زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۱۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مصاحبه با رتبه ۳۳۲ نرم افزار و ۴۲ مهندسی دانش

ارسال:
۲۱ تیر ۱۳۹۵, ۱۰:۱۳ ب.ظ
به نام خدا

دوستان قبل جواب دادن به سوالا بگم من قصد مصاحبه نداشتم چون رتبم اونقد خوب نیست ولی دیدم تعداد مصاحبه های امسال خیلی کمه و برای خودم مصاحبه ها خیلی مفید بود
سعی میکنم تو این مصاحبه علاوه به کارایی که کردم و مفید بود برام اشتباه هایی که کردم رو هم بهتون بگم که انشالا بتونین نتیجه ی خیلی بهتر از من بگیرید

مانشت ۱ : اگه مایلید خودتون را معرفی کنید(نام و نام خانوادگی) و بگید متولد چه سالی هستید و اهل کدام شهرید؟ رتبه و رشته و گرایشتون را هم بفرمایید.
میدیا روست هستم متولد اسفند ۱۳۷۰ از استان کردستان شهرستان سقز. رتبه ۳۳۲ مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار و ۴۲ رشته علوم کامپیوتر گرایش مهندسی دانش.

مانشت ۲ :در چه رشته ای کارشناسی گرفتید؟ تمام شده یا در حال تحصیل هستید؟آیا کارشناسی پیوسته خوندید یا کاردانی و بعد کارشناسی؟
رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار. فارغ التحصیل هستم و پیوسته خوندم.

مانشت ۳ : با اجازه تون برگردیم به دوران نوجوانی و حتی کودکی ،چی شد که اومدین کارشناسی این رشته؟ چطوری وارد دوره کارشناسی شدین؟ یعنی با علاقه و شناخت این رشته را انتخاب کردین یا انتخابتون اول دانشگاه بود بعد رشته؟
با علاقه وارد این رشته شدم و تو انتخاب رشتم فقط رشته های کامپیوتر رو زدم. از دوره راهنمایی می دونستم هیچ استعدادی تو رشته ی تجربی ندارم. علاقم به کامپیوتر هم از همون دوره راهنمایی شروع شد

مانشت ۴ : کدام دانشگاه کاردانی و کارشناسی را تحصیل کردین؟
دانشگاه بوعلی سینا همدان.

مانشت ۵ :در کارشناسی چطور دانشجویی بودید؟ از اونا که همیشه نمره خوبه کلاسند؟یا معمولی بودید؟ یا درسها را بر اساس علاقه میخوندید نه بخاط معدل یعنی از یک درس خوشتون میومد خوب میخوندین و بیست میگرفتین و یکی را دوست نداشتید فقط پاسش میکردید .
با وجوده اینکه قبل از دانشگاه همیشه شاگرد اول بودم ولی تو دوره کارشناسی یه دانشجوی متوسط بودم. درسای پایه و درسایی که علاقه نداشتم رو فقط پاس میکردم. ولی به یه سری درسا علاقه داشتم. البته این رو هم بگم که استاد هر درس تو میزان علاقه من به اون درس تاثیر زیادی داشت

مانشت ۶ : از کی به کنکور ارشد فکر کردید؟اصلا" ادامه تحصیل از ابتدای ورود به دانشگاه ، تو برنامه تحصیلی تون بود یا نه؟
از سال آخر کارشناسی تصمیم گرفتم که ارشد بخونم ولی خوب سال اول کنکور به علت کم کاری اصلا رتبم خوب نشد.

مانشت ۷ :آیا وقتی تصمیم گرفتید ارشد شرکت کنید همین رشته میخواستید امتحان بدید یا گرایش دیگری ولی بعدا" وقتی به برنامه ریزی رسیدین نظرتون این رشته و گرایش شد؟
از اول تصمیمم نرم افزار و هوش بود.وقتی درسا رو شروع کردم فهمیدم که برای هوش خیلی پایم ضعیفه و به خاطره توصیه یکی از دوستانم تصمیم گرفتم تو گرایش مهندسی دانش هم شرکت کنم.

