زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۰۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چه موقع ارشد نخونیم؟؟؟؟؟؟؟؟

ارسال:
۲۵ آبان ۱۳۹۴, ۰۸:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ آبان ۱۳۹۴ ۰۹:۱۱ ب.ظ، توسط zhid.)
سلام
من دوسال میشه درسم تموم شده سال اول که واقعا شرایط کنکور را نداشتم
اصلا منبع درست حسابی و... نداشتم و نشد تصمیم گرفتم برم دنبال کار و یکماه بعدکنکور رفتم توی شرکتی مشغول کار برنامه نویسی شدم شروع خیلی خوبی داشتم ولی چون اولین موقعیت کاری بود فکر می کردم باز هم کار بهتر گیرم میاد و تصمیم گرفتم بعد انجام یکی دوتا پروژه بزنم بیرون
مدیر شرکت هم گفتند بعد انجام پروژه با من قرار داد میبندند......... شرکت کارش خیلی زیاد نبود و ما ما۳ تا برنامه نویس کارش راه میافتاد ولی چندتا برنامه نویس جدید استخدام کرد و یکدفعه کارهای زیادی هم برای شرکت اومد و مدیر بیشتر پروژه ها را به برنامه نویس های جدید که اتفاقا آقا بودندداد.....
من والایل مشتاق نبودم توی شرکت باشم ولی دیدم کار خوبه چسبیدم به کاردوسه ماه خوب بود ولی نمی دونم چ طور کار رها شد و مدیر سراغی از کار و ما نگرفت ..........
گذشت
تا مهر دیگه دیدم خبری از شرکت نیست شروع کردم به خواندن ارشد کتاب و منابع را گیر آوردم و شروع کردم اعصاب خوردی شرکت هم که با من بود و همه اش منتظر بودم زنگ بزنن پند باری هم زنگ زدم یا مدیرش ج نداد یا یه سری تغییرات خواست یا واقعا پیجوند مخصوصا دفعه آخری که جواب نداد منم تصمیم گرفتم دیگه زنگ نزنم خب من دوتا پروژه ازشون دارم و حدود ۴-۵ ماه روشون کار کرده بودم وهمین که شروع کردم به درس خوندن دیدم اصلا نمیشه بدون کار و واقعا از نظر مالی به کار احتیاج دارم این دوماه هم گذشت شاید درحد ۱۰ روز خوندم
چند جا هم دنبال کار گشتم
الان میگم اصلا ارشدبخونم که چی بشه،من به کار احتیاج دارم
بک گراند پیش اومده ار کار هم حسابی من را به هم ریخته موندن تو خونه و تحمل مشکلات بقیه که وقتی تو خونه باشی کامل درکشون میکنی منو خیلی عصبی کرده
واقعا من چ کار کنم
منم دلم میخواد مثل هم سن و سالام ارشد بخونم
کار داشته باشم اصلا میشه ارشد نخوند وچسبید به کار .
من پارسال با همین دید که بچسبم به کار برا ارشد تلاشی نکردم. اصلا چرا ارشد بخونمSad
من حتی یه روز هم به خودم استراحت ندادم همه اش در گیرم
چ کار کنم HuhHuhHuh
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: MShariati , Parisa-SH
ارسال:
۲۵ آبان ۱۳۹۴, ۰۹:۱۶ ب.ظ
فرض کنیم من الان یه مدرک ارشد از دانشگاه و رشته مورد نظرتون میدم بهتون. خوب میخواید باهاش چیکار کنید؟
۱
۰
ارسال:
۲۵ آبان ۱۳۹۴, ۰۹:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ آبان ۱۳۹۴ ۰۹:۳۱ ب.ظ، توسط zhid.)
(۲۵ آبان ۱۳۹۴ ۰۹:۱۶ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  فرض کنیم من الان یه مدرک ارشد از دانشگاه و رشته مورد نظرتون میدم بهتون. خوب میخواید باهاش چیکار کنید؟
من مدرک برام مهم نیست .فکر میکنم دوسال یه دانشگاه خوب درس بخونم
امکان آشنایی با استادید و چیزایی که اصلا الان ازشون خبر ندارم.
یا شاید برم یه شهر دیگه شایدکار بهتر باشه

