زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۰۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال از فصل سازمان حافظه

ارسال:

firouzi.s پرسیده:

Question سوال از فصل سازمان حافظه

سلام دوستان خسته نباشید
من یه سوال دارم لطفا هرکسی حل میکنه خوب توضیح بده
دارم معماری پوران رومی خونم مثال صفحه ۱۹۸ پوران رو خوب نمی فهمم
یک کش مستقیم شامل ۸ بلاک۴کلمه ای است وپردازنده از آدرس ۰تا ۶۳ را ۱۰ بار تولید کرده است.
کش در ابتدا خالی است .نرخ برخورد را محاسبه کنید؟
خیلی ممنون میشم دوستان توضیح بدن

۰
ارسال:

ف.ش پاسخ داده:

سوال از فصل سازمان حافظه

تا اونجایی که من یادمه اینجوری میگفتیم:

اول شما یه چیزی شبیه کمد که ۸ تا در زیر هم داره و شماره خورده از ۰ تا ۷ بکشید!(برای نشان دادن کش )بعد گفته آدرس‌ها رو تولید میکنه مثلا اول آدرس ۰ رو تولید میکنه خوب این کمد شما خالیه (پس محتوای آدرس ۰ توش نیست(غایبه)) حالا باید محتوای آدرس ۰ رو بیاره بگذاره توی کمد قسمت ۰ اما چون کش ما ۴ کلمه ای هست وقتی میره محتوای آدرس ۰ رو بیاره محتوای آدرسهای ۱و۲و۳ رو هم میاره.بعد وقتی به آدرس ۱ رسید دیگه آدرس ۱ موجوده و نیازی به آوردن نیست (حاضره)همینطور ۲و۳ وقتی به ۴ رسید دوباره باید ۵و۶و۷ رو هم بیاره توی کمد (در قسمت ۱ )
خوب به همین ترتیب پیش میریم اما به خونه ۲۸ که رسیدیم و ۲۹و۳۰و۳۱ رو هم آوردیم دیگه کمدها پر شده حالا وقتی به آدرس ۳۲ برسیم باید کمد ۰ رو خالی کنیم و ۳۲و۳۳و۳۴و۳۵ رو بریزیم توش و این امر تکرار میشه.

حالا می بینید که از هر ۴ آدرس اولین آدرس غایبه(مثل آدرس ۰ )ولی بقیه رو وقتی تولید میکنیم حاضر هستن (مثل آدرس ۱و۲و۳) پس ۱/۴ miss rate داریم و ۳/۴ هم نرخ برخورد هست.

البته من مطمئن نیستم اگه توضیحاتم رو با توضیحات کتاب چک کنید بهتره.

۰
ارسال:

firouzi.s پاسخ داده:

سوال از فصل سازمان حافظه

یه دنیا ممنون
توضیحتون عالی بود

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Information فصل یک تا پنج پایان نامه αɾια ۵ ۴,۸۳۲ ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ ۰۴:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: HoseinMos
  فصل Np , Np hard nazanin2020 ۱ ۱,۷۷۳ ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: nazanin2020
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۳۲۰ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  فصل HEAP از کتاب ساختمان داده طورانی (پارسه) tourani ۳۷ ۳۶,۱۲۶ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hossein4070
  مهمترین فصل های ذخیره و بازیابی مقسمی enofcom ۱۰ ۵,۴۳۹ ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ۰۵:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: alma1988
  ساختمان داده پوران، فصل اول، راهنمایی برای حل یک مثال ساده marvelous ۲ ۲,۶۱۸ ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  نرم‌افزار انتخاب رشته سازمان سنجش WILL ۰ ۲,۱۹۳ ۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  حافظه نانو Sanazzz ۱ ۱,۷۰۲ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  نحوه مشخص کردن بیت‌های حافظه کنترل Erfan_Ekh ۰ ۱,۸۲۴ ۰۹ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Erfan_Ekh
  اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در باره اعلام رشته‌های جدید ۹۷ The BesT ۱ ۳,۲۹۴ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close