مانشت ۸ : میشه درصدها تون را در هر درس بگید. اگه بیش از یک رشته هم کنکور دادین هر دو را بگید.
آیا سال اولی بود که کنکور می دادید؟ اگه المپیادشرکت کردید یا سال دوم یا سوم یا ... هست که برای ارشد امتحان میدید بفرمایید.

نرم افزار :
زبان : ۳۱/۰۳
ریاضیات : ۱۸/۷۵
دروس مشترک : ۲۵/۹۳
دروس تخصصی نرم افزار : ۲۷/۰۸

مهندسی دانش :
زبان : ۳۴/۴۴
دروس پایه ۲ : ۱۸/۵۲
دروس تخصصی ۲ : ۸/۸۹

نخیر سال دوم بود سال اول رتبم طرفای ۳۰۰۰ شده بود

مانشت ۹ : بنظرتون چقدر درس خوندن تو دانشگاهی که شما درس خوندین برای پایان ترم و برای کنکور با هم تفاوت داره یا شبیه هست به بیان دیگه بنظرتون تو دانشگاه شما بچه های موفق در تحصیل کارشناسی شانس بیشتری واسه ازمون ارشد دارن یا نه اصلا" این دو نوع درس خوندن متفاوت را می طلبه؟
برای دانشگاه من کاملا فرق داشت. درسایی که تو طول تحصیل خوندم خیلی با کنکوری خوندنشون فرق داشت. اصلا هم قبولی ارشد ربطی به شاگرد برتر بودن تو دانشگاه نداره به نظرم. حداقل برای دانشگاه ما این قضیه صدق نداشت

مانشت ۱۰ :از کی دقیقا" برای کنکور ارشد برنامه مطالعاتی گذاشتید ، از کی شروع کردید،آیا سر همون وقتی که در برنامه پیش بینی کرده بودین شروع کردین؟ برنامه تون چند ماهه بود؟ آیا وقفه ای هم پیش اومدمثلا" اتفاقی چیزی که مجبور شید برنامه را عوض کنید؟
من تصمیم داشتم از تابستون شروع کنم ولی خوب اولا درگیر پایان نامه بودم و دوما هم جریان عقب افتادن کنکور پیش اومد که از خوندن سردم کرد.
اگه بخوام از کی درست حسابی شروع کردم بهتره بگم از بهمن ماه بود که خیلی از چیزی که انتظار داشتم دیرتر بود

مانشت ۱۱: برنامه تون ثابت بود یا هر از گاهی تا نزدیکای کنکور اصلاحش کردین ؟ ااگه اصلاح کردین اصلاحات جزئی بود یا کلی؟
برنامه من این بود که درس درس پیش میرفتم و کتاب رو میخوندم و خلاصه می نوشتم و بعد سراغ درس بعدی میرفتم. بعد از تموم شدن درسا هم یه دور مرور با تست میخواستم بکنم و در آخر بررسی کنکور سال های قبل که تقریبا تونستم اجراش کنم البته با حذف چند درس.

مانشت ۱۲ : بعضی درسها تو آزمون ارشد تاثیر و نمره بیشتری دارن و توجه بیشتری بهشون میشه . شما هم همینکار را کردین؟منظورم توجه به بودجه بندی درسها برای آزمون ارشد هست.
تقریبا آره مثلا من ترجیح دادم رو دروس تخصصی که تعداد سوالشون کم تره و ارزش هر تست بیش تره وقتم رو بزارم که البته اصلا توصیه نمی کنم چون ضربه خوردم از این کارم