میدونم ارشد سختی های زیادی داره.اطرافیانم با این که دانشجوی ارشد دانشگاه آرادند میبینم ج سختی هایی داره
۲
۰
ارسال:
۲۵ آبان ۱۳۹۴, ۰۹:۳۱ ب.ظ
یعنی شما اصلا نمی دونید برای چی میخواید ارشد بخونید؟
۰
۰
ارسال:
۲۵ آبان ۱۳۹۴, ۰۹:۳۸ ب.ظ
(۲۵ آبان ۱۳۹۴ ۰۹:۳۱ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  یعنی شما اصلا نمی دونید برای چی میخواید ارشد بخونید؟
میخوام وارد یه فیلدتخصصی بشم
۰
۰
ارسال:
۲۵ آبان ۱۳۹۴, ۱۰:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ آبان ۱۳۹۴ ۱۰:۴۷ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
RE: چه موقع ارشد نخونیم؟؟؟؟؟؟؟؟
(۲۵ آبان ۱۳۹۴ ۰۹:۳۸ ب.ظ)zhid نوشته شده توسط:  میخوام وارد یه فیلدتخصصی بشم
کار فنی با کار علمی فرق داره. تا حالا کار فنی می کردید، تو ارشد کار علمی باید انجام بدید نه فنی.
حالا فرض کنیم وارد یه فیلد علمی شدید. خوب بعدش چی؟ تهش قراره چی بشه؟
۰
۰
ارسال:
۲۶ آبان ۱۳۹۴, ۱۲:۳۹ ق.ظ
(۲۵ آبان ۱۳۹۴ ۱۰:۴۶ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
نقل قول: میخوام وارد یه فیلدتخصصی بشم
کار فنی با کار علمی فرق داره. تا حالا کار فنی می کردید، تو ارشد کار علمی باید انجام بدید نه فنی.
حالا فرض کنیم وارد یه فیلد علمی شدید. خوب بعدش چی؟ تهش قراره چی بشه؟
خب منم واقعا جواب همین ها را نمی دونم که بین دو راهی ارشد و کار موندم ...
شما نظرتون چیه
خب فک کنم شریف درس خوندید و تخصص هم در کارعملی وفنی دارید راهی که خیلی ها آرزوش را دارند را رفتید نظرشما چیه؟

والا من که توقع بالایی از دنیا ندارم فقط یه کار خوب و تخصص توی زمینه ای که بهش علاقه دارم
۱
۰
ارسال:
۲۶ آبان ۱۳۹۴, ۰۱:۱۴ ق.ظ
هرکی هدفی داره. من نمیتونم برای شما تعیین هدف کنم. بعضیا از تحقیق صرف خوششون میاد. یکی مثل من انتظار نتیجه عملی و تجاری از کار علمی داره.
اما در کل من از اونایی که میخوان ارشد بخونن میپرسم که اگه الان مدرکو داشتن و تحصیلشون تموم شده بود چیکار می کردن؟ به نظرم سوال خوبیه برای جواب دادن.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Venus. , zhid , Parisa-SH
ارسال:
۲۶ آبان ۱۳۹۴, ۰۱:۱۶ ق.ظ
(۲۶ آبان ۱۳۹۴ ۰۱:۱۴ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  اما در کل من از اونایی که میخوان ارشد بخونن میپرسم که اگه الان مدرکو داشتن و تحصیلشون تموم شده بود چیکار می کردن؟ به نظرم سوال خوبیه برای جواب دادن.
بله واقعا سوال خیلی خوبیه. خب دنبال کار میرفتم
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۶ آبان ۱۳۹۴, ۰۴:۴۹ ق.ظ
اگه قصد ادامه تحصیل تو زمینه دکترا دارین برین ارشد بخونین در غیر این صورت فکر نکنید با مدرک ارشد حالا هر جا به غیر چند دانشگاه اول کشور میشه به خیلی جاها رسید مخ اینطور نیست .
خودتون شرکت بودین تجربه دارین واسه کارفرما مهارت تخصص شما مهمه اینکه مدرکتون چیه مهم نیست که این دوتا بدون ارشد به دست میاد وقتی شما برین واسه ارشد دیگه میرین وارد دنیای تِیورجات و مقاله ترجمه و شبیه سازی و... میشین که دخلی به برنامه نویسی و تخصص نداره شاید درکتونو بیشتر کنه ولی به تخصصتون اضافه نمیکنه . به نظرم با توجه یه این سیل انبوه جمعیت توی ارشد و دکترا نرین سراغش بهتره فکر نکنین با داشتنش خیلی چیزی عوض میشه . حالا تمام اینا یه طرف قبولی توی دانشگاه های خوب تهران یه طرف واقعا سخته خیلی .
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zhid
ارسال: #۱۱
۲۶ آبان ۱۳۹۴, ۰۲:۵۷ ب.ظ
اینکه گفتین تو خونه موندن سخته راه حلش کتابخونه است. اینطوری انگار محل کار جدید کتابخونه ست و خیلی جدی تر میشه درس خوند.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: MShariati , فانوووس , zhid
ارسال: #۱۲
۲۶ آبان ۱۳۹۴, ۰۸:۵۰ ب.ظ
(۲۵ آبان ۱۳۹۴ ۰۸:۵۹ ب.ظ)zhid نوشته شده توسط:  ....
من حتی یه روز هم به خودم استراحت ندادم همه اش در گیرم
چ کار کنم HuhHuhHuh

