زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۵۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

رتبه بندی دانشگاه ها از نظر علمی,اعتبار,امکانات

ارسال: #۳۱
۱۶ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۲۸ ق.ظ
خندم میگیره ...
دانشگاه زنجان! دانشگاه زنجان در سطحی نیست که با شریف و تهران و امیرکبیر مقایسه بشه
باید با یزد و اراک و تبریز مقایسه کرد...
در خصوص گوگل اسکولار لینک دادن هم حرف مفت هست. از کجا معلوم طرف خودش به خودش سایت نزده باشه؟
از کجا معلوم دانشجوهای بدبختش کار کرده باشن اسم این بابا هم اومده باشه وسط.
قطعا اساتید با شرف هستند که پا به پای دانشجو کمک می کنن ولی تعداد زیادی دیدم که حتی خبر ندارن دانشجو چیکار کرده نهایت هنرشون این بوده ادیت کردن متن انگلیسی مقاله و همین.
بنظرم تو دوره ارشد همچی به خود دانشجو بستگی داره و کل بار روش هست مگه اینکه خوش شانس باشه استاد راهنماش جزو دسته افرادی باشه که وظیفه بدونه کمک بکنه.
دانشجو هم که وظیفه افتاد روش باید دغدغه نداشته باشه ذهنش اروم باشه درگیر مسائل مادی و... نباشه تا بتونه محقق بشه. همین
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۲
۱۶ خرداد ۱۳۹۵, ۰۹:۰۱ ق.ظ
RE: رتبه بندی دانشگاه ها از نظر علمی,اعتبار,امکانات
(۱۵ خرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۴۲ ب.ظ)behnam5670 نوشته شده توسط:  
(15 خرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۳۱ ب.ظ)kharazmy نوشته شده توسط:  یه رزومه ی قابل قبول باید چه ویژگی هایی داشته باشه؟
قابل قبول برای مقطع ارشد دانشگاه داخل؟ یا برای دکتری ام آی تی؟

بعضی استادا صرفِ اینکه دانشگاه خوب و معدل مناسب داشته باشی کفایت میکنه، مخصوصاً اگه ظرفیتش پر نشه راه میاد مثلاً همون دکتر کسایی من دیدم با دانشجوی یه دانشگاه غیرمعروف شهرستان هم راه اومده البته سهمیه استعداد درخشان بوده (یعنی حداقل یه جایی خودش رو نشون داده).
بعضی وقت‌ها یه ریکام هم به تنهایی میتونه کفایت کنه، مخصوصاً اگه یه استادی ایمیل بزنه بگه که این دانشجوی من مثلاً مقاله نداره ولی کارش درست هست و من قبولش دارم (حتی استنفورد هم میشه فرستاد با این روش، به شرطی که دو استاد همدیگه رو بشناسن و همکاری داشته باشند).

اگه کسی نه معدل خوب داره و نه دانشگاهش خوب بوده، میدونه زبانش رو قوی کنه و به عنوان سند مثلاً تافل هم بده، در کنار اون تمامی مقالات استادی که میخواد باهاش کار کنه رو برای مثلاً سه تا ۵ سال اخیر بخونه، نکات و ایرادات احتمالی‌ش رو بیاره، ایده بده هر چند ضعیف و ارائه یا خلاصه‌ای تهیه کنه به انگلیسی. اینطوری هر استادی به نظرم برمیداره.
خب با این تفاسیر کسی که کارشناسیشو از یه دانشگاه غیرانتفاعی یا آزاد گرفته (ارشدشم مثلا شریف قبول شده)چطوری میتونه خودشو نشون بده؟اصلا میتونه؟! یعنی یه تافل کفایت می کنه؟!!
۰
۰
ارسال: #۳۳
۱۶ خرداد ۱۳۹۵, ۰۹:۱۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۰۳ ق.ظ، توسط EhsanChess.)
من از یک نفر که پرسیدم میگفتن رقابت تنگاتنگی بین ارشدی های شریف هس.صحت داره؟
به طبع بار زیاد علمی و هماهنگی و کمک کردن در نوشتن یک مقاله خوب میتونه بیشتر اثر بخش باشه تا به یدک کشیدن اسم یک دانشگاه.
یکی از آشنایان حتی در غیرانتفاعی خونده بود و با یک شرکت تحقیقاتی در شیراز روی کنترل غیر خطی رباتیک کار کردن و چند مقاله داد واسه ارشد پذیرش میشیگان گرفت.اینم چون وضع خودش خوب بود و هزینه کرد.
کاربر خانه سبز هم در مورد مسئله و دغدغه مالی یک دانشجوی ارشد اشاره کردن هم دقیقا موردی است که جای تامل داره. مثلا خودم شرایطی دارم که حتی رتبه تک هم بیارم نمیتونم شهر دیگر بروم. یا مثلا دیدم یک دانشجوی لیسانس مکانیک بجایی که وقت رو دانشگاهش بذاره بخاطر یه درامد سرگرم کار بازاریابی و اینچیزا شده بود. دیگه درس خوندن هم شده همراه با امکانات مالی.اگه نباشه نمیشه کاری از پیش برد.
۰
۰
ارسال: #۳۴
۱۶ خرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۵۴ ق.ظ
سلام
من میخوام یه توضیحات کلی بدم با اجازتون، امیدوارم مفید باشه.