مانشت ۱۳ : آیا هنگام برنام ریزی تو ذهنتون بود که مثلا" تو یه درس خاص ضعیفید و تو یه درس قوی و به درسهای مختلف بر این اساس وزن بیشتر یا کمتر بدین؟میشه در مورد درسهای مختلف بگید؟
بله مثلا من تو درسای معماری طراحی الگورتم و ساختمان داده ریاضی مهندسی و محاسبات شدیدا ضعیف بودم مجبور شدم این درسا رو تقریبا حذف کنم و وقتم رو بزارم رو تثبیت و تقویت نقاط قوتم مثل مدارمنطقی و نظریه زبان و آمار و پایگاه و طراحی زبان که تو این مورد تصمیم درست رو گرفتم چون اگه وقتم رو رو نقاط ضعفم میزاشتم از هر دو طرف ضرر میکردم چون وقتم کم بود

مانشت ۱۴ : خب شما زمان مشخصی داشتید و پایان زمان مطالعه روز قبل از کنکور هست . پس طبیعی است که منابع مطالعاتی هم نمیتونن اضافه بشن. آیا شما هنگام برنامه ریزی میدونستید برای هر درس کدام منابع یا جزوات را باید(یا میخواهید ) بخونید یا نه؟ یعنی مظورم اینه که برنامه ریزی زمانی کردید یا برنامه ریزی براساس منابع . مثالی بزنم . مثلا" شما روی سیستم عامل هفته ای پانزده ساعت وقت گذاشته بودید و با یک منبع مثلا" کتاب پارسه شروع کردین و بخودتون گفته بودید اگر فرصت شد مثلا" کتاب پوران را هم میخونم اگر نرسیدم هم هیچ. یا اینکه برنامه ریزیتون بر اساس خوندن منابع بود یعنی مثلا" گفته بودین من باید سه تا کتاب مشخص را برای سیستم عامل حتما" بخونم و بر این اساس برنامه ریزی کردین؟
بله برای اکثر درسا می دونستم میخواستم چی بخونم و منابعم رو از روی مصاحبه های مانشت انتخاب کرده بودم البته برای سیستم عامل چون وقتم کم بود نمیرسیدم کتاب پارسه دکتر حقیقت رو بخونم مجبور شدم منبعم رو عوض کنم. برنامه ریزیم هم بیشتر معیارش منابع بود تا زمان. سعی میکردم اگه وقت اضافه آوردم تست بزنم تا سراغ یه منبع دیگه برم

مانشت ۱۵ : میشه منابع مطالعاتی که واسه هر درس خوندید را بگید.ایا از ویس و فیلم هم استفاده کردین.

زبان : نخوندم و ضرر کردم که ۵۰۴ رو نخوندم ...
محاسبات : تو یه سطح ابتدایی راهیان ارشد رو خوندم که چون وقت نزاشته بودم روش نتونستم تستی بزنم و نمی تونم بگم خوب بود یا نه
ریاضی مهندسی : نخوندم ولی تعریف کتاب انتشارات نصیر رو زیاد شنیدم
آمار : کتاب ۹۰ درصده پارسه که خوب بود
گسسته : انتشارات پوران
ساختمان داده : کتاب پارسه چاپ قدیم رو خوندم که به نظرم در سطح جواب دادن به سوالا نمی تونه بهتون کمک کنه
نظریه زبان : برای نظریه خوده کتاب لینز با تمریناش و کتاب نظریه زبان چاپ انتشارات سپاهان که به نظرم همینا خیلی خوب و کافین
مدار منطقی : انتشارات پوران که واقعا خوب بود
معماری : نخوندم
سیستم عامل : انتشارات پوران پژوهش که کتاب خوبی بود و گویا بود ولی کافی نبود اصلا
کامپایلر : انتشارات پوران . یکم مدرسان . خوده کتاب ای هو و یه کتاب که ماله دانشگاهمون بود رو خوندم ولی اصلا نتیجه نگرفتم ازشون
طراحی زبان : انتشارات پوران که به نظرم برید سراغ رفرنس جدید چون منبع اصلی سوالا عوض شده و این کتاب برای کنکور مفید نیست
الگوریتم : نخوندم
پایگاه داده : مقسمی که کتاب خوبی بود