سلام
اول بگم من تا حالا هیچوقت توی انجمن های مانشت به کسی جوابی از روی حوصله ندادم اما متن شما رو که خوندم قشنگ متوجه شدم چی گفتید، چون خودم هم دقیقا توی این موقعیت شما بودم و شاید هم هنوز یجورایی همون حالت را داشته باشم چون هنوز اونجایی که میخواستم قبول نشدم و دوباره مثل سال های گذشته باید امتحان بدم.
گیرم اصلا شما الان بخواهید کار پیدا کنید تا بخواهید بروید کار گیر بیارید تا شروع کنید تا حقوق بگیرید چند ماه طول میکشه که حتما پول قابل توجه ای نخواهد بود و به روز کنکور میرسید. و اون روز صبح که دارید میروید سر امتحان کنکور پشیمون هستید و با خودتون میگین "کاش دنبال این کار نرفته بودم هیچ فایده ای که برای من نداشت"

در آخر من بعنوان کسی که چند سال درگیر ارشد یا کار بودم حرفم اینه:
به هر سختی که شده این ۵ ماه و ۲۰ روز را فقط و فقط برای ارشد بخونید و تمام تلاش خود را بکنید که هر روز با انگیزه تر شوید و اصلا حرف کسانی که میگن اگه مثلا الان ارشد داشتی میخواستی چکار کنی را نکنید.
ارشد زمان خاص خودش را دارد بعد از اون تقریبا فایده ای ندارد و نگذارید دیر شود.
امیدوارم بهترین جا قبول شوید.

منم آن مرغ، آن مرغی که دیری ست به سر اندیشه پرواز دارم.
۳
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali77 , zhid
ارسال: #۱۳
۲۶ آبان ۱۳۹۴, ۱۱:۱۰ ب.ظ
دوست عزیز توصیه ای می کنم بهت، تو این شرایط اقتصادی کشور داره و مشکلاتش داره بیشتر و بیشتر می شود

اشتباهی که من کردم رو شما نکن، برای درس خوندن هیچ وقت دیر نیستش شما تو سن ۳۵ یا ۴۰ هم می تونی درس بخونی همکلاسی دارم ۴۱ ساله داره باما درس می خونه و بچه هم داره

شما برو دنبال یک تخصص خوب و پول زا، بعد به یک ثبات مالی رسیدی شروع کن به درس خوندن من ادمی میشناسم تو زمینه برنامه نویسی با مدرک فوق دیپلم ، و درامدهای میلیونی داره در میاره چه به صورت خصوصی و چه به صورت پروژه های بزرگ

من اشتباه کردم ادامه تحصیل دادم رفتم ارشد خوندم نمی گم گرفتن ارشد خوب نیست اتفاقا خیلی خوبه ولی برای کسی که ثبات مالی و یک شغل مناسب با درامد نداره ادامه تحصیل به نظر من عمرت تلف کردن هستش بازم میگم تو این شرایط کشور