در مورد امکانات رفاهی نظری ندارم. البته در مورد سایر امکانات باید بگم که در مقایسه با سایر رشته ها ما واقعا به امکانات خاصی نیاز نداریم! ماییم و یه لپ تاپ! الان اکثر دانشگاه ها به پایگاه های علمی دسترسی دارن و اگه هم نداشته باشن سایت هایی برای دسترسی مجانی به مقالات وجود داره. ازون لحاظ خیالتون راحت.

در مورد سطح علی واقعیتش اینه که معیار واحد و جامع و قابل اعتمادی وجود نداره. خیلی از رتبه بندی ها واقعا بدرد بخور نیستن!
اما اگه بخوایم کمی ریزتر بشیم میتونیم وضعیت فیلد کاری خودمون رو هدف قرار بدیم.
مثلا برای فیلد هوش مصنوعی تو دانشگاه تهران(که من اطلاع دارم) افراد زیادی هستن که تو حوزه های مختلف کار میکنن. از پردازش زبان طبیعی گرفته(دکتر فیلی) تا رباتیک(دکتر مرادی) تا سیستم های هوشمند اطلاعات(دکتر شاکری) و حالا بقیه حوزه ها. حالا کیفیت چطوره؟
معیار کیفیت رو چی در نظر بگیریم؟ مقاله؟ h-index اساتید؟ در دسترس بودن اساتید برای دانشجو؟ خب اینها کاملا وابسته به فرد هستش و ربط خاصی به دانشگاه نداره هرچند که باید گفت تو دانشگاه های سطح بالاتر، عموما معیارهای پژوهشی تو سطوح بالاتری هستن.

ایشالله وقتی رتبتون اومد و حدودش مشحص شد که کدوم دانشگاه ها رو میارین میتونیم با دقت بیشتری به سوالاتتون پاسخ بدیم
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: haveking
ارسال: #۳۵
۱۶ خرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۳۸ ب.ظ
RE: رتبه بندی دانشگاه ها از نظر علمی,اعتبار,امکانات
(۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۰۱ ق.ظ)Farshad_17 نوشته شده توسط:  
(15 خرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۴۲ ب.ظ)behnam5670 نوشته شده توسط:  
(15 خرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۳۱ ب.ظ)kharazmy نوشته شده توسط:  یه رزومه ی قابل قبول باید چه ویژگی هایی داشته باشه؟
قابل قبول برای مقطع ارشد دانشگاه داخل؟ یا برای دکتری ام آی تی؟

بعضی استادا صرفِ اینکه دانشگاه خوب و معدل مناسب داشته باشی کفایت میکنه، مخصوصاً اگه ظرفیتش پر نشه راه میاد مثلاً همون دکتر کسایی من دیدم با دانشجوی یه دانشگاه غیرمعروف شهرستان هم راه اومده البته سهمیه استعداد درخشان بوده (یعنی حداقل یه جایی خودش رو نشون داده).
بعضی وقت‌ها یه ریکام هم به تنهایی میتونه کفایت کنه، مخصوصاً اگه یه استادی ایمیل بزنه بگه که این دانشجوی من مثلاً مقاله نداره ولی کارش درست هست و من قبولش دارم (حتی استنفورد هم میشه فرستاد با این روش، به شرطی که دو استاد همدیگه رو بشناسن و همکاری داشته باشند).

اگه کسی نه معدل خوب داره و نه دانشگاهش خوب بوده، میدونه زبانش رو قوی کنه و به عنوان سند مثلاً تافل هم بده، در کنار اون تمامی مقالات استادی که میخواد باهاش کار کنه رو برای مثلاً سه تا ۵ سال اخیر بخونه، نکات و ایرادات احتمالی‌ش رو بیاره، ایده بده هر چند ضعیف و ارائه یا خلاصه‌ای تهیه کنه به انگلیسی. اینطوری هر استادی به نظرم برمیداره.
خب با این تفاسیر کسی که کارشناسیشو از یه دانشگاه غیرانتفاعی یا آزاد گرفته (ارشدشم مثلا شریف قبول شده)چطوری میتونه خودشو نشون بده؟اصلا میتونه؟! یعنی یه تافل کفایت می کنه؟!!