چون وقت نداشتم از ویس و فیلم نتونستم استفاده کنم متاسفانه

مانشت ۱۶ : بنظرتون تو رشته و گرایش شما کدام درسها را باید از روی کتب مرجع خوند.
به نظرم مرجع خوندن چندان برای کنکور مفید نیست و اگه تو دوره تحصیل نخوندین سراغش نرید

مانشت ۱۷ : ایا شما در طول تحصیل کارشناسی از کتب مرجع هم استفاده میکردین یا بقول بعضی دوستان جزوه محور بودین؟
مرجع ؟!Big Grin نه اصلا کاملا جزوه محور بودم

مانشت ۱۸ : زبان یه درس تقریبا" جداست. آیا شما زبان را واسه کنکور خوندین یا پایه قبلی داشتید یا اصلا" سر کنکور هر چی شد جواب دادین یا کلا" جواب ندادین؟ سطح زبان شما ضعیفه ، متوسطه یا خوبه یا عالی؟
من برای کنکور اصلا زبان نخوندم . دوره بچگی چند سال کلاس زبان رفتم ولی ولش کردم. پایه زبانم بیشتر با دیدنه فیلم و اجباری که تو رشته ی خودمون برای یادگیری زبان هست قوی شد

مانشت ۱۹ : در مورد ریاضی چی؟ بنظرتون میشه بالا زد؟ایا همه درسهای ریاضی را باید داوطلبین بخونند یا میشه یکی یا دوتاش را حذف کرد؟
بالا زدن ریاضیات کاره سختی نیست مخصوصا تو آمار و گسسته و محاسبات. الان که وقت هست به نظرم فوقش یکیش رو حذف کنید و وقت بزارید روشون

مانشت ۲۰ : اگه میشه در مورد برنامه ریزی کلی تون توضیح بدین و همچنین اگه برای روشن شدن لازمه برنامه ریزی خاص برای یک درس بخصوص که در گرایش شما بیشتر داوطلبین باهاش مشکل دارن بپردازید.
همونجور که گفتم چون دیر شروع کردم برنامه ریزی من خیلی فشرده بود و مجبور بودم تو سه ماه خودم رو آماده کنم
بالاتر هم توضیح دادم که برنامم چطور بود
برای برنامه ریزی جدا فقط توصیم رو زبانه که حتما هر روز کار کنید حتی اگه روزی ۱۵ دقیقه هم شده هر روز مطالعش کنید و چند تا لغت بخونید یا متن های تخصصی رو برای خودتون ترجمه کنید

مانشت ۲۱ : آیا شما تنها مطالعه میکردین یا با دوست یا دوستانی؟ در خانه یا کتابخانه.بنظرتون کدامش بهتره
یکی از دلایلی که تو پاییز نتونستم بخونم تنها بودن بود. برای هر کس فرق داره ولی من خودم نمی تونم تنها بخونم. وقتی بهمن رفتم کتابخونه و چندتا دوست اونجا پیدا کردم ساعت مطالعم خیلی زیاد شد. در حدی که ما ۷/۵ صبح میرفتم ساعت ۱ تا ۲ برمیگشتم واسه نهار و از ۲/۵ تا ۱۱ شب کتابخونه بودیم. اگه زودتر اراده میکردم و از پاییز میرفتم کتابخونه خیلی نتیجه بهتری میگرفتم

مانشت ۲۲ : حالا بر اساس جواب سوالای قبلی ، سرعت مطالعه تون را چگونه اندازه میگرفتید؟ فیدبک شما یا معیار شما که احتمالا" کند نباشید چی بود؟ آیاحجم مطالب خوانده شده نسبت به حجم مطالب باقیمانده با توجه به زمان باقیمانده یا مقایسه با سایرین در کنکورای آزمایشی یا معیارهای دیگه؟ اگه میشه توضیح بدین
من معیارم برای سرعت مطالعه تعداد روزایی بود که طول میکشید یه کتاب رو تموم کنم. به معیار تعداد صفحه های هر کتاب مثلا برای خودم در نظر میگرفتم که باید تا ۴ روزه دیگه این کتاب رو با خلاصه نویسیش تموم کنم