ابتداء یک شغل خوب پیدا کن درامد خوبی داشته باش بعد برو دنبال درس که بعدا خیلی ها ضرر کردند بعد که فارق التحصیل شدند دیدن هیچی ندارند
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zhid , ali0281
ارسال: #۱۴
۲۷ آبان ۱۳۹۴, ۱۲:۳۳ ق.ظ
اول بهت تبریک میگم که مثل خیلی های دیگه هر کار بقیه کردند انجام نمیدی و فکر میکنی که بهترین تصمیم را بگیری. این نگرانی با ارزش هست دوست من.
به نظرمن ببین حست بهت چی میگه!
وقتی ارشدم تموم شد٬ میخواستم سریع برم سر کار. اولین جایی که درخواست دادم و رفتم مصاحبه٬ قبول شدم به عنوان برنامه نویس جاوا. اوایل چون هیچ سابقه پروژه تجاری نداشتم٬ همه چیز برام تازه بود و من پر از انگیزه. چند ماه گذشت که کاملا به کارم مسلط شدم. هم جاوا کد میزدم هم جاوا اسکریپ. حالا دیگر خسته شده بودم چون کار تکراری شده بود. مدیر پروژه منو گذاشت در قسمت طراحی فرآیند. چند ماه اول دوباره کار تازه بود و جذاب٬ اما بعد دوباره تکراری شد. موعد تحویل پروژه که رسید از استرس داشتم می مردم. واقعا روحیه اش را نداشتم. با کوچکترین مشکل در سیستم حالم بد میشد حتی وقتی من کوچکترین تقصیری در ایجادش نداشتم. بچه هایی بودند با مدرک لیسانس که حقوقهای بسیار بالایی داشتند و از کار لذت میبردند اما من فقط میخواستم از اونجا برم. خسته شده بودم. مدیر پروژه و مدیر عامل ازم راضی بودند اما من نه.
احساس می کردم عجله کردم که اینجا را برای کار انتخاب کردم. باید میرفتم یه جایی که پروژه ها ماهیت تحقیقاتی هم داشته باشند. شروع کردم به یادگیری مهارتهای بیشتر برای کارهای تحقیقاتی و خوندن برای دکتری در کنار کار کردن. چون ارشدم هوش بود در رزومه ام پروژه های علمی خوبی داشتم٬ یک جای جدید (که پروژه های علمی – تجاری انجام میدادند) درخواست کار دادم و رفتم مصاحبه. بعد از دو ماه زنگ زدند که بیا سر کار و قبولی. چون یک هفته قبلش دکتری قبول شده بودم عذرخواهی کردم و گفتم نمیتونم بیام.
اگر علاقه مند به پروژه های تجاری هستید٬ برید و روی همون مهارتها تمرکز کنید. اما واقعا آنقدر توانا شوید که مدیر شرکت دنبال شما باشد. یادتان نرود که با وجود آنکه همه از بیکاری می نالند اما برای افراد توانا همیشه کار هست. در شرکت لیسانسی بود که به دلیل مهارتهای فوق العاده اش ماهی ۱۰ تومن حقوق میگرفت و فوق لیسانسی هم بود که ۲ تومن درآمدش بود چون کارش معمولی بود.
اگر از خواندن مقاله های علمی و سر و کله زدن با فرمول لذت میبرید٬ اگر سرتون درد میکنه که مسئله هاتون هم ماهیت تئوری داشته باشه و هم ماهیت کاربردی برید سراغ ارشد و اگر عاشق درس و محیط های آکادمیک هستید برید سراغ دکتری. در غیر این صورت یک لیسانس با توانایی های مناسب بازار کار بسیار موفق تر از یک ارشد یا دکتری کم انگیزه و بی سواد است.
هر تصمیمی که گرفتید همه تلاشتون را بکنید٬ چه کار و چه درس٬ تا نتیجه عالی بگیرید. این مهمترین اصل است.
امیدوارم بهترین تصمیم را بگیرید و همیشه موفق باشید.
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zhid , Parisa-SH , ali0281 , shamim_s
ارسال: #۱۵
۲۷ آبان ۱۳۹۴, ۰۱:۳۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ آبان ۱۳۹۴ ۰۲:۳۱ ق.ظ، توسط blx.)
با کلیات حرفای رمیصا و بلک موافقم. اما با اون تکه رمیصا که گفته "به نظرمن ببین حست بهت چی میگه!" یه جورایی مخالفم. به نظر من پشت هر انتخابی باید یک فلسفه قوی وجود داشته باشه! سقراط کجایی ببینی چه چرت و پرتایی دارم میگم به بچه‌های مردم :دی
