداشته باشه تاثیری داره یانداره؟
سرعت سیلیکون بیشتره یا وسترن؟

멈추지 말고

My Dream is to fly
ارسال: #۱۵
۰۶ مرداد ۱۳۹۵, ۰۷:۴۴ ب.ظ
(۰۶ مرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۱۸ ب.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  Big GrinBig Grin خدارحم کنه ب هاردBig Grin..
سیلیکون بخاطر اون اپشناش گرونتره؟ سرعتش چجوریه؟ ..
این مدل رو دوستم داره عمرا ازین مدل بخرمBig GrinBig Grin(دیگه مادخترااینجوری هستیممممBig Grin) بقیه مدلاش خوب نیست؟
مقاومت در برابر شوک مهمه ؟ اگ نداشته باشه تاثیری داره یانداره؟

قبلا یه سیگیت داشتم پوکید Big Grin
بله این سری آرمور سیلیکون به خاطر مقاومتشون در برابر ضربه، آب و شوک گرونتر هستن. سه چهارتا مدل داره میتونید اونا رو یه نگاه بندازید که با اون دوستتون هم به مشکل نخورید Smile سرعتشون هم که عالی هست.
در مورد مقاومت در برابر شوک، با این کیس هایی که پورت usb جلوشون مشکل داره نمیدونم برخوردید یا نه و فلش تا حالا سوزوندید؟
پورت های usb جانبی کیس ها بعضی وقت ها برقشون تنظیم نیست دردسرساز میشن. این آپشن هم تو قیمت تاثیر داره.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی کتاب استعداد تحصیلی خوب برای دکتری Eng_Sara ۱۱ ۱۹,۶۲۰ دیروز ۱۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  مدل پولیا حل مسأله arshia20 ۰ ۷۰۴ ۱۱ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: arshia20
  منبع خوب برای معماری hamid_p ۰ ۱,۱۶۸ ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamid_p
  سلام آیا اینجا کسی رشتش کامپیوتر هست؟ parisa1140 ۲ ۳,۹۳۸ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  منبع خوب برای الکترونیک دیجیتال _student_98 ۱ ۲,۱۴۵ ۲۱ دى ۱۳۹۹ ۰۵:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Mehran jam
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۶۵۴ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
Smile ۱۰ مدل آدم نخاله که به نفع خودتان است قیدشان را بزنید! αɾια ۱۷ ۹,۵۸۰ ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: sarasadati
  منبع خوب برای تست مدار منطقی marvelous ۴ ۴,۴۰۶ ۱۵ دى ۱۳۹۸ ۰۷:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  پر استفاده ترین مدل های هواپیما در ایران abolfazlda ۱ ۲,۷۷۰ ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  منبع خوب برای یادگیری JAVA SCRIPT marvelous ۰ ۱,۹۸۴ ۰۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close