زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۲۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آیا خوندن همه دروس به جز ریاضی مهندسی ،سبب کم آوردن وقت سر جلسه کنکور میشه یا نه؟

ارسال:
۲۳ آبان ۱۳۹۴, ۰۷:۵۳ ب.ظ
آیا خوندن همه دروس به جز ریاضی مهندسی ،سبب کم آوردن وقت سر جلسه کنکور میشه یا نه؟
سلام
من میخام برای گرایش نرم افزار بخونم.
از بین دروس مشترک تمام ۵ درس رو میخام بخونم.
برای تخصصی نمیدونم همه رو بخونم یا برنامه سازی رو حذف کنم. ببنظرتون چه باید کرد؟
و همینطور ریاضیات فقط ریاضی مهندسی رو حذف کردم حالا سوال اینه با همه این کتابها آیا میشه همه دروس رو سر کنکور زد و وقت کم نیاورد؟
بنظرتون کار درست چیه؟
همه رو بخونم یا جذف کنم؟
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: iCanDoIt
ارسال:
۲۳ آبان ۱۳۹۴, ۱۰:۲۷ ب.ظ
دوست عزیز اینو جدی میگم. من سر جلسه امسال کامپیوتر واسه مشترکها و ریاضی و زبان واقعا وقت کم آوردم. ریاضی و زبان رو زدم بعد تازه فهمیدم وقت مشترکا کم شده Big Grin
نرسیدم مشترکا رو خوب بزنم در صورتی که خیلی خوب خونده بودم و باعث شد تخصصی رو اصلا نتونم خوب بزنم
هر چند که خیلی اتفاق بدی بود ولی خاطره شد Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
نظر من اینه که با توجه به مقداری که زبان رو بلدی زبان یا چند تا از ریاضیات رو حذف کنی

البته از نظر بقیه دوستان هم استفاده کن.

خواهشا بیاید همگی در مصرف آب صرفه جویی کنیم ، خواهشا Heart
۲
۰
ارسال:
۲۴ آبان ۱۳۹۴, ۰۲:۴۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ آبان ۱۳۹۴ ۰۲:۵۰ ق.ظ، توسط Iranian Wizard.)
RE: آیا خوندن همه دروس به جز ریاضی مهندسی ،سبب کم آوردن وقت سر جلسه کنکور میشه یا نه؟
اگه میدونین که ساعات مطالعه و کیفیت مطالعتون بالاست،که اگه بتونین همه دروس رو بخونین که مطمئنا خیلی هم خوبه!
ولی اگه میدونین که نه اینطور نیست،خب باید یه سری از دروس رو حذف کنید.
این نکته رو در نظر داشته باشید،حذف کردن درس یه نوع ریسکه!ممکنه از اون درسایی که شما حذف کردین،سوالای خیلی راحتی مطرح بشه و از طرفی از دروسی که خیلی خوندید سوالای سختی داده بشه!!که اونوقت میخواین چیکار کنین؟
خود من سال قبل،از ریاضیات ،دروس ریاضیات مهندسی،محاسبات و نصف گسسته رو خونده بودم،ولی تو محاسبات و ریاضی مهندسی یا سوالای خیلی خیلی سخت مطرح شده بود،یا سوالای اشتباه!!که اساتید پارسه و چندجا دیگه اونا رو سوالای اشتباهی میدونستن ولی سنجش رو حرف خودش بود!و من فقط تونستم به اندازه همون نصف گسسته که خونده بودم، از ریاضیاتو پاسخ بدم!(که کاش بجای محاسبات،اون نصف دیگه ی گسسته رو خونده بودم،چون سوالای گسسته پارسال راحت بودAngel )
پس نمیشه پیش بینی کرد که چه درسی رو حذف کنین یا نکنین که به ضررتون نشه.
اینم بگم مثلا همین ریاضی مهندسی که میگین حذف کنم،۲ سال پیش ۴ تا سوال فوق العاده ساده طرح شده.(که سوال فوریه ش،تو چند ثانیه حل میشه!!!)در حالیکه سال پیش برعکس شد.
اگه شما برسید همه ی دروس رو بخونید،به نفعتون خواهد بود،چون اونوقت تو کنکور،توانایی حل کردن سوالای بیشتری رو دارید.
ولی اگه نمیرسید همه رو بخونید،دیگه مجبورید ریسک کنید،اما حتما دروسی که حذف میکنید،سعی کنید قسمت های مهمشو بخونید.مثل بحث های غیرحفظی برنامه سازی که همیشه هم ازش سوال میاد.یا بخش فوریه ریاضی مهندسی که بنظر من سوالاش ،سوالای تکراریه.
باز میگم این حرفا،فقط و فقط نظر شخصی منه.مطمئنا خیلی از افراد هستند که تجربه زیادی دارند و میتونن برای تصمیم گیری کمکتون کنند.
امیدوارم حرفام و نظراتم بدردتون خورده باشه.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: azamcheraghi , ashena1
ارسال:
۲۴ آبان ۱۳۹۴, ۰۲:۵۹ ق.ظ
ریاضی مهندسی حل سوالاتش زیاد وقت گیر نیست مساله سر اینه که پایه ریاضی شما چطوره؟ اگه ریاضیت قویه بخونش اگرم نیس بچسب به مشترکها و تخصصی که اصل کارن کلن اگه با ریاضی مشکل داری وقت خودت رو تلفش نکن برو سمت مشترک و تخصصی هم قبل کنکور هم روز کنکور
برنامه سازی خیلی خوبه واسه تست زدن کافیه بخونی و یه کم خوش شانس باشی قشنگ جواب میده

شجاعت، همیشه فریاد زدن نیست؛ گاهی صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید : فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
۱
۰
ارسال:
۲۴ آبان ۱۳۹۴, ۰۳:۱۳ ق.ظ
RE: آیا خوندن همه دروس به جز ریاضی مهندسی ،سبب کم آوردن وقت سر جلسه کنکور میشه یا نه؟
(۲۴ آبان ۱۳۹۴ ۰۲:۴۸ ق.ظ)IranianWizard نوشته شده توسط:  ولی اگه نمیرسید همه رو بخونید،دیگه مجبورید ریسک کنید،اما حتما دروسی که حذف میکنید،سعی کنید قسمت های مهمشو بخونید.مثل بحث های غیرحفظی برنامه سازی که همیشه هم ازش سوال میاد.