مانشت ۲۳ : اگه از برنامه تون عقب می افتادید چگونه جبران میکردین؟آ با با تعداد ساعات بیشتر یا حذف بعضی منابع در یک درس (کم کردن منابع در یک درس)و یا در نهایت یه درس خاص را کنار گذاشتید بنفع بقیه؟
نه عقب نمی افتادم چون وقتی برای عقب افتادن نداشتم Big Grin

مانشت ۲۴ : اگه در رشته ای که امتحان دادین گرایشهای مختلفی هست ،در برنامه ریزی تون از ابتدا روی گرایش خاصی تمرکزکردین یا در ادامه و کم کم به یک گرایش متمرکز شدین.مثلا" تخصصی ها را در ماههای آخر خوندین؟ یعنی مثلا" از نیمه برنامه مطالعاتی تمرکز کردین روی گرایش معماری یا نرم افزار؟
من فقط رو نرم افزار تمرکز کردم برای همین روال مطالعم برای دروس یکسان بود

مانشت ۲۵ : آیا سرعت شما در حین مدت برنامه ریزی کند و یا تند هم شد؟ چه زمانهایی کند شدید و چه چیزایی انگیزه مجدد برای سرعت گرفتن بهتون میداد.پیش اومد که خسته بشید یا احساس یاس و نومیدی داشته باشید.
بله خیلی پیش می اومد که بازده یه روزم شدیدا پایین می اومد . ولی خوب با خودم میگفتم که چند ماه مونده تا کنکور و کاری نکن که حسرت الان رو بخوری و بگی چرا نخوندی. گروه مانشت هم کمک خوبی بود برای اینکه دوباره برم تو موده درس

مانشت ۲۶ : از کلاس کنکور هم استفاده کردین؟ کدام درسها؟ بنظرتون رفتن به کلاس کنکور لازم بود یابعدا" باین نتیجه نرسیدین که اگه خودتون وقت رفتن و برگشتن و نشستن سر کلاس را صرف مطالعه میکردین بهتر بود؟
نه اصلا اعتقادی به کلاس نداشتم و ندارم

مانشت ۲۷ : آیا کنکور آزمایشی هم شرکت کردین؟ کدام موسسه؟همه را شرکت کردین یا بعضی هاش را؟ بنظرتون چقدر در تصحیح مسیر مطالعاتی یا پایبند کردنتون به روندزمانی مطالعه تاثیر داشت؟چقدر در موفقیت تون موثر بود؟
به کنکورای آزمایشی هم اعتقادی ندارم البته بعضی وقتا سوالاشون رو میگرفتم و می دیدم در همین حد

مانشت ۲۸ : تو برنامه شما جمع بندی هم بود و اگه بوداز کی وارد این دوران شدید ؟ منظورم اینه که از زمان مشخصی یا بعد از خوندن منابع معینی. یعنی مثلا" تو برنامه تون گفته بودین از اول بهمن هر چی خوندم دیگه کافیه و بعد از این تاریخ میرم سراغ جمع بندی. یا اینکه مثلا" طبق برنامه شما وقتی کتاب سیستم عامل استالینگز و پارسه را خوندید و مسلط شدین رفتید سراغ جمعبندی.یعنی جمعبندی برای همه درسها یک موقع شروع شد یا خیر. میشه توضیح بدین.
از بعده عید وارد جمع بندی شدم و فقط دیگه خلاصه هام رو میخوندم و تست میزدم و تا اواخر فروردین جمع بندی کردم. البته هدفم این بود تا ۲۰ فروردین تموم کنم ولی هفته اول عید که کتابخونه تعطیل بود اصلا نتونستم بخونم و باعث شد دیرتر تموم بشه

