زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۰۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

انتخاب هوش یا نرم افزار (بچه های ارشد هوش راهنمایی کنند)

ارسال:
۰۴ آبان ۱۳۹۴, ۰۲:۰۸ ب.ظ
سلام.من خیلی وقته که بین این دو گرایش دودل هستم و واقعا نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم.مشکل اینجاست که این دو گرایش هردو برام در یک سطح هستن و هیچ کدوم رو از اون یکی بیشتر دوست ندارم.ریاضیاتم متوسطه نه خیلی ضعیف نه خیلی قوی.رشته خودم ریاضی بوده و از ریاضی بدم نمیاد.اما برنامه نویس ام ضعیفه.چطور باید انتخاب کنم؟میشه به من بگین ظرفیت قبولی کدوم رشته بالاتره؟احتمال قبولی کدوم بیشتره؟ و تعداد شرکت کننده های کدوم بیشتر؟از بچه هایی که هوش مصنوعی خوندن میشه به من راهنمایی کنند که ایا واقعا این رشته خیلی سخته اگر با علاقه صد در صدی واردش نشیم؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۴ آبان ۱۳۹۴, ۰۶:۴۳ ب.ظ
یه بحث قوی بودن در ریاضی هست که شما در حد متوسط هستین و به نظر در کل کافیه.اما بحث دیگه علاقه به جنس ریاضی هست که در رشته هوش مصنوعی وجود داره. شما در این رشته با مشتق و انتگرال و احتمال و ... سر و کار دارین.اما رشته نرم افزار ترکیبی از درس های مفهومی و ریاضیاته.ریاضیاتش هم با ریاضیات هوش مصنوعی تفاوت داره. بیشتر تمرکز بر ریاضیات گسسته و منطق مرتبه اول و این جور چیز هاست.
علاقه مهمترین چیزه.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: talash
ارسال:
۰۴ آبان ۱۳۹۴, ۱۱:۰۱ ب.ظ
هوش بیشترین ظرفیت رو داره،بعد نرم بعد سخت
اگه واست مهمه که ارشد بگیری و بری سرکار بین این سه تا فقط نرم
البتهمن خودو معماری میدم چون سخت خوندم و به معماری هم علاقه دارم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: talash , fo-eng
ارسال:
۰۸ آبان ۱۳۹۴, ۰۷:۵۶ ب.ظ
ببخشید بعضیها میگن این دو رشته تفاوت زیادی در ارشد با هم ندارن و بیخود خودمون رو درگیر اینکه کدوم رشته بریم نکنیم و اونی که قبولیش راحتتره بریم..چون اگر نرم بریم میتونیم درسهایی از هوش و اگر هوش بریم میتونیم درسهایی از نرم برداریم.این چقدر واقعیت داره؟
۰
۰
ارسال:
۰۸ آبان ۱۳۹۴, ۰۹:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ آبان ۱۳۹۴ ۱۰:۱۷ ب.ظ، توسط viase.)
میشه این دوستمونو راهنمایی کنین،منم درگیر همین قضیه ام
۰
۰
ارسال:
۰۹ آبان ۱۳۹۴, ۰۴:۴۰ ب.ظ
در ارشد بسته به دانشگاهتون یه تعداد درس دارید
مثلا امیرکبیر هشت تا درس باید بردارید که اگر نرم افزار باشید میتونید دو درس از گروه های دیگه بردارد در نتیجه میتونید دو درس هوش بگیرید که البته معمولا این کار رو نمیکنن و درس های خوش نمره از گروه های دیگه رو برمیدارن
خیلی تو ارشد درس ها اهمیت نداره به نظر من ببینید شما دوست دارید برای پروژه تو چه زمینه ای کار کنید
درس های نرم افزار هم اینطوری نیست که بخواید برنامه نویسی کنید ترکیبی است از درس های الگوریتمی، مهندسی نرم افزاری، روش های صوری، محاسبات ابری و ...
میتونید بدون نوشتن حتی یک خط برنامه هم این هشت تا درس رو بگذرونید

بنابراین در نهایت به نظر من شما ببینید میخواید تو چه زمینه ای پروژه بگیرید چون احتمالا روی کار آیندتون هم تاثیر داشته باشه

بی‌دلی، در همه احوال، خدا با او بود
او نمی‌دیدش و از دور "خدایا" می‌کرد
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: talash
ارسال:
۱۱ آبان ۱۳۹۴, ۰۷:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ آبان ۱۳۹۴ ۰۷:۵۳ ب.ظ، توسط pezhman.m-AI.)
RE: انتخاب هوش یا نرم افزار (بچه های ارشد هوش راهنمایی کنند)
(۰۴ آبان ۱۳۹۴ ۰۲:۰۸ ب.ظ)talash نوشته شده توسط:  سلام.من خیلی وقته که بین این دو گرایش دودل هستم و واقعا نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم.مشکل اینجاست که این دو گرایش هردو برام در یک سطح هستن و هیچ کدوم رو از اون یکی بیشتر دوست ندارم.ریاضیاتم متوسطه نه خیلی ضعیف نه خیلی قوی.رشته خودم ریاضی بوده و از ریاضی بدم نمیاد.اما برنامه نویس ام ضعیفه.چطور باید انتخاب کنم؟میشه به من بگین ظرفیت قبولی کدوم رشته بالاتره؟احتمال قبولی کدوم بیشتره؟ و تعداد شرکت کننده های کدوم بیشتر؟از بچه هایی که هوش مصنوعی خوندن میشه به من راهنمایی کنند که ایا واقعا این رشته خیلی سخته اگر با علاقه صد در صدی واردش نشیم؟
اگه هر ۲ گرایش براتون مساویه، به ۲ دلیل هوش رو انتخاب کنید: اول اینکه ظرفیتش خیلی بالاتره، تو بخش قبول شده ها خودتون میتونید ببینید. دوم اینکه رشته تون ریاضی بوده و تو هوش خیلی به کارتون میاد.
ولی در حالت کلی تو ایران بازار کار نرم از هوش خیلی بیشتره.

(۰۸ آبان ۱۳۹۴ ۰۷:۵۶ ب.ظ)talash نوشته شده توسط:  ببخشید بعضیها میگن این دو رشته تفاوت زیادی در ارشد با هم ندارن و بیخود خودمون رو درگیر اینکه کدوم رشته بریم نکنیم و اونی که قبولیش راحتتره بریم..چون اگر نرم بریم میتونیم درسهایی از هوش و اگر هوش بریم میتونیم درسهایی از نرم برداریم.این چقدر واقعیت داره؟
تو دانشگاه ما که اینطوری نیست و فکر نمیکنم این حرف درست باشه. تفاوت هاشون خیلی زیاده.

عجیب است که باز هم این همان دهکده جهانیست که در زیر نور آسمانش بسیجیان رمل های فکه زیسته اند، همان دهکده جهانی که در نیمه شب هایش ماه هم بر کازینو های لاسوگاس می تابیده، هم بر حسینه دو کوهه و هم بر گورهایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق به او می گریستند. دنیای عجیبی است نه؟
سید مرتضی آوینی
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۴۲۲ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۸۱ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۱۹ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۳۸ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۳۹ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  راهنمایی در مورد کنکور ارشد ۱۴۰۰ قاصدک۲۳ ۱۳۷ ۵۸,۱۷۵ ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: M423sr
  سلام بچه های کدهای سیستم تهویه هوا رو کسی داره فاطمه دیبا ۰ ۱,۱۷۹ ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۹۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۲۷۷ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۰۶۴ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close