سلام. ببخشید ممکنه بگین کدوم بحث ها یا فصل ها از برنامه سازی بیشتر مهم هستن؟
مرسی.
۱
۰
ارسال:
۲۴ آبان ۱۳۹۴, ۰۵:۱۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ آبان ۱۳۹۴ ۰۵:۱۹ ق.ظ، توسط Iranian Wizard.)
(۲۴ آبان ۱۳۹۴ ۰۳:۱۳ ق.ظ)IT.girll نوشته شده توسط:  
(24 آبان ۱۳۹۴ ۰۲:۴۸ ق.ظ)IranianWizard نوشته شده توسط:  ولی اگه نمیرسید همه رو بخونید،دیگه مجبورید ریسک کنید،اما حتما دروسی که حذف میکنید،سعی کنید قسمت های مهمشو بخونید.مثل بحث های غیرحفظی برنامه سازی که همیشه هم ازش سوال میاد.

سلام. ببخشید ممکنه بگین کدوم بحث ها یا فصل ها از برنامه سازی بیشتر مهم هستن؟
مرسی.
سلام.بحث های مربوط به
-محدوده ی ایستا و پویا
-روش های ارسال پارامتر(شامل : فراخوانی با نام،فراخوانی با ارجاع،فراخوانی با مقدار،فراخوانی با مقدار-نتیجه،فراخوانی با مقدار ثابت ،فراخوانی با نتیجه)
- و همچنین انواع داده های اصلی و ساختاری.
۱
۰
ارسال:
۲۴ آبان ۱۳۹۴, ۱۰:۴۶ ق.ظ
(۲۴ آبان ۱۳۹۴ ۰۵:۱۶ ق.ظ)IranianWizard نوشته شده توسط:  سلام.بحث های مربوط به
-محدوده ی ایستا و پویا
-روش های ارسال پارامتر(شامل : فراخوانی با نام،فراخوانی با ارجاع،فراخوانی با مقدار،فراخوانی با مقدار-نتیجه،فراخوانی با مقدار ثابت ،فراخوانی با نتیجه)
- و همچنین انواع داده های اصلی و ساختاری.

ممنوووون خیلی لطف کردین.
۰
۰
ارسال:
۲۴ آبان ۱۳۹۴, ۱۱:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ آبان ۱۳۹۴ ۱۱:۵۹ ب.ظ، توسط Mahsash.)
سلام.
من اصولا خیلی دستم تنده تو سوال جواب دادن و اصلا وقت کم نمیارم... اما سر کنکور واقعا سر مشترک‌ها وقت کم آوردم! نهایتا مجبور شدم سوالات وقت‌گیرتر رو بی‌خیال شم با اینکه خب بلد بودم. دلیل وقت کم آوردنم هم این بود که الکی وقتمو گذاشتم سر محاسبات و آخر هم حل نشد!
توصیه‌ی من اینه که به هیچ عنوان از دروس مشترک درسی رو حذف نکنید. اما از ریاضی به راحتی می‌شه ۲ درس رو حذف کرد به نظرم. زبان رو ولی حذف نکنید...درسته سوالات لغت سخت هستند ولی سوالات ریدینگ رو می‌شه جواب داد.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ashena1
ارسال:
۲۰ دى ۱۳۹۴, ۰۴:۵۰ ب.ظ
سلام
ببخشید قسمت فوریه ریاضی مهندسی دقیقا شامل کدوم قسمت میشه ؟
سری های فوریه؟
انتگرالهای فوریه؟
تبدیلات فوریه؟
دقیقا کدوم فصل رو بخونم؟
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۶ دى ۱۳۹۴, ۰۲:۱۶ ق.ظ
RE: آیا خوندن همه دروس به جز ریاضی مهندسی ،سبب کم ...
(۲۰ دى ۱۳۹۴ ۰۴:۵۰ ب.ظ)azamcheraghi نوشته شده توسط:  ببخشید قسمت فوریه ریاضی مهندسی دقیقا شامل کدوم قسمت میشه ؟
سری های فوریه؟
انتگرالهای فوریه؟
تبدیلات فوریه؟
دقیقا کدوم فصل رو بخونم؟
فوریه یعنی همه این قسمت هایی که نوشتید.همشون یه بخش حساب میشن
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۲ ۱۳,۱۸۴ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  نتایج نهایی ارشد کامپیوتر ۹۱ mj_shbn ۲۷۲ ۱۶۰,۵۴۸ ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ۰۴:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: mahziar0
  ضرایب دروس کنکورریاضی sanjeshserv1 ۰ ۹۲۵ ۰۳ تیر ۱۴۰۱ ۱۱:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
Sad میشه اگه میدونین کمک کنین? . مقالههه Negarrr.n ۰ ۱,۰۸۲ ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ۰۸:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Negarrr.n
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۲,۰۵۱ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۵۰,۲۲۸ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  سلام آیا اینجا کسی رشتش کامپیوتر هست؟ parisa1140 ۲ ۳,۹۵۱ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  کارنامه اولیه و نهایی دکتری رشته آیتی lotuss ۱۲ ۶,۳۸۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۸۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۶۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close