مانشت ۲۹ : برگردیم به روز قبل از کنکور. بنظر شما به چقدر آمادگی مورد انتظار رسیده بودید. مثلا" یه ورزشکار قبل از یه مسابقه مهم خودش میگه من هشتاد درصد آمادگی را در خودم حس میکنم. شما چند درصد این آمادگی را حس میکردید؟ معیارتون چی بود برای این درصدآمادگی:کنکورای آزمایشی ، سوالات کنکور سال قبل یا تسلط به منابع؟
تقریبا راضی بودم از خودم. درسایی که مدنظرم بود رو خونده بودم ولی خوب کلا ناراحت بودم که چرا دیر شروع کردم. ولی خوب روحیم رو سعی میکردم حفظ کنم. آمادگیم برای رفتن سره جلسه تقریبا ۷۰ درصد بود ولی اصلا این حس رو نداشتم که کاش یه ماه دیگه وقت داشتم چون خیلی خسته شده بودم Big Grin فقط میخواستم کنکور بدم و از اون برزخ دربیام

مانشت ۳۰ : آیا روز قبل کنکور این حس را داشتید که در یه درس مثلا" میتونید صد درصد جواب بدین و در یه درس باید به سی درصد قانع باشید یا اصلا" همچین فکرایی نکردین؟
بله شدیدا روی یه سری درسا انتظار بالا از خودم داشتم . برای پایگاه و مدار منطقی و طراحی زبان انتظارم ۱۰۰ درصد بود
ولی خوب برای یه سری دیگه یه سوال هم میزدم راضی بودم Big Grin

مانشت ۳۱ : سر جلسه کنکور چی؟ شد نومید بشید و یه لحظه حس کنید نمیشه و به هم بریزید ؟
کنکور خیلی سریع گذشت. وقتی دفترچه رو دادن باوردم نمیشد که واقعا دارم کنکور میدم ولی خوب بود. راضی بودم از خودم چون استرس نداشتم و سوالا رو به ترتیب جواب دادم و زمان بندی مدنظرم رو هم رعایت کردم. البته دفترچه دوم و اون سوالای طراحی زبان و کامپایلر بهمم ریخت ولی چون وقت دفترچه دوم زیاد بود تونستم خودم رو جمع کنم

مانشت ۳۲ : آیا ترتیب و زمانبندی جوابگویی به درسها را قبل کنکور تمرین کرده بودید؟ مثلا" درس خاصی را اول جواب بدین و بعد درس دیگری را . منظورم ترتیبی غیر از ترتیب موجود در دفترچه است.اگه اینطوری بوده میشه توضیح بدین.
من ترتیب سوالای دفترچه رو رعایت کردم و بهمش نریختم پیشنهادم برای شما هم همینه و اصلا از هیچ سوالی رد نشید حتی اگه درسش رو هم نخوندین سوال رو بخونید بعضی سوالا مخصوصا تو ریاضیات مدلشون جوریه که بیشتر از مطالعه تمرکز میخوان برای جواب دادنشون

مانشت ۳۳ : وقتی یه سوال را در کنکور میخوندین انتظار داشتید قبلا" مشابهش را دیده باشید یا نه به جنگ سوال میرفتید؟
این حالت رو فقط برای طراحی زبان داشتم که کاملا برعکس شد ولی برای بقیه درسه تجربه نشون داده که احتمالش یک در هزاره Big Grin

مانشت ۳۴ : وقت هم کم آوردین یا هر چی بلد بودین را نوشتید و اگه وقت زیاد هم میشد برای شما چندان موثر نبود؟
برای دفترچه اول شاید وقت بیشتر می تونست مفید باشه برای درس زبان ولی دفترچه دوم نه اصلا

