زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۰۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

یادگیری برنامه نویسی

ارسال:
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۲:۵۴ ب.ظ
یادگیری برنامه نویسی
سلام. دوستان به نظر شما امکان داره کسی خودش برنامه نویسی رو از صفر شروع کنه و یاد بگیره یا حتما باید کلاس یا شرکت بره؟ کسی هست خودش شروع کرده باشه و تونسته موفق بشه؟
دوستان یه سوال دیگه به غیر از برنامه نویسی و شبکه در چه زمینه ی دیگه ای میشه کار کرد و حرفه ای شد؟
خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۴:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۴:۲۴ ب.ظ، توسط jazana.)
یادگیری برنامه نویسی
حتما امکان داره و صد در صد میشه.

به شخصه خودم درسته چیزی از کامپیوتر حالیم نیست ولی هرچی یاد گرفتم بدون کلاس اینا بوده.

رفقا و همکارا و آشنایان و ... هم که تو کار خودشان حرفه ای هستن درصد کمیشون کلاس بیرون رفته.

اگه یکی فیلم آموزشی ویدئویی از اینترنت دانلود کنه و عین سرکلاس بشینه بخونه و سوالات و ایرادات رو خودش سعی کنه رفع کنه یا گوگل کنه یا از انجمن ها و سایت های مربوطه پرس و جو کنه( stackexchange ها) چه فرقی با کلاس داره؟

تو کلاس ارتباط اجتماعی و نوعی validation از طرف همکلاسی ها و اساتید هست که تنهایی نیست.

هرکی یجوریه، برخی وقتی تو جمع قرار میگیرند نسبت به خودشان احساس مثبت تری دارند و وقتی تنها هستند و تنها یاد میگیرند فکر می کنند یک جای کارشان می لنگه.

شخصیتت چطوریه؟ تشخیص بده و مطابق با اون یا کلاس برو یا نه.

من خودم دوست ندارم کلاس بیرون برم. کلاسای بیرون رو حتی مفید هم نمی دونم و فکر می کنم شیوه آموزشی اکثر اساتید ایرانمان صحیح نیست. ولی بجاش کتاب می خونم مقاله می خونم خودم پروژه میدم بیرون یا ویدئو آموزشی نگاه میکنم و ....

----------------

خیلی کارا میشه کرد و توش حرفه ای شد.

مثلا همین وب یا شبکه خیلی خیلی گسترده هست و خیلی تکنولوژی ها داره که الان و در سال های آتی داغ خواهند بود.

یا الان data analysis و big data و cloud و .. تو ایران داره داغ میشه. hadoop spss و ....

تو دیتابیس(!!) nosql mangodb برنامه نویسی html واسه موبایل یا جاوا(چه سطح enterprise چه موبایل) یا cms کار کردن و seo و ...

منظورم اینه که انتظار نداشته باش مثلا وب بخونی و حرفه ای بشی بلکه وب بخون و سپس ریز تر شو روی تکنولوژی های خاصی و تو اون ها خودت رو حرفه ای بدون نه تو وب به عنوان شاخه.

ممکنه یکی تصمیم بگیره گرافیک بخونه یا انیمیشن ولی به نظر نمیاد حالا حالاها ارزش یاد گرفتن داشته باشه. شاید تو آینده طراحی و بازی سازی رونق پیدا کرد.

یعنی اگه به فیلم سازی و کار با ویدئو علاقه داری می تونی توش مثلا حرفه ای بشی ولی با کسی که پایتون کار کرده قابل مقایسه نیست.

در کل حرفم اینه:

یا به چیزی که واقعا واقعا علاقه داری سرمایه گذاری کن و یاد بگیر

یا تکنولوژی ها و مهارت هایی که داغ هستند رو یاد بگیر، قرار نیست رو php بمونی باید php رو سریع له کنی بری جاوا اسکریپ و angular و و و و ...