ببینین بستگی به خیلی عوامل داره. از جمله استاد و این که در اون سال ورودی ها چقدر قوی باشن. راه های نشون دادن هم متفاوته. مثلا دکتر ربیعی کسی که لیسانس غیر انتفاعی باشه رو معمولا رد میکنه ولی یه ویژگی جالبی که ایشون دارن اینه که اگر مثلا به رد شدن معترض باشید بهتون این شانسو میدن که این ترم با من درس فرآیند تصادفی بردار و اگر بالای ۱۹ شدی مثلا برت میدارم. توجه کنید بالای ۱۹ درس های دکتر ربیعی حتی برای افرادی که واقعا رزومه قوی دارن هم ساده و ممکن نیست ولی خب به هرحال همیشه این شانسو به افراد میدن که خودشونو نشون بدن. یا مثلا اگر ترم یک با خانم سلیمانی یادگیری ماشینو بالای ۱۹ بگیرید فکر میکنم حتما قبولتون کنن.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: d_felfelak , newuser , haveking
ارسال: #۳۶
۱۶ خرداد ۱۳۹۵, ۰۸:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۲۴ ب.ظ، توسط raminfa.)
سلام

من فقط یه نظر کوچیک میخواستم بدم. چند تا استاد اینجا با هم مقایسه شده بودن در حالیکه زمینه کاریشون هیچ ربطی به هم نداره و از یه سری افراد هم به عنوان استاد خوب یا بد نام برده شده بود که چند تاشون رو من مستقیم باهاشون کار کردم . این اساتید محترم رو خودتون باید از نزدیک توی زمینه کاریشون و به همراه بچه های ازمایشگاهشون ببینید چون من به شخصه کاملا با یه سری از چیزایی که بیان شد مخالف بودم. انتخاب استاد و بررسی سواد و اخلاقشون کاملا به درک و تجربه خود ادم بستگی داره و مقایسه دو نفر تو فیلد های کاملا مختلف دیگه خیلی نافرم و نامناسب هستش. در نظر هم داشته باشید توی کار اکادمیک اینکه استاد وقتی برای دانشجوش نداره یا کلا کوچترین احترامی برای دانشجوش قائل نیست ،کیلو کیلو رزومه استاد رو برای من حداقل بی ارزش میکنه.

رتبه بندی کلی دانشگاه ها توی گرایش های مختلف تقریبا مشخصه جوری که ترتیب انتخاب دست ادم بیاد. انقدری هم گزینه موجود نیست و ظرفیت دانشگاه ها هم خیلی جایی برای آزادی انتخاب نمیزاره. جمع بندی کلی حرفم اینکه توی تمام گرایش ها تهران و شریف تقریبا به طرز متمایزی از بقیه بهترن چون تعداد استاد خیلی بیشتر هستش. اگه رتبه شما میرسه به جز توی گرایش نرم این دو تا رو به هر دلیلی مثل ترجیح روزانه به شبانه با بقیه دانشگاه ها حتی امیرکبیر و علم و صنعت جایگزین نکنید که خیلی کاری اشتباهی هستش. این حرفم صرفا بر مبنای تعداد استاد نیست حتی توی سیاست های اداری و آموزشی هم تفاوت کاملا مشخصه.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: majidgeek
ارسال: #۳۷
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۸:۰۶ ب.ظ
دوستان یه نفر رتبه دانشگاهای هوش مصنوعی رو حالا چه از لحاظ اساتید یا خود دانشگاه بگه لطفا
من خودم رتبه ۲۰۰ هوش آووردم بین بهشتی و شیراز و صنعتی اصفهان برای اپلای کودوم بهتره؟
۰
۰
ارسال: #۳۸
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۹:۴۰ ب.ظ
با فرض این که شما اطلاع دارید که اسم دانشگاه در این اسکیل جزو کم اهمیت ترین چیز ها هست به نظرم بهشتی بعد صنعتی اصفهان بعد شیراز
۰
۰
ارسال: #۳۹
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۵۰ ب.ظ
سلام دوستان

در رشته آی تی کدوم دانشگاه شهرستان بهتر هست؟

دانشگاه رازی کرمانشاه، تحصیلات تکمیلی کرمان، قم ، بیرجند، شهید مدنی تبریز و صنعتی ارومیه

لطفا با دلیل توضیح بدید...

متشکرم
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۲۳۵ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۸۲ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  نظر در رابطه با استاد داور علیصا ۰ ۱,۴۹۰ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۴ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۴۲۳ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  مصاحبه جذب مدرس دانشگاه علمی و کاربردی shakiba.70 ۰ ۲,۲۶۲ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: shakiba.70
  بحث و تبادل نظر راجع به نرم افزارهای شبیه سازی -Ali- ۱۶۸ ۱۰۲,۵۳۰ ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: bahareh
  تحصیل در دوره شبانه و تاثیر بر جذب هیات علمی siiib70 ۴ ۳,۵۱۵ ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  دانشگاه اراک و دانشگاه کاشان npour ۵ ۶,۱۷۹ ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  رتبه های دعوت شدگان مصاحبه دانشگاه های شرایط خاص ali hjt ۵۹ ۵۱,۹۳۰ ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ۰۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: musicianband1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close