زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۱۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

در کارشناسی دو رشته ای بودم,درارشدالکترونیک یا کامپیوتر(معماری یا هوش مصنوعی)؟؟

ارسال:
۱۹ آذر ۱۳۹۴, ۱۱:۲۳ ب.ظ
سلام
من تازه اینجا را پیدا کردم/
من کارشناسی دو رشته ای بوده ام و در ۵ سال دو تا کارشناسی را خوندم.برق(الکترونیک) و کامپیوتر(معماری).
اگرچه نمیشه پیشگویی کرد ولی تا حد زیادی مطمئنم هر دو رشته را در ازمون ارشد میتونم روزانه یکی از سه دانشگاه تهران را بیارم. میدونم برق شرکت کننده هاش بیشتر از کامپیوتره و رقابت سخت تره چون میدونم برقی ها چجورین و بیشتر از کامپیوتریها میخونن !!!Big Grin
هر دو تاش را هم علاقه دارم . ولی بالاخره تو ارشد باید یکیش را انتخاب کنم. اکثرا میگن کامپیوتر. کسانی هم که مثل من بودن بیشتر رفته اند هوش.
بنظرتون کدامش از نظر اپلای کردن بهتره و دست من را باز میذاره که اگه نظرم عوض شد بتونم اگه خواستم تو دکترا به اون یکی دیگه برگردم.یا اصلا" فرقی نمیکنه و بهتره الان روی شانس قبولی تو دانشگاه بهتر حساب کنم و در نتیجه کامپیوتر ثبت نام کنم.
فعلا" منظورم ثبت نام ارشد هست که یا باید کامپیوتر یا برق ثبت نام کنم.

ممنون میشم دوستانی که ارشد هستن یا فارغ التحصیل و میدونن چی میگم نظرشون را بگن.
از اساتید میپرسم برقیها میگن برق و کامپیوتریها میگن کامپیوتر ثبت نام کن. Big Grin
۳
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۰ آذر ۱۳۹۴, ۰۸:۴۷ ب.ظ
RE: در کارشناسی دو رشته ای بودم,درارشدالکترونیک یا کامپیوتر(معماری یا هوش مصنوعی)؟؟
سلام من دوستم دورشته ای بود برق و کامپیوتر پارسال با معدل دانشگاه شریف می توانست برود کامپیوتر اما می گفت برق بهتر است نهایتا کنکور برقداد و رتبه اش دورقمی شد و الان میدان دانشگاه تهران می خواند این به خودتان بستگی دارد به درسا حلی علاقه دارید یا خیر بعدم برا اپلای اگر زرنگ بوده باشید مثل دوران لیسانستون مشکلی نیست براتون و فرقی نباید براتون داشته باشدببینید کدوم را بیشتر دوست داریدSmile
۱
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۰ آذر ۱۳۹۴, ۰۹:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ آذر ۱۳۹۴ ۰۹:۵۸ ب.ظ، توسط ana9940.)
یکی از اساتید من در دوره لیسانس، برق خونده بود تا فوق لیسانس. برای دکترا اپلای کرد و گرایش و کارهاش در زمینه شبکه بود و بعدا game theory، دانشگاه خوبی اپلای گرفت که بیشتر کار تز دکتراش در زمینه کامپیوتر بودو جاهای خیلی خوبی کار می کرد که به راحتی بعد از چند سال هیئت عملی صنعتی اصفهان شد.
فکر می کنم برای هوش مصنوعی تسلط خوبی باید به برنامه نویسی و انجام پروژه های برنامه نویسی داشته باشین ولی معماری نه انگار. ولی آخرش همه چی به علاقه خود شما بستگی داره.

یکی از دوستام هم در دوره لیسانس با اینکه برق رو قبول میشد ولی چون کامپیوتر و برنامه نویسی رو دوست داشت، اول نرم افزار رو زد ولی بلافاصله ترم دوم تغییر رشته داد و رفت برق. چون کلا فازش با ما فرق می کرد. Big Grin هر چند که الان هم با اینکه فوقش رو گرفت و برای دکترا رفت تگزاس ، اما هنوز هم برنامه نویسی رو دوست داره ولی در هر صورت برق رو ترجیح داد.
۱
۰
ارسال:
۲۱ آذر ۱۳۹۴, ۱۲:۴۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ آذر ۱۳۹۴ ۰۱:۱۵ ق.ظ، توسط z72902.)
ممنونم از دوستان عزیز که مشاوره دادین.