----------------

راستی کم نیستن اونایی که به سمت برنامه نویسی میرن آخرش مثل فوتوشاپ به اشباع می رسیم پس رقیبای کاری زیاد خواهی داشت و با قیمت پایینتر کار خواهی کرد چون اونا هم عین تو می خوان رو مباحث داغ سرمایه گذاری کنن

می تونی یک قدم زودتر از بقیه برداری و قبل از اینکه داغ بشه تو بازار باشی. امنیت (وب/کلاینت/شبکه/موبایل) اینطوریه، هنوز داغ نیست ولی مجبوره بشه :دی
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ele , Behzad TP , d_felfelak
ارسال:
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۱:۵۹ ب.ظ
RE: یادگیری برنامه نویسی
یکی از مدرسان همین آموزشگاه ها بنده هستم.
فکر می کنید از کجا یاد گرفتم؟ از همین ای بوک های رایگان انگلیسی (تاکید می کنم زبان اصلی) که به وفور در اینترنت یافت می شود. تنها ابزاری که نیاز دارید. یک عدد ایبوک ریدر ( به خاطر آسیب ندیدن چشمتون بر اثر مطالعه زیاد می گم) و همچنین تسلط متوسط به بالا به زبان انگلیسی.

Sent from my SCL24 using Tapatalk
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ele , Bahar_HS , jazana , قاصدک۲۳
ارسال:
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۳:۵۶ ق.ظ
یادگیری برنامه نویسی
سلام
هیچ کتاب و pdf و فیلمی وجود نداره که کامل و ریشه ای بگه
شما هر کتابی گیر اوردید معرفی کنید تا من کلی بحث مطرح کنم که توش اشاره نکرده
اما یه کاری میتونید بکنید اونم اینه که چند منبع معتبر رو همزمان مطالعه کنید و یکی کنید
ما در کلاس های رایگان اینکارو برای دوستان انجام میدیم و پادکست های اموزشی که بچه های کلاس رکورد کردن به زودی اپلود میکنیم که بقیه هم استفاده کنن با وجود اون گاها بعضی از مباحث از قلم میفته اما سعی شده مواردی که لازمه یک برنامه نویس بدونه رو اشاره کنیم

دوره های رایگان جهاد علمی (شبکه و برنامه نویسی) site:www.ittw.ir ____ telegram: @ittwir
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: قاصدک۲۳
ارسال:
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۶:۳۷ ب.ظ
RE: یادگیری برنامه نویسی
(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۳:۵۶ ق.ظ)one hacker alone نوشته شده توسط:  سلام
هیچ کتاب و pdf و فیلمی وجود نداره که کامل و ریشه ای بگه
شما هر کتابی گیر اوردید معرفی کنید تا من کلی بحث مطرح کنم که توش اشاره نکرده
اما یه کاری میتونید بکنید اونم اینه که چند منبع معتبر رو همزمان مطالعه کنید و یکی کنید
ما در کلاس های رایگان اینکارو برای دوستان انجام میدیم و پادکست های اموزشی که بچه های کلاس رکورد کردن به زودی اپلود میکنیم که بقیه هم استفاده کنن با وجود اون گاها بعضی از مباحث از قلم میفته اما سعی شده مواردی که لازمه یک برنامه نویس بدونه رو اشاره کنیم

خیلی ممنون میشم اگه بذارین

إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۰۶۳ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  پروپوزال نویسی ف.ش ۹ ۱۲,۳۵۶ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۴۷ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۴۵۹ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  ۷ قانون طلایی یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی morweb ۱۲ ۱۰,۹۳۳ ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۳:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۴۲ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  یادگیری لغات حیاتی زبان انگلیسی cyruskingsolomon ۰ ۲,۱۱۸ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ ۰۴:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۲,۹۵۲ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
  تهیه کتاب یادگیری الکترونیکی هادی اسماعیلی lotuss ۰ ۱,۷۲۱ ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۲:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: lotuss
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۷۳۵ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close