مانشت ۳۵ : آیا جوابهاتون رااز جلسه بیرون آوردین که بعد کنکور مقایسه کنید؟ اگه اینکار را کردین چقدر درصدهاتون که با کلید اولیه سازمان سنجش محاسبه کردین باآنچه در کارنامه تون اومد تفاوت و یا مشابهت داشت؟آیا تخمین شما از رتبه تون با آنچه بعد از اعلام نتایج دیدین نزدیک بود.
بله سوالا رو بررسی کردم. فقط درصده دروس مشترکم فرق داشت چون دو سوال رو مطمن نبودم کدوم گزینه رو زدم و بین دو گزینه شک داشتم. بعدا که کارنامه اومد دیدم هیچکدوم از اون دو تا رو نزده بودم Big Grin هنوزم در عجبم که چطور اون گزینه ها رو زدم
تخمین رتبم تقریبا میشه گفت نزدیک بود ولی انتظار داشتم یه مقدار بهتر باشه

مانشت ۳۶ : بنظرتون هر کدام از موارد زیر چند درصد در موفقیت شما نقش داشت؟
پایه تحصیلی ، دانشگاه کارشناسی، برنامه ریز برای کنکور، کلاس کنکور، کنکور آزمایشی،شرایط سر کنکور، شرایط مطالعه و زندگی (مثل شرایط خانه و...)،سایر عوامل
پایه تحصیلی : ۲۰ درصد
دانشگاه کارشناسی : ۱۰ درصد
برنامه ریزی برای کنکور : ۳۰ درصد
کلاس و کنکور : ۰ درصد
شرایط سر کنکور : ۱۵ درصد
شرایط مطالعه : ۳۵ درصد

مانشت ۳۷ : حالا که تا اینجا اومدین ، میخواین چیکاره بشید؟ هدفهاتون برای آینده را اگه دوست دارید بگید.
هدفم کار تو رشته خودمه به عنوان یه برنامه نویس. قبلا علاقه به تدریس داشتم ولی این رو فهمیدم که تواناییش رو ندارم.
امیدوارم بتونم خودم با دوستانم یه استارت آپ رو شروع کنیم و موفق بشیم.

مانشت ۳۸ : چقدر توکل بخدا و عبادت در طی این مسیر و رسیدن بهدف بهتون کمک کرده است.
بیش تر از اون چیزی که تک تکمون فکر میکنم موثره مطمن باشید

مانشت ۳۹ : کسی یا کسانی هستند که در موفقیت شما نقش شاخصی داشته باشه و یا شما موفقیت تون را مرهون او بدونید.
خونوادم که همه شرایط رو برام مهیا کردن و همچنین دوستان خوبم تو کتابخونه که این مدت مثل یه خونواده شده بودیم و کله روز رو با هم بودیم خیلی کمکم کردن. امیدوارم همشون موفق باشن

مانشت ۴۰ : ایا درسی هست که بنظرتون باید با روش دیگری میخوندید یا بیشتر میخوندید یا از منابع دیگری میخوندید ویا حذف نمیکردین و در اینصورت میشد نتیجه بهتری گرفت.
برای زبان که گفتم کاش ۵۰۴ رو خونده بودم و یکم وقت روش گذاشته بودم
برای سیستم عامل هم مطمنم اگه منبعم رو عوض نمیکردم و کتاب دکتر حقیقت رو میخوندم خیلی نتیجه بهتری میگرفتم

مانشت ۴۱ : چگونه و بر چه اساسی انتخاب رشته میکنید ؟ کدام دانشگاه را برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد ترجیح میدید؟ (اگر مایلید دلیل آن را هم بنویسید)
من هدفم برای ارشد این بود که علاوه بر گرفتن مدرک ارشد بتونم تجربه کاریم رو بیشتر کنم و وارد بازار کار بشم برای همین دانشگاه های تهران و دانشگاه های نزدیک به تهران مثل قزوین و صنعتی قم برام اولویت دارن

مانشت ۴۲ : توصیه خاصی برای داوطلبین زیادی که این مصاحبه را میخونن دارید.
همونطور که گفتم من رتبم در حدی نیست که بخوام به دوستان توصیه داشته باشم ولی فقط میگم نگین که زوده و فعلا وقت هست و پاییز شروع میکنم. همین امروز هم برای شروع دیره . زودتر بسم الله بگید و شروع کنید و تمام تلاشتون رو بکنید. مطمن باشید نتیجه میگیرید