اگه باز هم راهنمایی و مشاوره داشتید دریغ نکنید. ممنون
۱
۰
ارسال:
۲۱ آذر ۱۳۹۴, ۰۱:۰۰ ب.ظ
فکر میکنم اگه ی نگاهی به مباحثی که تو دوره ی ارشد ودکتری هر دورشته بندازید واون هارو باهم مقایسه کنید دیدگاه تون بهتر میشه برای تصمیم گیری مثلا تو مقطع دکترا برق گرایش الکترونیک بیشتر بحث ها میره تو حیطه ی فیزیک و مواد رسانا وابر رسانا و کلا بیشتر باازمایش به ی نتایجی دست پیدا کردن میشه ولی تو گرایش معماری بیشتر میره تو مباحث طراحی و مسائل بهینه سازی وکلا بهینه کردن مثلا تو مقطع دکترا معماری ی درس هست به اسم هم طراحی سخت افزار ونرم افزار که بحثش اینه که طراحی یک سیستم سخت افزاری برای نرم افزار با بیشترین راندمان کاری (البته طبق گفته ی استاد) خلاصه شاید با نگاه کردن به مباحث که اینده می خواین بخونین ی دید درست تری از هرکدام به شما بده ولی اگه هدفتون اپلای کردنه که بحث فرق می کنه
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: behnik
ارسال:
۲۶ آذر ۱۳۹۴, ۰۲:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ آذر ۱۳۹۴ ۱۱:۲۹ ب.ظ، توسط anyone.)
RE:..........
جدا از مباحث درسی و علاقه شما که اولین و مهمترین ملاک انتخابتونه
تا جایی که بنده اطلاع دارم بچه های برق یک دانشگاه معمولا رتبه ای بدتر از بچه های کامپیوتر همان دانشگاه رو دارند مثلا رتیه های حدود ۱۰۰۰ برق(دقیقا گرایش رو اطلاع ندارم احتمالا الکترونیک) و ۴۰۰ هوش هم کلاسی هستن با این شرایط احتمالا در مورد دانشگاهای تهران هم همین شرایط باشد. به نظرم مقایسه رتبه های گرایش های برق و هوش برای دانشگاه های مورد نظر شما(با توجه به هدفتون) در هر دو فیلد گزینه مناسبی است.

برای بررسی علاقه تون می تونید به سایت دانشگاه های مورد نظرتون برید اساتید هر گروه رو ببینید و زمینه های کاریشونو بررسی کنید.
همچنین می تونید مقالاتی که توسط اساتید کار شده رو و پایان نامه هاشونو برای بررسی دقیق تر فیلد کاریشون برسی کنید.
ممکنه اساتیدی که به فیلد کاریشون علاقه مندید هم دانشجوی الکترونیک و هم دانشجوی هوش بر دارن که به نظرم اینجا اولویت دانشگاه هدف شما ، درسهای کنکور ، اپلای و مطمئن ترین راه ورود به اون دانشگاه(برق یا کامپیوتر) هستند.

آنان که می دانند رنج می برند و آنانکه نمی دانند به دیگران رنج می دهند.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: behnik
ارسال:
۲۷ آذر ۱۳۹۴, ۱۰:۳۴ ق.ظ
RE:درکارشناسی دورشته ای بودم,درارشدالکترونیک
ممنون از دوستان عزیز که مشاوره دادند.
من بالاخره بعد از مشاوره با اساتید محترم و راهنمایی شما, تصمیم گرفتم برم سمت مکاترونیک که بین رشته ای هوش و برق هست.
بین معماری و الکترونیک ترجیحا" الکترونیک ارجح بود. البته همه گرایشهای الکترونیک ,فیزیک الکترونیک نیست.
بین هوش و مکاترونیک ,چون هوش ها تقریبا" همه شون نرم افزارند و اساتید هم دید سخت افزاری ندارند و بیشتر الگوریتمی کار میکنن مکاترونیک شاید برای من بهتر بود چون میتونم هم به هوش در مهندسی کامپیوتربرگردم هم به الکترونیک.
یکی از دوستانی هم که مثل من دو رشته ای بود و رفته بود هوش ,مکاترونیک را پیشنهاد داد. فقط اشکال مکاترونیک اینه که شریف نمیگیره و فقط تهران و امیرکبیر میگیره.
در مورد مهندسی پزشکی هم با رفتن به ارشد برق ,فرصت انتخاب را برای خودم باز گذاشتم.

بنابراین ارشد برق ثبت نام کردم.

سپاس از همه دوستان
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: abolfazl pepco
ارسال:
۱۹ دى ۱۳۹۷, ۰۲:۵۹ ب.ظ
شک نکن هوش مصنوعی
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۲۹۸ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۱۰ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۵۳ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۲۰۵ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  کارشناس دادگستری رشته کامپیوتر sepid ۰ ۸۳۸ ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ۰۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: sepid
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۰۷ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۶ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ عزیز دادخواه ۲ ۳,۷۳۵ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۴۲۶ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close