به نظر من کسی که میخواد ارشد بخونه قبل شروع ارشدش باید تکلیفش با خودش مشخص باشه. منظورم اینه که برای زندگی خودش یه برنامه مشخص داشته باشه که ارشد جزئی از اون برنامه باشه ( نه اینکه از مامان باباش قهر کنه بره ارشد بخونه، یا به امید جبران گذشته و یا پاک کردن برخی از صورت مساله های زندگیش بره ارشد بخونه، و ...).
دوره ارشد دوره ی بسیار خاصی هست؛ از این لحاظ که:
-ماهیت جدیدی برای دانشجو داره ( و دانشجو حتما باید با یک انگیزه و هدف مشخص و بصورت مصمم وارد این دوره بشه. جهت اطلاع برخی دوستان معمولا اساتید توقع دارن یکی از اهداف دانشجوی ارشد ادامه تحصیل تا مقطع دکتری باشه).
-طول دوره از نظر زمانی کوتاه هست (فشردگی زمانیش بالاست و در نتیجه فشار بیشتری به دانشجو تحمیل میشه، به عبارتی دانشجو باید بصورت جدی پیگیر درساش باشه و ارزش وقتو بدونه).
-صرف نظر از قبولی در کنکور و ... نیاز به توانایی‌های خاصی داره (که اگه بدون اونا بیای ارشد بخونی جمله ی "چه غلطی کردم اومدم ارشد!" رو زیاد تکرار میکنی :دی مهارت زبان انگلیسی یکی از مهمترین اون توانایی‌هاست )
-برخی دانشگاه‌های ما روند آموزشی‌شون دارای نقایصی هست که دانشجو باید تاوان اونها رو بده(انتخاب دانشگاه نیازمند دقت فراوانه)
-در دوره‌های تحصیلات تکمیلی استاد راهنما نقش بسیار پر رنگی در وضعیت علمی و آموزشی دانشجو داره (و این استاد احتمالا از دانشجو در جهت اهداف و مطالعات و پژوهش خودش استفاده میکنه. پس در انتخاب دانشگاه، کثرت وجود اساتیدی با زمینه تحقیقاتی متفاوت یک مزیت محسوب میشه، ضمن اینکه کیفیت علمیشون هم مهمه. استاد راهنما معمولا رزومه خوبی جهت پذیرش دانشجو میخواد و اگه شما رزومه خوبی نداشته باشید اونوقت ...)
و چند تا مساله ریز و درشت دیگه که حوصله ندارم بنویسم :دی
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۶۰ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  چه موقع و از کدام نوع میانگین باید استفاده کرد؟ H-Arshad ۱ ۱,۶۰۲ ۱۸ آبان ۱۳۹۵ ۰۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  ارور موقع نصب اس کیو ال ۲۰۱۲ niloofar2016 ۲ ۲,۹۳۷ ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: niloofar2016
  ارور موقع کانکت شدن در sql 2012 niloofar2016 ۳ ۴,۱۹۴ ۰۶ اسفند ۱۳۹۴ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: jazana
  چه موقع پایان نامه رو گرفت؟ irpersian20 ۰ ۱,۲۱۴ ۰۶ مهر ۱۳۹۴ ۰۷:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: irpersian20
  خطا موقع Build پروژه tabassomesayna ۷ ۲,۶۷۵ ۰۹ فروردین ۱۳۹۴ ۰۵:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: MiladCr7
  موقع نصب ویندوز پارتیشن های هارد لپتاپم نشون داده نمیشه ( یکی به دادم برسه) artmiss ۴ ۳,۶۶۰ ۲۱ اسفند ۱۳۹۳ ۰۴:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: artmiss
  بالاخره بخونیم یا نخونیم ؟؟ batouei ۳ ۳,۷۵۶ ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: sarehkar
  کامپایلر............. بخونیم یا نخونیم؟ hz657091 ۱ ۱,۳۳۲ ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ ۰۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: kashti
  ازدواج خلبان علیرضا یاسینی مراسم ساده(خلبان اون موقع امریکا درس خونده برابردکترماست) morweb ۶ ۴,۱۹۱ ۳۱ تیر ۱۳۹۳ ۰۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: happy07

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close