مانشت ۴۳ : بنظرتون سوالی هست که باید میپرسیدم و نپرسیدم.؟ جواب شما به این سوال چی هست؟
نه دستتون درد نکنه زیاد هم پرسیدین Big Grin

مانشت ۴۴ : و آخرین سوال نظرتون در مورد مانشت ، انتظاراتتون از مانشت ؟
مانشت یکی از برتری هایی هستش که رشته ی ما نسبت به بقیه رشته ها داره. از این سایت استفاده کنید بدونید جواب ۹۰ درصده سوالاتون تو همین سایت پیدا میشه.

امیدوارم این مصاحبه براتون مفید باشه دوستان . موفق باشید
۱۳
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: عزیز دادخواه , reza_r , RezaTaheri , پرهوده , roodantnt , maryam_92a , silent_x , Sector , sarasadeghi , berkeley , delete4all , d_felfelak , hoss3inf , Happiness.72 , tara222
ارسال:
۲۲ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۳۳ ق.ظ
تبریک میگم بهتون . ممنون بخاطر مصاحبه.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۰۰۱۷
ارسال:
۲۳ تیر ۱۳۹۵, ۰۹:۰۱ ب.ظ
موفق باشید دوست عزیز

ممنون بابت مصاحبه فقط یه سوال : گفتید چون پایه تون توی طراحی الگوریتم و ساختمان ضعیف بوده مثل اکثر ما روش وقت نذاشتید اگر وقت میذاشتید نتیجه بهتری می گرفتید ؟

...Let it Go
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۰۰۱۷
ارسال:
۲۳ تیر ۱۳۹۵, ۰۹:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ تیر ۱۳۹۵ ۰۹:۳۱ ب.ظ، توسط ۰۰۱۷.)
RE: مصاحبه با رتبه ۳۳۲ نرم افزار و ۴۲ مهندسی دانش
(۲۲ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۳۳ ق.ظ)عزیز دادخواه نوشته شده توسط:  تبریک میگم بهتون . ممنون بخاطر مصاحبه.

خیلی ممنون
خواهش میکنم وظیفه بود

(۲۳ تیر ۱۳۹۵ ۰۹:۰۱ ب.ظ)ITEngineering نوشته شده توسط:  موفق باشید دوست عزیز

ممنون بابت مصاحبه فقط یه سوال : گفتید چون پایه تون توی طراحی الگوریتم و ساختمان ضعیف بوده مثل اکثر ما روش وقت نذاشتید اگر وقت میذاشتید نتیجه بهتری می گرفتید ؟

خیلی ممنون

ببینید من پایم متاسفانه ضعیف بود و خیلی وقت از دست داده بودم . تو سه ماه هم متاسفانه نمی تونستم که از پایه خودم رو قوی کنم و انتخابی نداشتم. ولی اگه مثلا دو ماه بیشتر وقت داشتم می تونستم با دیدن فیلم آموزشی برای ساختمان داده و الگوریتم و همچنین معماری خیلی ضعفام رو می تونست جبران کنه. فیلم های آموزشی خیلی خوبی تو اینترنت هست برای این درسا. تو اون سه ماه هم می تونستم برای الگوریتم کتاب ۶۰۰ مسله رو حل کنم و تثبیتش کنم. ولی چون پایه نداشتم اصلا نمی تونستم ۶۰۰ مسله حل کنم. الان بهتون توصیه می کنم چون وقتش رو دارد هیچکدوم از درسای مشترک و تخصصی رو حذف نکنید و اگر ضعف دارید با دیدن فیلم های آموزشی یا گوش دادن به ویس و جزوه ضعفتون رو برطرف کنید. چون معلوم نیست شاید سال بعد همون درسی که شما حذفش کردین ساده ترین سوالها توش بیاد و ضرر کنید
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۴۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۲۶۰ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۴۸۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۵ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۱۴ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۱۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۷,۸۳۳ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۰۰ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۲۸۳ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۵۱۰ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close